شلاق که سهل است؛جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن مردم شوند خواهیم ایستاد


شلاق که سهل است؛جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن مردم شوند خواهیم ایستادشلاق که سهل است؛جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن مردم شوند خواهیم ایستاد
امام جمعه مشهد با انتقاد از این جمله که "نمی‌خواهیم با شلاق مردم را به بهشت ببریم" گفت: شلاق که سهل است با همه قدرت جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن مردم شوند خواهیم ایستاد.
شلاق که سهل است؛جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن مردم شوند خواهیم ایستاد

به گزارش افکارنیوز، آیت‌الله احمد علم الهدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد مقدس در جوار ملکوتی ثامن الائمه(ع) با اشاره به عید مبعث و عید میلاد امام حسین اظهار کرد: ما امروز در بین دو عید برنامه گرفته ایم که در واقع هر دو عید، عید پیغمبر است.

امام جمعه مشهد با اشاره به آیه ۱۲ و ۱۳ سوره انعام افزود: آنچه در این دو آیه بیان شده است، می‌گوید ما برای هر پیغمبری دشمنی از انس و جن برنامه داده‌ایم، جریان التقاطی بین دشمنان پیغمبر یک جریان التقاطی و ابزار دشمنی با پیغمبر است و این یعنی اینکه یک جریانی می خواهد افراد بی ایمان را استخدام کند و وقتی دل‌های بی‌ایمان در مقابل این جریان سر خم کنند اینها هر کاری بخواهند می توانند انجام دهند و اگر نتوانند کسی را پیدا کنند و از آنها تاثیری بپذیرند نمی توانند دشمنی اشان را اجرا کنند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به روز پاسدار گفت: همه ما باید پاسدار جامعه و اسلام باشیم.

وی با بیان اینکه امام خمینی بدنه اصلی پاسداری از انقلاب و اسلام را بسیج برنامه دادند، گفت: بسیج یعنی همه مردم در عرصه پایداری و عملیاتی، پاسداری از انقلاب و اسلام حضور داشته باشند، همه ما باید در این عرصه تلاش کنیم.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه نقطه ضربه پذیر ما عرصه فرهنگ بوده است، افزود: همه موظفیم از حوزه فرهنگ پاسداری کنیم و ما در مقابل همه جریانات ضد فرهنگی ایستاده ایم و باید همه بایستیم.

ما در مقام تضعیف دولت نیستیم


آیت الله علم الهدی تاکید کرد: بار دیگر تذکر می‌دهم ما در مقام تضعیف دولت نیستیم چرا که این کار درستی هم نیست و اینها کارگزاران نظام هستند که حکم تنفیذ ولی فقیه را دارند، اما این به آن معنا نیست که ما پرچم پاسداری را کنار بگذاریم، ما باید در عرصه پاسداری از انقلاب همچنان بایستیم.

وی اظهار کرد: بنده با حمله، مسخره و استهزا جا نمی‌زنم و همچنان سر جایم ایستاده‌ام و می‌گویم شبکه‌های اجتماعی و ماهواره بایستی کنترل و یا ممنوع شوند.

امام جمعه مشهد افزود: این کلام خداوند در قرآن است که در سوره انعام می‌گوید دشمنان پیغمبر با شبکه ارتباطی که برخی به برخی دیگر القا می‌کنند دشمنی اشان را با پیغمبر اجرایی می‌کنند و مصداق آن هم همین شبکه‌های اجتماعی است.

آیت الله علم الهدی افزود: صاحب فیس‌بوک یک صهیونیست است و صیهونیست‌ها بی‌دلیل میلیارد دلار پول برای یک شبکه اجتماعی پرداخت نمی کنند.

وی با بیان اینکه ما شبکه اجتماعی را می فهمیم و آن را حالی‌مان می‌شود گفت: یک شبکه اجتماعی که کارش دشمنی با پیغمبر است شما باید در مقابل این چه کاری انجام بدهید.

امام جمعه مشهد افزود: شما باید زمانی شبکه اجتماعی بگذارید که مدیریتش در دست خود شما باشد و بتوانید مسائل زیانبارش را از بین ببرید.

آیت الله علم الهدی با تاکید بر اینکه ما قصد تضعیف کسی را نداریم گفت: این درست نیست حرف‌هایی که زمانی ادبیات کسانی بود که قصدشان این بود یک عده بی دین را دور هم جمع کنند و پشت سرشان راه بیاندازند و جریان فتنه را بوجود بیاورند و شعار نه غزه نه لبنان سر بدهند را به زبان بیاوریم.

وی افزود: اینکه می‌گوییم نمی‌خواهیم با شلاق مردم را به بهشت ببریم درست نیست چرا که اصلا مسیر فطری انسان‌ها بهشت است و اگر انسان‌ها با مسیر فطری خودشان حرکت کنند حتما به بهشت می‌روند و کار پیغمبر هم مبارزه با کسانی بود که قصد جلوگیری از رفتن مردم به بهشت را داشتند.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: شلاق که سهل است با همه قدرت جلوی کسانی که قصد دارند جلوی بهشت رفتن مردم را بگیرند خواهیم ایستاد.

آیت الله علم الهدی افزود: اینکه برخی می گویند زمان رسانه های تک صدایی گذشته باید به آنها گفت این حرف را برای چه کسانی می‌زنید مگر بی‌بی‌سی و تایمز تک صدا نیستند و آیا تایمز تک صدا یک صهیونیست نیست و این تک صدایی که می‌گویید این برای این نیست که از شما راضی باشند.

وی افزود: آیا این حرف‌ها را برای یک عده غربی تک صدا می‌زنید و ما اگر در نماز جمعه نهی از منکر می کنیم می گویید وقت تک صدایی گذشته است و فکر می‌کنید با این حرف‌هایی که می‌زنید چه کسانی به دنبال شما راه می‌فتند، جز یک عده هوس باز که می‌خواهند به اوج لذت مستانی اشان برسند، اینها که جز ضرر چیزی نگذاشته‌اند.

افکارنيوز - شلاق که سهل است؛جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن مردم شوند خواهیم ایستادزن تقلبی اینترنتی در استان البرز دستگیر شد

1:

حمید روحانی: این‌ که می‌گویند نباید با شلاق امت را به بهشت برد، یعنی اسلام نباشد

توهین های حمید روحانی به حسن روحانی به روایت خبرگزاری بسیج دانشجویی

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - سایت SNN وابسته به بسیج دانشجویی، با انتشار توهین های حجت الاسلام سیدحمید روحانی به حسن روحانی در دانشگاه شیراز به نقل از نامبرده نوشت:
چرا رئیس جمهور مطرح می کند که نباید کسی را با شلاق به بهشت برد.


کشف ۵هزار سکه تقلبی از کلاهبردار پیامکی
اکثریت امت به نظام رای دادند و فرمودند باید احکام اسلام اجرا شود.


پایان قدرت نمایی دو شرور قمه به دست
این ها که می گویند نباید با شلاق امت را به بهشت بیرون برد یعنی هرج و مرج در کشور حاکم باشد.


سرکرده باند زورگیران خشن مشهد دستگیر شد/ اعتراف پسر جوان به بیش از 60 فقره زورگیری شب
این ها نگویند اسلام، بگویند ما می خواهیم اسلام نباشد و هرکس هرکاری خواست بکند.


قصاص، پایان دعوای‌کودکانه در ساندویچی
حتی اونهایی که حرف امام(ره) را نمی فهمیدند حاضر بودند برای کم شدن بی بند و باری با شاه کنار بیایند.

وی فرمود: آیا کسی که این حرف ها را می زند می خواهد زمینه را برای بی حجابی فراهم کند یا احساس کرده اند در بین امت جایگاهی ندارند و سعی می نمايند با یک سلسله حرف های دگراندیش پسند برای خود اعتبار کسب نمايند.
موسس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان اینکه این مسائل نگران نماينده هست و چیزی نیست که یک باره انجام شده باشد، تاکید کرد: از 20 سال پیش کسانی سعی کردند با قلم فرسایی غیرت، عزت و شرافت زدایی نمايند.


ماجرای اخاذی 40 میلیاردی سه جوان از خانواده شهید/ آدم‌ربایی در سلماس اخاذی در کرکوک
مسائلی که امروز می بینیم برنامه ریزی شده هست.


ورود موتورسيكلت های برقی به تهران
فهمیدند با تظاهرات نمی توانند انقلاب را از امت بگیرند؛ بنابراین سعی کردند در نشریاتشان غیرت را به سخره بگیرند.


برادرکشی در برابر چشمان پدر و مادر!
این جریانات حساب شده هست که اخلاق، اعتقادات و فرهنگ ما را از ما بگیرند.

روحانی تصریح کرد: به نظرم آقای روحانی از اول روش انقلابی را قبول نداشت و ندیدم قبل از انقلاب حرکت سیاسی مشخصی که در راستای مبارزات و حرکت انقلابی امام باشد، اجرا کند و برداشتم این هست که این راه را قبول ندارد و دور از خردمندی می داند.
موسس مرکز اسناد انقلاب اسلامی اضافه کرد: شیوه ای که ما در انقلاب می شناسیم برای آقای روحانی مطرح نیست و به شدت به دنبال کنار آمدن با دنیا هست و به نظرم دنیا را خوب نشناخته اند چرا که حکایت گرگ و میش هست و اگر کسی بخواهد عبرت بگیرد عملکرد بد آمریکا در مذاکرات کافی هست.
وی فرمود: اگر می خواهیم روحیه رئیس جمهور فعلی را بشناسیم کتاب جهانی شدن که از سوی موسسه تحقیقات هستراتژیک در وقت ریاست روحانی بر این موسسه، منتشر شده هست را بخوانید.

روحانی در این کتاب صراحتاً هستقلال را زیر سوال برده و می گوید اگر می خواهیم با دنیا ارتباط داشته باشیم نباید اسلام به تمام معنا در کشور ما پیاده شود.
روحانی در جواب به سوال یکی از دانشجویان در مورد حواشی مستند «من روحانی هستم» فرمود: جرم مستند «من روحانی هستم» این هست که حقیقتی را در مورد آقای روحانی اون هم با احترام مطرح کرده هست.

فقط برای اینکه دخالت روحانی در قضیه مک فارلین را مطرح کرده هست، آقایان وحشت کرده اند که مبادا به شخصیت روحانی صدمه بزند.
رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان اینکه امت چه این موضوع را بپذیرند و چه نپذیرند به عملکرد امروز افراد نگاه می نمايند، اظهار کرد: دخالت روحانی در مک فارلین در خاطرات هاشمی و جاهای دیگر هم آمده هست.

هاشمی در خاطراتش به صراحت می گوید من، روحانی و دکتر هادی را برای مذاکره فرستادم.

اگر دروغ هست باید خاطرات هاشمی را هم تکذیب نمايند.
وی تصریح کرد: وزیر ارشاد فراخوان نمود فیلمی با دروغ ساخته شده و وظیفه دادستانی هست که تعقیب کند و حالا که دادستانی می گوید بگویید کدام قسمت مستند دروغ هست تا ماجرا را پیگیری کنیم؛ می گویند نمی خواهیم اقدامی کنیم.
روحانی اضافه کرد: در مورد مک فارلین هنوز حقایق کاملا بیان نشده، اما امام تا روزی که مک فارلین به ایران نیامده بود از مذاکرات پشت پرده خبر نداشت و وقتی خبردار شد که مک فارلین به ایران آمده، اجازه نداد کسی با وی ملاقات کند و دستور داد ماجرا را برای امت بازگو نمايند.


