شوهای زیرزمینی فشن در ایران و حمایت دست های پنهان خارجی +تصاویر


شوهای زیرزمینی فشن در ایران و حمایت دست های پنهان خارجی +تصاویرشوهای زیرزمینی فشن در ایران و حمایت دست های پنهان خارجی +تصاویر
به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، مزون های زیرزمینی و فشن شوهای غیرمجاز که مروجان مانکنیسم، مدلینگ، پوشش نامتعارف و عریان نمایی بر اساس سبک زندگی غربی هستند، همچون قارچ در حال رشد و گسترش اند؛ این مزون ها در شرایطی یکه تازی می کنند که باکی از برخورد مراجع نظارتی ندارند چرا که اصولا برخوردی با آنها صورت نمی گیرد. از سوی دیگر، برخی سفارتخانه های خارجی مستقر در ایران نیز حمایت از این فشن شوهای زیرزمینی را در دستور کار خود برنامه داده اند.

طرح مسئله استراتژیک سبک زندگی ایرانی- اسلامی از سوی مقام معظم رهبری و تاکیدات ویژه ایشان بر این موضوع حساس، مربوط به همه کنش های فردی و اجتماعیست؛ به بیان دیگر، سبک زندگی ایرانی-اسلامی، مجموعه ای از مسائل را در بر میگیرد. سبک تغذیه، سبک تعاملات اجتماعی، سبک تحصیل، سبک زندگی روستایی، سبک زندگی شهری، سبک قضاوت در مراجع قضایی، سبک معاش و کسب روزی، سبک فیلمسازی، سبک مدیریت، سبک معماری و شهرسازی، سبک استفاده از تکنولوژی و ابزارهای ارتباطی، سبک پوشش و ...همه و همه در مقوله سبک زندگی ایرانی-اسلامی جای می گیرند.
شوهای زیرزمینی فشن در ایران و حمایت دست های پنهان خارجی +تصاویر

بی توجهی به هر کدام از این موارد، سبب تحقق کاریکاتوری سبک زندگی ایرانی-اسلامی و یا حتی عدم تحقق آن خواهد شد.

* سربازان جان برکف شبکه های زرد ماهواره ای
لباس و پوشش یکی از مهمترین زیرمجموعه های سبک زندگی ایرانی- اسلامی به شمار می رود تا جایی که
«لباس هر کسی پرچم کشور وجود اوست». پوشش و لباس زمانی امری شخصی به شمار می رود که در حریم خصوصی و چاردیواری فرد باشد اما زمانی که پوشش و لباس پا به معابر عمومی، اماکن گروهی و ... می گذارد، یک امر اجتماعی به شمار می رود.


در چنینی شرایطی، و در سایه فعالیت ضعیف فروشگاه ها و نمایشگاه های عرضه مد و لباس اسلامی- ایرانی، مزون های زیرزمینی و غیرمجاز، فعالیتی گسترده دارند و با برگزاری فشن شوهای غیرقانونی در شهرهای مختلف کشور، هم به درآمدهای میلیونی می رسند و هم خواسته یا ناخواسته، سبک پوشش غربی، اختلاط نامتعارف زن و مرد، عریان نمایی، مدلینگ و مانکنیسم را ترویج می دهند.
این مزون ها و برگزارکنندگان فشن شوهای غیرمجاز، در حقیقت سربازان مطیع و جان برکف شبکه های زرد ماهواره ای هستند.
شوهای زیرزمینی فشن در ایران و حمایت دست های پنهان خارجی +تصاویر

این مزون ها و مراکز، تمام وسواس خود را به کار می برند تا فشن شوهایی که در ایران برگزار می کنند به همان کیفیتی باشد که در شبکه های ماهواره ای و یا در کشورهای خارجی برگزار می شود و حتی با کیفیتی بالاتر همه چیز از مانکن ها گرفته تا نورپردازی و دکور و استیج و پذیرایی، باید همانی باشد که در شبکه های زرد ماهواره ای قابل مشاهده است.

از سوی دیگر، برخی از برگزارکنندگان فشن شوهای غیرمجاز در ایران، فیلم های تهیه شده از این محافل را برای پخش در اختیار شبکه های ماهواره ای برنامه می دهند.

