یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد


یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كردیکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد
بهارنیوز: طی روزهای اخیر صفحه ای در اینستاگرام به اسم "ریچ کیدز"حسابی سر و صدا به راه انداخته است. دختر و پسرهایی که از مهمانی ها، خانه و ویلاها و ماشین های چندصد میلیون و یا حتی میلیاردی خود عکس گرفته اند در این صفحه منتشر می‌شود.

این صفحه در حالی که بسیاری از مردم ایران به دلایل مختلف از جمله تحریم ها و عدم مدیریت اقتصادی مناسب تحت فشار اقتصادی هستند واکنش های منفی ای را در پی داشت هر چند بسیاری نیز از وجود "سرمایه"و "سرمایه داری"و "وجود داشتن "پولدار"در ایران مانند همه جای دنیا دفاع کردند. علاوه بر این بسیاری نیز شاید از نوع پوشش این بخش از نسل جوان ایران که "بچه مایه دار"هم هستند شوکه شده اند.

اما واقعا این جوانانی که در این عکس ها با لامبورگینی دیده می شوند و یا با بیکینی در استخر عکس می گیرند و در اینستاگرام منتشر می کنند چه کسانی هستند. مریم اگر به قول خودش ریچ کیدز نباشد اما از دوستان نزدیک بسیاری از افرادی است که این روزها حسابی معروف شده اند و در مهمانی ها و رفت و آمدهای آنها حضور دارد درباره این صفحه و حواشی اش به فرانس 24 می گوید:
این پیج اولین پیج از این نوع نیست. قبلا، هم در فیسبوک و هم در اینستاگرام صفحاتی مانند این بود و هست صفحاتی مثل بست اف تهران و یا بست پرشین گرل یا تهران لاکچری.

نکته اول و مهمی که باید بگویم این است که همه افرادی که در این تصاویر دیده می شوند الزاما بچه مایه دار نیستند و یا بهتر بگویم فقط بچه مایه دارها نیستند که با بیکینی به استخر می روند و یا با دکولته به مهمانی می روند. اگر مسیله ای که همه را شوکه کرده پوشیدن بیکینی و دکلته است، واقعا این مسیله دیگر چیز عجیبی نیست. دخترها و پسرها در ایران به شدت مد را دنبال میکنند و با مد پیش میروند. مهمانی در فصل مناسب باشد و درجایی که استخر هم داشته باشد اینکه دخترها بیکینی بپوشند دیگر چیز عجیبی در ایران نیست.

مسئله فقط غیرقانونی بودن آن است نه تابو بودنش. مثلا یکی از دوستان به اسم نیما[...] که کلی از عکس های مهمانی هایش به تازگی در صفحه ریچ کیدز منتشر شده میگوید اینقدر پارتی میگیریم که بالاخره پارتی گرفتن دیگر جرم نباشد... یعنی منظورش این است که از کنترل قانون خارج شود. من خودم هم در مهمانی ها لباس راحت می پوشم و تا حالا به این فکر نکرده بودم که چه شد همه چیز عوض شد اما به نظرم تاثیر ماهواره و اینترنت در شکسته شدن تابوی بسیاری از مسایل مهم بوده است. چیزی که در دنیا و یا امریکا مد شود بی شک بلافاصله به تهران میرسد و جوانان هم دوست دارند از این مدها پیروی کنند.

البته اینطوری نیست که الان همه دخترهای ایرانی در پارتی بروند استخر و بیکینی بپوشند اما این خطوط قرمز خیلی وقت است که دیگر برای جوانان خیلی قرمز نیست. در برخی رسانه ها خواندم که گفته بودند خانواده این جوانان به جایی وصل هستند و یا از مقامات هستند که جرات میکنند اینطوری عکس در اینستاگرام منتشر کنند. به نظر من این نظر کاملا اشتباه است و برعکس آن درست است. اکثر خانواده های این "بچه پولدارها"اصلا ربط و یا نزدیکی به دستگاه قدرت ندارند. آنهایی که عکسشان منتشر شده که هیچ کدام اینطور نیستند. من دوست اینها هستم، من خانواده ندا[...]،ماندانا[...]، دنیا[...]، پگاه[...] و امیرحسین[...] و نیما[...] را می شناسم هیچ کدام هیچ ارتباطی با جمهوری اسلامی ندارند. یکی از آنها مثلا نمایندگی یک برند معروف جواهرات خارجی را در ایران دارد.