توهین های حمید روحانی به حسن روحانی به روایت خبرگزاری بسیج دانشجویی

2:

در نخستین روز هفته، روزنامه‌ها سخنان چند امام جمعه و یک مرجع تقلید را بخش‌هایی از ادامه جدال بر سر مسافران راه بهشت دانسته‌اند که با سخنان هفته پیش رئیس جمهور آغاز شد.

تغییرات در وزارت کشور، محافظه‌کاری دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و روند کاهشی نرخ تورم، دیگر مطالب مهم روزنامه‌های شنبه هست.


شلاق که سهل هست؛جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن امت شوند خواهیم ایستاددر نخستین روز هفته، روزنامه‌ها سخنان چند امام جمعه و یک مرجع تقلید را بخش‌هایی از ادامه جدال بر سر مسافران راه بهشت دانسته‌اند که با سخنان هفته پیش رئیس جمهور آغاز شد.

تغییرات در وزارت کشور، محافظه‌کاری دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و روند کاهشی نرخ تورم، دیگر مطالب مهم روزنامه‌های شنبه هست.


ادامه جدال بر سر مسافران راه بهشت
روزنامه اعتماد واکنش و انتقاد ائمه جمعه از سخنان اخیر روحانی را ادامه جدال بر سر مسافران راه بهشت دانسته و نوشته هست: حسن روحانی یک هفته پیش در همایشی با بیان اینکه «نباید در زندگی امت مداخله کنیم ولو به خاطر دلسوزی»، فراخوان نمود: «بگذاریم امت راه بهشت را انتخاب نمايند، به زور و شلاق نمی‌شود امت را به بهشت برد».

همین جمله کافی بود تا یکی از خطبای جمعه در واکنشی تند در جواب به رئیس جمهور بگوید: «نمی‌خواهیم کسی را به زور به بهشت بفرستیم ولی شما با اظهارات خود جاده جهنم را برای کسی صاف نکنید».روز گذشته این بحث با واکنش و انتقاد مجدد ائمه جمعه مواجه شد.

آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان تهران خطاب به رئیس جمهور فرمود: «حکومت وظیفه دارد راه را برای بهشتی شدن امت هموار کند»: موضوعی که تنها به شهرستان تهران ختم نشد و در مشهد مقدس، اصفهان و قزوین خطبه‌های نماز جمعه به توصیه و انتقاد از دولت یازدهم معطوف شد.

امام جمعه قزوین نیز در اظهارنظری فراخوان کرد: «امت به زودی رأی خود را از کسانی که لیاقت اون‌ها را نداشته باشند پس می‌گیرند».امام جمعه اصفهان نیز در هشداری به مسئولان دولتی فرمود: «آقایان وزرا و مسئولان دولت برخی مواضع را برای دلخوشی جریان‌های اصلاح طلبی می‌گیرند که مطمئن باشید چنین موضع گیری‌هایی برای خودتان ضرر دارد».

کمی اون طرف‌تر امام جمعه مشهد مقدس نیز در اظهارنظری فراخوان نمود: «شلاق که سهل هست، با همه قدرت جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن امت شوند خواهیم ایستاد».

هموقت، بحث حجاب نیز پرحاشیه شد.

پنجشنبه شب برنامه دیروز، امروز، فردا هم به همین نکته ختم شد و غلامعلی حدادعادل در این برنامه با بیان اینکه خیلی‌ها پیش از اینکه در مورد گرانی و مسائل اقتصادی صحبت نمايند نگرانی خود را در مورد مسأله عفاف وحجاب بیان می‌نمايند، فرمود: «در مورد مسأله حجاب نیروی انتظامی نباید خودش را بدون مسوولیت بداند و دولت هم باید از نیروی انتظامی حمایت کند»: موضوعی که احمدی مقدم هم جواب جدیدی به اون داد و فرمود: «آقای رئیس جمهور به درستی فرمودند که ما به زور کسی را نمی‌توانیم اهل یقین کنیم.

ما به عنوان دولت و حاکمیت به جای بحث‌های نظری باید از قانون دفاع کنیم».شهروند نیز در بخشی از نقل خود به انتقاد آیت‌الله مکارم شیرازی از سخنان رئیس‌جمهور نیز اشاره کرده و نوشته هست: احمد خاتمی تنها خطیبی نبود که در برابر اظهارات حسن روحانی واکنش نشان داد.

روز گذشته و در خطبه‌های نماز جمعه شهر مشهد مقدس نیز احمد علم‌الهدی پس از انتقاد شدید از عدم کنترل شبکه‌های اجتماعی فرمود: «این‌که می‌گوییم نمی‌خواهیم با شلاق امت را به بهشت ببریم درست نیست چرا که اصلا مسیر فطری انسان‌ها بهشت هست و اگر انسان‌ها با مسیر فطری خودشان حرکت نمايند حتما به بهشت می‌روند.

شلاق که سهل هست با همه قدرت جلوی کسانی که قصد دارند جلوی بهشت رفتن امت را بگیرند خواهیم ایستاد‌‌».علم‌الهدی همچنین به اظهارات رئیس‌جمهوری درباره پایان یافتن دوران منبرهای یکطرفه نیز اشاره کرد و البته بدون اون‌که نامی از حسن روحانی ببرد فرمود: این‌که برخی می‌گویند وقت رسانه‌های تک‌صدایی گذشته باید به اون‌ها فرمود این حرف را برای چه کسانی می‌زنید مگر بی‌بی‌سی و تایمز تک‌صدا نیستند و آیا تایمز تک‌صدا یک صهیونیست نیست و این تک‌صدایی که می‌گویید این برای این نیست که از شما راضی باشند‌‌».

امام جمعه مشهد مقدس در ادامه اظهاراتش تصریح کرد: «فکر می‌کنید با این حرف‌هایی که می‌زنید چه کسانی به‌دنبال شما راه می‌افتند، جز یک عده هوس‌باز که می‌خواهند به اوج لذت مستانه‌شان برسند، این‌ها که جز ضرر چیزی نگذاشته‌اند‌».به نظر می‌رسد یکی دیگر از منتقدان سخنان رئیس‌جمهوری آیت‌الله مکارم شیرازی باشد که البته با لحن ملایم‌تری مسئولان را خطاب برنامه داده و با بیان این‌که تضعیف دولت در شرایط کنونی به ضرر نظام هست و ما هم از دولت حمایت می‌کنیم ولی در عین حال تذکر هم می‌دهیم خاطرنشان کرده هست: «تذکر هم نوعی کمک هست و منافاتی ندارد؛ برخی مسئولان که فرموده بودند به زور شلاق نمی‌توان امت را به بهشت فرستاد ما هم می‌گوییم این حرف درست هست ولی با دست خودمان نباید درهای جهنم را به روی امت بازکنیم‌‌».

ادامه جدال روحانیون بر سر مسافران راه بهشت - سایت خبری تحلیلی تابناك

3:

باسخ کوبنده روحانی به کسانی که میخواهند به زور شلاق امت را به بهشت ببرند

روحانی: بعضی که کار ندارند دچار توهم‌اند و مدام غصه آخرت امت را می خورند

شلاق که سهل هست؛جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن امت شوند خواهیم ایستاد

چکیده: رییس جمهور در آستانه 5 ژوئن روز جهانی محیط زیست به پارک پردیسان رفت و در مراسم هفته جهانی محیط زیست حضور یافت.


حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز شنبه در آستانه 5 ژوئن - مصادف با 15 خرداد، روز جهانی محیط زیست - با حضور در ساختمان ساوقت محیط زیست واقع در پارک پردیسان با کارکنان این ساوقت دیدار و در مراسم هفته محیط زیست سخنرانی کرد.

او در سخنانش با اشاره به اینکه در قانون پايه ی به صراحت عنوان شده که طبیعت نباید تخریب و آلوده شود، فرمود: دولت یازدهم افتخار می کند که در نخستین جلسه خود موضوع دریاچه ارومیه را مد نظر برنامه داد و کارش را با مسایل محیط زیست آغاز کرد.

روحانی در بخشی از سخنانش به موضوع ریزگردها اشاره کرد و فرمود: «بخش عمده دیداری که با نخست وزیر عراق داشتیم به بحث ریزگردها اختصاص داشت.

او مدام از تروریسم حرف می زد،‌ اما من از ریزگردها می فرمودم.

فرمودم ریزگردها هم نوعی تروریسم هست.»


معضلات محیط زیستی نیازمند حضور امت هست

رییس جمهور در بخشی دیگر از سخنانش فرمود: در اولین جلسه دولت یازدهم همانطور که قول داده بودم راجع به دریاچه ارومیه بحث شد، خوشحالم دولت کارش را با مسائل محیط زیست آغاز کرد، اما معتقدم دولت در هیچ یک از مسائل مهم اجتماعی خودش به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند، بلکه دولت می‌تواند تسهیلات لازم را فراهم کند و امت را حمایت کند چرا که این مهم، کار امت هست.

روحانی فرمود: دولت به تنهایی قادر به حل مسایل اجتماعی نظیر محیط زیست، اقتصاد و دین نیست، بلکه حل این مسایل نیازمند حضور همه امت هست و دولت وظیفه دارد تسهیلات لازم برای حضور امت در صحنه را فراهم آورد و از اونها حمایت کند.

او در تحلیل تفاوت حضور دولت و امت در مباحث اجتماعی فرمود : دولت دینی خوب هست اما دین دولتی جای صحبت دارد؛ حتی تبلیغ دین باید به دست عالمان ، مراجع ، صاحب نظران و دلسوزان انجام شود و دولت نیز حمایت لازم را انجام دهد.

بعضی ها که کار ندارند دچار توهم هستند و مدام غصه دین و آخرت امت را می خورند، در حالیکه نه می دانند دین چیست و نه می دانند آخرت چیست ، فقط غصه می خورند.

رییس جمهور در ادامه فرمود: تنها با تصمیم دولت یک فیلم خوب ساخته نمی‌شود، باید هنرمند به میدان آید و دولت از او حمایت کند پس با جوشش هنر از ذوق هنرمند هست که یک فیلم خوب ساخته می‌شود همچنین در ساختن اقتصاد و عبور از رکود و ایجاد رونق اقتصادی امت باید به صحنه بیایند و دولت موانع را از پیش پای امت بردارد و چارچوب های آینده اقتصاد را ترسیم کند و هرچه صنعت به امت واگذار شود سرعت بیشتری به سمت هدف خواهیم گرفت.

در مکان یابی مسکن خطا کردیم

روحانی در بخش دیگری از سخنانش فرمود: وقتی ماشین وارد زندگی امت شد اونها بسیار خوشحال بودند که راحت شده‌اند.

به هر حال در اون شرایط امت، ماشین یا خودرو را به عنوان یک نعمت بزرگ خداداد که توسط دست صنعتگران به وجود آمده تلقی می‌کردند؛ اما اشکال این بود که با آمدن ماشین باید پیاده‌روی به نحوی دیگر جبران می‌شد اما این کار صورت نگرفت.

او در ادامه فرمود: یا وقتی در طبیعت مداخله کردیم مثلا برای ساخت مسکن در مکان‌یابی خطا کردیم و جایی را انتخاب نکردیم که کمتر صدمه به محیط زیست وارد شود و همان زمین زراعی و باغات را برای ساخت مسکن انتخاب کردیم که اشکال همین جا نشأت گرفت.

باید مکان‌یابی برای صنعت،‌مسکن‌ و جاده‌سازی به صورت درست صورت گیرد و کجا انجام شود که صدمات کمتری باشد.

البته تعارض بین دنیای مدرن و طبیعت وجود دارد که مثل سنت و مدرنیته هست که مدرنیته با سرعت مبارزه می‌کند.

