آشنایی با مفهوم نور مخفی سقف , نور مخفی ساختمان


آشنایی با مفهوم نور مخفی سقف , نور مخفی ساختمان



آشنایی با مفهوم نور مخفی سقف , نور مخفی ساختمان
گاهی اوقات در ساختمان ها و اتاق های مختلف ساختمان ( اتاق خواب , اتاق پذیرایی , آشپزخانه و ...)میبینیم که نوری از سقف به پنجره ها و یا پرده ها و قااب عکس ها تابیده است که منبع نور که همان چراغ ها و لامپهاست نباید مشخص باشد و دیده شودبه این نور هایی که به این صورت بر اشیا تابیده میشود نور مخفی سقف یا به اصطلاح نور مخفی ساختمان گفته میشود.
اگر نور مخفی به سمت پرده ها باشد برای نمایش دادن طرح پارچه ی پرده و بافت و جنس پرده می باشد و اگر به صورت نور های رنگی باشد برای تغیر احساسی که بر فضای اتاق بربرنامه است و یا ایجاد هارمونی رنگ ها با رنگ مبلمان و وسایل منزل و پرده ها.
از نور پردازی مخفی گاهی برای سقفها استفاده میشود به طوری که دیده میشود نور در سقف به دیوارها به صورت یکدست ویکنواخت تابیده میشود بدون اینکه منبع نور دیده شود.



جایگاه نور مخفی (نورپردازی مخفی) در ساختمان های امروزی
امروزه مساله ی نور پردازی در ساختمانها از اهمیت بسیاری برخوردار است.نور پردازی باعث بهتر دیده شدن اجزای کار خواهد شد و ساختمان و محیط داخلی آن را بهتر نمایش میدهد . نور مخفی سقف در ساختمان های امروزی بسیار دیده میشود.

برخی از شرکت های دکوراسیون علاقه و اعتقادی به استفاده از نورهای مخفی و یا کلا تکنیک های نور پردازی ندارند و در عوض برخی دیگر از شرکتهای دکوراسیون داخلی از نور پردازی در سطح گسترده ای استفاده مینمایند که البته نمیشود گفت که کار کدام یک درست و یا کار کدام یک غلط است چرا که هر شرکت برای انجام و اجرای پروژه های خود شیوه ی منحصر بفرد خود را دارد.

نور پردازی صحیح برای ساختمان بسیار حایز اهمیت میباشد چرا که اگر نور و استفاده از آن در ساختمانها و فضا های داخلی به جا به کار برده شده باشد زیبایی فضا را دوچندان مینماید وفضای خانه را تمیزتر وسیع تر و دلپذیر تر مینمایدو اگر استفاده از نور به شیوه ای غلط بکار برده شود فضا را بسیار کسل کننده و نا زیبا نشان خواهد دادو علایمی همچون سردرد و چشم درد و احساس نارضایتی را برای ساکنین آن ایجاد خواهد نمود بدون اینکه خود شخص بداند علت این نارضایتی می تواند استفاده از نور اشتباه باشد.

منبع : نور مخفی سقف , نور مخفی ساختمان



انواع آب بندهای مورد نیاز برای آبند کردن پمپ ها

1:

با اینکه میشد حدس زد مفهوم رو اما اطلاعات جالبی توش بود ممنون اگر تخصصی تر هم اطلاعات بدید ممنون میشم


98 out of 100 based on 78 user ratings 578 reviews