در بین "ریچ کیدز"افراد وابسته به قدرت هم هستند دختر یکی از سفرای ایران و دختر یک معاو وزیر در بین ما هست اما برعکس چیزی که در رسانه ها مدعی شدند اصلا عکسی از این افراد دیده نمیشود چون آنها هیچ وقت عکس نمیگیرند، چون نمیخواهند مشکلی برای خودشان و یا خانواده شان پیش بیاید و اینها در اقلیت هستند. برخی از دوستانم هستند که خانواده شان مذهبی است مثلا [...] جلوی خانواده اش پای تلفن حتی نمیتواند با پسر حرف بزند اما به پارتی میرود و اینستاگرامش پر از عکس هایی است مانند همین هایی که منتشر شده و چند هزار فالوئر دارد اما خانواده اش اساسا از این بعد زندگی این دختر خبر ندارند.

‬اینکه رسانه های خارجی به ناگهان به این موضوع توجه کردند هم فکر میکنم به این علت باشد که تصویر دیگری از مردم ایران دارند و این تصویر برایشان عجیب است. مردم ایران هم مثل تمام مردم دنیا تفریح می کنند در سطح مردم اروپا هم تفریح می‌کنند و مرفه هايشان از مردم اروپا هم بهتر تفریح می کنند.[...] البته این نکته را نباید فراموش کرد که همه مردم ایران در این سطح تفریح نمی کنند.

از وقتی که این صفحه عکس ها را منتشر کرده، بسیاری از این دوستانم تعدادی از فالورهای خودشان را کم کرده اند، شاید آنهایی که احساس کرده اند مشکوکند، برخی هم یک سری از عکس های خودشان را که احتمالا مسئله بیشتری داشته پاک کرده اند. من دیدم که برخی نیز درخواست کرده اند برخی از عکسهایشان در این صفحه پاک شود. من خودم به هر کسی اجازه ورود به صفحه ام را نمی دهم اما در کل تب معروف شدن در بخشی از جوانان دیده می شود. دوست دارند فالوئرهای بیشتری داشته باشند در نتیجه خیلی به درخواست های فالو دقت نمی‌کنند. به قول خودشان پیچ هایشان از هنرمندان شلوغتر است.بالاخره اسیدپاشها دستگیر شدند البته شایعه سازان اسید پاشی

1:


پس لابد من می تونم برم

+

حالا مد توی یه مهمونی خیلی رسمی چیزی یه چیزی اما نه دیگه تا سر کوچه با مد بری بیای


چیزی که در دنیا و یا امریکا مد شود بی شک بلافاصله به شهرستان تهران میرسد و جوانان هم دوست دارند از این مدها پیروی نمايند.


محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت
بالاخره اعتراف نامه به هرکی میفرمودم میفرمود نه


البته اینطوری نیست که الان همه دخترهای ایرانی در پارتی بروند هستخر و بیکینی بپوشند اما این خطوط قرمز خیلی وقت هست که دیگر برای جوانان خیلی قرمز نیست

برای من خط قرمز نیست و نبوده دست نیافتنیه


خانواده این جوانان به جایی وصل هستند و یا از مقامات هستند که جرات مینمايند اینطوری عکس در اینستاگرام منتشر نمايند

حالا انگار باید وصل باشی که عکس منتشر کنی این شد حرف؟!‬اینکه رسانه های خارجی به ناگهان به این موضوع توجه کردند هم فکر میکنم به این علت باشد که تصویر دیگری از امت ایران دارند و این تصویر برایشان عجیب هست

کی این تصور رو ایجاد کرده؟


کی فاصله طبقاتی ایجاد کرده


یکی به فکر یارانه یکی به فکر نون یکیم به فکر عوض کردن آب هستخر
بقیه اش بمونه برای بعد که یه چیزی میگم و میرم


صد و چهل و سه دوربین از ایران هک شده و آنلاین پخش می‌شود

2:

مجله مهر: رسانه ای شدن یک صفحه اجتماعی جنجالی در اینستاگرام واکنش های زیادی را در پی داشت.