رییس جمهور فرمود: در صورتی در طبیعت راحت زندگی می‌کنیم که جنگل، مرتع، تالاب و رودخانه در اون وجود داشته باشد، فرمود: آفرینش همه حیوانات و بوته‌ها و جنگل‌ها هر کدام حکمتی داشته هست و تمام اونها حساب و کتاب دارد.

خوب شدن هوا فقط کار خدا بود؟

او در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به آلودگی هوای شهرستان تهران فرمود: در سالهای اخیر هوای شهرستان تهران راه رفتن را برای امت سخت کرده بود همچنین مسئله دریاچه ارومیه به مشکل بزرگ تبدیل شد که البته قدم‌هایی برای حل این مشکل برداشته شده و شرایط جوی نیز تا حدی کمک کرده هست چون اگر به دریاچه رسیدگی نشود زندگی 14 میلیون نفر به خطر می‌افتد و اگراین دریاچه خشک شود طوفان‌های نمک شروع می‌شود که زندگی امت را به خطر می‌اندازد.

روحانی در ادامه فرمود: برخی می‌گویند این روزها آب و هوای شهرستان تهران خوب شده هست و این کار خدا هست، البته باد و باران از نعمت‌های خداوند هست و حتی اگر دولت توفیقاتی پیدا می‌کند از رحمت ها خداوند هست، اما دولت بر مسئله محیط زیست به عنوان مسئله اصلی برای سلامت و زندگی سالم امت به عنوان اولویت بسیار مهم تاکید می‌کند و در این راستا برای عوض کردن بنزین در وزارت نفت کارهای خوبی انجام شد که خانم ابتکار هم واقعا در این رابطه احساس مسوولیت می‌نمايند اقدامات مفیدی انجام دادند و آثار تغلیظ بنزین را امروزه در شهرستان تهران می‌بینیم که البته باد هم به اون کمک کرده هست.

رییس جمهور فرمود: در دوره‌ای شاهد مشکلاتی در آب آشامیدنی امت شهرستان تهران بودیم.

وقتی پیگیری کردیم دیدیم که روی دریاچه سد کرج خانه‌های شناور ساخته‌اند و زندگی می‌نمايند.

حدود 240 خانه شناور روی دریاچه سد کرج ساخته شده بود که من نمی‌گویم که متعلق به چه کسانی بود اما همه را جمع کردیم و در اون وقت به عنوان شورای عالی امنیت ملی وارد عمل شدیم و همه رستوران‌های لبه دریاچه را تخریب کردیم و خانه‌های روی دریاچه را جمع کردیم و به خاطر دارم که در اون روزها تلفن دفترم زنگ می خورد که چرا این اقدامات انجام می‌شود اما بعد از اینکه یکسال خون دل خوردیم همه اونها را از بین بردیم.

سمن ها را مسوول نهی از منکر کنیم

او در بخشی دیگر از سخنانش فرمود: برای حل مشکلات محیط زیستی اولین قدم فرهنگ هست.

باید از دبستان برای فرهنگ‌سازی جوانانمان کار کنیم که آموزش و پرورش در این رابطه وظیفه سنگینی دارد چون همه باید زندگی با زیست سالم را بیاموزند.

برای حل مشکلات محیط زیستی پايه را باید از فرهنگ آغاز کنیم خاطر نشان کرد: فرهنگ را باید از دبستان شروع کرد؛ چرا که بچه‌ها می‌توانند پدر و مادر خود را هدایت نمايند.

رییس جمهور در بخشی دیگر از سخنانش درباره فرهنگ محیط زیست در کشورهای غربی فرمود: حالا تعریف از اون کشورها می شود اما شما امتحان کنید کسی که در اون کشور در طبیعت زباله بریزد امت با او برخورد می نمايند و او را مجبور می نمايند زباله را جمع کند.

این هم نوعی نهی از منکر هست.

مگر منکر چیست؟ هر چیزی که شایسته نیست منکر هست .

او فرمود: ما بایدگروه های امتی و ساوقتهای امت نهاد را مسئول این امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

اولین قدم ما فرهنگ هست در بحث محیط زیست فرهنگ و حضور امت اولویت ماست دولت هم وظایفی دارد مثلا شورای عالی محیط زیست احیا شده هست.

روحانی با برشمردن دو نوع توسعه فرمود: یک نوع توسعه نامتوازن هست یک چشم را درست و یک چشم را خراب می کند دوجور می شود سرمه کشید گاهی اوقات توسعه ها اینگونه اند یک چشم را خراب و یا نابینا می نمايند ما اما دنبال توسعه پایداریم.

ما باید در بحث توسعه پایدار به دنبال انرژی های نو برویم انرژی خورشیدی و باد از مهمترین منابع انرژی جدید هستند که ما در اون غنی هستیم.

مثلا جنوب کشور که فقیر هم هستند ما با این انرژی ها هم می توانیم برق تولید کنیم و هم آب را شیرین کنیم این قدم بعدی ماست.

گرد و خاک، هامون،‌ بلوط و ...

او به موضوع ریزگردها هم اشاره کرد و فرمود: معضلات بزرگتری هم هست مثل تالابها ریزگردها دریاچه ارومیه که بسیاری اونان معضلات بین المللی هستند .

مثلا راجع به ریزگردها ما با نخست وزیر عراق به جای اینکه درباره مسایل سیاسی صحبت کنیم درباره ریزگردها صحبت می کردیم؛ او می فرمود با تروریست ها چه کنیم و من می فرمودم با تروریست ریزگردها چه کنیم چون این هم تروریسم هست.

رییس جمهور درباره تالاب هامون هم فرمود: نوروز که به افغانستان رفته بودیم، اهم بحث ما با رییس جمهور افغانستان درباره هامون و هیرمند بود چون اگر اینها احیا شوند مثل دریاچه ارومیه منطقه احیا می شود.

او با تشکر از رسانه هایی که مشکلات محیط زیست را پوشش می دهند فرمود: فرهنگ بزرگترین دغدغه رسانه ها باشد امت را باید آموزش داد برخی نمی دانند فکر می نمايند سپس اونها یک نفر می آید و زباله ها را جمع می کند.

در این زمینه باید امت و گروههای امت نهاد را فعال کرد.

در وقتی که رییس جمهور قصد داشت سخنانش را به پایان ببرد، یکی از حاضران درخواست کرد که روحانی درباره جنگل‌های زاگرس هم حرف بزند.

او دراین باره فرمود: جنگلهای زاگرس هم از بزرگترین مشکلات زیست محیطی ماست که باید رسیدگی شود چرا که این جنگلها از غنی ترین منابع جنگلی کشورمان هستند.

مشکلات اونجا نیز با حضور وزیر کشاورزی مورد بررسی برنامه گرفت که البته در این راستا ساوقت‌های بین المللی زیادی برای حل مشکل به اتفاق نظر رسیدند و من در سخنرانی‌ام در ایلام فرمودم که این کار هم باید به امت واگذار کنیم.

او باز هم بر حضور امت تاکید کرد و فرمود: در بازدیدی که از جنگل های بلوط ایلام داشتیم، دیدم که اتفاقا هر جایی که امت وارد شدند و خودشان شاخه های پایینی درختان را هرس کردند وضع بهتر از جایی هست که محیط زیست حصار کشیده.

به همین دلیل تاکید می کنم نقش امت و سمن ها بسیار پر رنگ هست.

دولت اگر بخواهد این کارها را انجام بدهد سالها طول می کشد.

در این مراسم معصومه ابتکار رئیس ساوقت حفاظت محیط زیست، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور، حسین فریدون دستیار ویژه رئیس‌جمهور و تعدادی از اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.
Eranico - روحانی: بعضی که کار ندارند دچار ...

- ارانیکو


4:

جواب مشاور فرهنگی رییس جمهور به اظهارات احمد خاتمیمشاور فرهنگی رییس جمهور در جواب به اظهارات امروز سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه شهرستان تهران نوشت: دیدگاه رییس جمهور درباره اهداف و وظایف فرهنگی دولت با بسیاری از عالمان و سیاستگذاران کشور همسو هست.

حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهور در جواب به اظهارات جمعه سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت در صفحه فیس بوک خود نوشت: اظهارات آقای خاتمی، بیان عمومی دلواپسی های بخشی از جامعه متدین هست؛ بدون شک تفسیر اول ایشان از سخنان ریاست جمهوری کاملا مطابق صواب هست.

دولت اسلامی هم موظف به تسهیل و تسریع تعالی اجتماع هست، هم مکلف به کاهش زمینه های آسیب ها و مقابله با تهدیدات فرهنگی .

دیدگاه رییس جمهوری درباره اهداف و وظایف فرهنگی دولت با بسیاری از عالمان و سیاستگذاران کشور همسو هست اما ایشان ضرورت بازنگری انتقادی و آسیب شناسانه درمورد شیوه ها و آثار خواسته و ناخواسته اقدامات اجرایی و قضایی در مسایل فرهنگی را یادآوری می نمايند.

وقتی کارامدی فیلترینگ، پارازیت، راپل و گشت ارشاد را مورد پرسش برنامه می دهد، نمی خواهد از محتوا و اهداف تلویزیون های ماهواره ای و سایت های فضای مجازی دفاع کند بلکه به دنبال راه های موثرتر، معقول تر و مقبول تر برای دفاع از هویت، حیثیت و کرامت امت و به خصوص نسل جوان هست.

کاهش حضور و ظهور اندیشه و اقدام نظامی و انتظامی در مواجهه با این پدیده ها به معنای هستقبال بیشتر از حضور فن شناسان، روانشناسان، جامعه شناسان، فرهنگ شناسان و ارتباطات شناسان در عرصه فضاهای رسانه ای نوین هست.


جواب مشاور فرهنگی رییس جمهور به اظهارات احمد خاتمی

5:

میزان رای ملت هست رییس جمهور ایران روحانیه پس بخش عظم امت ایران با رییس جمهور دیدگاه مشترک دارن , یعنی نمیخوان با شلاق به بهشت برن خدا به همه بنده هاش عقل داده تا راه بهشت و جهنم رو انتخاب کنن .

چرا بعضی از آقایون جای خدا واسه امت تصیمیم میگیرن

6:

آره ! به همین خاطر هم اون بخش اعظم از دریافت یارانه انصراف دادن !

7:

روزگار اقتصادی ملت به سیاه شده
توقع داری امت انصراف بدن
این نشان دهند عمق فاجعه اقتصادی کشور هست که بر سر امت اورده اند همینهایی که میخواهند زورکی امت رو به بهشت ببرند

8:

و نشون دهنده اینه که حتی به حرفهای کسی که بهش رای دادن هم اطمینان ندارن

9:

من فکر میکنم همینه

چون تا ثابت نشه صد در صد نشه اعتماد کرد

10:

فعلا از این جهنمی که ساختن بیایم بیرون
بهشت با حوری موری پیش کش

11:

کدوم مسول در مورد دارائیهاش با امت صادق بوده که امت از اونا یاد بگیرن؟
پشت پرده اونچه امت ایران را دروغگویان ملی کرده هست!

12:

این اقا چی میگه؟؟؟میخوان با زور امت ب بهشت ببرن؟؟

13:

اين وسط فقط بيچاره امت .....
بيچاره امتي كه در اين هيايو فقط به دنبال لقمه ناني و اندك ارامشي هستند ...
و ان بالا فقط بازى سياست و يار كشي....


14:

این آقا یه آخوند سطحی نگره که مفهوم اصلی دین رو نفهمیده....


15:

بهشت را به بها دهند نه به بهانه
اگر غیر این بود اقلا زنها به واسطه یک فعل ساده زایمان(مادر شدن)
بهشتی می شدند و خلاص!
یک نفر باید صرفا به فکر بهشتی شدن رجال باشد!