سال 89 بود که پلیس امنیت قزوین از دستگیری یک باند 15 نفره خبر داد که اقدام به برگزاری شوهای مدولباس ناهنجار در باغ های اطراف قزوین می کردند و فیلم های این شوها را به شبکه های ماهواره ای می فروختند. نکته قابل تامل اینکه این خبر، تنها خبری است که از دستگیری این گروه ها وجود دارد و از سال 89 تا کنون، هیچ خبر دیگری از مقابله با این تیم ها و برخورد قانونی با آنان از سوی مراجع انتظامی اعلام نشده است.

این در حالیست که شهریورماه سال 91، سردار ساجدی‌نیا، رئیس پلیس تهران از شناسایی و پلمپ مراکز شوهای زیرزمینی خبر داد و تاکید کرد: در صورتی که پلیس متوجه شود، بلافاصله با این گونه مراکز برخورد خواهد کرد.

سفارتخانه های خارجی؛ دایه مهربان فشن شوهای غیرمجاز ایرانی
در این میان، برخی سفارتخانه خارجی نیز آتش بیار معرکه شده اند و حمایت تام و تمام از برپایی این فشن شوهای زیرزمینی را در دستور کار خود برنامه داده اند.
این حمایت ها تا جاییست که برخی از این فشن شوها در ساختمان سفارتخانه ها و یا در منازل برخی سفرای خارجی برگزار می شود. چندی پیش، منزل یکی از سفرای خارجی در تهران، میزبان یکی از این فشن شوها بود. رخداد قابل تامل و تاسف در این مورد آن بود که برخی از مدیران ایرانی نیز در این فشن شو شرکت کرده بودند؛ فشن شویی که در آن، تعدادی از دختران ساده و شیفته مانکنیسم ایرانی، به صورت نیمه عریان خود را به نمایش گذاشتند.

در برخی از این فشن شوها که با حمایت سفارتخانه های خارجی در ایران برگزار می شود، برخی از بازیگران و خوانندگان نیز حضور دارند.

باغ ها، ویلاها، تالارها و سوله ها؛ مکان فشن شوهای زیرزمینی
برگزار کنندگان شوهای مد و لباس زیرزمینی علاوه بر استفاده از منازل و مزون ها برای برپایی فشن شوهای خود، از باغ ها، ویلاها، تالارهای پذیرایی و سوله ها نیز برای این منظور استفاده می کنند. در تهران، فشن شوهای غیرمجاز در باغ ها و ویلاهای لواسان، کرج، شهریار، ازگل، لویزان و ... برگزار می شود.
این مکان ها یا متعلق به خود برگزارکنندگان است و یا آن ها را اجاره میکنند. در حال حاضر، این شوهای غیرقانونی در تهران، شیراز، اصفهان و برخی شهرهای شمالی کشور به صورت مداوم برگزار می شوند.

از 100 تا 400 میلیون تومان برای یک فشن شوی زیرزمینی
برپاکنندگان فشن شوهای زیرزمینی، با توجه به وُسع خود از 100 تا 400 میلیون تومان برای برگزاری یک دوره از این فشن شوها هزینه می کنند. این هزینه ها شامل اجاره مکان، تیم عکاسی و تصویربرداری، اجاره مانکن ها، اشانتیون ها، نورپردازی، پذیرایی، تبلیغات، طراحی دکور و استیج و ... می شود. این افراد از طریق سایت ها و وبلاگ های اینترنتی، ژورنال های زیرزمینی و شبکه های مجازی ارتباطی(وایبر، لاین، تانگو، واتس اپ و ...)، شوهای مد و لباس خود را تبلیغ و اطلاع رسانی کرده و از متقاضیان برای شرکت، دعوت می کنند.

شوهای زیرزمینی فشن در ایران و حمایت دست های پنهان خارجی +تصاویر
در گپ و گفتی که با مالک یکی از این مزون ها( واقع در خیابان شریعتی تهران) داشتیم، در پاسخ به این سوال که کسی با شما که فشن شوهای زیرزمینی برگزار می کنید برخورد نمی کند، مدعی شد: «همه را می شود با اسکناس و تراول خرید.»

«ه- ص» اظهار کرد که در حال حاضر نزدیک به 45 دختر مانکن را استخدام کرده است و از طریق سایت ها و شبکه های ارتباطی، اقدام به ثبت نام علاقمندان به شرکت در این فشن شوها می کند.