تصاویر زنان بی حجاب ایرانی دستاویز جدید یاهو
این صفحه که به «بچه پولدارهای تهران» معروف شده در مدت بسیار کوتاهی، تبدیل به تیتر چند روزنامه شد و تب بحث میان کاربران شبکه‌های اجتماعی و مجازی در این باره را داغ کرد.

«نوکیسه‌ها».


پولداری که فقط یک تی شرت می پوشد
این، تعبیری هست که نقل نویس «تایمز» از صفحه اینستاگرام بچه پولدارهای تهرانی دارد.


كلاس‌ دانشجویان‌ دختر داعش در سوله! + عکس
صفحه‌‌ای که پس از مدت بسیار کوتاهی از راه‌اندازی‌اش، حالا بیش از62 هزار تعقیب نماينده دارد.


قتل 2 زن پایان ارتباط پنهانی
صفحه بچه پولدارها آلبوم تصاویر پولدارهای پایتخت هست.


10سال شکست به شبکه های ماهواره ای حاصل کار پرونده ی ده ساله ضرغامی
جوان‌هایی که بی هیچ پروایی، هر روز از خانه زندگی و اتومبیل و تفریحات لوکس‌شان عکس می گیرند و در اونجا به اشتراک می گذارند.

محفلی برای دورهمی مجازی یک طبقه خاص و کم جمعیت که انگار برنامه هست بیشتر باهم آشنا شوند.

طبقه‌ای خاص که مورد توجه «بی بی سی فارسی»، «المانیتور» و ...

هم برنامه گرفته‌اند.
یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد


سبک زندگی پولداری

برج‌های غول پیکر و بلند با معماری‌های لوکس و نورپردازی‌های عجیب و غریب، هستخرهای سرپوشیده و روباز با امکانات باور نکردنی، ساعت‌های قیمتی، اتومبیل‌های میلیاردی و رستوران‌های گران‌قیمت برنامه هست در این صفحه به نوعی خودنمایی کند و رقابت تنگاتنگی بین کاربران این صفحه به وجود آورد.

رقابتی نانوشته که برنده اون صاحب شیک‌ترین و مجلل ترین عکس صفحه خواهد بود که چه کسی پولدارتر از بقیه هست؟ تمامی عکس های این صفحه هم حول این ماجراست.

کالاهای لوکس و گران قیمت و گاه غیرمجاز که پشت سر تمامی عکس ها به وضوح دیده می شود و همه و همه برنامه هست پولدار بودن صاحب عکس و سبک زندگی وی را نشان دهد.

نوعی ازسبک زندگی که برای بسیاری از امت عادی ناشناخته و دور از ذهن هست.

کار به‌جایی رسیده که صفحه‌های اینستاگرام مشابه با نام شهرهای دیگر هم ایجاد شده‌است تا نوکیسه‌های سایر شهرها هم از بچه‌پولدارهای تهرانی عقب نمانند.


یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد


پولدارها علیه بی پول ها

اما انتشار این عکس‌ها، بین کاربران اینستاگرام هم بدون واکنش و جواب نمانده‌است.

به‌عنوان نمونه، در یکی از نظرهای پای یک عکس در این صفحه آمده هست: « ثروت زیباست اما تنها وقتی که تقسیم شده باشد.

انباشت ثروت، دزدیدن اون را موجه می کند.

اگر باز پس گرفتن سهم ما از شما اسمش دزدی ست پس ما دزدیم.

اون‌چه که در دستان شماست ریشه در فلاکت چندین سال فشار و درد اقتصادی طبقات فرو دست و فراموش شده دارد.»

موضوع کامنت ها حتی به ظاهر و پوشش افراد داخل عکس هم کشیده شده.

پوشش‌ها و ژست‌های عجیب و غریب در بعضی عکس ها باعث شده برخی این موضوع را دستمایه طنز هم برنامه دهند و با اون شوخی نمايند.

مثلا یکی از کاربران در کامنتی نوشته: « اگر اینجا تهرانه، پس ما کی می ریم تهران؟» بعضی افراد هم به خاطر تعداد عکس هایشان در این صفحه مشهور شدند و پای کاربران به صفحات شخصی اونها نیز باز شد تا اظهار نظرها در مورد وضعیت مالی و زندگی اونها به اونجا هم کشیده شود.

برخی هم از شیوه برخورد پولدارها با کاربران گلایه کرده‌اند.

