ماجرای کشیدن چادر از سر دختر


ماجرای کشیدن چادر از سر دخترماجرای کشیدن چادر از سر دختر
در این روزگاری که مردم در خواسته‌های «خود» غوطه‌ور شده‌اند و مشغولیت‌های دنیایی آنها را سرگرم کرده است، هستند کسانی که هنوز می‌خواهند فروع دین خود را حفظ کنند و برای سرنوشت نیک جامعه، دست و پا می‌زنند.

به گزارش فارس، شرح این ماجرا با این بانوی آمر به معروف و ناهی از منکر بخوانید:

خانم شمس، دختر 30 ساله‌ای است که یکشنبه 23 تیرماه امسال در پی امر به معروف و نهی از منکر به یک زن بدحجاب، مورد حمله وی برنامه گرفت. این اتفاق در ماه مبارک رمضان در میدان پونک تهران رخ داد.

فارس: ماجرای عصر یکشنبه را این طور شروع کنیم که شما پس از پایان یک روز تلاش و کار، به سمت منزل می‌رفتید تا اینکه با یک زن بدحجاب مواجه می‌شوید و برحسب وظیفه، احساس تکلیف می‌کنید که امر به معروف و نهی از منکر کنید اما واکنش‌ این زن، خارج از تصور بوده است، بقیه اتفاق را خودتان توضیح دهید.

شمس: مسیر برگشت من از محل کار به سمت منزل از محدوده میدان صادقیه تا میدان پونک است. ساعت حول و حوش 5 بعدازظهر بود که نزدیک مرکز خرید پونک رسیدم. معمولاً هم اطراف مرکز خریدها و پاساژها پاتوق زنان و دختران بدحجاب است با یکی از این زنان بدحجاب مواجه شدم و مثل همیشه که بر حسب تکلیف دینی، با یک جمله به آرامی، امر به معروف می‌کردم به این خانم تنها یک جمله گفتم و آن این بود که «می‌شود حجابت را رعایت کنی» فقط و فقط همین یک جمله را گفتم که هنوز به نقطه آخر آن نرسیده بودم به یک باره، به سمت من حمله کرد و گلوی من را فشار داد و با دست دیگر شروع به چنگ انداختن به صورت من کرد. من هم که روزه بودم و هوا هم گرم بود احساس خفگی می کردم اما به هر طریقی که بود تلاش کردم بدن خودم را از دست‌های او جدا کنم.

این تو هستی که باید حجابت را برداری شماها چند نفری بیشتر نیستید!

فارس: یعنی هیچ صحبتی نکرد و در جواب امر به معروف به سمت شما حمله‌ور شد؟

شمس: نه، در حین حمله ور شدن به سمت من، فحاشی می‌کرد و می‌گفت که «آدمت می‌کنم، بی‌جا می‌کنی که به من حرف می‌زنی، کاری می‌کنم که دیگر جرأت نکنی به کسی بگویی حجابت را رعایت کن و...» بعد از اینکه خودم را از دست‌هایش جدا کردم به او پیشنهاد کردم که کانکس کلانتری آن سمت خیابان است، بیا برویم تو به خاطر حرف من از من شکایت کن و من هم از اینکه شما کتکم زدی شکایت می‌کنم هنوز جمله را به پایان نبرده بودم این بار بدتر از دفعه قبل به سمتم حمله ور شد و تلاش کرد چادر و روسری‌ام را از سرم بکشد هر چقدر او تلاش می‌کرد من هم مقاومت بیشتری می‌کردم حین این کار، بلند بلند فحاشی می‌کرد و می‌گفت «این تو هستی که باید حجابتو برداری، اینجا دیگه جای شماها نیست، این شماها هستید که باید از اینجا بروید، شماها چند نفری بیشتر نیستید، بمانید خودم چادر از سرتان می‌کشم و...» در این زمان دیگر صدای من هم بلند شده بود و تلاش می‌کردم که چادرم را روی سرم حفظ کنم و به لطف خدا هم این خانم نتوانست به هدفش برسد.

دوره امر به معروف گذشته است؟!

فارس: حوالی مراکز خرید معمولاً شلوغ است و پر رفت و آمد، کسی ناظر این اتفاق نبود که به کمک بیاید؟

شمس: چرا مردم بودند، حتی کانکس کلانتری هم در آنجا بود. اما مردم بیشتر رد می‌شدند و می‌رفتند تا اینکه وقتی زمان کشیده شدن چادر من شد و من صدایم بالا رفت یک آقایی از رهگذران آمد و آن خانم را از من جدا کرد و نجاتم داد. بعد از آن حدود بیست نفر دور ما جمع شده بودند که بیشتر آنها هم آقایان بودند. بعضی‌ها در همان حین، به جای اینکه نسبت به وضع فاجعه بار ظاهر آن خانم، معترض باشند به من یادآوری می‌کردند که دوره امر به معروف گذشته است و نباید به این خانم‌های با این ظاهر حتی نزدیک شد، خانمی به من می‌گفت «به تو چه ربطی داشته، هر کسی را در گور خود می‌خوابانند» آقایی می‌گفت « این زن اوضاعش معلوم است».

فارس: با این اوصاف، وضع جسمی شما در حال حاضر چطور است؟

شمس: با اینکه چند روز از ماجرا گذشته اما هنوز آثار کوفتگی آن در سر و گردنم وجود دارد.

فارس: گفتی که یک کانکس کلانتری هم آنجا بود یعنی مأموران کلانتری هیچ عکس العملی نسبت به این اتفاق نداشتند؟

شمس: نه، اصلاً! در تعجبم که نیروهای پلیس در آنجا پس چه نقشی دارند، مگر نه اینکه امنیت منطقه را باید تأمین کنند؟

فارس: نیروهای پلیس در کانکس حضور داشتند؟ شاید آن زمان در محل، حاضر نبودند؟

شمس: حضور داشتند همیشه یکی از نیروهایشان بیرون کانکس می‌ایستد و کشیک می‌دهد، آن روز پلیس که از موضوع، مطلع نبود اما شلوغی بیست نفری در خیابان را که می‌دید می‌توانست حداقل عکس العملی نشان دهد. این خانم به حدی رفتاری عجیب و غیرطبیعی داشت که حتی اگر یک سوزن در اختیارش بود چشمان من را درمی‌آورد چه برسد به اینکه وسیله دیگری برای حمله داشت معلوم نیست چه اتفاقی می‌افتاد. این خانم حتی زمانی هم که از دستش نجات پیدا کرده بودم فریاد می زد که «اگر یک بار دیگر ببینمت می کشمت، مگر یک بار دیگر نبینمت، زنده نمی‌گذارمت و...»

فارس: در موارد قبلی که امر به معروف و نهی از منکر داشتید، برخوردها چطور بود؟

شمس:من همیشه با خودم اقلام تبلیغاتی برای حجاب به همراه دارم سعی می‌کنم به آرامی آنها را تشویق به باحجاب بودن کنم اما تا به حال با چنین صحنه‌ای مواجه نشده بودم و این واکنش برای خودم خیلی عجیب بود.

فارس: خوب، ماجرا را تا اینجا گفتید که آقایی، شما را از دست این خانم نجات داد بعد از آن چه اتفاقی افتاد سراغ کانکس کلانتری رفتید؟

شمس: نه، تعدادی از مردم برای اینکه خطری دوباره از طرف آن خانم برای من نباشد من را تا منزل همراهی کردند ولی وقتی رسیدم خانه، خانواده به من گفتند که باید به سراغ کلانتری می‌رفتم و شکایت می‌کردم برای همین دوباره با خانواده به سمت محل اتفاق برگشتیم و سراغ کانکس کلانتری رفتم موضوع را توضیح دادم و از اینکه عکس‌العملی نشان نداده بودند گله کردم، آنها به من گفتند که حالا که این خانم رفته از چه کسی می‌خواهم شکایت کنم اما گفتم من شکایتم از مسئولان است نه از این خانم. پرسیدم گشت ارشادی که قبلاً روبروی این مرکز خرید می‌ایستاد کجاست؟ جوابم را این طور دادند که «دیگر گشت ارشاد جمع شده»؛ در حالیکه گشت ارشاد نقش بازدارندگی داشت. سربازی که در کانکس بود به من گفت که «ما فقط وظیفه داریم اینجا مراقب باشیم که دزدی انجام نشود»!

فارس: شما مسئول این اتفاق را چه کسی یا چه دستگاهی می‌دانید؟

شمس: بدحجاب‌ها وقیح شده‌اند باید کار فرهنگی بیشتری در جامعه صورت بگیرد. نباید به جایی برسیم که حکمی به نام امر به معروف و نهی از منکر را فراموش شده بدانیم تا هر کسی هر طوری که می‌خواهد در جامعه اسلامی عمل کند.


ماجرای کشیدن چادر از سر دختراین خواهر و برادر اگر بازی کنند، به کما می روند

1:

به نقل فارس، شرح این ماجرا با این بانوی آمر به معروف و ناهی از منکر بخوانید:
خانم شمس، دختر 30 ساله‌ای هست که یکشنبه 23 تیرماه امسال در پی امر به معروف و نهی از منکر به یک زن بدحجاب، مورد حمله وی برنامه گرفت.


کلاغ باز هم به انسان درس میدهد
این اتفاق در ماه مبارک رمضان در میدان پونک شهرستان تهران رخ داد.

ماجرای عصر یکشنبه را این طور شروع کنیم که شما پس از پایان یک روز تلاش و کار، به سمت منزل می‌رفتید تا اینکه با یک زن بدحجاب مواجه می‌شوید و برحسب وظیفه، احساس تکلیف می‌کنید که امر به معروف و نهی از منکر کنید اما واکنش‌ این زن، خارج از تصور بوده هست، بقیه اتفاق را خودتان توضیح دهید.

شمس: مسیر برگشت من از محل کار به سمت منزل از محدوده میدان صادقیه تا میدان پونک هست.


خلق پرتره«ماندلا» با ضربات مشت!
ساعت حول و حوش 5 بعدازظهر بود که نزدیک مرکز خرید پونک رسیدم.


نسل جديد بيمارستان ها
معمولاً هم اطراف مرکز خریدها و پاساژها پاتوق زنان و دختران بدحجاب هست با یکی از این زنان بدحجاب مواجه شدم و مثل همیشه که بر حسب تکلیف دینی، با یک جمله به آرامی، امر به معروف می‌کردم به این خانم تنها یک جمله فرمودم و اون این بود که «می‌شود حجابت را رعایت کنی» فقط و فقط همین یک جمله را فرمودم که هنوز به نقطه آخر اون نرسیده بودم به یک باره، به سمت من حمله کرد و گلوی من را فشار داد و با دست دیگر شروع به چنگ انداختن به صورت من کرد.


لاغر ها باهوش ترند!
من هم که روزه بودم و هوا هم گرم بود احساس خفگی می کردم اما به هر طریقی که بود تلاش کردم بدن خودم را از دست‌های او جدا کنم.

این تو هستی که باید حجابت را برداری شماها چند نفری بیشتر نیستید!

یعنی هیچ صحبتی نکرد و در جواب امر به معروف به سمت شما حمله‌ور شد؟
شمس: نه، در حین حمله ور شدن به سمت من، فحاشی می‌کرد و می‌فرمود که «آدمت می‌کنم، بی‌جا می‌کنی که به من حرف می‌زنی، کاری می‌کنم که دیگر جرأت نکنی به کسی بگویی حجابت را رعایت کن و...» سپس اینکه خودم را از دست‌هایش جدا کردم به او پیشنهاد کردم که کانکس کلانتری اون سمت خیابان هست، بیا برویم تو به خاطر حرف من از من شکایت کن و من هم از اینکه شما کتکم زدی شکایت می‌کنم هنوز جمله را به پایان نبرده بودم این بار بدتر از دفعه قبل به سمتم حمله ور شد و تلاش کرد چادر و روسری‌ام را از سرم بکشد هر چقدر او تلاش می‌کرد من هم مقاومت بیشتری می‌کردم حین این کار، بلند بلند فحاشی می‌کرد و می‌فرمود «این تو هستی که باید حجابتو برداری، اینجا دیگه جای شماها نیست، این شماها هستید که باید از اینجا بروید، شماها چند نفری بیشتر نیستید، بمانید خودم چادر از سرتان می‌کشم و...» در این وقت دیگر صدای من هم بلند شده بود و تلاش می‌کردم که چادرم را روی سرم حفظ کنم و به لطف خدا هم این خانم نتوانست به هدفش برسد.

دوره امر به معروف گذشته هست؟!


حوالی مراکز خرید معمولاً شلوغ هست و پر رفت و آمد، کسی ناظر این اتفاق نبود که به کمک بیاید؟
شمس: چرا امت بودند، حتی کانکس کلانتری هم در اونجا بود.


