بمب سیاه چاله چیست


بمب سیاه چاله چیستبمب سیاه چاله چیست
بنام حضرت حق.
فیزیکدانان کشف می کنند تا زندگی بشریت را بهینه کنند نه اینکه بخواهند وجود خداوند را اثبات یا رد کنند
بنا به اصل عدم قطعیت در درستی یعنی برای هر اثباتی ممکن است مثال نقضی وجود داشته باشد منطقی نیست که کشفیات فیزیکی با هدف اثبات یا رد وجود خدا انجام شود بلکه با هدف ارتقا و پیشرفت در زندگی کشف می کنند
مانند برای مقابله با بمب اتمی و هیدروژنی و برخورد شهاب سنگها طرح بمب سیاه چاله را ارائه داده اند یعنی
ساختن بمبی که پس از انفجار به سیاه چاله تبدیل شود و شهاب سنگی را که در مسیر برخورد به زمین است را ببلعد یا مانع از تخریب هسته ای با بلعیدن بمب اتم گردد .این پروژه یعنی ساختن سیاه چاله مصنوعی در هاروارد در حال انجام است.یا حق
م حضرت حق.اخبار تصويري ( دانش - حوادث - سياسي و ... )

1:

محققان موفق شده‌اند با هستفاده از چگالش بوز-اینشتین، سیاه‌چاله‌ای برای امواج صوتی ایجاد كنند و با كمك اون به آزمون دقیق‌تر تئوری تابش هاوكینگ بپردازند.
به نقل نیوساینتیست، این سیاه‌چاله مصنوعی كه به جای نور، صوت را به دام می‌اندازد، با هدف اثبات نظریه تابش هاوكینگ توسط دانشمندان طراحی و ساخته شده هست.


بلوتوث چيست ( بي سيم برد كوتاه )
تئوری تابش كه حدود 30 سال پیش توسط هستیفن هاوكینگ، فیزیكدان نامی انگلیسی مطرح شده، توضیح می‌دهد سیاه‌چاله‌ها نه كاملا سیاه، كه خاكستری‌اند و مقداری انرژی از اونها تبخیر می‌شود.


آموزش راهنمايي و رانندگي
هاوكینگ پیش‌بینی كرد میلیاردها سال قبل كه جهان تازه به وجود آمده بود، ریزسیاه‌چاله‌هایی نیز تشكیل شدند كه از اون وقت تاكنون تبخیر شده‌اند و اكنون باید در آستانه انفجار باشند.

سیاه‌چاله‌ها وقتی به وجود می‌آیند كه ماده به‌قدری متراكم شود تا هیچ‌چیز نتواند از گرانش قدرتمند اون بگریزد.


زبان فضاي مجازي
در این شرایط كه به نقطه تكینی موسوم هست، گرانش اون‌قدر عظیم هست كه حتی نور نمی‌تواند از مرزهای این جسم كه افق رویداد نامیده می‌شود، عبور كند.


++××× سرگرمی ریاضی ×××++
گویی این جسم به چاله‌ای تاریك تبدیل شده كه هیچ چیز از اون نمی‌تواند بیرون بیاید.

اما فیزیكدانان توانسته‌اند سیاه‌چاله‌ای با این خصوصیات را برای به دام انداختن صدا ایجاد كنند.


كتب تخصصي الكترونيك
اونها با هستفاده از حالت خاصی از ماده به سرعتی بالاتر از سرعت متوسط صوت دست یافته‌اند و به‌وسیله اون، تله‌ای برای امواج صوتی ایجاد كرده‌اند.


یک سوال فیزیکی!
برای درك بهتر محیط این دام، ماهی‌ای را در نظر بگیرید كه می‌خواهد در رودخانه‌ای پرشتاب شنا كند.


دانستنيهاي اتم
صدا هم مانند این ماهی، میان جریان طوفان‌وار افق رویداد به دام خواهد افتاد.


بمب سیاه چاله چیست
حالت كوانتومی

علم فیزیك برای تولید این سیاه‌چاله‌ها از حالت خاصی از ماده كه چگالش بوز- اینشتین نامیده می‌شود، بهره می‌گیرد.

این حالت كوانتومی از ماده كه معمولا حالت پنجم ماده نامیده می‌شود، در دماهای بسیار پایین و نزدیك به صفر مطلق (حدود 273 درجه سانتی‌گراد زیر صفر) اتفاق می‌افتد و طی اون، مجموعه اتمها مانند یك اتم واحد رفتار می‌كنند.

اریك كرنل از دانشگاه كلرادو كه همراه با دو دانشمند دیگر، جایزه نوبل فیزیك 2001 / 1380 را برای گسترش چگالش بوز -اینشتین بدست آورد؛ در این‌باره می‌گوید: «این مواد به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند كه ذرات اونها سرعت حركتی مافوق صوت دارند، به همین دلیل فیزیكدانان برای ایجاد سیاه‌چاله صوتی به سراغ اونها رفته‌اند».
محققان ابتدا حدود 100 هزار اتم روبیدیوم باردار را تا دمای چند میلیاردیم بالای صفر مطلق سرد كرد و اونها را درون یك میدان مغناطیسی به‌دام انداخت.

سپس با هستفاده از پرتوی لیزر، یك چاه پتانسیل الكتریكی ایجاد كردند تا اتم‌ها را جذب كند و باعث شود در اطراف اون، سرعتی بالاتر از سرعت صوت در ماده داشته باشد.

این مرحله جریان مافوق صوتی را ایجاد می‌كند كه حدود 8 هزارم ثانیه دوام می‌آورد و به صورت موقت، سیاه‌چاله‌ای صوتی را به وجود می‌آورد كه قادر هست، صدا را در میان بگیرد و به اون اجازه عبور ندهد.