مثل کاربری که پای یکی از عکس‌های این صفحه نوشته: « اگر تو صفحه اش از چهره‌ش انتقاد کنی بلاکت می کنه»


یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد


بچه پولدارهای تهرانی از کجا آورده‌اند؟

شغل و نوع کسب درآمد صاحبان عکس‌های این صفحه، سوژه جذاب بعضی کامنت‌هاست که نویسندگانش دوست‌دارند بدانند چه شغلی می تواند این خانه و زندگی را رقم بزند؟

با این حال «طراحی جواهرات و اشیاء قیمتی»، «مدل و طراح مد»، «موزیسین»، «آرایشگر» و «مربی بدنساز» از جمله شغل‌هایی هست که پولدارها در اینستاگرامشان ثبت کرده‌اند.

اما عده‌ای دیگر هم درآمدهای نامشروع، غیرقانونی و رانت‌های فراوان را موجب به وجود آمدن زندگی‌های مجلل پولدارهای این صفحه می‌دانند.

موضوعی که عصبانیت برخی کاربران و اظهارات تند و تیزشان در این را در پی داشته‌است.

بچه فقیرها در مقابل بچه پولدارها

صفحه نوکیسه‌های تهرانی البته مثل هر پدیده و تب دیگری، واکنش‌هایی از جنس خودش هم داشته هست.

تازه ترین واکنش به صفحه پولدارهای پایتخت، راه اندازی صفحه ای جدید در اینستاگرام با محتوای معکوس صفحه قبلی هست.

صفحه‌ای که نام «بچه بی‌پول‌های تهران» برایش انتخاب شده و با برنامه دادن تصاویر و پست‌هایی کاملا مشابه اما در جهت خلاف عکس‌های نوکیسه‌ها، به زندگی فقیرانه برخی پایتخت نشینان در گوشه‌های دیگر شهر پرداخته تا به نوعی این دو زندگی را باهم مقایسه کند.

این صفحه که به تازگی راه اندازی شده در همین ابتدای کار با هستقبال زیاد کاربران همراه بوده هست و هواداران اون را نوعی مقابله با صفحه قبل می دانند.

کنار هم برنامه گرفتن این دو پدیده، شاید گویای یک واقعیت تلخ باشد.

واقعیتی که فاصله طبقاتی شمال و جنوب پایتخت را بسیار بیشتر از فاصله جغرافیایی اون‌ها روی نقشه کرده‌است.

سبک و سیاق زندگی این دو قشر از جامعه که در یک شهر زندگی می نمايند اون‌قدر زیاد هست که تصور زندگی هرکدام برای هم غیرقابل باور هست.

به طوری که هر لحظه از هم دورتر و باهم غریبه تر می شوند.

شاید به همین خاطر باشد که پدیده «بچه پولدارهای تهرانی» با این سرعت، تبدیل به تبی فراگیر در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی شده‌است.

3:

فقط باید فرمود بذار حال کنن اونا نکن امت بیچاره هشت گرو نهشون بکنن!؟

4:

عصر ایران: اخیرا در شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک صفحه ای تحت عنوان " بچه پولدارهای تهران" باز شده که در اون تصاویر تفریحات و خوشگذرانی های جوانان خانواده های پولدار تهرانی انتشار داده می شود.

باز شدن این صفحه بازتاب گسترده ای در رسانه های غربی داشته هست و برخی رسانه های غربی با بازنشر تصاویر منتشر شده در این صفحه به تحلیل ابعاد و زوایای جامعه مدرن و شهری ایران پرداخته اند.

روزنامه نیویورک پست آمریکا با اشاره به باز شدن صفحه " اینستاگرامی" بچه پولدارهای شهرستان تهران می نویسد: تصاویر مشابه هست.

فرقی نمی کند که در آمریکا باشی یا در ایران اگر جزء اون یک % " اولترا پولدارها" باشی زندگی ات در هر جای دنیا شبیه به هم هست.

این نقل می نویسد: صفحه اینستاگرامی بچه پولدارهای شهرستان تهران از هنگام افتتاح (13 سپتامبر) – کمتر از یک ماه پیش- تا کنون بیش از 75 هزار تعقیب نماينده یافته هست.