16:

درسته خیلی بدبینانه-ست اما حتی اگر هم اینطور باشه حق دارن واقعا

17:كاملا درسته
و حرف حق و حرف اصلي هم همينه
بيچاره امت كه يك نفر تايشان اين كشور شاد نيست
يك نفر اميدي به فرداي خودش نداره
اصلا نميدونن شادي چيه
از وقتي چشم باز ميكنن فقط گريه و غم و غصه
شادي در اين مملكت حرام محض هست
هر چيزي كه لبخند بر لب كسي بياره وسوسه شيطان هست
نشستن و گريه و زاري كردن عين مجاهدت في سبيل الله هست
فيلم خاله سوسكه رو نميدونم كيا به ياد دارند
ملا ميگه آي مسلمونا گريه كنيد گريه ثوابه
ثواب اين اشكها بي حسابه

18:

اين آقا نه
بايد فرمود خيلي از اين آقايان همينطورند
دين براي اونها فقط يك باب مغازه تجاري براي كاسبي و پول درآوردن هست
كاش اقلا يه ذره به چيزي هم كه ميگن اعتقاد داشتند
كاش يك نفرشون واقعا در عمل ثابت ميكرد واقعا به چيزي كه ميگه اعتقاد داره
همين آقايان خانواده و آقا زاده و دخترانشون ماشينهايي سوار ميشند بيا و ببين
همينها در طول عمر مباركشان دست به سياه و سفيد هم نميزنند و هميشه حسابهاي بانكيشان تعداد صفرهاش از دفترچه هاشون بيرون زده
مگه ميشه كسي كار نكنه و اين همه پول داشته باشه
اين پولها از كجا ميان
جز از راه ديني كه اينقدر سنگش رو به سينه ميزنند
چيزي كه بزرگان دين و امامان نقل ميكنند حالا به هر عنوان بيانگر اينه همگيشون كار ميكردند و براي معاش زحمت ميكشيدند چرا يك تن از اين آقايان اينكار رو نميكنند
بشيني هفته اي دو ساعت بري دو تا خطبه بخوني شد كار ....

19:

اکثرا پدر و مادرهاشون قبل از انقلاب پولدار بودن و زمین و باغ و ...

داشتن.

فکر نکنی یه وقت این مال و املاک که دارن بیت المال هستا!! نه همه ارث باباشونه.تازه این طفلکیا کلی هم از سرمایشون رو وقف امت مینمايند.

خیلیهاشون شبا نون و خرما میندازنرو دوششون میبرن میدن به فقرا.

برخی هاشونم دستاشون پینه بسته از بس کار کردن.


20:


آخ ببخشيد عذر ميخوام
به خدا اصلا حواسم به اين موزدي كه فرمودين نبود
بله كاملا درسته
منم اصلا خيال نكردم اين پولها از بيت المال هست و متوجه بودم ارث پدريشون بوده
جالبش ميدوني كجا هست دوست گرامي
جالبش اينه ميشينن دور هم از دورا طلبگيشون و اينكه چطور با چند غاز پولي كه ميگرفتن چطور بسختي دوران ميگذروند و با شكم خالي خيلي شبها ميخوابيدند براي هم تعريفها ميكنند

21:


لاااااااااااایک

هیییی خدا...

به اسم خدا همه زندگیو حروم کردن..

خدا ازشون نگذره

22:

در اشتباهید بدون شک.

میزان رای ملت هست ولی حرفی از بهشت و جهنم نبود.

که بخواد اکثر امت ایران با رییس جمهور دیدگاه مشترکی داشته باشند.


23:

نه پس حتما با کسانی که میخواهند با شلاق به بهشت ببرند دیدگاه مشترک دارند

24:

انتقاد:
رییس جمهور نباید جواب متشددین دینی رو بدید بزارید انتقاد نمايند.

چرا چون جواب شما باعث میشود گروهی مخالف شما باشد و اون هم از نوع شدید و این بر خلاف اعتدال هست.
جواب شما با مقام فعلی شما مغایرت دارد.

و نباید داوطلب رییس جمهوری می شدید.

که امت اول شما رو انتخاب نمايند بعد این نظر شما رو بشنود.

منو بیاد نحوه انتخابات اوایل .....

میندازید
رییس جمهور حکومت اسلامی هستید.

ولی جواب شما به متشددین چیز دیگری را نشان میدهد.

و اون چیز در غرب معروف هست که دوست ندارم نام اونرا بیارم.
و اما دین تحمیل هست یا نیست.

که نیست باید بگم:
در مقام رییس جمهور حکومت اسلامی و هر مقام دیگری در اون متشددین حق دارند.

در غیر این صورت شما حق دارید.

و نمیشود با زور امت رو به بهشت برد...
امت خودشون در هر شرایطی چه با حکومت اسلامی و چه بدون اون و چه با نفاق و چه بی نفاق.

همیشه اون آزادی رو دارند که.

بهشت انتخاب نمايند یا جهنم و به هیچ وجه زوری نیست نبوده و نخواهد بود.

حتی در یه حکومتی با روش زور و تحمیل

به نظر من نه رای متشددین دینی درست هست و نه رای رییس جمهور فعلی...و نه موافقان دو طرف.

رای اکثریت درست هست.


25:

برخی ائمه جمعه با این سخن رییس جمهور مبنی بر این که «دولت نباید امت را به زور به بهشت ببرد» مخالفند ، این که چه کسی در این باره درست می‌گوید را باید در قراون و کلام خدا جستجو کرد.


-
برخی ائمه جمعه با این سخن رییس جمهور مبنی بر این که «دولت نباید امت را به زور به بهشت ببرد» مخالفند ، این که چه کسی در این باره درست می‌گوید را باید در قراون و کلام خدا جستجو کرد.

صادق زیباکلام در فرمود و گو با ایران خبر با اشاره به واکنش‌ها نسبت به فرموده رییس جمهور درباره وظیفه دولت در قبال آخرت ملت فرمود : رییس جمهور معتقد هست که نمی توان امت را با زور و شلاق به بهشت برد ، اما از اون طرف برخی ائمه جمعه نظرشان خلاف این هست ، به نظرم باید جواب این موضوع را که کدام یک درست می گویند از قراون و کلام وحی جستجو کرد.

وی در ادامه با اشاره به آیاتی که خداوند پیامبر را مسئول ایمان امت ندانسته هست ، فرمود : آیا خداوند از حضرت ختمی مرتبت می خواهد که پس از ابلاغ دعوتش در مرحله بعدی به زور امت را به بهشت ببرد ؟ آیا خداوند می گوید که سپس ابلاغ دعوتت امت را چه دوست داشته باشند و چه دوست نداشته باشند، باید به زور به بهشت ببری؟

زیباکلام با بیان اینکه اونچه از کلام وحی هستنباط می شود ، هدایت اجباری به بهشت نیست ، فرمود: اگر برای پیامبر خدا چنین تکلیفی تعیین نشده هست ، پس حق با روحانی هست.نظر زیباکلام درباره بهشت بردن زوری - سایت خبری تحلیلی تابناك

26:

خیر به خیلی چیزا بستگی دارد نظر کامل خود رو در رابطه با اختلافات اخیر رو در پست جداگانه ای فرمودم.


27:

نامه زیباکلام به احمد خاتمی: سه هزار میلیارد تومان بودجه دستگاههای فرهنگی کجا خرج می‌شود؟


صادق زیباکلام در نامه ای به احمد خاتمی در خصوص انتقادات وی و سایر منتقدین به عملکرد فرهنگی ده ماهه دولت روحانی از امام جمعه موقت شهرستان تهران پرسیده که بر چه پايه ی می فرمائید که وضع فرهنگی در کشور به نسبت قبل بدتر شده هست؟ این هستاد دانشگاه شهرستان تهران در نامه ی خود با اشاره به اصول ۱۱۳ تا ۱۴۲ قانون پايه ی پیرامون وظایف و مسئولیت های رئیس جمهور و قوه مجریه این سوال را مطرح کرده که این وظیفه که امور فرهنگی و اشاعه اون بایستی توسط دولت انجام بگیرد را که بارها توسط ائمه جمعه مطرح شده هست را از کدام یک از این سی اصل قانون پايه ی برداشت کرده اند.
زیباکلام همچنین با ارائه ی لیستی از بودجه های کشور نوشته هست: بنده ندیدم که عالی یا سایر ائمه جمعه بعلاوه سایر منتقدین فرهنگی دولت به سروقت این نهادها بروند و محض خالی نبودن عریضه هم که شده یکبار از صدا و سیما، شورایعالی انقلاب فرهنگی، یک دوجین دستگاهها و نهادهای تبلیغاتی، شورایعالی حوزه های علمیه، ساوقت تبلیغات اسلامی و ….

توضیح بخواهند که در برابر اون ۳۰۰۰۰ میلیارد ریالی که از بیت المال می گیرند، کدام گام جدی و اصولی را برای رشد، گسترش و ارتقاء فرهنگ کشور برداشته اند؟
متن نامه سرگشاده صادق زیباکلام به احمد خاتمی امام جمعه موقت شهرستان تهران به شرح ذیل هست:
بسمه تعالی
محضر ارجمند حضرت آیت الله سید احمد خاتمی
عضوهیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران
با سلام و عرض احترام، حضرتعالی اخیرا در باب وضعیت فرهنگی کشور و تکلیف دینی دولت در قبال هدایت امت مطالبی فرموده اید که مایل بودم توضیحاتی به هستحضار برسانم.

پیرامون وظیفه دولت در هدایت اجباری امت به بهشت بنده هیچ اهلیتی برای اظهار نظرندارم.

فقط مایل بودم از حضرتعالی و برخی آقایان دیگر از جمله حضرت آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه محترم مشهد مقدس که قائل به چنین تکلیفی برای دولت هستند هستفتاء نمایم که آیا پايه ا خداوند به پیامبر فقط وظیفه ابلاغ رسالت را محول کرده بوده و یا اونکه افزون بر ابلاغ رسالت، نبی اکرم(ص) وظیفه داشته تا هر طور که می شده امت را به بهشت هم هدایت نماید؟ همانطور که عرض کردم بنده آگاهی در این فقره نداشته و بیشتر طرح سئوال نموده ام.

اصل عرایضم در خصوص انتقادات عالی و سایر منتقدین به عملکرد فرهنگی ده ماهه دولت آقای روحانی می باشد.

شماری از ائمه محترم جمعه کشور بهمراه سایر منتقدین دولت یازدهم، دو ایراد بنیادی نسبت به عملکرد دولت در حوزه فرهنگ دارند.

نخست اونکه مدعی اند که وضع حجاب و عفاف و فرهنگ از وقت به روی کار آمدن این دولت رو به انحطاط گذارده.

سخن دوم شان اون هست که مسبب این وضعیت دولت یازدهم و سیاست های فرهنگی اون از جمله عملکرد وزارت ارشاد بوده هست.
بنده در صحت هر دو این مفروضه ها تردید دارم.

اولا عالی و سایر منتقدین بر چه پايه ی می فرمائید که وضع فرهنگی در کشور به نسبت قبل بدتر شده ؟ اگر مشاهده گری در دوران دولت اصولگرا در ایران می بود و وضعیت حجاب و عفاف و فرهنگ و هر اونچه که مد نظر آقایان هست را لحاظ می کرد و امروز وضعیت را با دوران آقای احمدی نژاد مقایسه می کرد، آیا نتیجه گیری می کرد که وضعیت فرهنگی اونگونه که مخالفین دولت معتقدند، خیلی دچار انحطاط شده؟ همه ما داریم در این مملکت زندگی می کنیم ، مگر واقعا ظرف ۱۰ ماه ی که این دولت برسر کار بوده چه تغییر و تفاوت های فاحشی از نظر فرهنگی صورت گرفته که این همه برخی ها از جمله عالی دچار نگرانی شده اند؟
اما فرض بگیریم که حق با آقایان هست و وضع فرهنگی کشور خراب شده هست .

