مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت


مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفتمقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
اهم

فیلم غرق شدن سکوی کوچولوی نفتی ایران .

فیلم اینجا دیده شود
غرق شدن سکوی نفتی در پارس جنوبی

یک مقام مسئول با تشریح دلایل غرق شدن یک پایه سکوی میدان مشترک نفتی هنگام در عمق 80 متری آب، از اعزام یک گروه ویژه برای نجان سازه غرق شده به خلیج فارس خبر داد.
دانلود
بهزاد رحمتی با اشاره به غرق شدن جکت (پایه سکو) میدان مشترک نفتی هنگام در مرز مشترک آبی ایران و عمان در خلیج فارس، گفت: هم اکنون این سازه یکهزار و 900 تنی در عمق 80 متری آبهای خلیج فارس غرق شده است.
مدیر اجرایی شرکت نفت سازه قشم به عنوان مجری و مسئول نصب جکت میدان نفتی هنگام در خلیج فارس در گفت وگو با مهر با تاکید بر اینکه برای نصب این سازه دریایی از روش غوطه ور شدن در آب استفاده شده است، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل پاره شدن پرده های دیافراگمی این سازه دریایی و پس از چند ساعت شناور بودن در آب در اعماق خلیج فارس غرق شده است.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اقداماتی برای خارج کردن این جکت از اعماق آبهای خلیج فارس آغاز شده است، اظهار داشت: هم اکنون یک گروه ویژه برای خارج کردن این سازه دریایی از آب به منطقه حادثه دیده اعزام شده است.
در همین حال یکی از مدیران شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه مسئولیت این حادثه با شرکت پیمانکار است تاکید کرد: وجود برخی از اشکالات در طراحی این جکت موجب شده در زمان غوطه ور بودن امکان عملیات بلند کردن سازه به دلیل افزایش وزن فراهم نشود.
در حال حاضر به طور متوسط روزانه بیش از 16 هزار بشکه نفت خام از میدان هنگام استخراج می شود که بر اساس برنامه زمان بندی میزان تولید نفت خام باید از این میدان مشترک با کشور عمان تا بهار سال آینده به 30 هزار بشکه در روز افزایش یابد.
از سوی دیگر تاکنون حفاری دو حلقه چاه میدان نفتی هنگام به پایان رسیده است، ضمن حفاری سومین چاه نفتی در خلیج فارس در حال انجام است.
محمود زیرکچیان زاده مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره پیشتر با یادآوری اینکه برای تحقق تولید 30 هزار بشکه نفت باید در مجموع پنج چاه در خلیج فارس حفاری شود به مهر گفته است: در شرایط فعلی نصب و راه اندازی دومین جکت (پایه سکو) این میدان مشترک نفتی در خلیج فارس مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد.
وی همچنین از نصب سومین جکت این میدان نفتی تا سال آینده خبر داده و افزوده است: تمامی مراحل توسعه این میدان نفتی شامل نصب و راه اندازی سکوهای تولید و اسکان در برنامه شرکت ملی نفت برنامه دارد.
این مقام مسئول با بیان اینکه به زودی مناقصه ساخت سکوهای این میدان برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرده است: علاوه بر میدان هنگام برای توسعه تمامی میادین مشترک نفت و گاز ایران در خلیج فارس برنامه های متعددی تدوین شده است.
میدان مشترک هنگام در سال 1975 با حفر یک حلقه چاه در خلیج فارس کشف و به دنبال آن در سال 2006 میلادی، با حفر دومین چاه و انجام مطالعات مخزن مشخص شد، میزان نفت درجای این میدان بیش از 700 میلیون بشکه و گاز درجای آن حدود 2 تریلیون فوت مکعب است. در همین حال عمان با مشارکت یک شرکت انگلیسی، تولید نفت خام از این میدان مشترک را از اسفند ماه سال 1387 و با ساخت یک خط لوله به طول 25 کیلومتر از بخش مشترک میدان هنگام - البخاء و استفاده از تاسیسات موجود در راس الخیمه امارات را با ظرفیت 10 هزار بشکه نفت در روز آغاز کرد. طرح توسعه زودهنگام میدان مشترک نفتی هنگام هم از شهریور ماه سالجاری با استخراج روزانه 10 هزار بشکه نفت با درجه ای.پی.آی توسط شرکت ملی نفت ایران آغاز شده است.میدان مشترک نفتی "هنگام" در فاصله تقریبی 45 کیلومتری جزیره قشم و بر روی خط مرزی ایران و عمان در خلیج فارس برنامه گرفته است. منبع خبرآنلاینآب می فهمد...!؟