گوشت بخورید، بدون اینکه حیوانی کشته شود!
اما امت بیشتر رد می‌شدند و می‌رفتند تا اینکه وقتی وقت کشیده شدن چادر من شد و من صدایم بالا رفت یک آقایی از رهگذران آمد و اون خانم را از من جدا کرد و نجاتم داد.


دزدی که یک بزرگراه را جارو کرد
سپس اون حدود بیست نفر دور ما جمع شده بودند که بیشتر اونها هم آقایان بودند.


جنجال انتشار یک فیلم هولناک در سوریه
بعضی‌ها در همان حین، به جای اینکه نسبت به وضع فاجعه بار ظاهر اون خانم، معترض باشند به من یادآوری می‌کردند که دوره امر به معروف گذشته هست و نباید به این خانم‌های با این ظاهر حتی نزدیک شد، خانمی به من می‌فرمود «به تو چه ربطی داشته، هر کسی را در گور خود می‌خوابانند» آقایی می‌فرمود « این زن اوضاعش معلوم هست».

با این اوصاف، وضع جسمی شما در حال حاضر چطور هست؟
شمس: با اینکه چند روز از ماجرا گذشته اما هنوز آثار کوفتگی اون در سر و گردنم وجود دارد.

فرمودی که یک کانکس کلانتری هم اونجا بود یعنی مأموران کلانتری هیچ عکس العملی نسبت به این اتفاق نداشتند؟
شمس: نه، اصلاً! در تعجبم که نیروهای پلیس در اونجا پس چه نقشی دارند، مگر نه اینکه امنیت منطقه را باید تأمین نمايند؟

نیروهای پلیس در کانکس حضور داشتند؟ شاید اون وقت در محل، حاضر نبودند؟
شمس: حضور داشتند همیشه یکی از نیروهایشان بیرون کانکس می‌ایستد و کشیک می‌دهد، اون روز پلیس که از موضوع، مطلع نبود اما شلوغی بیست نفری در خیابان را که می‌دید می‌توانست حداقل عکس العملی نشان دهد.

این خانم به حدی رفتاری عجیب و غیرطبیعی داشت که حتی اگر یک سوزن در اختیارش بود چشمان من را درمی‌آورد چه برسد به اینکه وسیله دیگری برای حمله داشت معلوم نیست چه اتفاقی می‌افتاد.

این خانم حتی وقتی هم که از دستش نجات پیدا کرده بودم فریاد می زد که «اگر یک بار دیگر ببینمت می کشمت، مگر یک بار دیگر نبینمت، زنده نمی‌گذارمت و...»

در موارد قبلی که امر به معروف و نهی از منکر داشتید، برخوردها چطور بود؟
شمس:من همیشه با خودم اقلام تبلیغاتی برای حجاب به همراه دارم سعی می‌کنم به آرامی اونها را تشویق به باحجاب بودن کنم اما تا به حال با چنین صحنه‌ای مواجه نشده بودم و این واکنش برای خودم خیلی عجیب بود.

خوب، ماجرا را تا اینجا فرمودید که آقایی، شما را از دست این خانم نجات داد سپس اون چه اتفاقی افتاد سراغ کانکس کلانتری رفتید؟
شمس: نه، تعدادی از امت برای اینکه خطری دوباره از طرف اون خانم برای من نباشد من را تا منزل همراهی کردند ولی وقتی رسیدم خانه، خانواده به من فرمودند که باید به سراغ کلانتری می‌رفتم و شکایت می‌کردم برای همین دوباره با خانواده به سمت محل اتفاق برگشتیم و سراغ کانکس کلانتری رفتم موضوع را توضیح دادم و از اینکه عکس‌العملی نشان نداده بودند گله کردم، اونها به من فرمودند که حالا که این خانم رفته از چه کسی می‌خواهم شکایت کنم اما فرمودم من شکایتم از مسئولان هست نه از این خانم.

پرسیدم گشت ارشادی که قبلاً روبروی این مرکز خرید می‌ایستاد کجاست؟ جوابم را این طور دادند که «دیگر گشت ارشاد جمع شده»؛ در حالیکه گشت ارشاد نقش بازدارندگی داشت.

سربازی که در کانکس بود به من فرمود که «ما فقط وظیفه داریم اینجا مراقب باشیم که دزدی انجام نشود»!

شما مسئول این اتفاق را چه کسی یا چه دستگاهی می‌دانید؟
شمس: بدحجاب‌ها وقیح شده‌اند باید کار فرهنگی بیشتری در جامعه صورت بگیرد.

نباید به جایی برسیم که حکمی به نام امر به معروف و نهی از منکر را فراموش شده بدانیم تا هر کسی هر طوری که می‌خواهد در جامعه اسلامی عمل کند./فارس


ماجرای کشیدن چادر از سر دختر


2:

واقعا که چه مردان با غیرتی داریم !!!

ما یک دیوانه به یک نفر حمله میکند و مردان این دیار فقط نظاره گر میشوند ...

3:

حقش بوده...

اگه دیکته کردن و زور کردن عقاید بیخود این فاشیستها براشون بی هزینه نباشه دفعه بعد سرشونو میندازن پایین و به پوشش امت گیر نمیدن...

4:

نمیدونم چی بگم...

نمیشه قضاوت کرد

5:

خب معلومه رفتار اون خانم بی حجاب اصلا خوب نبوده و واقعا باید باهاش برخورد جدی میشده ولی این خانم هم باید بدونه امر به معروف هم شرایط داره اینطوری نیست که به هرکسی بخوای تذکر بدی و بگی رفتارت رو اصلاح کن یکی از شرایطش اینه که خطر جانی نداشته باشه یا باعث بی حرمتی به شخص نشه و البته حرفهایی هم که توی صحبتاش فرموده جالب نیست مثل اینکه فرموده بی حجابها وقیح شدن این حرفش توهین به درص دزیادی از جامعه ست که حجاب ایشون رو ندارن.

نه محجبه بودن نشونه شخصیت کسیه و نه بی حجاب بدون نشونه بی شخصیتی یا برعکس.


6:

توی این متن چندین کار اشتباه وجود داره

اول اینکه این خانوم کارش اشتباه بوده..خودشو بزاره جای اون خانومه.خیلی برمیخوره به آدم که یکی بیاد بهت بگه این کارت زشته اینی که من میگم درسته.برای من چند بار توی حرم پیش اومده که خانومه اومده میگه خواهر موهات مشخصه بپوشون.خیلی ناراحت می شدم خداییش

دوم اون خانومه خب خیلی برخورد بدی داشته که شروع کرده به کتک زدن یک خانوم در جلوی انظار و توهین به حجابش

سوم امتی که فقط نظاره گر بودن و این منظره براشون حکم یک سرگرمی داشته و چه بسا کسانی شروع به فیلمبرداری نکردن

از کار هیچکدوم خوشم نیومد و نمی پسندم

7:

هه.

در جامعه ای که قانون منع بی حجابی و گشت ارشاد وجود داره هر کسی به بقیه توصیه رعایت حجاب بکنه از حجاب اجباری حمایت کرده.

کار این خانوم در واقع بیشتر از توصیه لسانی به حجاب بوده...

پس اونی که باید برخورد جدی باهاش بشه همین خانوم آمر به معروف هست.

چون کسی نبوده برخورد کنه، این خانوم خودش این برخورد رو انجام داده.

چطور میگی باید با خانوم بی حجاب برخورد جدی میشده؟ اینها کمترین و نجیبانه ترین واکنشِ طبیعی در برابر سی سال حجاب اجباری هستش...

شرایط امر به معروف دیگه چیه؟ به من(نوعی) بی حجاب چه ربطی داره در دین بقیه امر به معروف وجود داره...


8:

دوست عزیز اگر دقت کنی به پست من خانمی رو که تذکر داده هم کارش رو نهی کردم.

با خانم بی حجاب باید برخورد میشد چون داشت به جون کسی صدمه میزد ماها انسانیم نمیشه که هرکسی هر حرفی بهمون زد حالا درست یا غلط بخوایم دست بندازیم دور گردنش و خفه ش کنیم یا کتکش بزنیم چرا اینطوری حرف زدی.

من فقط به خاطر رفتار بدش فرمودم
شرایط امر به معروف هم پنج تاست که متأسفانه من فراموش کردم ولی دوتاش رو میدونم این بود: 1- خطر جانی نداشته باشه 2- امر به معروف باعث نشه حرمتت زیر سوال بره.


خب این خانم هم باید پیش بینی میکرد که الاون به هرکسی بخوای در مورد حجابش یا هر چیز دیگه تذکر بدی کمترین کاری که میکنه و کمترین حرفی که میزنه اینه که به تو ربطی نداره و امثال این خانمم که کم نیستند.
فکر کنم دیگه همه من رو شناخته باشند مخصوصا از عکسهام و پستام که با اینکه خودم چاددر سرم می کنم ولی شدیدا مخالف اینجور تذکرات و برخوردها هستم.


9:

وقتی به زور متوصل میشن یه جوری میگین
وقتی مودبانه میکن اینطوری میگین
میشه بگین چطوری باید برخورد بشه ، قضیه پدر و پسر الاغ سواری شده
آزادی مطلقی که مد نظر شماست آزادی نیست اسارته
چیزی که برای خودت میپسندی برای دیگران هم بپسند( امیدوارم همین اتفاق برای خودتون بیوفته .......)

10:

اُف به غیرت مردا.
آخه این غیرته؟!!!غیرت 34سال پیش زخمی شد.الان هم نفسای آخرش رو داره
میکشه.غیرت رو اونایی داشتن که ازخونشون گذشتن واسه ناموس و مملکتشون.
بعد میگن العجل.

11:

من هم معمولا با هرگونه خشونت مخالفم.

ولی اینکه با کسی که بهت زور میگه هم مسالمت آمیز رفتار کنی لزوما درست نیست.

دقت کنید فرمودم ایشون دقیقا دنباله روی گشت ارشاد و اینهاست و نمیشه اینکارشو به پای یک توصیه دوستانه با احترام به حقِ بی حجاب بودن گذاشت. تازه اینکه کسی مخالف رفتار خانوم بدحجاب باشه یک چیزه و اینکه اینطور مثل شما بیانش کنه یه چیزه دیگه اس.

من انتقادم به کسانیه که روش مسالمت آمیز رو همیشه بهتر میدونن.
میدونم مخالفید و بخاطر همین نقل قول گرفتم.


12:

متنو تا نصفخه خوندم
واقعا برام دردآوربود
چشام پر اشک شد
خدا فقط به دادمون برسه
چه زمونه ای شده
وای ............
فقط همین

13:

ببینید اگر اون خانم بی حجاب از کنار این خانم رد میشد و بهش توجهی نمیکرد مطمئنا این خانم نمیرفت دنبالش و مجبورش کنه حجابش رو درست کن چون مامور گشت نبوده و اجازه هم از کسی نداشته فقط میتونسته زبونی تذکر بده.

من معتقدم همیشه اگر بخوای هر حرفی رو با فحش و کتک کاری جواب بدی و مقابله به مثل کنی باعث میشی قضاوت دیگران عوض بشه و حقت خورده بشه.

برخورد جدی هم وقتی کسی یه نفر رو کتک میزنه کمترین کار اینه ازش شکایت بشه درسته؟

14:

خدا خیرت بده
من یکم گوشم مشکل داشت کش چادر هم اذیتم میکرد تو حرم امام رضا قسمتی که نشسته بودم یه گوشه چند لحظه چادرم را گذاشتم روی شونم اومده با این پشمکیا میزنه رو شونم میگه چادرتو سرت کن!!!
بعضی ها زیادی شورشو در میارن چه تو حجاب چه تو بیحجابی.
کسی که تو این دوره بیحجاب میگرده منتظر امر به معروف نیست مطمئنا اگه کسی بهش ایراد بگیره بدش میاد
درسته هرکسی را توگور خودش میخوابونند ولی درستش اینه که خودمون سازنده خودمون باشیم نه سازنده دیگران.
من حجاب دارم چادر سرم میکنم ولی هیچ وقت حاضر نیستم از حجاب بقیه ایراد بگیرم جز خواهر خودم.
یادمه دبیرستان بودم تو اتوبوس واحد با دستم میله اتوبوس را گرفته بودم اونم نه میله بالاسرمو میله کنارمو تو قسمت خانوما هم بودم یکم هستینم رفته بودم بالا فقط مچ دستم پیدا بود خانومه تو اتوبوس گیر داده هستینتو بکش پایین یکم هستینو اوردم پایین تر تا گیر نده باز دوباره فرمود منم رومو کردم اون طرف خودشو جمع کرد
الان دارم میگم خاک بر سر اون مردی که بخواد با اون دست من به فساد کشیده بشه واقعا جنبه کجاست؟
به قول نوشته ای این همه فرمودیم خواهرم حجابت یه بار بگیم برادرم نگاهت.آقایون هم همکاری کنن کمشون نمیاد .ما خانوما باید تو این گرمای طاقت فرسا اون لباسهارو تحمل کنیم تا خودمونو از شر نگاهای بعضی مردا نجات بدیم.به خدا این بی رحمیه...
خسته شدم دیگه فعلا بسه:دی

15:

مودبانه نیست.

