اخبار داخلی خودرو


اخبار داخلی خودرواخبار داخلی خودرو
عرضه خودرو مورانو در ارديبهشت ماه
ايسنا- عرضه و ثبت نام نيسان مورانو از اوايل ارديبهشت آغاز مي شود.
مدير فروش پارس خودرو با بيان اين مطلب افزود: از ابتداي ارديبهشت ماه فروش نقدي و پيش فروش مورانو وارداتي را آغاز خواهيم كرد.عبدالله بابايي با بيان اين كه ظرفيت عرضه اين خودرو در ابتدا كمي محدود خواهد بود، اظهار كرد: ميزان ثبت نام و فروش اين خودرو بستگي به ميزان تقاضا براي آن دارد. وي در خصوص قيمت اين خودرو اظهار كرد: قيمت نيسان مورانو هنوز به طور مشخص قطعي نشده و محدوده قيمتي آن چيزي حدود 75 ميليون تومان با ارائه گارانتي و سرويس هاي خدماتي است. وي در پاسخ به اين سوال مبني بر اين كه آيا اين خودرو مي تواند با خودروهاي وارداتي هم كلاس خود با توجه به قيمت ياد شده رقابت كند؟ گفت:به طور حتم اين طور است و ما به دليل ويژگي هاي اين خودرو، آن را براي واردات انتخاب كرديم و با خودرويي همچون پرادو نيز به راحتي مي تواند رقابت كند.

9 ویژگی عجیب آلبرت اینشتین!

1:

خط توليد خودرو مگان ۲۵ ميليون توماني راه اندازي شد
مراسم راه اندازي خط توليد خودرو مگان ال 84 در شركت پارس خودرو افتتاح شد.


آیا میدانستید ؟ !
در حالي كه برنامه بود برپايه برنامه ريزي قبلي علي اكبر محرابيان، وزير صنايع و معادن نيز در اين مراسم حضور داشته باشد، اما به نظر مي رسد به دليل اين كه خلف وعده نكرده باشد از حضور در اين مراسم خودداري كرد.


جدید ترین عکسها از تلسکوپ فضایی هابل
زيرا ايشان در مراسم آغاز عمليات اجرايي خودروسازي بابل فراخوان كرده بود تا وقتي كه در وزارت صنايع ومعادن حضور دارد،در مراسم راه اندازي خطوط توليد و كلنگ زني خودروهاي خارجي شركت نخواهد كرد.


كشف راه‌ حل مكعب روبیك
اما به جاي ايشان نماينده ديگري از هيات دولت در مراسم حضور يافته بود كه حوزه فعاليت او ارتباطي با خودرو سازي نداشت.


عجیب ترین برج معكوس جهان
اسفنديار رحيم مشايي رييس ساوقت ميراث فرهنگي و گردشگري و صنايع دستي از جمله ميهمانان و سخنرانان اين مراسم بود.


سینما گراف(متحرک کردن بخش نامحسوس)

مدير عامل شركت سايپا در مراسم افتتاح خط توليد اين خودرو فرمود: امسال هشت هزار دستگاه مگان در پارس خودرو توليد مي شود و در سال آينده بر تعداد توليد اين خودرو اضافه کرده خواهد شد.


نخستین دوربین سه بعدی فول اچ دی در جهان

مهرداد بذرپاش در ادامه اظهار كرد : برنامه ريزي توليد خودرو مگان از ابتداي سال گذشته به صورت جدي شروع شد و برنامه بود اواخر سال گذشته خط توليد اون افتتاح شود كه با يك تاخير يك ماهه امروز شاهد بهره برداري از خط توليد مگان هستيم.
اين مقام مسوول اظهار كرد : امسال گروه سايپا به مناسبت سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي
30 محصول جديد به بازار عرضه خواهد كرد كه مگان اولينمحصول از اين مجموعه هست.


عکس معتبر ترین تصویر از یک روح واقعی خانوم
ايشان با اشاره به تهيه و خريد برخي از اقلام مورد نياز براي توليد مگان از خارج از كشور اظهار كرد : افزايش نرخ يورو يكي از چالش هاي خودروسازان براي تهيه اجزا و قطعات خودرو از بازار اروپا هست كه ما تلاش مي كنيم با افزايش ميزان بهره وري، افزايش قيمت ناشي از اين موضوع را مهار كنيم.


مديرعامل شركت سايپا اضافه کرد: با وجود فشارهاي هزينه اي ناشي از افزايش قيمت جهاني فولاد، پلاستيك و ساير اجزاي تشكيل دهنده خودرو، در سال گذشته با همكاري قطعه سازان داخلي شاهد حداقل افزايش قيمت خودرو بوديم.