1:

عمیق‌ترین سکوی نفتی جهان

تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۰
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
«پردیدو» در زبان اسپانیایی به معنای «گمشده»؛ نام عظیم‌ترین تأسیسات نفتی نصب‌شده در آب‌های عمیق‌ در جهان هست که در رتبه‌بندی بزرگترین سکوهای نفتی دنیا، جای سکوی غول پیکر «برج شیطان» را گرفته هست و در فهرست عجایت جهان امروز برنامه دارد.


نخبگان و ایرانیان موفق
به فرموده مدیرعامل شرکت شل، ساخت و نصب پردیدو، مرزهای تکنولوژی را به جلوتر هل داد.

مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفتمقایسه ایران و امریکا در صنعت نفتمقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
۱ ۰
توصيه مطلب


سکوی نفتی پردیدو، هم‌اکنون سنگین‌ترین و عمیق‌ترین سکوی نصب شده جهان با پایه بتونی در آب‌های بسیار عمیق و یک شاهکار مهندسی هست.
سکوی نفتی «Devil’s Tower» متعلق به شرکت انی ایتالیا که پایه ان تا عمق بیش از 710 متری آب‌های در خلیج مکزیک امتداد داشت، عمیق‌ترین سکوی نفتی جهان تا سال 2010به شمار می‌رفت، اما هم‌اکنون پایه سکوی نفتی «Perdido» در خلیج مکزیک، در عمق 2450 متری؛ یعنی بیش از پنج برابر ارتفاع برج 102 طبقه «ایمپایر هستیت» با 448 متر ارتفاع در منهتن نیویورک، جای اون را گرفته هست.
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
سکوی نفتی پردیدو در رتبه‌بندی عجایب جهان امروز، جای گرفته هست، به‌ویژه که با سرمایه‌گذاری سه میلیارد دلاری ساخته شده و کمابیش همین میزان سرمایه‌گذاری هم برای انتقال، تخریب و از بین بردن اون نیاز هست.


جوشكاري
مدیرعامل شل در باره اجرای پروژه ساخت، نصب و راه‌اندازی پردیدو فرموده هست که این پروژه، مرزهای تکنولوژی را به جلوتر هل می‌دهد.
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
این سکوی حفاری برای فعالیت در مدت وقت 20 تا 30 سال طراحی شده هست، از این رو پس از پایان عمرش، نامزد مناسبی برای اجرای برنامه تبدیل دکل به زیستگاه پرورش مرجان‌های دریایی هست.


""مهندسي پزشكي""
مطابق با هستانداردهای صنعتی امروز دنیا، شرکت‌های مالک سکوهای نفتی دریایی، در پایان عمر کاری این سکوها، در برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری در اجرای عملیات انتقال، انهدام و تبدیل سکو به زیستگاه مرجان‌های دریایی مسئولیت دارند.
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
در سکوی پردیدو، امکانات مناسبی برای اسکان و زندگی کارکنان ایجاد شده هست که در بخش محل زندگی کارکنان بر روی سکو، به‌طور میانگین20 اتاق، 30 تخت‌خواب، امکانات آشپزخانه، باشگاه ورزشی، کتابخانه و یک محل نشست و برخاست هلیکوپتر، فراهم شده هست.
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
سکوهای دریایی، به‌طور معمول در خشکی و در یاردهای ساحلی شرکت‌های فعال در صنایع دریایی ساخته می‌شوند و گاهی، برای هستبرنامه در یک میدان نفتی یا گازی، به وسیله کشتی‌های عظیم و تجهیزات ویژه حمل تأسیسات غول‌پیکر به هزاران مایل دورتر از محل ساخت خود، حمل می‌شوند.
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
ارتفاع سکوی پردیدو، تقریبا هم اندازه برج ایفل در پاریس هست.