این نقل می نویسد: تصاویر نوجوانان و جوانان پولدار ایرانی دقیقا مشابه تصاویر جوانان پولدار آمریکایی هست، ساعت های گران رولکس، اتومبیل های گران قیمت پورشه، پوشش های برند و گران و خانه های بزرگ و هستخر و..

یک کارشناس آی تی در شهرستان تهران به روزنامه تایمز بریتانیا درباره عدم هراس این جوانان که عکس هایشان را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند ، می گوید: پدران بسیاری از این جوانان افرادغیر قابل دسترسی هستند و اگر مشکلی برای این جوانان پیش بیاید ، می توانند اونها را پنهان نمايند.


یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد

یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد

یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد

یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد

5:

«بچه محروم‌ها» مقابل «بچه پولدارهای تهران»


اکانت اینستاگرامی که تصاویری از زندگی قشر مرفه در پایتخت ایران منتشر می کرد، در چندین روز گذشته به شدت خبرساز شده هست.تیک نیوز: اکانت اینستاگرامی که تصاویری از زندگی قشر مرفه در پایتخت ایران منتشر می کرد، در چندین روز گذشته به شدت خبرساز شده هست.

اکانت «بچه پولدارهای تهران»، عکس هایی از زندگی جوانان ثروتمند این شهر در هتل های لوکس و خودروهای به شدت گران قیمت منتشر کرده هست.

یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد


این اکانت به سرعت توانست 50 هزار نفر را در اینستاگرام به دنبال خود بکشد و در مطبوعات جهان سرو صدای فراوان بوجود آورد.

بسیاری از غربی ها از مشاهده چنین تصاویری شوکه شده اند.

این اکانت فراخوان نموده هست که به دنبال نشان دادن روی خوب شهرستان تهران و ایران به تمام دنیا هست.

این اکانت همچنین در بخش دیگری آورده هست: ایران همیشه در رسانه های خبری منفی به تصویر کشیده می شود و ما از این موضوع خوشحال نیستم.

ما تنها سعی در نمایش اونچه غرب دوست ندارد در شبکه های خود نشان دهد هستیم.

در مقابل این اقدام، اکانت جدیدی در اینستاگرام با عنوان «بچه محروم های تهران» ساخته شده که زندگی قشر پایین دست جامعه ایران را در قالب عکس منتشر می کند.

این اکانت فراخوان نموده هست که به دنبال افزایش آگاهی در مورد بچه محروم های شهرستان تهران هست.

سازنده ی صفحه ی «بچه محروم های تهران» در صفحه ی توییتر خود نوشت که برخی از بچه پولدارهای شهرستان تهران از طریق فساد و بازار سیاه به این همه پول رسیده اند.

یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد
تصویر منتشر شده در «بچه پولدارهای تهران»

یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد
تصویر منتشر شده در «بچه محروم های تهران»

یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد
تصویر منتشر شده در «بچه پولدارهای تهران»

یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد
تصویر منتشر شده در «بچه محروم های تهران»

یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد
تصویر منتشر شده در «بچه محروم های تهران»

یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد
تصویر منتشر شده در «بچه محروم های تهران»


6:

هرکی هست دمش گرم

بهتره بزنه بچه محرومای ایران

7:

یارب روا مدار که گدا معتبرشود...


8:

تمام کسانیکه مث من جمهوری اسلامی ( آری ) اعدام..!!

9:

اونی هم که به قول این یارو نمایندگی برند خارجی جواهرات رو گرفته با رشوه و زد و بند و ...سرمایه و رابطه ش رو جور کرده...وگرنه امکان نداره هر کسی بتونه اینکار رو بکنه ..


10:

حالا اگر پولدار های ما از جنس کسانی مثل بیل گیتس و مارک زاکربرگ و مالکین گوگل و رئیسان کمپانی های بزرگی مثل جنرال موتورز و تویوتا و کی اف سی و امثالهم که با خلاقیت و نوآوری و پیشرفت صنعتی به همچین پولی رسیدن، بودن، عیبی نداشت.

میفرمودیم بچه پولدارن دیگه، باباشون زحمت کشیده و حالا پولشو میده بچه اش هستفاده کنه.

ولی اینکه پولدار های ما همه از جنس دلال ها و کلاه بردار های آهن آلات و زمین و ماشین و خوراک و ...