مديرعامل سايپا فرمود: فروش خودرايشان مگان ال 84ساخت داخل از هفته آينده آغاز مي شود.


مهرداد بذرپاش در خصوص قيمت اين خودرو فرمود: قيمت قطعي اين خودرو در وقت فروش اون فراخوان خواهد شد، اما محدوده قيمتي اون بين 240تا 250ميليون ريال برآورد مي شود.

اين مقام مسوول در ادامه اظهار كرد : ميزان ساخت داخل خودرايشان مگان تا يك سال و نيم آينده به بيش از

50 % مي رسد.
بذرپاش سپس فرمود: سياست اصلي گروه خودروسازي سايپا تثبيت قيمت هاي سال گذشته هست و براي كنترل بازار و مهار قيمت ها توليد خود را در اين شركت در سال جاري 20% افزايش خواهيم داد.
جابري، مدير توليد مگان با بيان اين كه سطح آلايندگي اين خودرو قابليت ارتقا به يورو4 را دارد، اضافه کرد: مصرف سوخت اين خودرو در سيكل تركيبي و در اتوبان 38/5 ليتر در هر 100 كيلومتر هست كه در چهار مدل نيز قابليت توليد اين خودرو وجود دارد.

ايشان تصريح كرد: شروع اين پروژه اوايل سال 1385 و هموقت با آغاز پروژه تندر90 بود و حجم سرمايه گذاري انجام شده براي اون

5/14 ميليارد تومان هست.

او درباره ساخت داخل اين خودرو با بيان اين كه به زودي از موتور و گيربكس ساخت شركت مگاموتور در مگان هستفاده خواهيم كرد، اضافه کرد: اين خودرو مجهز به فرمان الكتريكي EPS هست و هستاندارد يورو2 را نيز گذرانده هست.

رييس ساوقت گسترش و نوسازي صنايع ايران نيز در اين مراسم فرمود: صنعت خودرايشان ايران در جهان جايگاه هفدهم و در آسيا در رده چهاردهم برنامه دارد كه اميدواريم با تلاش خودروسازان داخلي رتبه كشورمان به زير 10 برسد.

احمد قلعه باني درادامه اضافه کرد: صنعت خودرو پيش برنده 60 صنعت ديگر هست و بايد اين صنعت را به سمتي ببريم كه زيبنده جمهوري اسلامي ايران باشد.

2:

اقا لطفا دوستان اگاه این جمله را برای بنده توضیح دهند اگر ما در اسیا رده 14 را داریم یعنی 13 خودروساز اسیایی از ما جلو هستند و اگر در جهان 17 هستیم یعنی فقط علاوه بر ان 13 خودروساز اسیایی 3 خودروساز اروپایی و امریکایی از ما جلو هستند ؟؟؟ والا فرمودن این جمله فکر کنم خودش از تولید و ساخت خودروهای 12 سیلندر سخت تر باشه که فقط از دست مسئولین خودروسازی ما برمیاد

3:

ايسنا-اين هفته بازار خودرو با نوسان زيادي در قيمت‌ها همراه بود كه اين نوسانات معمولا در راستاي افزايش قيمت‌ها بود.
خودروهاي گازسوز كه مدت مديدي با كاهش اقبال عمومي همراه بودند، اين هفته نسبت به هفته‌هاي قبل رونق بيشتري يافت.
اين هفته پرايد بنزين‌سوز در حالي كه هفته گذشته با قيمتي بين هفت ميليون و 900هزار تومان معامله مي‌شد‌، به 8ميليون تومان رسيد.

پرايد گازسوز نيز با كاهش 100‌هزار توماني به هشت ميليون و 250هزار تومان رسيد.
در حالي كه هفته گذشته زانتيا به قيمتي معادل 32‌ميليون تومان به فروش مي‌رفت، اين هفته قيمت اين خودرو تغيير چنداني نكرد.

ريو نيز كه از معدود خودروهايي هست كه قيمت بازار و كارخانه اون به هم نزديك هست، به 13‌ميليون تومان رسيده كه كمي كاهش را نسبت به هفته قبل خود نشان مي‌دهد.
پژو روآ نيز كه چندي هست نوسان زيادي در قيمت اون ديده نمي‌شود، نوع بنزين‌سوز اون به هشت‌ميليون و 300هزار تومان رسيد.

نوع گاز سوز اون نيز 9ميليون و 200‌هزار تومان معامله شد كه افزايش 200‌هزار توماني را نسبت به هفته گذشته نشان مي‌دهد.
اين هفته پژو 405 بنزين سوز با قيمتي معادل 13ميليون و 800 تا 900‌هزار تومان و نوع گازسوز اون 14‌ميليون و 400‌هزار تومان در بازار شهرستان تهران معامله شد كه در مقايسه با هفته گذشته، نوع بنزين سوز اون كاهش و نوع گاز سوز اون افزايش قيمت داشته‌اند.