علم وکبالا
ساختمان اصلی این سکو را شرکت تکنیپ در بندر پوری کشور فنلاند ساخته و با یک کشتی ویژه جابه‌جایی تأسیسات عظیم نفتی، پس از پیمودن مسافت 13200 کیلومتری به خلیج مکزیک منتقل کرده هست.


تبریک به مدیریت جدید تالار اقای حیدر
این سکو در نقطه هستبرنامه از پیش تعیین شده، به وسیله لنگرهایی که به کف دریا وصل شده‌اند، ثابت و بی‌حرکت شده هست.
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
در واقع، سکوی نفتی پردیدو سه عرشه شامل پردازش نفت و گاز، دکل حفاری و محل زندگی کارکنان دارد که در بندر پوری در دریای بالتیک ساخته و با بارج ویژه‌ای که توانایی جابه‌جایی تأسیساتی تا 22 هزار تن را دارد، به محل هستبرنامه اون در خلیج مکزیک حمل و در اونجا سر هم شده هست.
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
اختلاف درجه حرارت بسیار پایین در فنلاند در شمال اروپا و درجه حرارت بسیار بالا در سواحل تگزاس نزدیک به خط هستوا، یک چالش پايه ی در مونتاژ قطعات سکو بوده که در طراحی، مهندسی و ساخت سکو به این نکته توجه شده هست.
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
این عمیق‌ترین تأسیسات شناور جهان هست که شرکت نفتی «رویال داچ شل» در خلیج مکزیک در فاصله حدود 200 مایلی از ساحل جنوبی بندر گالوستون در ایالت تگزاس، اون را نصب و عملیاتی کرده هست.


علم فيزيك
پردیدو، یکی از بزرگترین عملیات اکتشافات نفت خام و گاز طبیعی را درست در عمق 2450 متری بستر اقیانوس اجرا می‌کند.


<>مشاوره رایگان<> دکوراسیون و زیباسازی منازل شما
این سکو برای برداشت نفت و گاز از میدان‌های «Great White»، «Tobago» و «Silvertip» در مرز آبی میان آمریکا و مکزیک در خلیج مکزیک، طراحی شده هست.

اوج تولید در این سکو، یکصد هزار بشکه نفت و 200 میلیون فوت مکعب گاز در روز هست.
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت

در عملیات هستخراج نفت در سکوی پردیدو، 22 حلقه چاه نفت که با یک شبکه 44 کیلومتری از خطوط لوله در کف اقیانوس به هم متصل شده‌اند، نفت را از طریق چهار خط لوله اصلی به سطح سکو منتقل می‌نمايند.

این سکو 172 نفر در 2 نوبت کاری 12 ساعته به‌صورت اقماری (2 هفته کار و 2 هفته هستراحت) فعالیت می‌نمايند.
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت
تجهیزات ایمنی این سکو منحصر به فرد هست و یک شناور و قایق نجات به‌طور آماده به کار، پیوسته در نزدیکی سکو مستقر هستند.

مقاومت سکوی پردیدو در برابر زلزله، طوفان، انفجار و حوادثی از این دست، 10 برابر بیشتر از هر گونه تأسیسات مشابه دیگر در خلیج فارس هست.

سکوی فرود بالگرد در پردیدو می‌تواند 2 هلیکوپتر عظیم‌الجثه سیکورسکی (S-92) را بر روی خود جا دهد که هر یک قابلیت جابه‌جایی 22 نفر را دارد تا در مواقع بروز حادثه، تخلیه سریع‌تر کارکنان از روی سکو امکان‌پذیر باشد.

ترجمه و نقل از امیرحسین هاشمی‌جاوید
مقایسه ایران و امریکا در صنعت نفت

2:

ما میتوانیم

3:

نمیدونم هدف شما از مسخره کردن کشور خودت چیه، ولی میدونی دوست عزیز درسته یکسری کشورهای غربی از نظر علم و فناوری/صنعت از ما خیلی قویتر هستن، ولی این همیشه بخاطر مشکل داشتن خود یه کشور و امتی نیست، میخوام بگم همش تقصیر خودشون نیست!