و دله دزدی های کلان و رانت و پارتی بازی و رشوه و ...

باشند، مطمئنا برای امت متوسط و فقیر ظلم داره که ببینن بچه های اینها اینجور پول خرج میکنن.

چون ممطئن باشید این پول ها از حق امت عادی خورده شده.


11:

به نظرم پولدار بودن گناه نیست.
اگر توانگر هست حق دارد که از ثروت خود بهره ببرد.
وانگهی اینکه در این مقاله نوشته بچه پولدارها به پارتی می روند و ممکن هست به خلاف کشیده شوند.
تا جایی که ما می دانیم چه توانگر چه ندار چه میانه، همه در معرض به بیراهه رفتن هستند.
چه بسا امتان تنگدست بیشتر در معرض به خلاف کشیده شدن هستند.
من فکر می کنم اگر توانگرتر بودم می توانستم سلامت شخصیت و فکری راحتتر داشته باشم.
دیگر باید خودشان خردمند باشند و از این توانایی خود به خوبی و در مسیر درست بهره ببرند.


12:

آیا هستفاده از کلمه "همه" درباره پولدارهای ایران ، هستفاده ی درستی هست؟

13:

پول دار نیستن آقا ! به اینها پولدار نمی گویند اینها یک مشت ول خرج تازه به دوران رسیده اند .

اگر یک جو عقل داشتند که دنبال این ولگردی ها راه نمی افتادن !

14:

پولدار به کسی می گویند که بتواند پولش را مدیریت کند و اون را چند برابر کند نه اینکه پولش را برای هوس های بی ربط که لذتی هم ندارد آتش بزند

15:

معتبر ها که معتبر نمیشن!
فقط گدا ها معتبر میشن، چه روا چه نا روا

16:

روی خوبه ایران هه!

این روی خوب صدسال وجود میخوام نداشته نباشه که بعضی ها میلیارد براشون پول نی و بعضی ها هم صدتا تک تومن حکم صد هزار تومن رو داره ..............

روی خوب که از راه های درست به وجود نیومده به درد ما نمی خوره !!!!

17:

من که نفهمیدم قضیه چیه!!

18:

اینایی که میگن مختص پولدارها!!! خیلی هم عجیب نیست یعنی الان دیگه مختص پولدارها نیست.این طرز پوشش پوشیدن تو مهمونیا که سالهاست عادی شده ،دیگه الان بی پولشم تو عروسی دکلته میپوشه الان دکلته و ....اصلا عجیب غریب نیست تو عروسی و جشن مختلط!!!!
ماشین ها هم که....والا ما تو خیابون از هر 4تا ماشین 2 تا منطقه آزاد میبینیم،پورشه،بنز و .....
نمیدونم والا...ما که تو زندگی عادی امت میبینیم هروز و همیشه.


19:

سلام قضیه ایناست
  • 1-مقابله محرومین با مایه دار ها
  • 2-صدای بچه مایه دارا در اومدن
  • 3- تلاش امت برای زندگی راحت
  • 4-مدگرایی مایه دار ها
  • 5-.........

20:

بچه اه با پول باباش داره پوز می ده ...

افتخار هم می کنه !!!!!!!!!!!!!!


یکی نیست بهش بگه ...

خودت چی داری البته بدون پول بابات ؟؟؟

21:

از بچه پولدارها متنفرم......

از اونهایی که بدون زحمت و فقط از طریق اتصالات سیاسی به ثروت رسیده اند متنفرم.....
اگر من حق انتخاب و قدرت سیاسی داشتم به فقرا و مستضعفان یک آرپی جی میدادم و میفرمودم هر ماشین بالای ۱۰۰ میلیون تومان که داشت در خیابان دور دور میکرد را بفرستید هوا تا درس عبرتی باشد برای بچه قرتی ها......


22:

درسرزمین من برای گرفتن نوبت فلان پزشک متخصص باید دنبال آشنا بود!!
درسرزمین من اینهمه مجوزهاوپروانه ها وسرمایه ها چگونه هست!!؟؟
درسرزمین من دستمزد 700تومن تجمیع اینهمه سرمایه چگونه هست!!؟؟
درسرزمین من %بیکاری شمابگویید.....%است!؟این زندگیهارا چه تفسیریست!!؟؟
درسرزمین من تورم!8سال جنگ!چرادرپشت کلمات پنهان میکنید!!رانت را..رابطه را..زدو بندرا..!!
آقازاده ها برای انگشت نما نشدن!! این قشر راهم شریک تاراج خود کردن!!
ایجاد را توجیه اشان برباد داد..!! ای دو صدلعنت براین توجیه باد!!

