تست روانشناسی : داستان سیندرلا


تست روانشناسی : داستان سیندرلاتست روانشناسی : داستان سیندرلا
داستان سیندرلا از جمله تأثیرگذارترین داستان های ادبیات جهان است که تقریباً اکثر مردم آن را می شناسندو دوستش دارند. از بین چهار قسمتی که در زیر می خوانید کدام یک بیشتر بر شما تأثیر گذاشته و در خاطرتان مانده است؟
  • سیندرلا از مادر خوانده اش کتک می خورد و این زن بدجنس و دخترانش به شدت سیندرلا را آزار می دهند.
  • سیندرلا با کمک آن فرشته مهربان به یک پرنسس زیبا و تمام عیار تبدیل می شود.
  • سیندرلا در نیمه شب با صدای زنگ ساعت متوجه می شود که فرصتش به پایان رسیده ، پس به سرعت قصر را ترک می کند، اما هنگام خروج از قصر کفش کریستالی خود را جا می گذارد.
  • شاهزاده سیندرلا را پیدا کرده و کفش کریستالی را به پای او می کند.

تفسیر

از میان گزینه ها کدام را انتخاب کرده اید؟ چرا این صحنه بیش از دیگر صحنه ها روی شما تأثیر دارد؟ اگر نگاه دقیق تری به هر کدام از این قسمت ها بیندازیم بیشتر به ارتباط مبان آن صحنه و نقاط ضعف و قدرت شخصیت خود پی می بریم.
  • سیندرلا از مادر خوانده اش کتک می خورد و این زن بدجنس و دخترانش به شدت او را آزار می دهند. قسمتی را که سیندرلا مشغول شستن زمین است و مادر خوانده و دخترانش او را مسخره می کنند، به یاد دارید؟ هر کسی با دیدن این صحنه دلش به حال سیندرلا می سوزد و برای او ناراحت می شود. اما جدا از تمام سختی هایی که سیندرلا در آن منزل تحمل می کرد. همواره قدرت و غرور را در رفتار و کردار او حس می کردید. این قسمت از داستان بیش از دیگر قسمت های آن شما را تحت تأثیر برنامه دادو چون خودتان هم در ناخود آگاهتان می دانید که علی رغم تمام دشواری ها و سختی هایی که در زندگی دارید. قدرت مقابله با آنها را نیز دارید. گاهی از مشکلات خسته می شوید و از همه چیز گله می کنید، اما می دانید که می توانید از عهده ی مشکلات برآیید و روز های بهتری را برای خود رقم بزنید.
  • سیندرلا با کمک آن فرشته مهربان به یک پرنسس زیبا و تمام عیار تبدیل می شود . فرشته ای مهربان با چوب دستی عجیب و قریبش دنیای سیندرلا را برای همیشه تغییر داد. اما اینجا، در دنیای واقعی کار به سادگی این داستان انجام نمی شود. بزرگترین اشکال شما این است که مسائل مهم زندگیتان را نادیده می گیرید و وقتی برای برنامه ریزی برای آینده و یا بررسی عواقب کارهای امروزتان نمی گذارید. به نظر می رسد گاهی فراموش می کنید فرشته مهربانی با چوب دستی اش وجود ندارد که بتواند در چشم به هم زدنی تمام مشکلات شما را حل کند. تنها کسی می تواند به شما کمک کند خودتان هستید. پس سعی کنید زودتر خودتان را باور کنید و تواناییی هایتان را افزایش دهید تا قبل از اینکه دیر شود بتوانید زندگی خوبی برای خود بسازید.
  • سیندرلا در نیمه شب با صدای زنگ متوجه می شود که فرصتش به پایان رسیده است، پس به سرعت قصر را ترک می کند اما هنگام خروج از قصر کفش کریستالی خود را جا می گذارد. شما تا حدود زیادی به دیگران وابسته هستید. معمولاً حوصله اینکه برای حل مشکلات وقت بگذارید را ندارید. با خودتان می گویید: « بالاخره یه طوری میشه!» معمولاً مسائل را به حال خود رها می کنید تا خودشان درست شوند و یا کسی پیدا شود که آن ها را برای شما درست کند. کارهایتان را انجام نمی دهید چون با خودتان می گویید بالاخره یک نفر پیدا می شود که آن کار را برای من انجام دهد به نظر شما ساده ترین و بهترین روش ممکن برای حل مشکلات این است که استقامت کنید تا کسی پیدا شود و آن کار را انجام دهد. اما این را بدانید که بالاخره روزی می رسد که خودتان باید امور زندگیتان را ادراه کرده و تنها نوازنده ارکستر زندگی تان شوید.
  • شاهزاده سیندرلا را پیدا کرده و کفش کریستالی را به پای او می کند. تقریباً تمام آدم ها از پایان خوش لذت می برند.شما هم از این دسته افراد هستید، لذا مشکل همین جاست . شما بیش از حد به زندگی معمولی، ساده و راحت قانع هستید، تمام جنبه های زندگی شما معمولی هستند؛ شغل معمولی، حقوق معمولی ، دوستان معمولی، خانواده معمولی و … سعی کنید چیزهایی را پیدا کنید که شما را خاص و منحصر به فرد کنند. به یاد داشته باشید خداوند شما را خص و منحصر به فرد آفریده است؛ پس واقعاً این گونه باشید.

مجله اینترنتی میهنبدشما کدوم رو میبینید؟

1:

کلا از فیلمش خوشم نمیومد


جملاتی زیبا و آموزنده

2:

مطالب خوبی بود بازم تست بزارید


تست روانشناسی ـ چگونه لیوان را بدست می گیریم

3:

این تست بنظرم نمیتونه صحیح باشه

هرگزینه ای انتخاب کنی یه انگی بهت میزنه
همشم راجع ب ضعیف بودن و مشکل دار بودنته
بالاخره ک ی جاییشو ممکنه دوس داشته باشی
ولی ایا این بیانگر اینه که کلا رد دادی و ضعیفو ناتوانی؟ نه همچین چیزی معقول نیس
اینا حقه بازیه


شگردی برای جادو کردن دیگران

4:

باحال بود ولی بازم با نظر اون دوستی ک فرمودن نمیتونه صحیح باشه هم موافقم.بنظرم جهت سرگرمی هستفاده بشه بهتره تا طالع بینی


لطفا جواب بدین.

5:

لطفا بازم تست بذارید ولی باحال و خوشمزه.خخخ.ممنون


66 out of 100 based on 31 user ratings 656 reviews