سئوال پايه ی آیت الله خاتمی اون هست که مگر وظیفه دولت ( به عنوان قوه مجریه) حسب قانون پايه ی اصلاح و تهذیب فرهنگ جامعه هست؟ اینکه امور فرهنگی جامعه، هدایت و ارشاد امت، متدین کردن اونان ، محجبه نمودن نسوان و ….

وظیفه دولت هست را عالی یا آیت الله سید احمد علم الهدی یا حضرت آیت الله موحدی کرمانی یا آقایان دیگر از کدام یک از اصول قانون پايه ی هستخراج می نمایید؟ اصول ۱۱۳ تا ۱۴۲ قانون پايه ی پیرامون وظایف و مسئولیت های رئیس جمهور و قوه مجریه هست.

این وظیفه که امور فرهنگی و اشاعه اون بایستی توسط دولت انجام بگیرد را عالی از کدام یک از این سی اصل قانون پايه ی برداشت می فرمائید؟
قانون پايه ی به کنار، آیت الله خاتمی در کشور قریب به ۲۶ ساوقت ، بنیاد، نهاد، شورا، موسسه، دانشگاه و غیره داریم که شان نزول تشکیل شان اشاعه و گسترش فرهنگ اسلامی هست .

یقیننا عالی مستحضر می باشید که شاید کمتر کشوری در دنیا به اندازه ایران بودجه برای تبلیغات فرهنگی و ایدئولوژیک هزینه می کند.

اینکه آیا اولویت با آموزش و پرورش ، بهداشت و درمان، محیط زیست و امور عام المنفعه زیر بنایی هست یا تبلیغات اسلامی ، محل بحث نیست.

اما بودجه هایی که صرف این دستگاهها و ساوقت ها می شود، چندین و چند برابر بودجه وزارت ارشاد هست.

جهت هستحضار حضرتعالی بنده صرفا برخی از این دستگاهها و بودجه های اونها را ذکر می نمایم تا منصفانه تر بتوان قضاوت نمود که آیا از قوه مجریه می بایستی انتظار اصلاح فرهنگ جامعه را داشته باشیم یا از این ۲۶ دستگاه و ساوقت متولی فرهنگی.

ارقام ارائه شده بودجه سال جاری این دستگاهها و ارگان ها می باشد و در انتها برای مقایسه بودجه وزارت ارشاد هم آمده(رقم های آخر صفر شده اند)
۱-مرکز خدمات حوزه های علمیه ………………………………………… ………………………………………..۴ ۲۰۰ میلیارد ریال
۲-شورایعالی حوزه های علمیه ………………………………………… ………………………………………….

۴۱۲۰ میلیارد ریال
۳-ساوقت تبلیغات اسلامی ………………………………………… ………………………………………… …۲۳۵۰ میلیارد ریال
۴-ساوقت فرهنگ و ارتباطات اسلامی ………………………………………… …………………………………..۱۸۰۰ میلیارد ریال
۵-جامعه مصطفی العالمیه ………………………………………… ………………………………………… …۱۷۵۰ میلیارد ریال
۶-نهاد کتابخانه های عمومی کشور…………………………………… ………………………………………… …..۹۳۰ میلیارد ریال
۷-ساوقت اوقاف و خیریه ………………………………………… ………………………………………… ….۸۰۰ میلیارد ریال
۸- دفتر تبلیغات اسلامی ………………………………………… ………………………………………… …….۷۵۰ میلیارد ریال
۹-کانون فرهنگی و نوجوانان ………………………………………… ………………………………………… .۶۰۰ میلیارد ریال
۱۰-حوزه هنری (تبلیغات اسلامی) ………………………………………… ……………………………………….۴ ۰ میلیارد ریال
۱۱-شورایعالی انقلاب فرهنگی ………………………………………… ………………………………………….

.۴۰۰ میلیارد ریال
۱۲-شورای برنامه ریزی حوزه های علمیه خراسان ………………………………………… ………………………..۳۷۰ میلیارد ریال
.۱۳-شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ………………………………………… ……………………………………۲۵۰ میلیارد ریال
۱۴-موسسه نشر آثار حضرت امام خمینی ………………………………………… ………………………………….۱۹۰ میلیارد ریال
۱۵-موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ………………………………………… ……………………………….۱۲۰ میلیارد ریال
بودجه این ۱۵ ساوقت و نهاد فرهنگی بیش از ۱۹۰۰۰ میلیارد ریال درسال هست.

به این مقدار اگر ۹۷۰۰ میلیارد ریال بودجه صدا و سیما را بیافزاییم بعلاوه بودجه ساوقت ها و مراکز فرهنگی دیگری همچون ” دانشگاه علوم و معارف قراون کریم” ، ” دانشگاه اصول الدین” ، ” بنیاد پانزده خرداد” ، “بنیاد انقلاب اسلامی” و …..

را هم در نظر بگیریم بودجه ایی که سالیانه رسما صرف امور فرهنگی می شود به سرعت از مرز ۳۰۰۰۰ میلیارد ریال در سال بالاتر می رود.

این ۳۰۰۰۰ میلیارد ریال بصورت مستقیم برای امور فرهنگی در سال هزینه می شود.

یک سری دستگاههای دیگرهم بصورت غیر مستقیم برای فرهنگ هزینه می نمايند از جمله بسیج ، سپاه پاسدارن ،اداره جات سیاسی – عقیدتی، شهرداری ها و غیره.

اگر همه این هزینه هایی که صرف امور فرهنگی می شود جمع آوری شود رقم واقعی خیلی بیشتر از ۳۰۰۰۰ میلیلرد ریال در سال خواهد شد.
بحث بر سر اون نیست که آیا امت راضی هستند از مالیاتی که می پردازند و از درآمد کشور این همه برای تبلیغات و امور فرهنگی هزینه شود.

بحث بر سر اون هست که رقم رسمی ۳۰۰۰۰ میلیارد ریال تقریبا ۵ برابر بودجه رسمی سالیانه وزارت ارشاد می باشد( کل بودجه سالیانه وزارت ارشاد بعلاوه تمامی نهادهای وابسته به اون در حدود ۶۰۰۰ میلیارد ریال می باشد).

این فقط ۵ برابر بودن بودجه نهادهای فرهنگی و تبلیغاتی نیست که شفرمود انگیز هست.

وزارت ارشاد و زیر مجموعه های وابسته به اون هر یک ریالی که هزینه می نمايند با حساب و کتاب بوده و به دستگاههای نظارتی ازجمله مجلس پاسخگو هستند.

در حالیکه بسیاری از نهادهای فرهنگی و تبلیغاتی، به هیچ دستگاه و ارگانی در قبال نحوه هزینه ها و مخارجات شان موظف به پاسخگویی و حساب پس دادن نیستند.
علیرغم همه اینها، آیت الله سید احمد خاتمی ، بنده یکبار ندیدم که عالی یا سایر ائمه جمعه بعلاوه سایر منتقدین فرهنگی دولت به سروقت این نهادها بروند و محض خالی نبودن عریضه هم که شده یکبار از صدا و سیما، شورایعالی انقلاب فرهنگی، یک دوجین دستگاهها و نهادهای تبلیغاتی، شورایعالی حوزه های علمیه، ساوقت تبلیغات اسلامی و ….

توضیح بخواهند که در برابر اون ۳۰۰۰۰ میلیارد ریالی که از بیت المال می گیرند، کدام گام جدی و اصولی را برای رشد، گسترش و ارتقاء فرهنگ کشور برداشته اند؟ اگر وضع فرهنگ کشور اونگونه که حضرتعالی معتقدید خراب هست ، چرا فقط ارشاد و قوه مجریه می بایستی پاسخگو باشند و عالی حاضر نیستید بالاتر از گل به اون ۲۶ نهاد دیگر که ۵ برابر ارشاد بودجه شان هست و به احدی هم پاسخگو نیستند تذکری بدهید و چیزی بفرمائید؟ اگرهم به اونان انتقادی ندارید چون کارشان را درست انجام داده اند، پس خیلی هم وضع فرهنگی کشور نمی تواند اونگونه که می فرمائید آشفته و نابسامان باشد.

شخصا از عالی و سایر منتقدین فرهنگی دولت ممنونم چون حملات و انتقادات شما سبب طرح مسائلی گردید که تا قبل از اون مطرح کردنی بنظر نمی رسیدند.
ایام بکام باد
صادق زیباکلام
یازدهم خرداد یکهزاروسیصدونودوسه

28:

این چهار سال اینده خیلی هیجانی شده !!

از همین الان درگیری ها داره شدت میگیره باید ببینیم اخر 4 سال یکی فاتحانه از میدان سیاست خارج میشه .


29:

کاملا درسته
کسانی هستند که منافعشون دین فروشی هست و در دستگاه نظامی قدرت دارند

به نظر من اگر روحانی به مرد تیکه کنه و در صورت لزوم از امت بخواهند که حق اینها رو کف دستشون بگذاره در اخر این دین فروشها رسوایان روزگار خواهند بود و احتمالا بسیار از دزدی ها و اختلاسهاشون بر ملا میشه و محاکمه میشوند و به سزای اعمال این سالهاشون میرسند

30:

بهشت را به بها دهند نه به بهانه
اگر غیر این بود اقلا زنها به واسطه یک فعل ساده زایمان(مادر شدن)
بهشتی می شدند و خلاص!
یک نفر باید صرفا به فکر بهشتی شدن رجال باشد!

31:

درسته خیلی بدبینانه-ست اما حتی اگر هم اینطور باشه حق دارن واقعا

32:كاملا درسته
و حرف حق و حرف اصلي هم همينه
بيچاره امت كه يك نفر تايشان اين كشور شاد نيست
يك نفر اميدي به فرداي خودش نداره
اصلا نميدونن شادي چيه
از وقتي چشم باز ميكنن فقط گريه و غم و غصه
شادي در اين مملكت حرام محض هست
هر چيزي كه لبخند بر لب كسي بياره وسوسه شيطان هست
نشستن و گريه و زاري كردن عين مجاهدت في سبيل الله هست
فيلم خاله سوسكه رو نميدونم كيا به ياد دارند
ملا ميگه آي مسلمونا گريه كنيد گريه ثوابه
ثواب اين اشكها بي حسابه

33:

اين آقا نه
بايد فرمود خيلي از اين آقايان همينطورند
دين براي اونها فقط يك باب مغازه تجاري براي كاسبي و پول درآوردن هست
كاش اقلا يه ذره به چيزي هم كه ميگن اعتقاد داشتند
كاش يك نفرشون واقعا در عمل ثابت ميكرد واقعا به چيزي كه ميگه اعتقاد داره
همين آقايان خانواده و آقا زاده و دخترانشون ماشينهايي سوار ميشند بيا و ببين
همينها در طول عمر مباركشان دست به سياه و سفيد هم نميزنند و هميشه حسابهاي بانكيشان تعداد صفرهاش از دفترچه هاشون بيرون زده
مگه ميشه كسي كار نكنه و اين همه پول داشته باشه
اين پولها از كجا ميان
جز از راه ديني كه اينقدر سنگش رو به سينه ميزنند
چيزي كه بزرگان دين و امامان نقل ميكنند حالا به هر عنوان بيانگر اينه همگيشون كار ميكردند و براي معاش زحمت ميكشيدند چرا يك تن از اين آقايان اينكار رو نميكنند
بشيني هفته اي دو ساعت بري دو تا خطبه بخوني شد كار ....