فروش لباس های 100 میلیونی در فشن شوها
برخی از فشن شوها، در کنار حیازدایی و فروش البسه به سبک غربی، ضدفرهنگ «تجمل گرایی» را نیز ترویج می کنند. در برخی از این شوها، قیمت لباس ها تا 100 میلیون تومان هم می رسد. این لباس ها در رنگ یا طراحی، با طلا تزئین شده اند. نکته جالب اینجاست که لباس های طلاکوب، فقط مختص زنان نیست و شامل لباس های مردانه هم می شود.
شوهای زیرزمینی فشن در ایران و حمایت دست های پنهان خارجی +تصاویر

شوهای زیرزمینی لباس از روی اخلاق، قانون و حیا رد می شوند

جدای از ضربه ای که برگزارکنندگان این شوها با قاچاق البسه خارجی به چرخه تولید و اقتصاد کشور می زنند، اقدام آنها در برگزاری چنین مجالسی، یک اقدام ضدفرهنگی و از مصادیق غربزدگی است.

در حقیقت، این گروه ها، ناقلان ویروس خطرناک حیا زُدایی به سبک غربی هستند. اختلاط نامتعارف مردان و زنان با پوشش های نیمه عریان و آرایش های ناهنجار، کشف حجاب، نمایش بدن در انظار جمع، ترویج مانکنیسم، رواج لباس های مصداقِ عریان نمایی و ... از مصادیق حیا زدایی در فشن شوهای زیرزمینی هستند.

شوهای زیرزمینی فشن در ایران و حمایت دست های پنهان خارجی +تصاویر
سبحان حسینی کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به بیمار بودن فضای فشن شوهای زیرزمینی، می گوید:«عده ای سرمایه دار، عده ای تشنه شهرت و از نظر اندیشه ای، گمراه و کم دانش را به عنوان مانکن استخدام می کنند تا چرخ فشن شوهایشان خوب بچرخد»

این کارشناس فرهنگی می افزاید:«در هر جامعه ای، افراد و گروه هایی فعالیت می کنند که منافع و امیال شخصی و گروهی خودشان را به اعتقادات اکثریتی، قوانین، ارزش ها و هنجارها ترجیح می دهند و برای رسیدن به منافع و هوس هایشان، پا روی همه اصول می گذارند. این افراد و گروه ها که با روح اخلاقی حاکم بر جامعه ناسازگارند، بیمار هستند و باید با تجویزهای کارشناسانه، قانونی و قضائی درمان شوند».

خیال آسوده مراکز شو زیرزمینی لباس از برخورد دولتی، انتظامی و قضایی
اظهارنظرهای گاه و بیگاه مدیران فرهنگی و مقامات انتظامی، حاکی از برخورد با مراکز برگزار کننده فشن شوهای غیرقانونیست اما در عمل، گویا یا اقدامی صورت نمی گیرد و یا اگر اقدامی می شود، مقطعی و غیرمؤثر است چرا که اگر حرکتی جدی در برخورد با این مراکز و افراد صورت می گرفت، امروز، رشد قارچ گونه آنها را شاهد نبودیم.

سال 1390، عیسی کشاورز رئیس وقت کارگروه ساماندهی مد و لباس نیز اعلام کرد:« بخشی از لباس‌های نامناسب موجود در بازار کشور از طریق نمایشگاه‌ها و شوهای زیرزمینی ارائه می‌شوند که البته نیروی انتظامی، وزارت بازرگانی و کارگروه ساماندهی مد و لباس با این موضوع مقابله می‌کنند.»

با این وصف، آنچه که رخ داده و عیان است، از کم کاری های دولتی، انتظامی و قضایی در این مورد حکایت دارد. در دولت تدبیر و امید هم تا کنون، اقدام موثری در جهت برخورد با شوهای زیرزمینی مد و لباس و تقویت حوزه مد و لباس ایرانی – اسلامی شاهد نبوده ایم که تداوم این رویکرد، نتیجه ای جز اغتشاش در عرصه مد و لباس جامعه و تضعیف مد و لباس اسرانی – اسلامی در بر نخواهد داشت.
بدیهی است که برپایی فشن شوهای بی بند و بار که سبب گسترش بی غیرتی، استفاده جنسی و ابزاری از دختران و زنان، نمایش بدن(مانکنیسم) و بی حیایی می شود، در تضاد آشکار با فرهنگ ایرانی- اسلامی ما برنامه دارد و دهن کجی آشکار به اصول اصیل حیا محوری، دینمداری و قانون گرایی است؛ بنابراین افکار عمومی انتظار برخوردی جدی، مستمر و کارشناسانه با این مراکز، محافل و افراد را دارد.


