پژوهشگران: شما شبیه ماشین‌تان هستید!


پژوهشگران: شما شبیه ماشین‌تان هستید!پژوهشگران: شما شبیه ماشین‌تان هستید!
پژوهش صورت گرفته توسط محققان اتریشی نشان می‌دهد، ارتباط معناداری بین چهره فرد با ظاهر خودرو شخصی وی وجود دارد.
پژوهشگران: شما شبیه ماشین‌تان هستید!
به گزارش ایسنا، برخی پژوهش‌ها عنوان می‌کنند که صاحبان سگ‌ در موارد زیادی، شباهت زیادی به حیوان خود دارند و غریبه‌ها می‌توانند با مقایسه چشمان فرد و حیوان، با دقت 80 درصد این مسأله را تشخیص دهند.

«ساداهیکو ناکاجیما» از محققان دانشگاه گاکوئین ژاپن این مسئله را با انجام یک آزمایش ثابت کرد؛ وی تصاویری از چهره سگ‌ها و صاحبان آنها تهیه کرد و این تصاویر در دو مرحله آزمون به 502 دانشجو نشان داده شدند.

مرحله اول شامل 20 جفت تصویر بود که نیمی از آنها به تصویر کامل چهره صاحب اصلی سگ و حیوان و نیم دیگر به تصویر کامل چهره یک فرد غریبه و سگ تعلق داشت.

در مرحله دوم تنها بخشی از تصویر صاحب حیوان با حذف ویژگی‌هایی مانند دهان یا چشم‌ها به داوطلبان نشان داده و از آنها خواسته شد که صاحب اصلی حیوان را شناسایی کنند.

در شرایطی که داوطلبان تصویر چهره کامل را مشاهده می کردند، با دقت 80 درصدی می توانستند صاحب حیوان را شناسایی کنند و این مسأله در حالت دوم – نمایش برخی ویژگی‌های چهره – 73 درصد بود.

محققان دانشگاه وین از این مطالعه ایده گرفته و در تحقیقات خود نشان دادند که صورت افراد شباهت زیادی با بخش جلو خودرو آنها دارد.

در این مطالعه 30 عکس سیاه و سفید از صاحبان خودرو و بخش جلو خودرو تهیه شد؛ یکی از پیش‌شرط‌های این مطالعه این نکته بود که خود فرد خودرو را خریداری کرده و آن را هدیه نگرفته باشد.

سپس تصاویر صاحبان اصلی خودرو با تصاویر افراد دیگر که مالک خودرو نبودند، به 169 داوطلب نشان داده شد و از آنها خواسته شد که میزان شباهت خودرو به فرد را در مقیاس یک تا شش (بیشترین تا کمترین شباهت) مشخص کنند؛ در اکثر موارد داوطلبان با تشخیص درست صاحب خودرو، نمره یک را برای وی در نظر گرفتند.

در مرحله بعد به جای بخش جلوی خودرو، قسمت پشت خودرو انتخاب شد که میزان پاسخ‌های صحیح بطور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت که این مسئله نشان می‌دهد، ظاهر خودرو شباهت زیادی با چهره صاحب خودرو دارد.

این بدان معناست که اکثر افراد خودرویی را خریداری می‌کنند که (از لحاظ ظاهری) شبیه خود آنهاست.منبع: ایسنا
چسبندگی مغناطیسی فناوری نوین در صنعت رنگ

1:

درسته ؛
البتـــه در یک کشور آزاد که خودرو جزء " کالاهای انحصاری " نیـست
و
برای مصرف نماينده ای که حق انتخاب داره
و نه در ایــران اون هم برای مشتری ای که چاره ای جــزء خریـد نداره !!


60 out of 100 based on 45 user ratings 470 reviews