34:

اکثرا پدر و مادرهاشون قبل از انقلاب پولدار بودن و زمین و باغ و ...

داشتن.

فکر نکنی یه وقت این مال و املاک که دارن بیت المال هستا!! نه همه ارث باباشونه.تازه این طفلکیا کلی هم از سرمایشون رو وقف امت مینمايند.

خیلیهاشون شبا نون و خرما میندازنرو دوششون میبرن میدن به فقرا.

برخی هاشونم دستاشون پینه بسته از بس کار کردن.


35:


آخ ببخشيد عذر ميخوام
به خدا اصلا حواسم به اين موزدي كه فرمودين نبود
بله كاملا درسته
منم اصلا خيال نكردم اين پولها از بيت المال هست و متوجه بودم ارث پدريشون بوده
جالبش ميدوني كجا هست دوست گرامي
جالبش اينه ميشينن دور هم از دورا طلبگيشون و اينكه چطور با چند غاز پولي كه ميگرفتن چطور بسختي دوران ميگذروند و با شكم خالي خيلي شبها ميخوابيدند براي هم تعريفها ميكنند

36:


لاااااااااااایک

هیییی خدا...

به اسم خدا همه زندگیو حروم کردن..

خدا ازشون نگذره

37:

در اشتباهید بدون شک.

میزان رای ملت هست ولی حرفی از بهشت و جهنم نبود.

که بخواد اکثر امت ایران با رییس جمهور دیدگاه مشترکی داشته باشند.


38:

نه پس حتما با کسانی که میخواهند با شلاق به بهشت ببرند دیدگاه مشترک دارند

39:

انتقاد:
رییس جمهور نباید جواب متشددین دینی رو بدید بزارید انتقاد نمايند.

چرا چون جواب شما باعث میشود گروهی مخالف شما باشد و اون هم از نوع شدید و این بر خلاف اعتدال هست.
جواب شما با مقام فعلی شما مغایرت دارد.

و نباید داوطلب رییس جمهوری می شدید.

که امت اول شما رو انتخاب نمايند بعد این نظر شما رو بشنود.

منو بیاد نحوه انتخابات اوایل .....

میندازید
رییس جمهور حکومت اسلامی هستید.

ولی جواب شما به متشددین چیز دیگری را نشان میدهد.

و اون چیز در غرب معروف هست که دوست ندارم نام اونرا بیارم.
و اما دین تحمیل هست یا نیست.

که نیست باید بگم:
در مقام رییس جمهور حکومت اسلامی و هر مقام دیگری در اون متشددین حق دارند.

در غیر این صورت شما حق دارید.

و نمیشود با زور امت رو به بهشت برد...
امت خودشون در هر شرایطی چه با حکومت اسلامی و چه بدون اون و چه با نفاق و چه بی نفاق.

همیشه اون آزادی رو دارند که.

بهشت انتخاب نمايند یا جهنم و به هیچ وجه زوری نیست نبوده و نخواهد بود.

حتی در یه حکومتی با روش زور و تحمیل

به نظر من نه رای متشددین دینی درست هست و نه رای رییس جمهور فعلی...و نه موافقان دو طرف.

رای اکثریت درست هست.


40:

برخی ائمه جمعه با این سخن رییس جمهور مبنی بر این که «دولت نباید امت را به زور به بهشت ببرد» مخالفند ، این که چه کسی در این باره درست می‌گوید را باید در قراون و کلام خدا جستجو کرد.


-
برخی ائمه جمعه با این سخن رییس جمهور مبنی بر این که «دولت نباید امت را به زور به بهشت ببرد» مخالفند ، این که چه کسی در این باره درست می‌گوید را باید در قراون و کلام خدا جستجو کرد.

صادق زیباکلام در فرمود و گو با ایران خبر با اشاره به واکنش‌ها نسبت به فرموده رییس جمهور درباره وظیفه دولت در قبال آخرت ملت فرمود : رییس جمهور معتقد هست که نمی توان امت را با زور و شلاق به بهشت برد ، اما از اون طرف برخی ائمه جمعه نظرشان خلاف این هست ، به نظرم باید جواب این موضوع را که کدام یک درست می گویند از قراون و کلام وحی جستجو کرد.

وی در ادامه با اشاره به آیاتی که خداوند پیامبر را مسئول ایمان امت ندانسته هست ، فرمود : آیا خداوند از حضرت ختمی مرتبت می خواهد که پس از ابلاغ دعوتش در مرحله بعدی به زور امت را به بهشت ببرد ؟ آیا خداوند می گوید که سپس ابلاغ دعوتت امت را چه دوست داشته باشند و چه دوست نداشته باشند، باید به زور به بهشت ببری؟

زیباکلام با بیان اینکه اونچه از کلام وحی هستنباط می شود ، هدایت اجباری به بهشت نیست ، فرمود: اگر برای پیامبر خدا چنین تکلیفی تعیین نشده هست ، پس حق با روحانی هست.نظر زیباکلام درباره بهشت بردن زوری - سایت خبری تحلیلی تابناك

41:

خیر به خیلی چیزا بستگی دارد نظر کامل خود رو در رابطه با اختلافات اخیر رو در پست جداگانه ای فرمودم.


42:

نامه زیباکلام به احمد خاتمی: سه هزار میلیارد تومان بودجه دستگاههای فرهنگی کجا خرج می‌شود؟


صادق زیباکلام در نامه ای به احمد خاتمی در خصوص انتقادات وی و سایر منتقدین به عملکرد فرهنگی ده ماهه دولت روحانی از امام جمعه موقت شهرستان تهران پرسیده که بر چه پايه ی می فرمائید که وضع فرهنگی در کشور به نسبت قبل بدتر شده هست؟ این هستاد دانشگاه شهرستان تهران در نامه ی خود با اشاره به اصول ۱۱۳ تا ۱۴۲ قانون پايه ی پیرامون وظایف و مسئولیت های رئیس جمهور و قوه مجریه این سوال را مطرح کرده که این وظیفه که امور فرهنگی و اشاعه اون بایستی توسط دولت انجام بگیرد را که بارها توسط ائمه جمعه مطرح شده هست را از کدام یک از این سی اصل قانون پايه ی برداشت کرده اند.
زیباکلام همچنین با ارائه ی لیستی از بودجه های کشور نوشته هست: بنده ندیدم که عالی یا سایر ائمه جمعه بعلاوه سایر منتقدین فرهنگی دولت به سروقت این نهادها بروند و محض خالی نبودن عریضه هم که شده یکبار از صدا و سیما، شورایعالی انقلاب فرهنگی، یک دوجین دستگاهها و نهادهای تبلیغاتی، شورایعالی حوزه های علمیه، ساوقت تبلیغات اسلامی و ….

توضیح بخواهند که در برابر اون ۳۰۰۰۰ میلیارد ریالی که از بیت المال می گیرند، کدام گام جدی و اصولی را برای رشد، گسترش و ارتقاء فرهنگ کشور برداشته اند؟
متن نامه سرگشاده صادق زیباکلام به احمد خاتمی امام جمعه موقت شهرستان تهران به شرح ذیل هست:
بسمه تعالی
محضر ارجمند حضرت آیت الله سید احمد خاتمی
عضوهیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران
با سلام و عرض احترام، حضرتعالی اخیرا در باب وضعیت فرهنگی کشور و تکلیف دینی دولت در قبال هدایت امت مطالبی فرموده اید که مایل بودم توضیحاتی به هستحضار برسانم.

پیرامون وظیفه دولت در هدایت اجباری امت به بهشت بنده هیچ اهلیتی برای اظهار نظرندارم.

فقط مایل بودم از حضرتعالی و برخی آقایان دیگر از جمله حضرت آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه محترم مشهد مقدس که قائل به چنین تکلیفی برای دولت هستند هستفتاء نمایم که آیا پايه ا خداوند به پیامبر فقط وظیفه ابلاغ رسالت را محول کرده بوده و یا اونکه افزون بر ابلاغ رسالت، نبی اکرم(ص) وظیفه داشته تا هر طور که می شده امت را به بهشت هم هدایت نماید؟ همانطور که عرض کردم بنده آگاهی در این فقره نداشته و بیشتر طرح سئوال نموده ام.

اصل عرایضم در خصوص انتقادات عالی و سایر منتقدین به عملکرد فرهنگی ده ماهه دولت آقای روحانی می باشد.

شماری از ائمه محترم جمعه کشور بهمراه سایر منتقدین دولت یازدهم، دو ایراد بنیادی نسبت به عملکرد دولت در حوزه فرهنگ دارند.

نخست اونکه مدعی اند که وضع حجاب و عفاف و فرهنگ از وقت به روی کار آمدن این دولت رو به انحطاط گذارده.

سخن دوم شان اون هست که مسبب این وضعیت دولت یازدهم و سیاست های فرهنگی اون از جمله عملکرد وزارت ارشاد بوده هست.
بنده در صحت هر دو این مفروضه ها تردید دارم.

اولا عالی و سایر منتقدین بر چه پايه ی می فرمائید که وضع فرهنگی در کشور به نسبت قبل بدتر شده ؟ اگر مشاهده گری در دوران دولت اصولگرا در ایران می بود و وضعیت حجاب و عفاف و فرهنگ و هر اونچه که مد نظر آقایان هست را لحاظ می کرد و امروز وضعیت را با دوران آقای احمدی نژاد مقایسه می کرد، آیا نتیجه گیری می کرد که وضعیت فرهنگی اونگونه که مخالفین دولت معتقدند، خیلی دچار انحطاط شده؟ همه ما داریم در این مملکت زندگی می کنیم ، مگر واقعا ظرف ۱۰ ماه ی که این دولت برسر کار بوده چه تغییر و تفاوت های فاحشی از نظر فرهنگی صورت گرفته که این همه برخی ها از جمله عالی دچار نگرانی شده اند؟
اما فرض بگیریم که حق با آقایان هست و وضع فرهنگی کشور خراب شده هست .

سئوال پايه ی آیت الله خاتمی اون هست که مگر وظیفه دولت ( به عنوان قوه مجریه) حسب قانون پايه ی اصلاح و تهذیب فرهنگ جامعه هست؟ اینکه امور فرهنگی جامعه، هدایت و ارشاد امت، متدین کردن اونان ، محجبه نمودن نسوان و ….

وظیفه دولت هست را عالی یا آیت الله سید احمد علم الهدی یا حضرت آیت الله موحدی کرمانی یا آقایان دیگر از کدام یک از اصول قانون پايه ی هستخراج می نمایید؟ اصول ۱۱۳ تا ۱۴۲ قانون پايه ی پیرامون وظایف و مسئولیت های رئیس جمهور و قوه مجریه هست.

این وظیفه که امور فرهنگی و اشاعه اون بایستی توسط دولت انجام بگیرد را عالی از کدام یک از این سی اصل قانون پايه ی برداشت می فرمائید؟
قانون پايه ی به کنار، آیت الله خاتمی در کشور قریب به ۲۶ ساوقت ، بنیاد، نهاد، شورا، موسسه، دانشگاه و غیره داریم که شان نزول تشکیل شان اشاعه و گسترش فرهنگ اسلامی هست .

یقیننا عالی مستحضر می باشید که شاید کمتر کشوری در دنیا به اندازه ایران بودجه برای تبلیغات فرهنگی و ایدئولوژیک هزینه می کند.

اینکه آیا اولویت با آموزش و پرورش ، بهداشت و درمان، محیط زیست و امور عام المنفعه زیر بنایی هست یا تبلیغات اسلامی ، محل بحث نیست.