بنظر بنده سیر تاریخ و محدودیت های جهان ما هم باید شناخته و پذیرفته بشن.
یه چیزایی بیشتر شعاره تا اینکه عملی باشه.

بخاطر پارامترهای مورد نیاز که در دنیای واقعی وجود دارن و دست ما هم نیستن.

مثلا خب الان آمریکا یک کشوری هست وسیع که منابع خوبی هم داره بعد روند تاریخ هم اون رو یاری کرده که در عصر معاصر به یک ابرقدرت تبدیل بشه بعد جمعیت و نیروی انسانی خوبی هم اونجا متمرکز شدن.

حالا ما درسته هستعداد زیاد داریم ولی واقعا نباید فکر کنیم میشه یا عاقلانه هست بخوایم همه چیز رو خودمون بسازیم و از همه نظر هستقلال کامل داشته باشیم.

الان توی دنیا هیچ کشوری اینطور نیست حتی خود آمریکا هم مثلا از محصولات چین هستفاده میکنه.

چون نه تنها صرف نمیکنه بلکه حتی نمیشه واقعا!
ما نمیتونیم آمریکا بشیم.

حداقل نه به این زودی ها نه به این سادگی ها.
و البته فکر نمیکنم هیچکدام حتی از این کشورهای اروپایی هم در همه زمینه ها و علم و فناوری و صنعت همه چیز پیشتاز یا حتی برجسته باشن.
معمولا باید یکسری فیلدهایی رو انتخاب کرد که درش پتانسیل و بهینگی بیشتری برای اون کشور نهفته هست، و به اونا اولویت و تمرکز بیشتری داد.
مثلا یه کشوری در زمینهء ساخت کشتی خیلی سابقه و تمرکز و موفقیت داره.

یه کشور دیگه یه صنعت و کار دیگه.
ما هم نمیتونیم همه کار در هر مقیاس و حدی رو خودمون به تنهایی انجام بدیم.

اصلا منابعش رو نداریم (انسانی و مالی)، ساختارهای لازم و سابقه و دانش و فضای لازم خلاصه خیلی شرایط با روابط مستقیم و غیرمستقیم آشکار و پنهان و پیچیده دست به هم میدن تا یک صنعتی یک فناوری ای یک چیز بزرگی میتونه ایجاد بشه در بستر لازم خودش و پیشرفت و بقا پیدا کنه.
فکر نکن فقط ما هستیم که سوتی میدیم و شکست میخوریم.

تاریخ همین کشورها رو هم بررسی کنی میبینی بارها سوتی هم در کردن و شکست های متعددی هم داشتن.

این یه فرایند طولانی مدته که نیاز به شرایط مساعد و موقعيت های متعدد داره.

کشور ما خیلی دیرتر شروع کرد و ضمنا هنوزم مشکلات و محدودیت های خودش رو داره.
تاریخ و فرهنگ و سیاست و خیلی عومل تاثیر میذارن.
بنده این تفکر رو ندارم که تمام کشورها باید و میتونن به یک میزان پیشرفته و توسعه یافته بشن به این راحتی ها.

بنظر بنده منابع جهان و شرایط و ساختارش این امکان رو نمیده.

اصلا ما دنیای سالمی هم نداریم.

و فکر میکنم بشر مشکلاتی بزرگتر و مهمتر از علم و فناوری و صنعت داره!

4:

ول کن این حرفا رو
دور همی این فیلمو گراشتم که بخندیم
نگا کن مهندسای ایرانی رو چه طوری از دکل اویزون شدن که غرق نشن

5:

اینکه ظاهرا قدیمی هست!
مال سال 91.


6:

کار که از مسخره گذشته! فعلا باید منتظر بشیم ببینیم این جریان حج چی میشه.

بریم؟ نریم؟رامون میدن؟ نمیدن؟

7:

اگر بینا باشی می بینی موفقیت های اونها هم روی کوهی از شکست های گذشته بنا شده

8:

شکست برای بار اول .