اگر روزی بی حجابی آزاد بود شاید این حرفها قابل تحمل و احترام باشه ولی الان نه.

بعدشم این خانوم که لوازم دیگه ای دستش نبوده وگرنه با این خانوم بد حجاب برخورد میکرد.

خودش هم چندین بار در متن پست اشاره کرده که هر کس نباید اونطور که میخواد در جامعه بگرده و از نبود گشت ارشاد هم گلایه کرده.

پس مودبانه ای در کار نیست.

من همچین کاری نمیکنم که بخوام بپسندم یا نه.

ولی اگر به دیگران گیر بدم صد% باید منتظر از این بدترش هم باشم و خواهم بود.

هر عقیده یا کسی که خودشو به جامعه وارد کنه باید منتظر واکنشِ طبیعی جامعه هم باشه.

چنانچه هیچ دو دوست صمیمی ای در دنیا نداریم که فقط یکی از اون دو حق شوخی و سر بسر گذاشتن اون یکی رو داشته باشه...

و برنامه نیست من سوپر انسان باشم و اینجا رسما از طرز برخورد خانوم بدحجاب انتقاد کنم.

کسانی که منو میشناسن میدونن عقیده من چیه.

توقعتون زیاده.

16:

شما سعی میکنید سوپر اخلاقی باشید ولی این نه امکانش هست نه درسته.

ما دیگه زیاد با اینها نجیبانه برخورد کردیم.

باور کنید من هم دوست ندارم یک تار مو از کسی کم بشه ولی عملا فکر نمیکنم امکانش باشه.

بعضی وقتها برخورد خشن ممکنه بهتر یا هتا لازم باشه.

17:

در امر به معروف و نهي از منكر چند چيز شرط هست:

1 - اون كه مي‏خواهد امر و نهي كند، بايد معروف (خوبي‏ها) و منكر (زشتي‏ها) را بداند.

بنابر اين كسي كه نمي‏داند فلان كار واجب هست يا مستحب يا مباح، نمي‏تواند ديگران را امر به اون كار كند، يا اگر نمي‏داند فلان كار حرام هست يا مكروه يا مباح نبايد نهي كند.


2 - احتمال بدهد كه امر و نهي او تأثير مي‏كند.3 - بداند كه معصيت كار بنا دارد دوباره كار زشت را اجرا کند.

بنابر اين اگر مي‏داند ديگر اون كار را انجام نخواهد داد، لزومي ندارد امر يا نهي كند.4 - در امر و نهي مفسده‏اي نباشد.

پس اگر بداند يا گمان كند اگر امر يا نهي كند، ضرر جاني يا مالي يا آبرايشاني به او وارد مي‏كنند، واجب نيست.

البته این شرط کلیت ندارد و وقتی که دین در خطر باشد حتی تقیه هم حرام هست واگر ضرر جانی و مالی هم داشته باشد باید امر ونهی کرد.

--------------------------------------------------------------------

شرایط 2و4 بربرنامه نبود

پس کار خانوم چادری از پايه اشتباه بود

حالا اون یکی که رفتار درستی نداشته بماند

18:

نمیدونم شاید هم حق با شما باشه
یاد حرف دوستی افتادم که می فرمود امیدوارم روزی برسه که ورق برگده و ما چادر از سر چادریها بکشیم.

اینها همه نتیجه خشمیه که تواین چند سال در امت جمع شده.

امیدوارم روزی برسه که امت ما چه با حجاب و چه بی حجاب بتونند در کنار هم مسالمت آمیز زندگی نمايند.

19:

سلام حسین جان

پس چرا حضرت علی(ع) به معاویه نامه مینوشت که دست از کارهای بدش برداره؟

چرا امام حسین(ع) چندین و چند بار با عمر سعد و سپاهیانش صحبت کرد و میخواست اونها از منکر دست بردارند

مگر این بزرگواران نمیدانستند این افراد به این صحبت ها گوش نمیدهند؟

امام حسین(ع)به خاطر امر به معروف و نهی از منکر شهید شد

قال على علیه السلام :

مَن أمَرَ بِالمَعروفِ شَدَّ ظَهرُ المُؤمِنِ وَمَن نَهى عَنِ المُنكَرِ أَرغَمَ أَنفَ المُنافِقِ وَأَمِنَ كَيدَهُ؛

هر كس امر به معروف كند به مؤمن نيرو مى‏ بخشد و هر كس نهى از منكر نمايد بينى منافق را به خاك ماليده و از مكر او در امان مى‏ ماند.

قال رسول الله صلى ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله :

لا يَزالُ النّاسُ بِخَيرٍ ما أمَروا بِالمَعروفِ وَنَهَوا عَنِ المُنكَرِ وَتَعاوَنوا عَلَى البِرِّ وَ التَّقوى فَإذا لَم يَفعَلوا ذلِكَ نُزِعَت مِنهُمُ البَرَكاتُ، وَ سُلِّطَ بَعضُهُم عَلى بَعضٍ و َلَم يَكُن لَهُم ناصِرٌ فِى الأرضِ وَ لا فِى السَّماءِ؛

تا وقتى كه امت امر به معروف و نهى از منكر نمايند و در كارهاى نيك و تقوا به يارى يكديگر بشتابند در خير و سعادت خواهند بود، اما اگر چنين نكنند، بركت‏ها از اونان گرفته شود و گروهى بر گروه ديگر سلطه پيدا كنند و نه در زمين ياورى دارند و نه در آسمان.


20:


برا من هم پیش اومده شاید به تعداد رفت و آمد خادمه حرم از مسیر با اون (پشمکی) زد به شونم که چادرت افتاده ...من اهمیت ندادم چون قراون میخوندم...دفه 5 -6 بود که صداشو بلند کرد...منم قراونو بستم و بلند شدم و فرمودم چرا وسط عبادت زائرا مزاحم میشین..حس عبادتم پر زد...میدونین جواب چی داد..بهم فرمود اعتراضی داری بیا بخش حراست

جالبتر اینه دم ورودی حرم خادم های آقا راجع به مو و آرایش تذکر میدن...من این موضوع رو دیدم و وقتی خواستم تذکر بدم که چرا یک آقا باید زل بزنه تو چهره ی خانم که آرایش داره یا نه...دوستم نزاشت اینکارو بکنم فرمود دنبال دردسری؟
با وجودیکه تو قسمت ورودی کنترل سختی هست...اون خان اوله البتهبازم جلوتر خادمین آقا هم مراقبت دارن

خلاصه اینکه از بس این تذکرات ناحق و الکی ....زیاد بوده شاید با کوچکترین تذکر به حقی این عکس العملهای عجیب و نادرست بوجود میاد.


21:

سلام محمدرضا

مقایست درست نیست اصلا شرایط این دو موضوع با هم متفاوته

یک وقت هست موضوعی هست که اسلام برای اون اهمیتی بالاتر از جان و مال و حیثیت انسان قائل هست.

می‌بینید قراون به خطر افتاده هست،‌اصول قراونی به خطر افتاده هست،‌آیا این جا می‌گویی: امر به معروف نکن،‌نهی از منکر نکن، که اگر این را بگویم،‌جانم، آبرویم، در خطر هست؟ اجتماع نمی‌پسندد.

و...».
شهید مطهری با نقل این مطالب، اون را به شدت رد می‌کند.
امام خمینی(ره) می‌فرماید: «اگر معروف و منکر از موضوعاتی باشد که از نظر اسلام بسیار مهم هست و امر به معروف و نهی از منکر در چنین موضوعی، متوقف بر بذل جان باشد، بذل جان واجب هست».
امام حسین(ع) نیز در چنین موقعیتی بودند و «معروف» اصل اسلام و سنت پیامبر بود که در حال از بین رفتن یا تحریف بود.
حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دیدند اگر در اون برهه از وقت و در اون اوضاع خاصی که بر جامعه اسلامی حاکم بود، امر به معروف و نهی از منکر نکند، اصل اسلام در خطر هست و فاتحه اسلام خوانده می‌شود؛ نیز زحماتی که جدّ بزرگوارش برای اسلام کشیده هست و جانفشانی شهیدانی که خونشان را در راه اسلام نثار کردند، در معرض بی اثر شدن هست.

از این رو بر خود لازم دانست که قیام کند،‌گرچه جان خود و بستگانش را در این راه فدا کند.


22:

حسین عزیز صحبت شما درسته

ولی امر به معروف و نهی از منکر سفارش شده حالا چه بزرگ باشه چه کوچک

من حدیث هم گذاشتم
میشه احادیث زیاد دیگری هم در سفارش به امر به معروف و نهی از منکر گذاشت

به نظرت الان جامعه ی اسلامی و شیعی ما در خطر نیست
روزه خواری در ملاء عام
در دور و اطرافیان من هستند افرادی که بدون عذر شرعی راحت روزه خواری مینمايند
این هم وضعیت حجاب که واقعا برازنده ی جامعه ی اسلامی و اونهم شیعی نیست

اگر امر به معروف و نهی از منکر نشود دیگر چه چیزی می ماند؟

پيامبر اکرم (ص) در حديثي فرمودند که :

وقتي بر امت من مي‌رسد که امر به معروف و نهي از منکر ترک مي‌شود، اصحاب تعجب کردند و ايشان فرمودند از اين بدتر اين هست که به منکر امر کرده و از معروف نهي مي‌شود و باز هم اصحاب تعجب مي‌نمايند و ايشان فرمودند وقتي مي‌رسد که معروف منکر شده و منکر معروف مي‌شود.

و اون دوران ، دوران آخر الوقت هست

آیا این سخن پیامبر گرامی به دوره ای که ما در اون برنامه داریم شبیه نیست؟

23:

داداش گل

من نمیگم که امر به معروف نباید کرد

مطمئنا امر به معروف خیلی هم لازمه و باید با توجه

به شرایطی که علمای ما تبیین کردن انجام بشه ولی

تو این داستانی که من خوندم خب شرایط مهیای این کار نبوده مسلما24:

نه حسین عزیز صحبت من خطاب به شما نبود کلی فرمودم

این خانوم چادری خودش فرموده که من محترمانه به ایشون فرمودم حجابتون رو رعایت کنید ولی اون خانوم به من حمله کرد

دیگه دوستانه و مودبانه امر به معروف و نهی از منکر هم نمیشه کرد

نمیدونم شاید هم اون خانوم بد حجاب دلش از یک جای دیگه پر بود سر این بنده خدا خالی کرده ولی باز هم کار این خانوم ناپسند و غیر اخلاقی بوده

واقعا باید یک فکری به حال جامعه کرد.......


25:

نه تو رو خدا میخوای بزنه زیر گوشش/:دی

امیدوارم مشکلات حل بشن

26:

بنظر من حرکت هر دو نفر دور از شخصیت یک زن و دور از زنانگیه !!!
این رفتار موجب یه توهین دو طرفه شده...کلا حرکت خانم محجبه یک تبلیغ ضد دین و اسلام میشه


گاهی افراط گرایی بعضی هارو نباید پای

اسلام نوشت اسلام امر به معروف رو با زبون خوش توصیه کرده .

این حرکات انزجار و دین گریزی رو بیشتر میکنه...

گشت ارشاد به اندازه کافی تو زمینه گیردادن به حجاب فعالیت میکنه..دیگه لزومی نداره یک شهروند هم به شهروند دیگری بابت پوشش گیر بده..

امر به معروف و نهی از منکر ..دارای شرایطیه که صرفا به حجاب و پوشش سفت و سخت داشتن بستگی نداره..هرکس این شرایط رو نداره که دیگری رو راهنمایی کنه...

هرچند من کار خانم بی حجاب رو هم اصلا به هیچ عنوان نمیپسندم...بازم هرچند بعضیا از رفتار سختگیرانه در مورد پوشش به تنگ اومدن و منتظر یه جرقه هستن که دق دلیشون رو خالی کنن.

امیدوارم روزی برسه که نوع پوشش اختیاری بشه !!!

27:

حالا که شخصی که نهی از منکر کرده کتک خورده شما غصه ی اون خانوم بدحجاب رو نخور :دی

ان شاءالله

28:

سلام بانوی گرامی

اون خانوم محجبه با احترام و مودبانه امر به معروف و نهی از منکر کرده نه از روی خشونت

وقتی شخصی نخواد صحبتی رو بپذیره با زبان خوش هم نمیشود شخص را متقاعد کرد این فقط در بحث حجاب نیست

29:

کتک خورد چون به دستورات مرجع تقلیدش بی تفاوت بود/:دی

30:

کتک خورد چون امر به معروف و نهی از منکر میخواست انجام بده

در ضمن اینهمه حدیث در باب امر به معروف و نهی از منکر داریم با اینحال باز هم باید به مرجع تقلید رجوع شود؟

یعنی مرجع ایشون مخالف امر به معروف و نهی از منکر هست؟

شما میدونی مرجع تقلید ایشون چه کسی هست؟!!!