شايد بتوان يكي از دلايل كاهش قيمت پژو 405 بنزيني را انتشار آمار شركت بهينه‌سازي در خصوص خارج از محدوده هستاندارد بودن مصرف سوخت اين خودرو عنوان كرد.
همينطور پژو پارس معمولي با افزايش 200هزار توماني به 18‌ميليون و 700‌هزار تومان رسيد.

مدل ELX اين خودرو نيز با توجه به كمبود اون در بازار به مرز 22‌ميليون تومان رسيده هست.
اين هفته پژو206 تيپ دو با قيمتي معادل 14‌ميليون و 300هزار تومان و تيپ 6 اين خودرو نيز بيش از 19‌ميليون تومان در بازار شهرستان تهران معامله شد.

مدل V20 پژو 206 نيز با كمي افزايش به 14‌ميليون و 700‌هزار تومان رسيد.

همينطور مدل V8 اين خودرو 17‌ميليون و 300‌هزار تومان به فروش رفت.
اين هفته قيمت سمند بنزين‌سوز بدون افزايش به 13‌ميليون و 700‌هزار تومان رسيد.

مدل LX اين خودرو نيز 15‌ميليون و 500‌هزار تومان و نوع گازسوز اون حدود 14‌ميليون و 100‌هزار تومان به فروش رفت كه افزايش 100‌هزار توماني را نشان مي‌دهد.

سمند سورن نيز حدود 18‌ميليون و 500‌هزار تومان خريد و فروش مي‌شود.
اين هفته قيمت سوزوكي
گراند ايشانتارا در نوع دنده‌اي به 40‌ميليون تومان رسيد.

نوع اتوماتيك اين خودرو نيز 44‌ميليون تومان خريد و فروش شد.

ماكزيما نيز بين 5/42 تا 43‌ميليون تومان معامله شد.
تندر90 در مدل‌هاي E0 وE1 وE2 از 10‌ميليون و 400 تا 5/14ميليون تومان خريد و فروش مي‌شود.
قيمت برخي خودروهاي وارداتي
در حال حاضر تايشانوتا GLI دنده‌اي حدود 5/39 و مدل اتومات اين خودرو حدود 5/40‌ميليون تومان به فروش مي‌رسد.

تايشانوتا پرادو چهار در 6 سيلندر 4‌هزار سي سي حدود 87‌ميليون و مدل 2700 سي سي 4 سيلندر اين خودرو نيز حدود 62‌ميليون تومان خريد و فروش مي‌شود.
همينطور هيوندا آوانته 26‌ميليون، آزرا 52‌ميليون، سانتافه 57‌ميليون و هيوندا كوپه حدود 42‌ميليون تومان معامله مي‌شود.
GٍٍEN2 به 25‌ميليون تومان رسيده و مورانو نيز 74‌ميليون تومان در بازار شهرستان تهران معامله مي‌شود


4:

خودروساز چيني با Benni به ايران مي‌آيد
يكي از شركت‌هاي خودروسازي چين قصد دارد از سال آينده يكي از محصولاتش به نام "benni" را در ايران توليد ‌كند.


شركت خودروسازي چونگينگ چانگان در اين رابطه فراخوان كرد كه از سال آينده خودروهاي ساخت خود را در ايران مونتاژ مي‌كند.


اين شركت هم‌اكنون با مشاركت شركت خودروسازي فوردموتور در زمينه توليد خودرو در چين فعاليت دارد.


خودرايشاني كه شركت چيني يادشده قصد دارد در ايران توليد كند، خودرايشاني كامپكت (متوسط) بوده كه در چين و براي مصرف داخلي اين كشور طراحي شده هست.


برنامه هست اين خودرو با مشاركت بنيان توسعه صنعتي پارس و در مرحله اول با توليد 50 هزار دستگاه در سال در ايران توليد شود كه مي‌تواند در مراحل بعد به 250 هزار دستگاه افزايش يابد.


به نقل رايشانترز، شركت چونگينگ چانگان چين در حال حاضر با شركت‌هاي فوردموتور آمريكا و مزدا ژاپن همكاري دارد.


فرمودني هست، شركت بنيان توسعه پارس (زير مجموعه بن‌رو) همكار سان يانگ كره و فيات ايتالياست كه فرموده مي‌شود توسط جمعي از مديران سابق ايران خودرو اداره مي‌شود و تاكنون نيز سان يانگ موسوم به بنز كره‌يي (چيرمن) و كوراندو در اون توليد شده هست.