منبع : jamnews.irدوساعت رانندگی با یک چاقو در سر! +عکس

1:

تهاجم فرهنگی و دیگر هیچ


شغل مداحان مشهور چیست؟

2:

سلاملکم.خوبی؟
این تهاجم فرهنگی نیست.این بی فرهنگیه


بازی گلف اوباما مراسم یک عروسی را به هم ریخت

3:

سلام ..


آلودگی هوای تهران/ تصاویر
ممنون شما خوبی ...
درسته به نظرم این تهاجم فرهنگی هست که باعث این بی فرهنگی شده ..
چون ایران و امت ایران از فرهنگ بالایی بر خوردارند اما هجوم فرهنگ بیگانه باعث شده یه عده فرهنگ بی فرهنگی را جایگزین فرهنگ اصیل ایرانی _ اسلامی نمايند ....
فرهنگ برهنگی ...


شلواری باهدف‌توهین به مقدسات+عکس
برهنگی فرنگی


جوان ترین پدر ایران متولد ۱۳۸۰ امروز شناسنامه بچه اش رو گرفت

4:

امت ما خودشونو فراموش کردن.
یه چیزایی جای چیزای خوب اومده که اصلا قابل مقایسه نیست.
بین یه آدم باهوش با یه خوشکل خوشکله انتخاب میشه


اجرای حکم قطع دست سارق مشهدی

5:

درسته ...


شمار اختراعات سالانه کره جنوبی، دو هزار برابر ایران است!
الان ارزش ها شدن ضد ارزش و ضد ارزش ها شدن ارزش ...
خود باختگی فرهنگی ....

:(

6:

یاد این جمله افتادم..
وقتی ارزش ها عوض بشن عوضی ها با ارزش میشن

7:

حالا خشگل هم باشن یه چیزی 99.99% زشتن اون .001% باقی مونده رو من که تابحال ندیدم

واقعا اخه این کار ها ارزش انجام دادن داره یه بزور یواشکی تو زیرزمین انجام می دن

8:

از كجا ميدونين زشتن؟ بابا مانكن كسي هست كه قد بلند داره و هستيل مناسب و چهره حالا بگيم زيبا نه ولي بايد متوسط باشه.

ولي من 100 ميليون ندارم وگرنه حتما ميرفتم.

بريم ببينيم مانكن چه شكلي ميشه.اگر شانس ماست كه مانكناي ايراني خپل و چاق و قد كوتاه هستن

9:

برو بابا - میخایی بری توی یه گونی سیاه قایم بشی! - زن ستیز ساده فکر...


10:

من منظورم لباساشون بود

هرکسی از دیدگاه خودش میگه

11:

چه جالب ...

حالا کجا انجام می شه ؟؟؟ چطوری می شه متوجه شد که کی انجام می شه ؟؟؟


12:

در گپ و فرمودی که با مالک یکی از این مزون ها( واقع در خیابان شریعتی تهران) داشتیم، در جواب به این سوال که کسی با شما که فشن شوهای زیرزمینی انجام می کنید برخورد نمی کند، مدعی شد: «همه را می شود با اسکناس و تراول خرید.»

این شخص در حقیقت به یکی از حقایق عجیب و پشت پرده این مملکت اشاره کرده .

البته در اینجا منظور او برگذاری اینگونه شوهاست ولی در بسیاری دیگه از مسائل هم این نکته وجود داره .13:

اولا مگه شما ایرانی نیستی؟
دوما چرا به 78 میلون انسان با فرهنگ توهین می کنی؟
کشوری با فرهنگ تر از ایران مگه وجود داره ...

وقتی که غربی ها در توحش بودن کوروش کبیر منشور حقوق بشر مینوشت ....
اینو قبلا هم فرمودم ...

بازم به نقل از یکی از دوستان که می فرمود ...
اگه بی حجابی و عریانی فرهنگ هست ببخشید اما حیوانات که کاملا عریانند پس یعنی حیوانات با فرهنگ تر از ما هستند ؟

14:

این نونی هستش که خاتمی بر سر سفره ایران اورد خاتمی و مهاجرانی بلایی برسر فرهنگ کشور اوردن که به قول خودشون تا اخر وقت این حکومت نمیتونن کمر راست کنه!

15:

اینگیلیس امریکا بیچاره کردی مارا

16:

گرامی :
هر نظری داری بده ولی حق نداری به ایرانی و ......