31:


سلام حال شما طاعات و عبادات قبول..من دو بار تکرار کردم که حرکت خانم مقابل رو هم نمیپسندم..ولی محمدرضا ..

باور کنید بعضی وقتا تو خیابون تو ترافیک و اون گرما بعضیا اینقدر کلافه و عصبی میشن که یکی هم بیاد بهشون درباره حجاب گیر بده واویلا میشن..

32:موافقم وبه نظرم این خانم یک ادم فضول بوده

33:


مرسی ..دوست عزیز...


34:

طاعات و عبادات شما هم قبول
من رو هم دعا کنید

صحبت شما درسته

من هم در فرمودم که شاید از قبل از چیزی ناراحت بوده و ناراحتی اش را سر این خانوم محجبه خالی کرده ولی باز هم این دلیل نمیشه با این خانوم که نیت خیری داشته اینگونه برخورد کند


35:

شما فضولی را با امر به معروف و نهی از منکر اشتباه گرفته ای دوست عزیز

این فضولی نیست

امر به معروف و نهی از منکر روشی اصلاحی هست برای اصلاح جامعه از خطرات احتمالی

36:

اسمش روشه.

امر و نهی مودبانه نداریم.

وگرنه آیا من برم به یک محجبه بگم «میشود حجابتو برداری» لابد مودبانه اس؟ از طرفداران امر و نهی می پرسم، این رو می پذیرید؟ جواب نمیخواد بدید خودم میدونم.

چون تمامیت خواه هستید جوابش نئه.

بعد نحوه برخورد شما چطوریه اگه یک نفر همچین کاری بکنه؟ محترمانه سرتونو میندازید پایین و میرید؟ الان مشخص شد این جمله ی «میشه حجابتو رعایت کنی» چقدر مودبانه بوده؟ :|
ماله کشی هم حدی داره.

تکلیف امر به معروف و نهی از منکر مشخصه و مورد پذیرش هیچ انسانی که برای سلیقه دیگران ارزش قایله نیست.

این خانوم هم شنیده هر بی حجابی رو که محجبه کنی n تا ثواب میبری اومده چوب کرده توی لانه زنبور...

:)

37:


ممنونم...محتاجیم به دعا..

والا ما که از نیات افراد خبر نداریم؟ از کجا معلوم اون خانوم محجبه نیتش خیر بوده؟ یا نیتش شر؟

به هرحال عکس العمل خودش رو دیده ..عملی که اصلا بهش ربطی نداشته...

ما میتونیم بجای پلیس راهنمایی رانندگی ماشینی رو برای عدم رعایت قانون جریمه کنیم؟ اگه ما اینکارو بکنیم پس وظیفه پلیس چیه؟

خانم محجبه هم باید این وظیفه رو به دوش یاران گشت ارشاد محول کنه.پس یاران گشت ارشاد چه کاره هستن؟خودش رو نباید دخالت میداده

38:


شما اعتقادات واست خودت مهم باشه من هم اعتقاداتم واسه خودم مهمه
من به این کار میگم فضولی شما هر اسمی دوست داری روش بزار

39:

همون مرجع تقلید تمامی این احادیث رو مطالعه کرده

و این دستور رو در نهایت صادر کرده

مطمئنا تخصص اون از تخصص شما در این مسائل بیشتره

40:

درود
یعنی اگه خانواده ی شما قوانین راهنمایی ورانندگی را رعایت ننمايند شما تذکر نمی دید ومیگید اون میتونه آزاد باشه؟!
چه کارا چه چیزا؟

41:


محمد رضا

این حرکت خانم هم دست کمی از فضولی نداشته....تو اسلام برای امر به معروف و نهی از منکر شرایط زیادی ذکر شده...

اولا بهتره در خفا باشه..در جمع و بطور عمومی..گویا خانم محجبه هم بطور عمومی و علنی ایشون رو امر به معروف کرده که بسیار اشتباهه

باید با ملایمت و مهربانی و بدون هستفاده از واژه های تند و تیز و ملامت گرانه باشه..از کجا معلوم خانوم محجبه با زبان خوش ایشون رو نصیحت کرده باشه؟

هیچ آدمی با زبان خوش و مهربانه چنین واکنش تندی رو نشون نمیده.....


42:

نه نمیگم میتونه آزاد باشه...ولی مطمناا نمیتونم اخطار بدم و یا جریمه کنم....


43:

وقتی ایشون امر به معروف خواسته انجام بده حتما نیتش خیر بوده دیگه

منظورتون از شر چیه؟

به نظر من ربط داشته چون عمل اون خانوم بد حجاب به جامعه لطمه میزنه و امر به معروف حداقل باعث میشه افراد یه کم به خودشون بیان

مثلا کسی کنار شما در اتوبوس نشسته و داشته سیگار میکشیده که از لحاظ اجتماعی کاری ناپسند و موجب آزار دیگران میشود شما نباید به او بگویی سیگار نکش(این خود نهی از منکر هست) یا تحمل کنی و هیچ حرفی نزنی؟

شما فکر کن گشت ارشادی اصلا وجود نداره ما خودمون نباید دیگران رو به معروف دعوت و از منکر بر حذر کنیم؟

44:


اون خانم محجبه فقط تذكر داده اون هم مودبانه...
اگه اين لحن و اين جمله از نظر شما مودبانه نيست پس چيه؟؟؟!!!!
دوره امر به معروفم نگذشته فقط ظرفيت پذيرش يه سري مسائل براي امت پايين اومده...
ماتايشان قران واحاديث هم داريم كه فرموده شده حجاب رو رعايت كنيد وحتي توصيه به امر معروف هم شده...حالا اينكه خيليا اين مورد براشون غير قابل هضمه..اين مسئله اش جداس....
به هر حال به نظرم ادما بايد به هم احترام بزارن حالا باهر پوششي.و توهين به هر قشر و هر پوششي زيادم جالب نيست..


45:

حسین عزیز بنده متخصص نیستم

شما فرمودی باید به مرجع رجوع شود

آیا مراجع با امر به معروف و نهی از منکر مخالف هستند؟

46:

خداروشكر تو شهرستان ما از این آمران ب معروف وناهیان از منكروجود نداره
البته بنده كه حجاب معمولی وساده دارم،تصور كنید ك ی نفر بیادو ب شخصی گیر بده و اینجوری ضایع بکندش
باید ب اون خانم بد حجاب حق داد
حسابی از خجالت این خانم باحجاب دراومده
كاش یك كلیپ از این تقابل میذاشتید اینجا،تا میدیدم

47:


شر اینکه با بیان تند و یا پرخاش یا با حالت طلبکارانه...

خیلی پیش اومده که کسی سیگار کشیده من شیشه رو کشیدم پایین و خودش سیگارو خاموش کرده..بدون کلامی یا اعتراضی..هرچند کسی دیگه تو تاکسی سیگار نمیکشه ...

تو اتو بوس هم همنطور

ولی من بعنوان یه شهروند هرگز بخودم اجازه نمیدم که درباره پوشش دیگران تصمیم گیری کنم و تذکر بدم

پوشش یک سلیقه ی شخصیه ..اگر من تذکر بدم در واقع به حریم خصوصی افراد تجاوز کردم..

این نظر منه..


کاش یاد میگرفتیم به حقوق هم احترام میگذاشتیم

هرکس رو همونجور که هست می پذیرفتیم.

بدون اینکه همدیگه رو به باد انتقاد میگرفتیم..


محمد رضا از هم پستی باهاتون خوشحال شدم..نماز و روزه اتو قبول درگاه حق ..در پناه خدا

48:

پوشش در خانه یک کار شخصی هست
اما به محض ورود به اجتماع از شخصی بودن خارج می شود
اگر پوشش شخصی هست چرا در خانه یک جور پوشش می پوشیم ودر اجتماع طوری دیگر ؟
مگر نه این هست که به خاطر رعایت شئونات اجتماع تغییر پوشش می دهیم؟
پس پوشش در اجتماع با پوشش در خانه باید باهم تفاوت داشته باشد.


49:

به نظرم شما دارید یه جورایی کار این خانوم محجبه رو زیر سوال میبرید

این خانوم فکر نکنم صدایش بلند بوده باشه که همه ی دور و اطرافیان شنیده باشند.

شما عمل این خانوم رو ناپسند میدونید ولی صحبتی از حرکت زشت و ناپسند خانوم بدحجاب و اینکه من تو رو میکشم و شما هیچی نیستید و تعدادتون کمه و فشردن گلوی خانوم محجبه و چنگ زدن به ایشون رو در انظار عمومی صحبتی نمیکنید!!!

50:


تو اون پست اول فرمودم حرکت اون خانمم خیلی بد بوده که

51:

بله فرموده اید ولی شما بیشتر دارید کار خانم با حجاب رو زیر سوال میبرید و کمتر از حرکات زشت اون خانوم بد حجاب صحبت میکنید


52:

تو اتوبوس مثال بود میشه هرجایی و مکانی باشه

مگه امر به معروف و نهی از منکر از طریق پیامبر گرامی و ائمه ی اطهار توصیه نشده پس چرا به خودتون اجازه ی اینکار رو نمیدهید و اینکار رو ورود به حریم شخصی افراد میدونید؟!!

پوشش در خانه بله ولی در اجتماع دیگه امری شخصی نیست

من هم از هم صحبت با شما خوشحال شدم

موفق و پیروز باشید

53:


چشم الان صحبت میکنم...

بنده اصلا کتک زدن..یه مرد یا یک زن رو کاری انسانی نمیدونم...انسان اصلا نباید به هم نوعش و مخصوصا هم جنسش توهین و دست بلند کنه

کارشون بسیار زشت بوده...بیشتر شخصیت ش رو برد زیر سوال

54:

نوشدارو سپس مرگ سهراب :دی

ممنونم از شما

البته کتک فقط نبود تهدید به کشتن و شماها هیچی نیستید و ...

موفق باشی


55:


محمدرضا اذیت نکن...

56:

مگر راه دیگه ای هم داشته به جز تذکر به اصطلاح مودبانه؟ تذکر تنها وقتی مودبانه و باارزشه که امکان برخورد شدیدتر هم وجود داشته باشه ولی به حق انتخاب پوشش احترام بذاره و برخورد شدیدتر نکنه.

ولی این در مورد این خانوم صدق نمیکنه.

خودش از نبود گشت ارشاد گله کرده...
حالا اینکه با خودش فرموده گشت ارشاد نیست که داغشون کنه پس حداقل برم تذکر بدم، شد تذکر مودبانه و محترمانه؟ آیا گشت ارشاد هم بوده ولی به تذکر بسنده کرده؟

توی قراون ممکنه هر حرفی باشه.

به بی حجابها چه؟ مگه همه قراونو قبول دارند؟ در ضمن حجاب اجباری هیچ ربطی به اسلام نداره.

دهها بار بحث کردیم.

هیچ آیه یا حدیثی که فرموده باشه حجاب باید توسط حکومت اجباری باشه وجود نداره...

حجاب تنها برای مسلمانان واجبه و نه اجباری.

تازه برای کنیزهان مسلمان هم واجب نیست...

مگه خدا خودش نمیتونه جلوی بی حجابی رو بگیره که بعشیا مودبانه(!) در کار بقیه فضولی می نمايند؟

57:

خب نظرتون راجع به این تی شرت چیه؟ اگر کسی این تی شرت رو بپوشه باهاش چه برخوردی میشه؟ ما حق داریم از اینا بپوشیم؟ این هم یجور تذکر محترمانه اس دیگه: "لطفا با خودتان حرف نزنید." لطفا=احترام به مخاطب و رعایت ادب.

تازه توصیه به شخص خاصی هم در کار نیست چون ما مثل شما بی کلاس نیستیم به بقیه گیر بدیم.

پس بهتره اول یک سوزن به خودتون بزنید بعد برای ما شهیدنمایی کنید...