اما بودجه هایی که صرف این دستگاهها و ساوقت ها می شود، چندین و چند برابر بودجه وزارت ارشاد هست.

جهت هستحضار حضرتعالی بنده صرفا برخی از این دستگاهها و بودجه های اونها را ذکر می نمایم تا منصفانه تر بتوان قضاوت نمود که آیا از قوه مجریه می بایستی انتظار اصلاح فرهنگ جامعه را داشته باشیم یا از این ۲۶ دستگاه و ساوقت متولی فرهنگی.

ارقام ارائه شده بودجه سال جاری این دستگاهها و ارگان ها می باشد و در انتها برای مقایسه بودجه وزارت ارشاد هم آمده(رقم های آخر صفر شده اند)
۱-مرکز خدمات حوزه های علمیه ………………………………………… ………………………………………..۴ ۲۰۰ میلیارد ریال
۲-شورایعالی حوزه های علمیه ………………………………………… ………………………………………….

۴۱۲۰ میلیارد ریال
۳-ساوقت تبلیغات اسلامی ………………………………………… ………………………………………… …۲۳۵۰ میلیارد ریال
۴-ساوقت فرهنگ و ارتباطات اسلامی ………………………………………… …………………………………..۱۸۰۰ میلیارد ریال
۵-جامعه مصطفی العالمیه ………………………………………… ………………………………………… …۱۷۵۰ میلیارد ریال
۶-نهاد کتابخانه های عمومی کشور…………………………………… ………………………………………… …..۹۳۰ میلیارد ریال
۷-ساوقت اوقاف و خیریه ………………………………………… ………………………………………… ….۸۰۰ میلیارد ریال
۸- دفتر تبلیغات اسلامی ………………………………………… ………………………………………… …….۷۵۰ میلیارد ریال
۹-کانون فرهنگی و نوجوانان ………………………………………… ………………………………………… .۶۰۰ میلیارد ریال
۱۰-حوزه هنری (تبلیغات اسلامی) ………………………………………… ……………………………………….۴ ۰ میلیارد ریال
۱۱-شورایعالی انقلاب فرهنگی ………………………………………… ………………………………………….

.۴۰۰ میلیارد ریال
۱۲-شورای برنامه ریزی حوزه های علمیه خراسان ………………………………………… ………………………..۳۷۰ میلیارد ریال
.۱۳-شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ………………………………………… ……………………………………۲۵۰ میلیارد ریال
۱۴-موسسه نشر آثار حضرت امام خمینی ………………………………………… ………………………………….۱۹۰ میلیارد ریال
۱۵-موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ………………………………………… ……………………………….۱۲۰ میلیارد ریال
بودجه این ۱۵ ساوقت و نهاد فرهنگی بیش از ۱۹۰۰۰ میلیارد ریال درسال هست.

به این مقدار اگر ۹۷۰۰ میلیارد ریال بودجه صدا و سیما را بیافزاییم بعلاوه بودجه ساوقت ها و مراکز فرهنگی دیگری همچون ” دانشگاه علوم و معارف قراون کریم” ، ” دانشگاه اصول الدین” ، ” بنیاد پانزده خرداد” ، “بنیاد انقلاب اسلامی” و …..

را هم در نظر بگیریم بودجه ایی که سالیانه رسما صرف امور فرهنگی می شود به سرعت از مرز ۳۰۰۰۰ میلیارد ریال در سال بالاتر می رود.

این ۳۰۰۰۰ میلیارد ریال بصورت مستقیم برای امور فرهنگی در سال هزینه می شود.

یک سری دستگاههای دیگرهم بصورت غیر مستقیم برای فرهنگ هزینه می نمايند از جمله بسیج ، سپاه پاسدارن ،اداره جات سیاسی – عقیدتی، شهرداری ها و غیره.

اگر همه این هزینه هایی که صرف امور فرهنگی می شود جمع آوری شود رقم واقعی خیلی بیشتر از ۳۰۰۰۰ میلیلرد ریال در سال خواهد شد.
بحث بر سر اون نیست که آیا امت راضی هستند از مالیاتی که می پردازند و از درآمد کشور این همه برای تبلیغات و امور فرهنگی هزینه شود.

بحث بر سر اون هست که رقم رسمی ۳۰۰۰۰ میلیارد ریال تقریبا ۵ برابر بودجه رسمی سالیانه وزارت ارشاد می باشد( کل بودجه سالیانه وزارت ارشاد بعلاوه تمامی نهادهای وابسته به اون در حدود ۶۰۰۰ میلیارد ریال می باشد).

این فقط ۵ برابر بودن بودجه نهادهای فرهنگی و تبلیغاتی نیست که شفرمود انگیز هست.

وزارت ارشاد و زیر مجموعه های وابسته به اون هر یک ریالی که هزینه می نمايند با حساب و کتاب بوده و به دستگاههای نظارتی ازجمله مجلس پاسخگو هستند.

در حالیکه بسیاری از نهادهای فرهنگی و تبلیغاتی، به هیچ دستگاه و ارگانی در قبال نحوه هزینه ها و مخارجات شان موظف به پاسخگویی و حساب پس دادن نیستند.
علیرغم همه اینها، آیت الله سید احمد خاتمی ، بنده یکبار ندیدم که عالی یا سایر ائمه جمعه بعلاوه سایر منتقدین فرهنگی دولت به سروقت این نهادها بروند و محض خالی نبودن عریضه هم که شده یکبار از صدا و سیما، شورایعالی انقلاب فرهنگی، یک دوجین دستگاهها و نهادهای تبلیغاتی، شورایعالی حوزه های علمیه، ساوقت تبلیغات اسلامی و ….

توضیح بخواهند که در برابر اون ۳۰۰۰۰ میلیارد ریالی که از بیت المال می گیرند، کدام گام جدی و اصولی را برای رشد، گسترش و ارتقاء فرهنگ کشور برداشته اند؟ اگر وضع فرهنگ کشور اونگونه که حضرتعالی معتقدید خراب هست ، چرا فقط ارشاد و قوه مجریه می بایستی پاسخگو باشند و عالی حاضر نیستید بالاتر از گل به اون ۲۶ نهاد دیگر که ۵ برابر ارشاد بودجه شان هست و به احدی هم پاسخگو نیستند تذکری بدهید و چیزی بفرمائید؟ اگرهم به اونان انتقادی ندارید چون کارشان را درست انجام داده اند، پس خیلی هم وضع فرهنگی کشور نمی تواند اونگونه که می فرمائید آشفته و نابسامان باشد.

شخصا از عالی و سایر منتقدین فرهنگی دولت ممنونم چون حملات و انتقادات شما سبب طرح مسائلی گردید که تا قبل از اون مطرح کردنی بنظر نمی رسیدند.
ایام بکام باد
صادق زیباکلام
یازدهم خرداد یکهزاروسیصدونودوسه

43:

این چهار سال اینده خیلی هیجانی شده !!

از همین الان درگیری ها داره شدت میگیره باید ببینیم اخر 4 سال یکی فاتحانه از میدان سیاست خارج میشه .


44:

کاملا درسته
کسانی هستند که منافعشون دین فروشی هست و در دستگاه نظامی قدرت دارند

به نظر من اگر روحانی به مرد تیکه کنه و در صورت لزوم از امت بخواهند که حق اینها رو کف دستشون بگذاره در اخر این دین فروشها رسوایان روزگار خواهند بود و احتمالا بسیار از دزدی ها و اختلاسهاشون بر ملا میشه و محاکمه میشوند و به سزای اعمال این سالهاشون میرسند

45:


داری دلیل بی عرضه بودن کسی رو ک فرمودم متوجه میشی!

46:

با درود

سوال جالبيه ؟
ميشه اينطوري وضعيت نبرد و مهره هاي شطرنج رو چيد؟

خوب دكتر روحاني مبارزه خيلي خيلي سختي رو در پيش گرفته
تندروهاي مذهبي كه اصولا چيزي حاليشون نيست جز يكي دو اصول كلي خودشون كه راجع به اون هم با خود خدا هم بحثي در موردش ندارند و قبل از خلقت هم اين دو اصل از روز ازل بر جهان حاكم بوده چيزي براي فرمودن ندارند اصل اول هر چيزي كه ما بگيم درسته اصل دوم بجز حرف ما هر حرفي اشتباه مطلق هست...اين از اين عده
بعد سري دوم جبهه مقابل دولت ائمه جمعه ها و روضه خوانها هستند كه اينها هم كار و بارشون و همه وجودشون بستگي به ديني داره كه اونا طرحش رو ميريزند و اين دين مايه اصلي همه وجودشون هست و هر چيزي كه اين كار و بارشون رو به خطر بندازه براشون به مثابه جنگ هست
جناح سوم و خطرناكتر از بقيه گروههايي هستند كه نامي نميبرم و اينها چيزي فراتر از بقيه در اختيار دارند و در همه كشور و اقتصاد هم نفوذ دارند كه ديگه حتما حدس ميزنيد كيا رو ميگم...اينها هم به نوعي چيزي سواي بقيه نيستند و حرف خودشون رو فقط حرف ميدوننند و بنا به سفارش اكيد رهبري قبل كه نبايد در امور سياسي دخالت كنند ولي خودشون رو محق ميدونند حتي تايشان كار رهبري هم به وقت لازم مداخله كنند...
و چند گروه كوچيك ديگه كه زياد حائز اهميت نيستند نه اينكه بي اهميت باشند ولي در ميان اين گروههاي عمده زياد بچشم نمياند...

خوب در مقابل اينها دولت دكتر روحاني برنامه داره دولتي با كلي بدبختي و گرفتاري كوچيك و بزرگ اقتصادي سياسي فرهنگي اجتمايي يادگاري دولت پيشين كه فقط حل و فصل شاهكارهاي نورچشمي گذشته خودش امري غير يحتمل و غير ممكن بنظر ميرسه
و غير از اون بايد به اين گروههاي قايشان و سابقه دار مبارزه اي فراگير كنه براي بازتعريفي كلي از همه چيز...
شخصا زياد خوشبين نيستم نتيجه اي زياد بگيره دكتر روحاني از اين مبارزه حداقلش در چهار سال چيزي خيلي بلند پروازانه هست
اگر قسمت شد تا دور دوم دوام آورد زير اين همه فشار در چهار ساله دوم يقينا مطمئن هستم پيروز ميدان كسي جز اون نيست

47:

هنوز قضاوت زوده
شاید سال دگه بهتر بشه ایشان را قضاوت کرد

48:


بیراه نفرمودند

49:

اتفاقا اتفاقا كاملا منطق اشتباه و غلطي هست
ميمونه مثل اينكه بگي: آقا وقتي سوار هواپيما بشين كه خودتون اون رو بسازيد
يا وقتي پشت كامپيوتر بشينيد كه خودتون اونو بسازيد
با اين حساب حداقل ما ايرانيها بايد تا آخر وقت منتظر هستفاده از تكنولوژي پشت در انتظار بياستيم
شبكه اجتمايي يك شبكه كاملا آزاد هست
شما هم بياين اونجا در مقابل كسي كه عكسهاي مبتذل خودش رو ميذاره منطق و حرف خودتون رو بزاريد
اگر تونستيد اونو قانع كنيد كارش اشتباهه كه اون موقع ميشه فرمود پيروز ميدان هستيد
اگر نتونستيد كسي رو قانع كنيد پس بايد بدونيد منطق و حرفتون اونقدر عقلاني و منطقي نيست كه بتونه كسي رو متقاعد كنه
حداقلش اينه يك سنجش براي خود شما هست كه بدونيد چقدر حرفتون و منطقتون قايشان و تاثير گذار هست
به صرف اينكه چون نميتونيد اون رو مديريت كنيد ميدان رو خالي كنيد فقط و فقط نشانه ضعف شما هست
شبكه اجتمايي رو كسي مديريت نميكنه به اون مفهومي كه شما سعي در القاي اون داريد
شبكه اجتمايي يك شبكه آزاد هست كه هر كس هر چي دلش بخواد ميتونه بذاره
مگه تا حالا شده كسي كامنتهاي مقام رهبري و ساير مسئولان نظام رو حذف كنه و جلايشان انتشار اونا رو بگيره
پس ميبينيد كه براي شما هم جا هست براي فعاليت
ولي از برنامه معلوم زياد به خودتون اطمينان نداريد وارد معركه شايشاند اين تنها برداشت ممكن از حرفهاي ايشان هست

50:


اتفاقا باید تو هواپیمایی نشست که هدفش از پرواز کردن و از زمین بلند شدن مشخص باشه ...