نتیجه چنین آزمونی می‌تواند بسیار جالب توجه باشد و به شناخت بهتر تابش هاوكینگ منتهی شود.


بمب سیاه چاله چیست
تابش هاوكینگ

مكانیك كوانتوم می‌گوید جفت ذره‌ها به خودی خود می‌توانند حتی در فضای خالی نیز وجود داشته باشند.

این جفتها كه از یك ذره و پادذره تشكیل شده‌اند، برای لحظه‌ای بسیار‌كوتاه به وجود می‌آیند، سپس یكدیگر را خنثی می‌كنند و ناپدید می‌شوند.

اما در دهه 1970 / 1350، هاوكینگ نظریه جدیدی را مطرح كرد.

مطابق نظر او اگر این جفت نزدیك به لبه سیاه‌چاله به‌وجود آمده باشند، امكان دارد یكی از این ذرات پیش از خنثی كردن دیگری به درون سیاه‌چاله فرو رود و جفت دیگر را بیرون از افق رویداد رها كند.

از دید مشاهدهكنندگان، ذره رها‌شده می‌تواند مانند تابشی به‌نظر برسد.

در سیاه‌چاله‌های صوتی، تابش هاوكینگ به صورت ذره‌گونه‌هایی از انرژی ارتعاشی به نام فونونها ظهور می‌كند.

آزمون تجربی تئوری تابش هاوكینگ می‌تواند موفقیت بزرگی برای دانش فیزیك به حساب بیاید.

شان كرول، اختر‌فیزیك‌دان در‌این‌باره می‌گوید: «هاوكینگ می‌بایست جایزه نوبل را به‌دلیل یكی از كارهایش دریافت می‌كرد، اما این می‌تواند چیزی بیش از انتخاب مسیر درست برای ما باشد.

این تئوری بر‌می‌گردد به اصول بنیادی در مكانیك‌كوانتوم كه نشان می‌دهد در فضای خمیده حاصل از گرانش، مكانیك‌كوانتوم چگونه عمل می‌كند.

علاوه بر اون‌هم از لحاظ ریاضی نیز به درك تورم (انبساط فوق‌العاده سریع جهان بلافاصله پس از انفجار بزرگ) كمك می‌كند.

تشخیص تابش هاوكینگ در علم نجوم كار ساده‌ای نیست، چون تابش حاصل از تبخیر سیاه‌چاله‌ها به وسیله منابع پر‌قدرت انرژی مانند تابش زمینه كیهانی محو می‌شود».

استفاده از پالس لیزر

عده‌ای دیگر از محققان در تلاشند با هستفاده از پرتوهای نور در آزمایشگاه، رؤیت تابش هاوكینگ را امكان‌پذیر كنند.

سال گذشته گروهی تحقیقاتی موفق شد با هستفاده از فیبر نوری و این پدیده كه طول‌موج‌های متفاوت نور با سرعتهای متفاوت درون اون حركت می‌كنند، نوعی افق رویداد مصنوعی ایجاد كند.

این گروه با فرستادن پالس نسبتا كند لیزر درون فیبر‌نوری كار را آغاز كرد.

این حركت موجی باعث تغییر خواص نوری فیبر شد.

به همین دلیل پالس دوم كه با سرعتی بالاتر فرستاده شده بود، پشت افق رویداد حاصل از موج اول گرفتار شد و به شكل مؤثری از حركت ایستاد.

برخی پژوهشگران معتقدند هنوز ممكن هست راهی نجومی برای كشف تابش هاوكینگ وجود داشته باشد؛ چراكه هر قدر سیاه‌چاله‌ها كوچك‌تر باشند، تابش قوی‌تری خواهند داشت.

شاید تبخیر سیاه‌چاله‌های میكروسكوپی كه بلافاصله پس از مهبانگ به وجودآمده‌اند، توسط تلسكوپ فضایی پرتو گامای فرمی قابل دریافت باشد.


2:

ساختن بمبی که پس از انفجار به سیاه چاله تبدیل شود و شهاب سنگی را که در مسیر برخورد به زمین هست را ببلعد یا مانع از تخریب هسته ای با بلعیدن بمب اتم گردد

3:

ساختن بمبی که پس از انفجار به سیاه چاله تبدیل شود و شهاب سنگی را که در مسیر برخورد به زمین هست را ببلعد یا مانع از تخریب هسته ای با بلعیدن بمب اتم گردد

4:

مكانیك كوانتوم می‌گوید جفت ذره‌ها به خودی خود می‌توانند حتی در فضای خالی نیز وجود داشته باشند.

این جفتها كه از یك ذره و پادذره تشكیل شده‌اند، برای لحظه‌ای بسیار‌كوتاه به وجود می‌آیند، سپس یكدیگر را خنثی می‌كنند و ناپدید می‌شوند.


5:

اگه برای ساخت همچین بمبی مخربی با همچین هزینه های تولید بالایی ، همچین توجیهی را مطرح نمی کردند ، چی می کردند ؟؟

خوب .....

ها ، بمب اتم را هم خودتون اختراع کردید ، خالا یه بمب بدتر ساختید که جولی اون را بگیرد ،
بعد یه عده دیگه بیان دوباره یه بمب دیگه بسازن که .......

6:

هدف نخست مقابله با شهاب سنگهاست تا سرنوشت بشر مثل دایناسورها نشه

7:

ساختن بمبی که پس از انفجار به سیاه چاله تبدیل شود و شهاب سنگی را که در مسیر برخورد به زمین هست را ببلعد یا مانع از تخریب هسته ای با بلعیدن بمب اتم گردد


60 out of 100 based on 45 user ratings 920 reviews