23:

خیر، درست نیست.

ولی خب اکثریت، از همان راه هایی که عرض کردم پولدار شدن.


24:

ثروت حاصل از هستثمار و برازندگي!
یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد
یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد
یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد

25:

یه نفر بالای برجش لم داده توی جکوزی
یه نفر آرزو داره که حموم بره یه روزی

یه جای شهر برای شام،صدتا کبک پرکنده می شن
یه جای دیگه سرِ شام،سفره ها شرمنده می شن!

26:

افکار کمونیسمی ؟

27:

کمونیسم میگوید همه باید یکسان باشند که این غلط هست......


کاپیتالیسم میگوید ارزش آدمها به ثروت اونهاست و این غلط هست......
به عقیده من، هرکس باید به اندازه کار و تلاشی که انجام میدهد درآمد کسب کند.......
مشکل من با بچه پولدارها این هست که حتی یک % از زحمتی که مستضعفان متحمل میشوند را تجربه نکرده اند اما صدها برابر اونها پول و ثروت دارند.......

این دلیل نفرت من هست

28:

اون وقت یک نفر با کار و تلاش فراوان به سرمایه زیادی دست پیدا میکنه.سپس مرگش اون پول را چیکار نمايند؟؟

29:

..

در کشور ما و در این روزگار، کسی با کار و تلاش فراوان ( از راه حلال ) به چنین ثروتهای افسانه ای دست پیدا نخواهد کرد......

به قول معروف : زر نبارید از آسمان به سرش/ یا خودش دزد بوده یا پدرش!
اینهایی که اینطور ثروت نمایی مینمايند هم خودشان دزدند و هم پدرشان......


30:

به نظر من اینکه سپس مرگ ثروت پدر و مادر به بچه ها برسه یکی از عجیب ترین سیستم هایی هست که طی تاریخ بشر ابداع شده!
فکرش رو بکنید...

ما از فرهنگی میایم که توش رسم بوده وقتی پادشاه مملکت می مرده، از بین همه ی انسان های موجود در کشور، پسرش وارث تاج و تخت میشده!!!
یعنی واقعا مسخره تر از این ممکن نیست!!
آره...

پسرش رو بکنید مالک همه چیز...

هیچ تضمینی وجود نداره که این ناز پرورده کاخ نشین دارای ابتدایی ترین صلاحیت های مورد نیاز برای اداره اون ثروت و مایملک باشه(!)...

این کسی رو که کل عمرش رو تا حالا به خرج کردن و هستفاده کردن گذرونده، یه دفعه بکنید مالک همه چیز!
برای همینه که نظامات موروثی همواره محکوم به فنا و شکست و نابودی اند!
خود فرد تلاش کرده و با زحمت ثروتی به دست آورده...

چرا باید سپس مرگش به بچه هاش برسه؟! بچه هاش که هیچ زحمتی نکشیدن!

31:


خب راه جایگزین چیه به نظر شما؟

32:

.
اگر مخاطب این صفحه امت غرب باشند بد نیست که اونها هم جلوه هایی از تمول در ایران را ببینند و کشور مارا یک کشور فقیر و بد بخت با بیابان هایی مملو از شتر تصور ننمايند.

اما برگه بچه فقیر های ایران دارد اختلاف طبقاتی ایران را بد جوری پر رنگ نشان می دهد.
.

33:

الان مگر همه يكسان نيستيم!؟ كمونيسم مي گايشاند همه براي همه نه همه براي يكي!

34:

اين دومين تاپيكى هست كه امروز با اين مضمون ديدم :|
يعنى واقعا اينقدر مسئله ى مهمى ـه اين قضيه ؟!؟!