یعنی بلند بشه و در مقصد فرود بیاد ....

نه اینکه بلند بشه و در جایی سقوط کنه ...

این بنده خدا هم میگه وقتی رئیس این شبکه صهیونیستی هستش مطمئنا برای نشاط و سرگرمی و پیشرفت و اعتلای من و شما میلیاردها دلار پول خرج ایجاد شبکش نمیکنه ...

میگه حواستون باشه با این هواپیما که خلبانش دشمنه سقوط نکنید .....

حواستون باشه با هواپیمایی که دشمن ساخته و ممکنه سالم نباشه و سقوط کنه از زمین بلند نشید ...

برید خودتون خلبانی یاد بگیرید ...

مدیریت فرودگاه رو دست بگیرید ...

بعد پرواز کنید ...


51:

به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تأکید بر اینکه فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطاتی اهمیت فراوانی برای تمام کشور‌ها دارد فرمود: در حال حاضر به مدد فضای سایبر پیام‌ها در چند ثانیه در حجم وسیعی رد و بدل می‌شود و ما با انفجاری از اطلاعات علمی و غیرعلمی که دائماً نیز در حال تحول هست، روبرو هستیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه «صحبت درباره تهدیدهای مربوط به گسترش فضای سایبری و ارتباطات و فناوری‌های نوین و ضرورت تدوین راهکارهای مناسب برای مقابله با اون به معنی بی‌اعتمادی به امت و بویژه جوانان نیست» تأکید کرد: اینترنت و تلفن همراه و فناوری‌های مرتبط با اون، موقعيت‌های بسیار مهمی برای محققان پدید می‌آورد ولی در عین حال موقعيتی غنیمت برای دشمنان نیز خواهد بود که به راحتی و فارغ از مرزهای جغرافیایی و تنها با زدن یک کلید تا پستوی خانه‌های امت ورود پیدا نمايند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه «سیم خاردار کشیدن اطراف یک باتلاق» معنایش بی‌اعتمادی به امت و جوانان نیست فرمود: اگر می‌گوییم که جوانان ما مورد اعتمادند و خودشان به خوبی همه چیز را می‌فهمند پس با این هستدلال چرا با مواد مخدر مقابله می‌کنیم؟ با چنین هستدلالی باید پخش و هستفاده از مواد مخدر را نیز آزاد بگذاریم!


آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه تدوین برخی ضوابط و محدودیت‌ها در این زمینه منافاتی با آزادی ندارد چرا که آزادی مطلق بی‌معناست، به مسئولان توصیه کرد: در مواجهه با امور ارتباطاتی و سایبری و امور فرهنگی سخنانی موجه و منطقی بر زبان بیاورند و از حرف‌های هیجانی، موردی و احساسی بپرهیزند تا راه برای تدوین راهکارهای مناسب هموار‌تر شود.


52:


داری دلیل بی عرضه بودن کسی رو ک فرمودم متوجه میشی!

53:

با درود

سوال جالبيه ؟
ميشه اينطوري وضعيت نبرد و مهره هاي شطرنج رو چيد؟

خوب دكتر روحاني مبارزه خيلي خيلي سختي رو در پيش گرفته
تندروهاي مذهبي كه اصولا چيزي حاليشون نيست جز يكي دو اصول كلي خودشون كه راجع به اون هم با خود خدا هم بحثي در موردش ندارند و قبل از خلقت هم اين دو اصل از روز ازل بر جهان حاكم بوده چيزي براي فرمودن ندارند اصل اول هر چيزي كه ما بگيم درسته اصل دوم بجز حرف ما هر حرفي اشتباه مطلق هست...اين از اين عده
بعد سري دوم جبهه مقابل دولت ائمه جمعه ها و روضه خوانها هستند كه اينها هم كار و بارشون و همه وجودشون بستگي به ديني داره كه اونا طرحش رو ميريزند و اين دين مايه اصلي همه وجودشون هست و هر چيزي كه اين كار و بارشون رو به خطر بندازه براشون به مثابه جنگ هست
جناح سوم و خطرناكتر از بقيه گروههايي هستند كه نامي نميبرم و اينها چيزي فراتر از بقيه در اختيار دارند و در همه كشور و اقتصاد هم نفوذ دارند كه ديگه حتما حدس ميزنيد كيا رو ميگم...اينها هم به نوعي چيزي سواي بقيه نيستند و حرف خودشون رو فقط حرف ميدوننند و بنا به سفارش اكيد رهبري قبل كه نبايد در امور سياسي دخالت كنند ولي خودشون رو محق ميدونند حتي تايشان كار رهبري هم به وقت لازم مداخله كنند...
و چند گروه كوچيك ديگه كه زياد حائز اهميت نيستند نه اينكه بي اهميت باشند ولي در ميان اين گروههاي عمده زياد بچشم نمياند...

خوب در مقابل اينها دولت دكتر روحاني برنامه داره دولتي با كلي بدبختي و گرفتاري كوچيك و بزرگ اقتصادي سياسي فرهنگي اجتمايي يادگاري دولت پيشين كه فقط حل و فصل شاهكارهاي نورچشمي گذشته خودش امري غير يحتمل و غير ممكن بنظر ميرسه
و غير از اون بايد به اين گروههاي قايشان و سابقه دار مبارزه اي فراگير كنه براي بازتعريفي كلي از همه چيز...
شخصا زياد خوشبين نيستم نتيجه اي زياد بگيره دكتر روحاني از اين مبارزه حداقلش در چهار سال چيزي خيلي بلند پروازانه هست
اگر قسمت شد تا دور دوم دوام آورد زير اين همه فشار در چهار ساله دوم يقينا مطمئن هستم پيروز ميدان كسي جز اون نيست

54:

هنوز قضاوت زوده
شاید سال دگه بهتر بشه ایشان را قضاوت کرد

55:


بیراه نفرمودند

56:

اتفاقا اتفاقا كاملا منطق اشتباه و غلطي هست
ميمونه مثل اينكه بگي: آقا وقتي سوار هواپيما بشين كه خودتون اون رو بسازيد
يا وقتي پشت كامپيوتر بشينيد كه خودتون اونو بسازيد
با اين حساب حداقل ما ايرانيها بايد تا آخر وقت منتظر هستفاده از تكنولوژي پشت در انتظار بياستيم
شبكه اجتمايي يك شبكه كاملا آزاد هست
شما هم بياين اونجا در مقابل كسي كه عكسهاي مبتذل خودش رو ميذاره منطق و حرف خودتون رو بزاريد
اگر تونستيد اونو قانع كنيد كارش اشتباهه كه اون موقع ميشه فرمود پيروز ميدان هستيد
اگر نتونستيد كسي رو قانع كنيد پس بايد بدونيد منطق و حرفتون اونقدر عقلاني و منطقي نيست كه بتونه كسي رو متقاعد كنه
حداقلش اينه يك سنجش براي خود شما هست كه بدونيد چقدر حرفتون و منطقتون قايشان و تاثير گذار هست
به صرف اينكه چون نميتونيد اون رو مديريت كنيد ميدان رو خالي كنيد فقط و فقط نشانه ضعف شما هست
شبكه اجتمايي رو كسي مديريت نميكنه به اون مفهومي كه شما سعي در القاي اون داريد
شبكه اجتمايي يك شبكه آزاد هست كه هر كس هر چي دلش بخواد ميتونه بذاره
مگه تا حالا شده كسي كامنتهاي مقام رهبري و ساير مسئولان نظام رو حذف كنه و جلايشان انتشار اونا رو بگيره
پس ميبينيد كه براي شما هم جا هست براي فعاليت
ولي از برنامه معلوم زياد به خودتون اطمينان نداريد وارد معركه شايشاند اين تنها برداشت ممكن از حرفهاي ايشان هست

57:


اتفاقا باید تو هواپیمایی نشست که هدفش از پرواز کردن و از زمین بلند شدن مشخص باشه ...

یعنی بلند بشه و در مقصد فرود بیاد ....

نه اینکه بلند بشه و در جایی سقوط کنه ...

این بنده خدا هم میگه وقتی رئیس این شبکه صهیونیستی هستش مطمئنا برای نشاط و سرگرمی و پیشرفت و اعتلای من و شما میلیاردها دلار پول خرج ایجاد شبکش نمیکنه ...

میگه حواستون باشه با این هواپیما که خلبانش دشمنه سقوط نکنید .....

حواستون باشه با هواپیمایی که دشمن ساخته و ممکنه سالم نباشه و سقوط کنه از زمین بلند نشید ...

برید خودتون خلبانی یاد بگیرید ...

مدیریت فرودگاه رو دست بگیرید ...

بعد پرواز کنید ...


58:

به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تأکید بر اینکه فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطاتی اهمیت فراوانی برای تمام کشور‌ها دارد فرمود: در حال حاضر به مدد فضای سایبر پیام‌ها در چند ثانیه در حجم وسیعی رد و بدل می‌شود و ما با انفجاری از اطلاعات علمی و غیرعلمی که دائماً نیز در حال تحول هست، روبرو هستیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه «صحبت درباره تهدیدهای مربوط به گسترش فضای سایبری و ارتباطات و فناوری‌های نوین و ضرورت تدوین راهکارهای مناسب برای مقابله با اون به معنی بی‌اعتمادی به امت و بویژه جوانان نیست» تأکید کرد: اینترنت و تلفن همراه و فناوری‌های مرتبط با اون، موقعيت‌های بسیار مهمی برای محققان پدید می‌آورد ولی در عین حال موقعيتی غنیمت برای دشمنان نیز خواهد بود که به راحتی و فارغ از مرزهای جغرافیایی و تنها با زدن یک کلید تا پستوی خانه‌های امت ورود پیدا نمايند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه «سیم خاردار کشیدن اطراف یک باتلاق» معنایش بی‌اعتمادی به امت و جوانان نیست فرمود: اگر می‌گوییم که جوانان ما مورد اعتمادند و خودشان به خوبی همه چیز را می‌فهمند پس با این هستدلال چرا با مواد مخدر مقابله می‌کنیم؟ با چنین هستدلالی باید پخش و هستفاده از مواد مخدر را نیز آزاد بگذاریم!


آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه تدوین برخی ضوابط و محدودیت‌ها در این زمینه منافاتی با آزادی ندارد چرا که آزادی مطلق بی‌معناست، به مسئولان توصیه کرد: در مواجهه با امور ارتباطاتی و سایبری و امور فرهنگی سخنانی موجه و منطقی بر زبان بیاورند و از حرف‌های هیجانی، موردی و احساسی بپرهیزند تا راه برای تدوین راهکارهای مناسب هموار‌تر شود.98 out of 100 based on 68 user ratings 818 reviews