ماجرای کشیدن چادر از سر دختر

58:

درود
هر اقدامی که خلاف حقوق بشر و قوانین جهانی صورت گیرد محکوم هست
حق پوشش اختیاریست و خسارتی را به شخص ثالث واردنمیکند
مثل سیکار کشیدن

امثال این زنان طالبانی هر چند کم هستند و فقط برای گرفتن حقوق و مزیا مزاحم ارامش و رفاه امت میشوند
اما این نباید سبب سکوت بانوان شود
حجاب باید اختیاری باشد

59:

خیر مخالف نیستن

ولی شرایطی رو برای امر به معروف تعیین کردن

که اگر اون شرط ها بربرنامه بود باید این کار انجام بشه

که تو اینجا بربرنامه نبود

دیگه قضیه رو اینقد کش دادن نداره که

60:

دیکته کردنت عقیده .................................به زور نیست بلکه :
1 - جلوه شیوع هرزگی وبی عفتی وولنگاری وبی غیرتی وبی حیایی تا خدی گرفته شود
2 -احترام به قوانین نظام جمهوری اسلامی ............تحمیل عقاید وگیر دادن محسوب نمی شود
3 -

61:

عاقبت گذر پوست به دباغ خانه افتاد...
این همان تصویر افراطی گری هست که یک عمر
به خورد امت داده اند حالا هم ورق برگشته و کم کم
دارد گریبان خودشان را می گیرد!
بدا به حال اون خانمی که تصور می کند کل دنیا باید
مثل او چادر بپوشد و به قول خودش حجاب داشته باشند
و باز بدا به حال اون خانومی که %د این هست که پوشش و
حجاب و پوشش زنان محجبه را مورد تمسخر و حقارت برنامه دهد!
این همان آشی هست که خود این امت افراطی(هر دو طرف) اونرا تهیه و تدارک
دیده اند یک عمر این طرف قدرت داشت و بر طرف دیگر زور فرمود ولی دیگر
الان کم کم دارند از قدرت ساقط می شوند و از برنامه اینبار هم نوبت
این گروه دیگر هست که حسابشان را با افراطی گری تسویه نمايند
دریغ از ذره ای تعقل
دریغ از ذره ای احترام
دریغ از ذره ای سازش با همنوع و....


......................................
چه خوش فرمود حضرت حافظ:
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشتکه گناه دیگران بر تو نخواهند نوشت
من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش
هر کسی اون درود عاقبت کار که کشت
همه کس طالب یارند چه هشیارو چه مست
همه جا خانه عشقست چه مسجد چه کنشت
سر تسلیم من و خشت در میکده ها
مدعی گر نکند فهم سخن گو سر و خشت
نا امیدم مکن از سابقه لطف ازل
تو چه دانی که پس پرده که خوبست و که زشت
نه من از پرده تقوی بدر افتادم و بس
پدرم نیز بهشت ابد از دست بهشت
حافظ روز ازل گر بکف آری جامی
یکسر از کوی خرابات برندت به بهشت

62:

سلام

البته بانو فراموش نشه اول اونایی شروع کردن که حجاب رو به زور از سر امت برمیداشتن.

من کاری به خوب یا بد بودن این قضیه ندارم.

این بحثش جداست.


63:

درود سرنوشت عزیز
زور در هر حال زور هست
اگر پدر بنده زور بگوید این موضوع سندی دال بر این نمی شود که
بنده هم زور بگویم.
کسی که زور می گوید این زور گوییش چه از کانال دین نشات گرفته باشد
چه کانال روشنفکری چه کانال دیکتاتوری و ....در هر حال تغییری در تعاریف
ارائه شده زورگویی ایجاد نخواهد کرد.
رضاشاه خطا کرد که کشف حجاب کرد ما هم خطا می کنیم که امت را به زور
با حجاب می کنیم چون همانطور که امت با زور بی حجاب نشدند هرگز با زور
هم باحجاب نخواهند شد.فقط با این کارها با تبلیغات منفی ای که راه می اندازیم
تصویر نامانوسی از باورهای اعتقادی دینی حواله امتان می کنیم که چه بسا
بعضا با برداشت اشتباه از اون علاوه بر رد مسائل اخلاقی موجود در این باور و اعتقاد
خاص، گارد تدافعی شان را هم نسبت به این اعتقادات مهیا می سازیم و...
امتی که به خودشان این جسارت را می دهند که در مورد نوع پوشش دیگری به این
شکل دخالت نمايند حال رو روزشان بهتر از این نمی شود!
شخصا به حال هر دوی این خانومها تاسف می خورم و هرگز حاضر نیستم در معیت
هیچکدام از این زنها حتی دوستی کنم چه برسد ....


64:

من همیشه از همین میترسم.میترسم روزی برسه که اگه با چادر بیام بیرون دورم کنن و بخوان چادر از سرم در بیارن.
یا وقتی برسه که بی حجاب ها ، تو خیابون بهم امر کنن که چادرمو دربیارم.

میترسم همه ارزشها عوض بشه.


65:

احسنت
چقدر حیف که نمیشه به بعضی از پستها صد تا تنکس داد

66:

حتما پوشش می تواند خسارت به فرد ثانی (نه ثالث) وارد کند و حتما انسان باید در انتخاب پوشش یکسری مرز ها را رعایت کند.

بله در داخل محدوده آزاد هست هر پوششی داشته باشد.

اختلاف در مرز هاست.

این را هر بچه ای هم می تواند درک کند.

چطور هست از فردا همه لخت مادرزاد در خیابان ها بچرخند?
جالب هست معنی طالبان را هم در این پست شما فهمیدیم.


67:

بنده جواب شما را می دهم.

بله.

اگر شما بنده را امر به معروف (خوبی) و نهی از منکر (بدی) کنید بنده با جان دل می پذیرم.

اما اگر بگویی سیگار بکش نمی پذیرم و اونوقت من شما را نهی از منکر می کنم.

این تمامیت خواهی نیست ، خیر خواهی هست.


در ضمن قابل توجه شما هم می توان مودبانه امر کرد (دستور داد) و هم غیر مودبانه.
فعلا ماله هم دست شماست و چه ماله کش خوبی هم هستید شما و صنفتان

68:

تناقض آشکار تر از این.

تا دیروز مخالف هر نوع خشونت و امروز مدافع تمام قد خشونت.

به اون خانم خشن هم عرص می کنم که شما دور و بر خودت رو نگاه نکن تو هنوز این ملت رو نشناختی.

این طوری هم درست نیست که بزنی و بری بالاخره ما هم خدایی داریم.


69:

مساله اینجاست که اگر کسی نخواد کاریو انجام بده اگر پیامبر خدا هم بگه انجام نمیده این همون اختیار و حقه انتخابه!
من تایید نماينده حرکت زشت و وحشیانه خانم بد حجاب نیستم چون جواب کلام رو باید با کلام داد ولی متاسفانه به ما فرمودن امر به معرو و نهی از منکر ولی مگر خانم امرنماينده خود واقف بر وضعیت حجاب در اون مرکز خرید نبودن که به یک نفر امر می نمايند که چطور باش!
به نظر من مشکل ما ایرانیها اینه که تحمل مخالف که هیچ فکر مخالف رو هم نداریم.
در چک انقلاب شد ولی مسوولان قبلی رو نکشتن و صلح و دوستی حاکم شد.
ولی در ایران چه!؟
رضا خان به محض به قدرت رسیدن شروع به کشتار و تبعید مخالفان کرد.
محمدرضا ساواک ایجاد کرد و هر عقیده مخالفی رو از بین برد
و پس از انقلاب هم که از دادگاههای افراطی گرفته تا همین حجاب و تلقین جبر به اسم دین

70:

امر به معروف و نهی از منکر وقتی برداشته بشه نتیجه ش معلومه دیگه
اون وقت بدترین امت میشن حاکم جامعه
اون موقع پشیمونی دیگه سودی نداره


البت که امر به معروف و نهی از منکر هم همه جا امکان پذیر نیست واقعا

71:


سلام (:

إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَن تَشِيعَ الْفَاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ

72:

این آیه قرانی رو برای کی نوشتی؟

73:

سلام ...اگه خدا میخواست شما الان مسلمان نماز شب خوان بودی ! (: ولی خدا میگه اجبار فایده ای نداره ! خوش باشید تا به وقتش !!!


اینگونه نیست كه همه احكام جزایی به تنصیص قراون رسیده باشد.

آری مجازات برخی از ترك واجبات یا اتیان محرمات ذكر شده هست اما لزوماً چنین نیست كه متكفل بیان همه احكام جزایی باشد.

برخی از احكام جزایی توسط روایات و برخی دیگر توسط حكم حكومتی ولی فقیه در وقت غیبت قابل تبیین هست.

دیگر اونكه اینگونه هم نیست كه قراون ناظر به مجازات دنیوی تاركین حجاب شرعی و اوامر الهی نباشد، به عنوان نمونه به آیه ای اشاره می شود.

اونجا كه می فرماید: «إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ» «كسانی كه دوست دارند زشتیها در میان امت با ایمان شیوع یابد عذاب دردناكی برای اونان در دنیا و آخرت هست و خداوند می داند و شما نمی دانید.»

در احادیث در باب عذاب برای بی حجابی که احادیث زیاد هست ...

صریح آیه دلالت دارد بر اینكه فواحش مطلقاً مبغوض خداوند هست و مرتكب اون مستحق عذاب دردناك دنیوی و اخروی هست.

آیا كسی می تواند ادعا كند كه بی حجابی و اشاعه اون در بین جامعه مسلمین از مصادیق زشتی و فحشا نیست

نكته دیگری كه آیه شریفه به اون صراحت دارد اون هست كه نه تنها كسی كه مرتكب فحشا می شود مورد عذاب دنیوی و اخروی هست بلكه كسی كه دوست دارد فحشا در بین امت با ایمان شایع شود او نیز مشمول عذاب هست.


حجاب تا اونجا که در حریم زندگی خصوصی افراد هست، یک امر فردی و خصوصی هست و کسی نمی‌تواند دخالت کرده و تجسس نماید، ولی اونگاه که به یک امر اجتماعی تبدیل شد و با حقوق دیگران ارتباط پیدا کرد ، حکومت و حاکم می تواند از باب نهی از منکر و صیانت از اخلاق و معنویت جامعه، حجاب را الزامی کند و برای اون مجازات تعیین نماید

بی حجابی از محرمات الهی محسوب می گردد و طبق قاعده هر فعل حرامی قابل تعزیر هست و تعزیر نیز با نظرِ حاکم هست، یعنی از دیدگاه فقهی حاکم شرع می تواند برای جلوگیری از گسترش محرمات الهی و بالخصوص بی حجابی، مجازات وضع کند

[9] - ترخان، قاسم، پایگاه حوزه، سؤال شماره 5988-2.

[10] العناوین الفقهیة، ج‏2، ص: 627، قاعدة [4] کل ما لم یرد فیه حد من الشرع فی المعاصی، ففیه التعزیر

[11] ترخان، قاسم، پایگاه حوزه 5988-2.


74:

سلام ...

روانشناسان «چشم چراني» را يك نوع انحراف رواني قلمداد مي كنند.

فرد چشم چران هرگز با چند ساعت چشم چراني در روز قانع نمي شود و با ادامه اين روند به بيماري رواني ديگر به نام (vojeurisme) مبتلا خواهد.

شد.

پوشش هاي نادرست افراد جامعه مي تواند مفاهيم «عفت»، «حيا»، «خانواده» و...

را كه در چارچوب «اخلاق اجتماعي» مي گنجد، دچار تغييرات جدّي كرده و جامعه را به سراشيبي سقوط اخلاقي بكشاند.

اين نكات كه به اختصار ذكر شد نشان مي دهد كه مسئله ي پوشش حقي شخصي نيست كه بتوان اون را در حوزهي حريم خصوصي جاي داد.

بلكه «حق الناس» هست و درست رعايت نكردن اون تجاوز به حقوق ديگران محسوب مي گردد.


75:

معنیش چی هست حالا مینا خانم

76:

بی 313 امیدوارم که بی غرض این آیه رو نوشته باشی..وگرنه به همون کتابیکه این آیه رو ازش نوشتی نمیبخشمت..

چون پست من هیچ توهین به هیچ کدوم از طرفین نبوده..


77:

شما هم زمینه خوبی در نبخشیدن دارید !!

مگه من فرمودم توهین کردید !! شما خانوم معتقد فرمودید !

امیدوارم روزی برسه که نوع پوشش اختیاری بشه !!!

بنده هم اون آیه رو نوشتم !

78:


ببخشید عالی بیجا کردید اون آیه رو نوشتید..و از من نقل قول کردید..اول بفهمید معنی آیه چیه بعد آیه رو بزارید..امیدوارم آتش جهنم افرادی مثل شما رو دربربگیره که دارید تهمت میزنید ..من بابت این آیه نمیبخشمتون..خدا هم شما رو نبخشه...


روز خوش

79:

من امر به معروف ونهی از منکر رو قبول ارم چون جزئی از فروع دینه که البته الان دیگه فراموش شده.اجرا کننده اون محکومه.امام علی در باره اخرالوقت سخنی دارند راجع به اینکه در دوران ظهور امربه معروف ونهی از منکر جاشون عوض میشه یعنی امر به منکر ونهی از معروف.
اینکه الان ما درباره اون چه مسوولیتی داریم مهمه وبا هر شرایطی از گردن ما ساقط نیست ومثل تمام اعمالمون درباره فروع دین مورد سوال برنامه میگیریم.