توهین کنی .......
ضمنا تغییر در هویت یک موجود توهینه یا حفظ هویت ؟
تغییر نرم کاربری به نفع خودتون توهینه یا حفظ اون ؟

17:

پست شما توهین بوده و حذف شد../

18:

سلام

تبلیغاتش که پره بیشتر بوتیکی ها هم خبر دارن ولی اصلا جالب نیست جو و محیط !! بدتر حس بد و خاطره ی بد تو ذهن ادم می مونه البته بستگی به روحیات داره !! ولی بنظرم هیچی ولش کن

19:
مگه نمی گن زیرزمینی هستش ...

پس چطوری همه می دونند

20:

اگه می خوای بازار کارت بگیره تهش بزن زیرزمینی

21:

به کدام سفارتخانه‌ برنامه هست حمله شود؟

22:

درود به قول خودتون سلاملکم خوبین؟

حرف شما را قبول دارم...

عمیقاً....

اما ای کاش ای کاش درمورد موسیقی هم همین عقیده را داشتید.

منظورم شما جوان نوعی هست.

جوانی که خوانندگان مورد علاقه اش خوانندگانی هستند که مقلد خوانندگان ضعیف غربی می باشند.

باز هم عرض می کنم شخص شما را نمی گویم جوانان هم سن و سال شما را عرض کردم.

پیروز باشید...


23:

درود هستاد بزرگوار
مجله های موسیقی پُرن از، جوونایی با موی برق گرفته
با آلبوم هایی که بیرون نمیان، ولی آگهی میشن هر دو هفته

24:

نوشته اصلي بوسيله hamed1988 نمايش نوشته ها
درود هستاد بزرگوار
مجله های موسیقی پُرن از، جوونایی با موی برق گرفته
با آلبوم هایی که بیرون نمیان، ولی آگهی میشن هر دو هفته

درود

در تایید فرموده شما بزرگواران، فکر می کنم صدای تو دماغی را هم نباید فراموش کرد!

25:

درود حامد عزیز.

حیف نمی شود واضح و صریح نام برد ولی بسیاری از همین خوانندگان مجوزدار و آلبوم دار نیز مقلد خوانندگان ضعیف غربی هستند.

صداهای گرفته نازک غیر مردانه ضعیف و تودماغی میراث این فرهنگ هست....

خوب هست فرموده شود که بحث فشن و این داستان ها فقط به مانکن های زیر زمینی بر نمی گردد، بلکه سهم بسیاری از خوراک شنیداری اصطلاحا روزمینی (!!) جوانان ما نیز متاسفانه تحت تاثیر همین روند مخرب تولید وتهیه می شوند.

کافیست به موسیقی که جوانان در ماشین حین رانندگی گوش می دهنذ توجه کنیم...

متاسفانه هیچگاه موسیقی جدی گرفته نشده هیچگاه...


26:

سلام ..
الان متاسفانه موسیقی ما جوری شده که هربچه ای که از مامانش قهر میکنه میاد آلبوم میده بیرون ...

توش از اشعاری هستفاده میکنه که خودشم نمی فهمه چی میگه ...

27:دقیقا با نظرت موافق ام ...

اگر یک جوری باشه که مشتریان احساس نمايند یواشکیه ...

براشون جذاب تر می شه برای بازدید

28:فکر کنم دوباره انگلیس

29:

البته تو خونه ها هم زیاد انجام میشه ولی جاهایی که مختلطه خیلی وحشتناکه ادم حالش بد میشه

30:
اتفاقا یکبار هتل هستقلال انجام شد ...

یک مدت هم عکس هاشون رو گذاشتند توی اینترنت و بازده خیلی بدی هم داشت ...
چون مثلا شوی پوشش ایرانی بود ...

ولی متاسفانه فرم پوشش هاشون اصلا شبیه پوشش ایرانی نبود ...

بیشتر شبیه به ...

هستغفرالههههههههههههه


31:

هستغفرالله

32:باور کن پوشش هاشون زننده بود ...

مدل غربی ها هم راه می رفتند ...

واییییییییییی خدا به دور

33:

پولی که می گیرن بستگی به قد داره و حرکاتشون پایه اش شبی 1تومنه البته من شنیدم مطمئن نیستم

34:

این تصاویر یک نمایش مد پوشش در یک هتل در لیبی هست که مخفی هم نبوده!
زیرزمینی
نبوده و هچ دست های پنهان خارجی در کار نیست.


هیچ سفارتخانه خارجی فشن شو راه اندازی نکرده
من این خبر رو رد میکنم و بی جهت وقت با ارزش خودتون رو برای خبر دروغ هستفاده نکنید


60 out of 100 based on 25 user ratings 350 reviews