35:

زیاد در موردش فکر نکردم...
ولی به نظرم باید به اشکال مختلف برگرده به کل جامعه...
اینکه کنترلش تمام و کمال در اختیار نظام دولتی برنامه بگیره هم به نظرم ایده ی جالبی نیست...
باید قوانین جدید وضع بشه...
باید امکان هستفاده از منابع درآمد احتمالی از این طریق توی ردیف های بودجه سالانه بررسی بشه...
قوانین جدید میتونه شامل امکان انتخاب محل خرج ارث توسط خود فرد (با قید شرایطی) هم باشه...
قوانین میتونه شامل در نظر گرفتن وضعیت های غیر عادی خانواده ها و جامعه باشه...

به طور کل چیز خاصی تغییر نمیکنه...


فقط از دسترسی افراد فاقد صلاحیت که صرفا از نظر خویشاوندی به فوت شده مربوطند به مال و اموال بی حساب و کتاب و باد آورده جلوگیری میشه...
و زنان بی سرپرست، ایتام، جوان های بیکار، و...

در اولویت برنامه میگیرن.


36:

سلام دوستای خوبم.

وقتی این مطلب رو خوندم لازم دونستم حتما حتما یه موضوعی رو باهاتون در میون بذارم.
من خودم سمت اقدسیه زندگی میکنم ولی هم چادری هستم هم تمام تلاشمو میکنم حجب و حیام رو حفظ کنم بچه ها باور کنید این جور زندگی کردن ربطی به بالا شهرو پایین شهر نداره فقط مربوط به لقمه حلال یا حروم خوردنه.اینا که سگ نجس رو تو خونشون دارن و از هیچ بی عفتی ای کم نمیذارن فقط باید به لقمشون شک کرد.پسرخالم 31 سالشه و کلا یا آمریکا زندگی کرده یا دبی.

هر 2 جا هم اینقدر خر مایه هست که بهترین ها رو میتونه داشته باشه اما خدا میدونه که به قدر نیازش زندگی درست کرده باقیشم هر ماه واسه کار خیر میده.


سری پیش که اومد ایران رفت مشهد مقدس پابوس آقا وقتی اومد شهرستان تهران رفتیم دیدنش حرف همین چیزا شد یه حرفی زد که آویزه گوشم شد، فرمود اگر آدم روزی ای که در میاره حلال باشه نمیتونه مرفه بی درد بشه (فطرت و خاصیت روزی حلال اینه) آدم وقتی روزی و نون حلال در میاره ناخودآگاه خودشو از باقی آدما جدا نمیبینه و نمیتونه فخرفروشی کنه.


یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد

بچه ها به نظرم وقتی حلال و حرومت قاطی شد عفت از زن و غیرت از مرد اولین چیزی هست که از آدم میره.
خدا سایه بابامو نگه داره.

من که مطمئنم بابام نون حلال در میاره و خدا رو شاهد میگیرم که فقط با مداحیای عاشورا و کربلا دلم برنامه میگیره با تمام وجودم عفت و پاکیمو نگه داشتم تو منطقه ای هم زندگی میکنم که مرفه بی درد کم نداره.
یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد

دستمم به خیر میره.

اینا رو فرمودم نه برای اینکه از خودم تعریف کره باشم چون ردی ازم نیست که کسی بفهمه من کی هستم، فقط فرمودم که بدونید مخصوصا نازنینهایی که تو شهرستانهای قشنگ و خوش آب و هوا و زیبای ایران عزیزم زندگی میکنید والا به خدا دخترای شهرستان تهران همشون بی عفت نیستن بی حجاب نیستن بی حیا نیستن بچه های پاک و خانم و پسرای با غیرت و نماز خون کم نداریم ولی این دخترپسرای بی حیا اسم ما رو هم بد در کردن.


والا به خدا شهرستان تهران بچه هیئتی کم نداره، عشق کربلا کم نداره.

چمیدونم فقط میشه فرمود خدا سایه حضرت آقا رو از سرمون کم نکنه و یوسف زهرا (عج) رو زودتر برسونه.

دم همه کسایی که حساب ما بچه تهرونیا رو از این بی عفتا و بی غیرتا جدا میدونن گرم.

یکی از "بچه مایه‌دارها" موضع‌گيري كرد

بعضی از پولدارها به فخر فروشی مشغولند.اینا رو تو ابران تو برج ددی شوووووووووون!!!!!!!!!!!

37:

اینم یه مرفه بی درد از یه مدل دیگشه


60 out of 100 based on 55 user ratings 980 reviews