اون خانم عقیده خودش رو اجبار نکرده بلکه وظیفه یک زن مسلمان رو که در یک کشور مسلمان وشهید داده زندگی میکنه ؛بهش تذکر داده .پررویی اون بی حجاب تماشاییه که زیر سایه پرچم ولایت علوی اینقدر جرإت داشته تا حجاب رو مظلوم کنه.

اگه حجاب واجب نبوده چرا خداوند از ما خواسته بهش عمل کنیم.
از اون گذشته چرا هر کسی توی این کشور ( اسلامی انقلابی شیعه وحسینی ) ازاده تا هر جور دلش میخواد رفتارکنه و هر چی خواست بپوشه ؛به هرکسی وهر عقیده ای خواست توهین کنه .ولی یک مسلمان یا مومن حق نداره تذکر بده مگه خداوند نفرموده: فذکر فإن الذکری تنفع المومنین.

تحمل شنیدن یک جمله برای یک زن قانون شکن وهنجارشکن سخته وباید رفتار اقوام ماقبل تاریخ نشون بده .ولی شنیدن اینهمه بی حرمتیها باید اسون باشه.
مبخوام به خانمهایی که اینجور صحنه هارو میبینند بگم مسوولیت ساختن جامعه به گردن اونهاییه که وقتی پشت تربونها میان شعار خدا ورسول سر میدن.وتا وقتی مردهای رهگذر غیرت بخرج ندادند بیایید به این ایه عمل کنید: انا هدیناه السبیل أما شاکرا واما کفورا: ما راه را به اونها نشان دادیم (حال به خودشان بستگی دارد) چه شکرگذار(هدایت) باشند یا کفر بورزند.
یادتون باشه خدا به رسولش (ص) هم فرمود که تورا برای هدایتشون فرستادم ولی برنامه نیست خودتو ازبین ببری :طه ما أَنْزَلْنا عَلَيْكَ الْقُرْاونَ لِتَشْقى.


80:

این نقل قول یه توهین محسوب میشه و من برای شما نقل تخلف فرستادم
هیچ کس تو دنیا در مقامی نیست که بتونه قضاوت کنه در مورد پاکدامنی افراد

شما اون موقع به دنیا نیمده بودید من بچه بودم و با چشمان خودم دیدم
تو همین پارک ازادی شیراز چنان متعصبین مذهبی با باطوم و شلاق به زن و مرد میزدنن و عربده میکشیدن که دیگه دوست نداشتم دیگه برم پارک...کارمای اعمال هر کسی به خودش بر میگرده...
من رفتار دو گروه رو تایید نمیکنم..ولی بعضیها کتک زدن بنده خدارو ثواب میدونن

81:

کار هردو اشتباه بوده.از خانمی که به خیال خودش امر به معروف میکنه و خانمی که برخورد نامناسب کرد.
.
نکته اسف بار ولی اینجاست...که هر کسی این رو به ضن خودش میبینه...
جمع کثیری فقط سه رنگ میبینن...رنگ بنفش رو یا ابی میبینن یا قرمز...در حالی که هردو هست و هیچکدام نیست...
.

82:


ایشون علنا تهمت زنا به من زدن..و این یعنی بزرگترین تهمتیه که میشه به یک زن زد..

من نمیدونم ایشون تو دنیای مجازی چطور میتونن به این راحتی به خانم متاهلی این تهمت رو بزنن؟

اگر مذهبیه پس آتیش جهنم رو میدونه یعنی چی؟

همچین تهمتی زدن به یک زن متاهل مساوی با Go directly to hell

83:

درود
وقتی در کشوری سکولاریسم حاکم نباشد
نتیجه میشود طالبان ایران و افغانستان وپاکستان که همه امت رو اذیت و شکنجه مینمايند
در ایران در اثر نبود حقوق شهروندی تعریف شده هر شخصی خواه منحرف و خواه معتقد به خود اجازه میدهد در زندگی خصوصی دیگران دخالت کند
مثل اینکه من بروم در حین نماز مطالعهیک برادر طالبانی 313ایی بگوییم اقا چرا اینجوری سجده میکنی باید اینجوری بکنی
حقوق شهروندی میگوید کسی نباید در رفتار و کردار اشخاص دیگر دخالت کند
در تعریف جهانی امر به معروف و نهی از منکر جرم هست و نقض صریح حقوق بشر
ودر مورد حجاب بارها صحبت شده و لازم به این نیست که اکثر امت ایران از حجاب اجباری بیزار هستن
حجاب اجباری در اولین موردش توهین به مرد هست
یعنی ما مردها مثل گاو هستیم
و با دیدن زن بی حجاب مثل گاوی که پارچه قرمز دیده هست زود کف میکنیم و میخواهیم شاخش بزنیم
شما امار تجاوز و فساد کشورهای مرفه اسکاندیناوی با ایران را مقایسه کنید
میبیند که رفاه و فرهنگ هست که مردان و زنان را شاخص میکند
نه چوب چماق و طالبان و القاعده

84:

ای بابا مینا خانم مذهبی کجا بوده ...
مذهبی یعنی برای عقاید خود و دیگران احترام قائل بودن
مذهبی یعنی توهین نکردن به ایجاد خدا
مذهبی یعنی ریا نکردن و ایات خدارو سپر نکردن
علی 20 سال برای چی خانه نشین شد ؟

85:

(: من فهمیدم معنی آیه چیه و گرنه که نمی ذاشتم برای شما که بخونی (:

خلاصه اون آیه مطابق با حرف شما بود که دوست دارید زشتی ها در جامعه بروز پیدا کنه !!

دیگه به جای خدا هم تصمیم نگیرید ! (:

مشکلی دارید اون دنیا خدا بین ما قضاوت خواهد کرد !

در پناه حق (:

86:


حمید ایشون فقط اسمشو یدک میکشه ..وگرنه همچین تهمتی نمیزد...

البته با آب دهان سگ دریا نجس نمیشه....این ضربالمثل رو قشنگ برای این تهمتش ساختن

مصداق تهمت ایشونه.


87:

تهمت زنا ؟! (: اصلا میشه معنی آیه رو برای من بنویسید ببینم کجاش تهمت زنا هست ؟!

با این چیزی که شما نوشتید فک کنم ! اصلا به ترجمه اون آیه دقت نکردید !

88:


تو مگر خدا رو میشناسی؟ اگه میشناختی که روزگارت این نبود

89:

سلام دوست عزیز گویا شما هم از ترجمه و معنی ایه بی خبرید !

آیه داره میگه :

إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَن تَشِيعَ الْفَاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ( سوره نور آيه 19)کسانى که دوست دارند زشتيها در ميان امت با ايمان شيوع يابد، عذاب دردناکى براى اونان در دنيا و آخرت هست؛ و خداوند مى‏داند و شما نمى‏دانيد!

منظور من از عمل زنا نبود !

منظور من بی حجابی بود که اینجا داریم بحث میکنیم !

و ایشون فرمودند یه روز حجاب آزد بشه ! بنده هم این رو گذاشتم ! که کسانی که دوست دارند زشتی ها ...

در ضمن


آیا كسی می تواند ادعا كند كه بی حجابی و اشاعه اون در بین جامعه مسلمین از مصادیق زشتی و فحشا نیست

90:


احتمالا روزه که نیستید ؟!

البته با آب دهان سگ دریا نجس نمیشه ؟! (:

91:

نه فقط شما میشناسی (: !!! ممنون که از علم غیبتون هستفاده کردید و فهمیدید در روزگار من چی میگذره (:

92:

سلام...
اقای محترم شما یه سلام نوشتید و یه ایه قران در مورد گناه و کفاره ان بدون زمینه قبلی از یه خانم نقل قول گرفتید...
وقتی این حرف شما منطقی بود که فقط یک پست محسوب می شد نه نقل قول به یک نفر
بهتره این جور نقل قولها برای یک مرد داده بشه هم جنس خودتون نه به خانم متاهل که سن و سالی ازشون گذشته ...و رنجشی هم پیش نیاد..
ناموس من ایرانی فقط محارم من نیستن ...بهتره به ناموس دیگران هم احترام گذاشته بشه ...من صراحتن فرمودم به شما این پست توهینه چون نقل قول به یک نفر خاص داده شده..عادت ندارم در بحث های که حاشیه زیاد داره شرکت کنم ...برای اینه به عقایدم توهین نشه به عقاید دیگران هم توهین نمیکنم...موفق باشید

93:

سلام !

بنده خوشحال میشیم اگه حین سجده به من بگویید اشتباه سجده میکنی و باید اینطور سجده کنی !البته اگه حق را بگویید (:


برخي بر اين باورند كه «حجاب» و چگونگي رعايت اون در محدوده ي حريم خصوصي هست و مي تواند آزادانه نوع پوشش خود را انتخاب كند؛ بنابراين، اين مسئله يك تكليف شخصي محض هست نه يك مسئله اجتماعي و قانونگذار نمي تواند براي اون قانون وضع كند.

پوشش بيروني زنان و حتي مردان در محيط اجتماعي در حيطه ي امنيت اجتماعي نيز تأثيرات محسوسي بر جاي مي گذارد، چه بسيار پوشش هاي نادرست و تحريك آميز كه بسياري از مخاطرات و ناهنجاري هاي اجتماعي را پديد آورده هست.
بنابراين خواه حكومت «اسلامي» باشد يا نباشد، زنان مسلمان بايد حدود الهي را رعايت نمايند و اگر اهل رعايت نيز نيستند، سرپيچي خود را آشكار نكرده و نافرماني از خداوند را ترايشانج ننمايند.

چنانچه روزه خواري علني، ترك علني نماز، شرابخواري علني و علني نمودن هر معصيت ديگر، گناه بزرگتر و مضاعفي هست.

94:

دوست عزیز ! اولا این آیه مستقیما ! نمیگه که من یا دیگری زنا کار هستیم ! داره میگه کسایی که دوست دارند این زشتی ها در بین امت رواج پیدا کنه !

و ایشون فرمودند یه روز حجاب آزد بشه ! بنده هم این رو گذاشتم ! که کسانی که دوست دارند زشتی ها ...

در ضمن


آیا كسی می تواند ادعا كند كه بی حجابی و اشاعه اون در بین جامعه مسلمین از مصادیق زشتی و فحشا نیست

95:

درود
البته من در مسایل دینی دیگران دخالت نمیکنم
رفتن من به بهشت موجه خدا فضولها رو همیشه میبره جهنم
با این تفسیر شما باید قانون جنگل حاکم بشود و همه در کار هم دخالت کنن
خوب اگر ما بخواهیم طبق اعلامیه حقوق بشر زندگی نماییم چه خاکی بر سر بریزیم
اخرش شما 313ها یا ما را میکشید با چماق یا به زور می خواهید ببرید بهشت
همان کاری که با ملاله یوسف زی کردید
خدایا کی طالبان را به بهشت میبری تا ما یک دم اسوده زندگی کنیم
بدون ترس از چوب چماق و توهین و خشونت تهدید و ارعاب

96:

شما میگید مستقیم نمیگه ..قبول ولی در مورد گناهکاریه اینو قبول دارید که ...پستهای زیادی بود که میشد نقل قول ازشون بگیرید و این ایه رو زمینه کنید که اقا باشن و رنجش بیشتر درست نشه
حالا هر کسی عقایدی داره..شما در صورت تمایل ایه را فارسی بنویسید چون ما فارسی زبانیم فارسی نوشتنشم هیچی از ارزشش کم نمیشه..
این بحث ها در دنیای مجازی و در وسعت بیشتر در دنیا فقط به نفع دشمنانمون هست..
باید سطح اگاهی بره بالا و همه مسلمانان با هم متحد بشن چه شیعه چه سنی تا دشمنان از اب گل الود ماهی نگیرن و سوء هستفادم نکنن...تا به حال این بحث ها اثری هم داشته ...البته به دو گروه میگم ..صادقانه ..
خوب چه دلیل داره دنبالش بریم ...


97:

من هم نفرمودم دخالت می کنید شما یه مثال زدید بنده هم جواب مثالتون رو دادم فرمودم خوشحال میشم اگه یه وقت من رو دیدید که دارم سجده می کنم و اشتباه وایسادم به من لطف کنید و بگید آقا سجده کردند اینطوری نیست ! به این شکل هست !!!

حرفی بود که خود خداوند در قران فرموده بود ! نه دخالت بنده !