بن‌رو و فيات درخصوص همكاري مشترك براي توليد خودرو و گسترش صنايع جانبي اين صنعت هفتم بهمن سال 1383 قراردادي را براي توليد مدل‌هاي پاليو هاچ‌بك، سيانا مدل سدان، ادونچر مدل هستيشن واگن، وانت هسترادا، سري خودروهاي چند منظوره دوگانه‌سوز به همراه خودروهاي دوبلو و مالتي پلا با قابليت هستفاده از دو نوع سوخت بنزين و Cng امضا كرده‌ بودند.


مسوولان شركت بن‌رو دو سال پيش قصد داشتند توليد فيات سي‌ينا را آغاز كنند كه اين امر با تاخير مواجه شد.


اين خودرو صندوقدار در كلاس B برنامه بود از نيمه دوم سال 2005 توليد شود، اما به‌دليل مجهز نبودن كارخانه، اين كار بارها به تعايشانق افتاد.


5:

ايران خودرو توليد 6 محصول كاملاً ايراني را در دستور كار برنامه داده هست.
منوچهر منطقي، مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب فراخوان نمود: ساخت محصولات جديد به صورت مرحله به مرحله در مركز تحقيقات ايران خودرو در دست بررسي و امكان سنجي هست.
ايشان اضافه کرد: برپايه برنامه، گروه صنعتي ايران خودرو هر سال يكي از محصولات موجود را بهينه‌سازي كرده و با اعمال تغييراتي در خودرو، اونها را به بازار عرضه مي‌كند.
ايشان در رابطه با اهداف صادراتي ايران خودرو تصريح كرد: افزايش سهم صادرات ايران خودرو تا 50 % يكي از اهدافي هست كه با تلاش مجموعه كاركنان ايران خودرو محقق مي‌شود.
منطقي در رابطه با اهداف صادراتي ايران خودرو خاطر نشان كرد: با توجه به هستقبال از محصولات ايران خودرو در سايت‌هاي خارج از كشور، به زودي تنوع و ظرفيت محصولات اين گروه خودروسازي افزايش مي‌يابد.
مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو پيرامون وضعيت بهره برداري از سرمايه گذاري هاي انجام شده در اين گروه صنعتي فراخوان نمود: در حال بهره‌برداري از سرمايه‌گذاري‌هاي كلاني كه در ايران خودرو انجام شده هست، هستيم تا با هستفاده از اين بهره‌برداري سود مورد انتظار سهامداران ايران خودرو به اونها پرداخت شود.


6:

يك سال بنزين رايگان به خودروهاي ماكسيما اتوماتيك، ماكسيما دنده‌اي، رونيز و مورانو

به نقل پايگاه خبري فارس به نقل از روابط عمومي شركت پارس خودرو با توجه به اينكه بسياري از خودروهاي با كيفيت موجود در بازار از جمله ماكسيما، رونيز و مورانو داراي سهم خوبي از بازار نقل و انتقالات خودرو مي‌باشند، يكي از دغدغه‌هاي مشتريان اين خودروها تامين سوخت اين خودروها هست كه با هماهنگي‌هاي به عمل آمده، اين خودروها در طرح ايشانژه فروش محصولات پارس خودرو به مناسبت ميلاد حضرت علي (ع) و در جهت تامين بنزين آزاد مصرفي با 5 ميليون و 760 هزار ريال تخفيف عرضه خواهند شد تا هزينه تامين سوخت يكساله هر يك از اين محصولات از قيمت كل خودرو كسر شده باشد.


شركت پارس خودرو در راستاي طرح تكريم مشتريان و به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت علي (ع) محصولات توليدي خود را از روز يكشبنه 23/4/87 عرضه خواهد كرد.


به نقل روابط عمومي شركت پارس خودرو در راستاي تامين خواسته‌هاي مشتريان و ايجاد تنوع در محصولات، فروش ايشانژه خودروهاي ماكسيما اتوماتيك، ماكسيما دنده‌اي، رونيز، مگان اتوماتيك، پيكاب تك كابين و مورانو در طرح فروش ايشانژه پارس خودرو برنامه دارند.


اين نقل مي‌افزايد فروش ايشانژه اين محصولات از طريق ثبت‌نام اينترنتي از محل نمايندگي‌هاي مجاز پارس خودرو و برپايه اولايشانت ثبت نام خواهد بود.

همينطور متقاضيان جهت كسب اطلاعات بيشتر از نحوه ثبت‌نام مي‌توانند از 22 تيرماه به نمايندگي‌هاي مجاز شركت پارس خودرو در سراسر كشور مراجعه كنند.


54 out of 100 based on 19 user ratings 1094 reviews