مثلا اولین پرواز تو فلان مدار
نه اینکه تو قرن ۲۱ بزنی یه دکل رو که تازه از کشور های دیگه اجاره شده رو غرقش کنی
خخخخخخخخ

9:

حالا اینقدر مسخره میکنی خودت توی زندگیت چکار کردی آیا درسهات رو خوب خوندی وظایف خودت رو انجام دادی آیا پخی شدی آیا سعی کردی بهتر باشی؟
مسئله اینه که کسی که مسخره میکنه حداقل خودش باید بهتر باشه از ابعادی.

امت ما هم انتقاد زیاد میکنن همه تحلیل و تفسیر سیاسی و غیره میکنن، ولی پای عمل که میرسه همشون مثل همونایی هستن که مسخرشون میکنن و حاضر نیستن برای پیشرفت در این چیزها از خودشون مایه بذارن.

همه هم صرفا دنبال پول و حال زندگی رو بردن هستن و دیگر هیچ.

پول هم داشته باشن بازم حاضر نیستن به خودشون زحمتی بدن جز همین که اینطور فیلم ها رو توی شبکه های اجتماعی بذارن و دیگران یا حتی کشور خودشون رو مسخره کنن و بگن مملکته داریم!

حالا من خودم این حرفا رو میزنم چون علم خوره بودم باز خیلی روی علم و کسب تخصص و دانش و توانایی مایه گذاشتم.

یه چیزایی خوندم یاد گرفتم که در ایران ناشناخته بود اصلا بگم شاید حتی در کل ایران بنده اولین نفری بودم که از وجود اون چیزها آگاه شدم!!
البته منم حال ندارم بیش از این دیگه کاری بکنم.

همینطوریش هم آخه خیلی زحمت کشیدم آخرش هم چی میشه نمیدونم و زندگی ساده و قانعی با درآمد ناچیز دارم و حتی ازدواج هم نکردم.

ولی حداقل از بعد شخصی واسه آینده و خواسته های خودم هم که شده تنبلی نکردم.

ولی خیلی از امت می بینم فقط خواسته و انتظار دارن؛ خواسته و انتظاراتشون هم همش همین چیزهای مادی و ثروت و راحتی و آسایش و امکانات پرهزینه هست (خونه و ویلا و ماشین و مسافرت و عشق و حال و همه گونه تفریح و عیاشی و راحتی).

درحالیکه من اینطور نبودم.
حتی خیلی از اونایی که این چیزا رو دارن بازم خودشون رو میزنن به اون راه و گلایه و ناله میکنن و ایراد میگیرن و مسخره میکنن و خواسته هاشون بیشتر میشه.

حالا هیچ پخی هم نیستنا! ثروتشون هم خیلی وقتا ته و توش رو دربیاری میفهمی که با کلاهبرداری و دزدی و فساد و ظلم و حق و ناحق و سوء هستفاده بدست اومده!

10:
داداش من هم درسم رو خوندم
ولی نزاشتن که چیزی بشم .

هر جا رفتم
" پارتی میخواست "


با زحمت و نون بازو پول هم در اوردم .

اما از اونجایی که ایران به تولید اهمیت نمیده و تولید نماينده باید بره بمیره سرمایم رو ریختم تو دلالی

بعدش هم ورشکست شدم .

به خاطر دلار


مثل اینکه تو ایران زندگی نمیکنی .


سیاست های حکام در زندگی امت تاثیر گذاره .

برای همینه که یکی تو امریکا با درس پیشرفت میکنه .

یکی هم میشه پیک متری تو ایران با مدرک دکترا

11:

بله تاثیر میذاره ولی نه تمامش.

بخش بزرگی هم معمولا دست خود آدماس.
ضمنا حتی خود حکومت و حکام و سیاست هم باز بنوعی میتونه برآمده از ماهیت و اعمال خود اون امت باشه!

12:

امریکا فرشته خداوند بر روی زمینه
دنیا مدیون امریکاس تمام پیشرفتها در دنیا از امریکا بوده

13:

اثر هانریش بل !


60 out of 100 based on 55 user ratings 530 reviews