98:

واکنش طبیعی ...؟!
اگر واکنش طبیعی کتک زدن انسانه پس واکنش غیر طبیعی چیه ؟
از اینکه بد حجابی خانم ها و بی غیرتی مردها چه گندی به جامعه اجتماعی میزنه به کنار
ولی تایید رفتار وحشیانه این خانم خارج از محدوده عقلی و اجتماعیه برای جای تعجبه؟؟
.
.
.
جند نکته که دوستان فرمودند برام جالب بود
یکی شرایط امر به معروف بود.
یکی نحوه امر به معروف بود .برای هر کسی یه جور باید برخورد کرد.
.
.
.
اما این تصور هست برای شما که داره فضولی میکنه به نظرم کمی باید روش فکر بشه.

امر به معروف و نهی از منکر در قراون

و لتكن منكم امة يدعون الی الخير و يأمرون بالمعروف و ينهون عن المنكر و اولئك هم المفلحون؛ و بايد از ميان شما گروهی امت را به نيكی دعوت كنند و به كار شايسته وا دارند و از زشتی باز دارند و اونان همان رستگارانند.(سوره آل عمران آيه ۱۰۴)
كنتم خير امة اخرجت للناس تأمرون بالمعروف و تنهون عن المنكر و تؤمنون باللَّه
شما بهترين امتی هستيد كه برای امت پايدار شده‌ايد به كار پسنديده فرمان می‏دهيد و از كار ناپسند باز می‏داريد و به خدا ايمان داريد.(سوره مباركه آل عمران آيه ۱۱۰)
والمؤمنون و المؤم‌نات بعضهم اولياء بعض يأمرون بالمعروف و ينهون عن المنكر
و مردان و زنان با ايمان، دوستان يكديگرند كه به كارهای پسنديده وا می‏دارند و از كارهای ناپسند باز می‏دارند.

(سوره توبه آيه ۷۱)

امر به معروف و نهی از منکر در سخنان اهل بیت

  • علی بن ابی‌طالب: پایندگی شریعت به امر به معروف و نهی از منکر و برپاداشتن حدود هست.[۹]
  • علی بن ابی‌طالب: نفرین خدا بر کسانی که به خوبی فرمان می‌دهند و خود اون را فرو می‌گذارند و بر کسانی که از زشتی باز می‌دارند و خود مرتکب اون می‌شوند.[۱۰]
  • علی بن ابی‌طالب: کسی که در برابر منکر با دل و دست و زبان خویش اعتراض نکند، او مرده‌ای هست در میان زندگان.[۱۱]
بعد میرسیم به حکم اون:
امر به معروف و نهى از منكر, واجب كفایی هست كه اگر افرادى - به قدر كفايت - به انجام اون اقدام كنند, از ديگران ساقط مى شود.
یعنی اگر انجام ندیم کار واجبی رو ترک کرک کردیم ....

پس وظیفه شرعیه نه فوضولی ....

با این دید نگاه کنیم.

بی کار نیستیم خودمون رو تو دردسر بندازیم.
.
.
شما دارای رفقایی هستین دوست داری همه شما رو تایید نمايند یا اگر مشکلاتی داشتی به شما بگن تا اصلاح کنی.

دوست باید مثل آینه باشه بدی و خوبی و نشون بده قبل داری یا نه؟
حالا اگر این امر در محدوده بزرگتر مثل یه خانواده - یه محله - یه جامعه انجام بشه کمک میکنه در حذف شدن کارهای نامناسب و افزایش رفتارهای نیک.
بدون اینکه به پلیس نیازی باشه
رفتار منفعلانه جامعه درست نیست ، هر کسی هر کاری بخواد انجام بده (نکته اینجاست که گاهی رفتارهای فردی تاثیرات اجتماعی داره ، این دخلالت در کار دیگران نیست .)
مثلا فردی که در یک ساختمان صدای آهنگ رو بلند کرده ، این دیگه به خودش مربوط نمیشه
نارحتی افراد اون ساختمان رو در بر داره ، پس بایستی تذکر داده بشه (اینم امر به معروفه دیگه ، کسی که آسایش دیگران رو سلب میکنه داره گناه میکنه، فقط چادر و موی سر که نیست !)
میخواستم نظرت رو در این مورد بدونم
که
1- آیا منظور شما اینه که بایستی در رابطه با این مسائل مثل مثال ساختمان یا حجاب رفتار منفعالانه داشته باشیم؟

99:

این آیه داره میگه کسانی که دوست دارند زشتی ها بین امت رواج پیدا کنه ! آخر و عاقبتشون میشه این ! آی امت !!! همونطور هم گه فرمودم !

آیا كسی می تواند ادعا كند كه بی حجابی و اشاعه اون در بین جامعه مسلمین از مصادیق زشتی و فحشا نیست ؟!

اتفاقا من هم بخاطر این از ایشون نقل قول گرفتم چون ایشون اون جمله ای رو که مطابق با این آیه بود نوشته بود !! اگر کس دیگه ای بود حتما از اون نقل قول می گرفتم !

که حجاب آزاد بشه !

یعنی چی ؟! فارسی نوشتن آیه قران با عربی نوشتنش چه فرقی داره ! اصل قران به زبان عربی هست نه فارسی !!100:

خیلی فرق میکنه ..ما ایرانی ها زبان مادریمون فارسیه و نوشته فارسی رو بهتر درک کنیم
در ضمن اگر قران عربی نازل شد برای این بود که در یک کشور عرب زبان نازل شد و بس ..
حالا کلام خدا به هر زبانی میخوات نوشته بشه ..تاثیر خودشو داره ..مهم درکشه و فهمیدنش
در ضمن قران با هر زبانی نوشته بشه مقدسه نه هر جمله ای که عربی نوشته بشه

101:

خوب دوست عزیز خیلی سخت نیست گوگل رو باز میکنی آیه رو داخلش مینویسی ترجمه اش رو برات پیدا میکنه ! یا میری از خود قران نگاه میکنی !

ما که اینجا بحث نزول قران رو نمی کنیم !

فک کنم مشکل پايه ی شما و اون خانوم محترم اینه که اصلا به ترجمه آیه دقت نکردید ! و ببینید آیه چی داره میگه !! و سریع خشاب رو پر کردید و تفنگ رو گرفتید طرف من ! که شما به ایشون فرمودید زناکار !

102:

نه برعکس ..شما متوجه عرایض بنده نشدید از اولش بهتره واضح تر بگم
در این روزها توهین ها زیاد شده البته تاپیک های اینچنینی هم زیاد شده و هر جناحی کار خودشو پیش میبره
ولی من مشکلم با نقل قول شما فقط ابراز توهینی بود که به وسیله ایه قران بیان شده بود و اینو سوءاستفاده از کلام خدا میدونم وگرنه اگر یه جمله از خودتون بود دلیلی نداشتم در این معقوله صحبت کنم ...بیان این ایه باعث میشه که رنجش ها از دین زیاد بشه ..و امت از معقوله دین رانده بشن..


103:

سلام
من همه پستها رو خوندم کاری هم به موضوع ندارم هر چند به نظر منم امر به معروف واجبه ولی شرایط خاصی داره.
کلا ازتون نقل قول گرفتم که بگم هر چند من خودم بی 313 رو تقریبا افراطی میدونم ولی آیه قرانی که در نقل قول از شما نوشتند اصلا معنیش اون چیزی نیست که شما فکر میکنید هر چند اینجور که من فهمیدم خودتون مسلط به زبان عربی هستید،فاحشه همونطور که میدونید معنی زشتی میده و با چیزی که الان مترادف با این لغته کاملا فرق میکنه و مطمئن هستم منظور ایشون هم اون کلمه نبوده.
موفق باشید.


104:

سلام حمید امیدوارم حالتون خوب باشه،طاعاتتون قبول.
آقا حمید یعنی شما معتقدی به خاطر اینکه رنجش از دین زیاد نشه کاری به کار بد حجابی نداشته باشیم؟؟
ببین یه مقوله بدحجابی هست یه مقوله دریدگی و بی حیایی، که هر چند هر دو موضوع از نظر من بد محسوب میشه ولی بی حیایی رو من به مراتب بدتر از بی حجابی میدونم که به نظر من این خانم بی حیا بودند و بیشتر امتی هم که به نظاره ایستاده بودند به دلیل همین بی حیایی و ترس از آبروی خودشون بوده،من کلا از زور و اجبار بدم میاد ولی بی تفاوتی باعث وقیح شدن این اشخاص شده.


105:

سلام زری خانم بله قبول دارم ..
به مینا خانم هم فرمودم اقا محمد همچین تصوری نداشتن
منتها بحث های این چنینی خیلی ها رو از هم میهن و دین رانده ..و به نفع هیچکی نیست و نتیجه ای هم نداره

106:


مرسی خانم عزیز...ولی
اولا بنده عرب زبانم..ثانیا قراون خوندم..ثالثا تو نت هم آیه رو گذاشتم و سرچ کردم و تو تفاسیر همین معنی رو میداد

107:


توهین ؟! بنده کجا توهین کردم ؟! میشه بگید ؟! سوء هستفاده ؟! چه سوء هستفاده ای ؟!

ایشون فرمودن حجاب آزد بشه ...

بنده هم فرمودم ! شما که معتقد هستی ! قران اینو میگه کسانی که دوست دارند زشتی ها ...ارتباطشم فرمودم که ...

با خط قرمز !

108:

بله بی حیایی به خوب چیزی اشاره کردید..
من در پست اولم فرمودم در کودکی چه دیدم ...و چه برخوردی با کسانی که حجابشون کامل نیود میکردنند ..اونا رو به شلاق تو پارک میزدنندو داد و فریاد و توهین میکردند..اون کار درست نبود ...

چادر هم از سر کسی کشیدن درست نیست
امر به معروف نباید در جمع یا اجتماع باشه ...اگر نفر سومی ببینه یا متوجه بشه ریا میشه و دیگه امر به معروف نیست

109:

شما دوست عزیز ترجمه آیه رو بذارید ! اگه ترجمه آیه فرموده بود زبونم لال شما زنا کار هستید ! من رسما از شما معذرت خواهی می کنم !

ترجمه آیه داره میگه کسانی که دوست دارند این کار رواج پیدا کنه ! مستقیما شخص رو خطاب برنامه نده که !

ار هر شخصی هم که ترجمه کرده بذارید اصلا ترجمه های گوناگون افراد رو بذارید !

ببینیم کجا فرموده

110:

خوب ایشون نظر دادن شما هم نظر دادید..این چه اشکالی داره ..شما هم عقاید محترم خودتون رو دارید
ولی نقل قول شما یه ایه از قران بوده ..بهتره نظر از خودتون باشه نه از قران

111:

خوب خداوند قران رو برای چی فرستاده ؟! برای اینکه راه درست رو به ما نشون بده ! نفرستاده بذاریم توی طاقچه خاک بخوره !!

مگه از کلام خدا بالاتر هم هست ؟! مگه خدا قران رو نفرستاده که در زندگی ازش بهره ببریم !

طبق این نظر شما باید قران ببندیم دیگه در هیچ زمینه ای ازش اشتفاده نکنیم !!!

بنده از همین کلام خداوند فرمودم که کسانی که دوست دارند ....


112:

سلام زری خانم
ببخشید من یادم رفت جواب سلام شما رو بدم ..بنده رو عفو کنید
ممنون خوبم خداروشکر
و همچنین..شما خوبید..کوچولو خوبه..


113:

این چه حرفیه یکبار جواب سلامم رو دادید، شکر خدا همه خوبیم ممنون از لطفتون
شما مگه چند سالتونه که وقایع شیراز یادتونه؟

114:

خواهش میکنم
من متولد 57 هستم این جریان من 5 سالم بود تقریبا..البته شهادت دستغیب هم یادمه و خاکسپاریش اون موقع کوچکتر بودم..


115:

من هم تو قراون خودم نگاه کردم و هم در گوکل سرچ کردم معنی دقیق آیه

کسانی که دوست دارند زشتیها در میان امت با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکی برای اونان در دنیا و آخرت هست؛ و خداوند می‌داند و شما نمی‌دانید!﴿19﴾

کسانی که دوست دارند زشتیها در میان امت با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکی برای اونان در دنیا و آخرت هست؛ و خداوند می‌داند و شما نمی‌دانید!﴿19﴾

کسانی که دوست دارند که زشت کاری در میان اونان که ایمان آورده اند شیوع پیدا کند ،برای اونان در دنیا و آخرت عذابی پر درد خواهد بود و خداست که میداند و شما نمی دانید

آیه 19 سوره نورکسانی که دوست دارند زشتیها در میان امت با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکی برای اونان در دنیا و آخرت هست؛ و خداوند می‌داند و شما نمی‌دانید!﴿19﴾

116:

البته طبیعی لزوما بهترین و اخلاقی ترین نیست.

این دیگه خیلی واضحه هر کسی خودشو وارد جامعه کنه احتمالا روزنامه ها کاریکاتورشو میکشن، امت مسخره اش میکنن، ایرادهاشو نشون میدن.

تقریبا هیچ آدم معروفی از این امر مستثنا نیست.

عقاید هم همینطور هر عقیده ای که وارد جامعه شد بصورت خودکار با واکنش(منفی) مواجه میشه.

واکنش هم میتونه بصورت مقاومت، توهین و ریشخندِ عقاید یا واکنش فیزیکی به کسانی که بوسیله اون عقیده مزاحمت ایجاد مینمايند، باشه.


خب این خانوم خیلی واضحه تنها و تنها بخاطر اینکه زورش نمیرسیده تذکر مودبانه داده وگرنه ...

.

پس اینکه بگیم صرفا تذکر مودبانه بوده درست نیست...

حرکت خانوم بی حجاب دفاع از خودش در برابر زور بوده...

جند نکته که دوستان فرمودند برام جالب بود
یکی شرایط امر به معروف بود.
یکی نحوه امر به معروف بود .برای هر کسی یه جور باید برخورد کرد.
.
.
.
اما این تصور هست برای شما که داره فضولی میکنه به نظرم کمی باید روش فکر بشه.

امر به معروف و نهی از منکر در قراون

و لتكن منكم امة يدعون الی الخير و يأمرون بالمعروف و ينهون عن المنكر و اولئك هم المفلحون؛ و بايد از ميان شما گروهی امت را به نيكی دعوت كنند و به كار شايسته وا دارند و از زشتی باز دارند و اونان همان رستگارانند.(سوره آل عمران آيه ۱۰۴)
كنتم خير امة اخرجت للناس تأمرون بالمعروف و تنهون عن المنكر و تؤمنون باللَّه
شما بهترين امتی هستيد كه برای امت پايدار شده‌ايد به كار پسنديده فرمان می‏دهيد و از كار ناپسند باز می‏داريد و به خدا ايمان داريد.(سوره مباركه آل عمران آيه ۱۱۰)
والمؤمنون و المؤم‌نات بعضهم اولياء بعض يأمرون بالمعروف و ينهون عن المنكر
و مردان و زنان با ايمان، دوستان يكديگرند كه به كارهای پسنديده وا می‏دارند و از كارهای ناپسند باز می‏دارند.

(سوره توبه آيه ۷۱)

امر به معروف و نهی از منکر در سخنان اهل بیت

  • علی بن ابی‌طالب: پایندگی شریعت به امر به معروف و نهی از منکر و برپاداشتن حدود هست.[۹]
  • علی بن ابی‌طالب: نفرین خدا بر کسانی که به خوبی فرمان می‌دهند و خود اون را فرو می‌گذارند و بر کسانی که از زشتی باز می‌دارند و خود مرتکب اون می‌شوند.[۱۰]
  • علی بن ابی‌طالب: کسی که در برابر منکر با دل و دست و زبان خویش اعتراض نکند، او مرده‌ای هست در میان زندگان.[۱۱]
بعد میرسیم به حکم اون:
امر به معروف و نهى از منكر, واجب كفایی هست كه اگر افرادى - به قدر كفايت - به انجام اون اقدام كنند, از ديگران ساقط مى شود.
یعنی اگر انجام ندیم کار واجبی رو ترک کرک کردیم ....

پس وظیفه شرعیه نه فوضولی ....

با این دید نگاه کنیم.

بی کار نیستیم خودمون رو تو دردسر بندازیم.
.
.
شما دارای رفقایی هستین دوست داری همه شما رو تایید نمايند یا اگر مشکلاتی داشتی به شما بگن تا اصلاح کنی.

دوست باید مثل آینه باشه بدی و خوبی و نشون بده قبل داری یا نه؟
حالا اگر این امر در محدوده بزرگتر مثل یه خانواده - یه محله - یه جامعه انجام بشه کمک میکنه در حذف شدن کارهای نامناسب و افزایش رفتارهای نیک.
بدون اینکه به پلیس نیازی باشه
رفتار منفعلانه جامعه درست نیست ، هر کسی هر کاری بخواد انجام بده (نکته اینجاست که گاهی رفتارهای فردی تاثیرات اجتماعی داره ، این دخلالت در کار دیگران نیست .)
مثلا فردی که در یک ساختمان صدای آهنگ رو بلند کرده ، این دیگه به خودش مربوط نمیشه
نارحتی افراد اون ساختمان رو در بر داره ، پس بایستی تذکر داده بشه (اینم امر به معروفه دیگه ، کسی که آسایش دیگران رو سلب میکنه داره گناه میکنه، فقط چادر و موی سر که نیست !)
میخواستم نظرت رو در این مورد بدونم
که
1- آیا منظور شما اینه که بایستی در رابطه با این مسائل مثل مثال ساختمان یا حجاب رفتار منفعالانه داشته باشیم؟
من با زور مشکل دارم، با تذکر دوستانه مشکلی ندارم و هیچوقت در برابر تذکرِ صرف واکنش فیزیکی رو تایید نمیکنم.

ولی مساله اینجاست که این گروه خاص از مسلمانان فقط جاهایی که زورشون نمیرسه به تذکر قناعت می نمايند.

تازه این تذکر به اصطلاح مودبانه رو برعکس کردم و نشون دادم هتا در حد تذکر هم خیلی حرف سنگینیه...

فرمودم به یک محجبه هم بگوییم "میشه حجابتو برداری" باید منتظر واکنش شدید بود...

باز هم قیاس مع الفارق؟:)
در مورد ایجاد صدا در ساختمان این یک مساله توافقی بین هر کس با همسایه ها هست که به احترام همدیگه صدای بلند ایجاد ننمايند.

اینجا واضحا یک معامله با سودرسانی دوسویه در کار هست: من مزاحم شما نمیشم شما هم مزاحم من نمیشی.

ولی این حجاب اجباری هم یک مساله دو طرفه و توافقیه؟ یا نه یه عده بدون توافق بی حجابها این قانون رو وضع کرده اند؟ مثلا بی حجابها بوسیله این قانون به کدام خواسته شون میرسن؟ آیا محجبه ها هم این وسط چیزی میدن یا فقط چیزی میگیرند؟ خیلی خب تا حالا چه سهمی از این حجاب اجباری به بی حجابها رسیده؟

جدا از این، بی حجابی آزادی عمل دیگران رو نمیگیره: محجبه ها بتوانند حجاب داشته باشند، بیحجابها هم بتوانند بی حجاب باشند.
اصولا تجربه نشون داده بحث با کسی که آزادی با و بی حجاب بودن رو حق امت نمیدونه چندان فایده ای نداره.


در مورد سئوالتون، به شخصه تذکر خواهم داد و قطعا به احترام من و بقیه این کار رو ادامه نخواهد داد و اگر هم مجبور به ایجاد سر و صدا بود از راه دیگه این مزاحمتشو جبران خواهد کرد(با سودرسانی از راهی دیگر)...

+
لازم نیست بگم با هرگونه اعمال اجبار به مخالفان عقیده ام شدیدا مخالفم.

از جمله مسلمانان و محجبه ها...


117:

نمیشه یک طرفه پیش قاضی رفت چون همیشه برنده تویی .

باید صحبت طرف دیگر ماجرا رو شنید بعد قضاوت کرد ، شاید در اون صورت اکثریت حق رو به خانم بدحجاب (بقول راوی)بدن .
بنظر من اینکه هر کسی به اسم امر به معروف بخواد به بقیه امت تذکر بده اشتباهه چون :
اولا: وظیفه مامورین قانونی چیه و آیا اینکار دخالت در کار انها محسوب نمیشه .


دوما : باعث افزایش جنایت به اسم مامورین پوشش شخصی میشه که نمونه های زیادی اتفاق افتاده و در مطبوعات هم چاپ شده.
سوما : تذکر به افراد متخلف قواعد خاص خودش داره ولی ممکنه کسی که بنام آمر به معروف به امت تذکر میده این قواعد رعایت نکنه و با توجه به اینکه آستانه تحمل امت هم به نسبت گذشته کمتر شده باعث برخوردی مانند نمونه بالا بشه

118:


خانوم عزیز : دلیل اینکه دارین بر زشتی حرف ایشون درپوش میزارید رو نمیدونم..امیدوارم دلیل قانع نماينده باشه..

بعد هم اگه معنی فاحشه بمعنای زشتی هم باشه این حرف و گذاشتن این آیه برای من باز هم خیلی ناراحت نماينده بود...مطمنا اگر برای شما هم میزاشتن ناراحت میشدیضمنا من کجای پستم بهشون فرمودم که من خواهان لخت شدن و برهنگی و بیحجابی هستم؟ لطفا مشخص کنید تا من تسلیم بشم
.
من فرمودم پوشش اختیاری .ضمن اینکه ( اگر روزی پوشش اختیاری شد ..خودم هیچوقت روسیری و شالم رو برنمیدارم.حالا با این عقایدم چرا برنمیدارم یه امر بسیار شخصیه) شاید مانتو شلوار نپوشم ولی مثلا کت و دامن بپوشم ..ولی روسریم رو برنمیدازم..

پس وقتی من همچین عقیده ای دارم پس هرگز نمیام درباره امتیازات عدم وجود حجاب بگم.

میگم امیدوارم بدون زور و سخت گیری هرکس خودش حجابشو اختیار کنه و انتخاب کنه..

پس گذاشتن این آیه و نقل قول گرفتن از من واقعا بیجا و مضحک بود....


119:

راستی

به چند سفری که به چند کشور داشتم ..روسریمم برنداشتم....


120:

قبل از هر چیز من باید بگم که شما هم مثل یکی دیگر از دوستان که چند وقت پیش احساس کرد من از بی 313 دفاع کردم باید بدونید که من شاید اصل اعتقاداتم مثل بی 313 باشه ولی روش و منشم از زمین تا آسمان با ایشون تفاوت داره و بارها شده در بسیاری از تایپیکها با ایشون سر خیلی از مسایل بحث کردم و قبلا هم فرمودم یکبار ایشون من رو به خدا هم واگذار کرده، من و ایشون اعتقادات مذهبیمون یکیه ولی بنده ایشون رو جز افراطی ها میدونم و خودم سعی میکنم اعتدال رو رعایت کنم تمام توضیحات برای این بود که بدونید دفاعی از شخص خاصی نمیکنم
و اگر اینجا از شما نقل قول گرفتم به دلیل این بود که احساس کردم ناراحتید و درست میگید اگر کسی به من هم کلمه نامربوطی بگه من تحمل نمیکنم ،ولی چون خودم مطمئن بودم فاحشه در عربی به معنی کسی هست که کار زشتی انجام میده و شما فرمودید سرچ کردید و معنیش جوری بود که شما میگید میخواستم مطمئن بشم و این کلمه رو پیگیری کردم فقط همین.

شما جایی از پستتون نفرمودید خواهان برهنگی و لخت شدن هستید و من هم جایی از پست ایشون ندیدم که فرموده باشن شما خواهان این موارد هستید.

کل منظورم این بود که شما به عنوان یک خانم متاهل ازکلمه ایشون ناراحت نشید چون منظورشون این نبوده حالا اگه سر پستهای دیگه هم از ایشون دلخورید من دیگه اطلاعی ندارم .
موید باشید

121:


مرسی ....

من اصلا نفرمودم شما دارید ازش دفاع میکنید ..ولی احساس کردم که دارین زشتی حرفش رو کتمان میکنید ..خب حالا بگذریم


از ایشون اصلا دلخور نیستم..چون برام اهمیت ندارن.ایشون همش در حال قضاوتن و یک لحظه آرامش ندارن
از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کني.

ديپاک چوپرا


از شما هم خیلیییییییییییییی سپاس گذارم که وقت گذاشتین ...موفق و کامروا باشید.
122:

[quote=Leonardo;3981382]البته طبیعی لزوما بهترین و اخلاقی ترین نیست.

این دیگه خیلی واضحه هر کسی خودشو وارد جامعه کنه احتمالا روزنامه ها کاریکاتورشو میکشن، امت مسخره اش میکنن، ایرادهاشو نشون میدن.

تقریبا هیچ آدم معروفی از این امر مستثنا نیست.

عقاید هم همینطور هر عقیده ای که وارد جامعه شد بصورت خودکار با واکنش(منفی) مواجه میشه.

واکنش هم میتونه بصورت مقاومت، توهین و ریشخندِ عقاید یا واکنش فیزیکی به کسانی که بوسیله اون عقیده مزاحمت ایجاد مینمايند، باشه.


خب این خانوم خیلی واضحه تنها و تنها بخاطر اینکه زورش نمیرسیده تذکر مودبانه داده وگرنه ...

.

پس اینکه بگیم صرفا تذکر مودبانه بوده درست نیست...

حرکت خانوم بی حجاب دفاع از خودش در برابر زور بوده...
[quote]
من قبول ندارم
یعنی اگر هر فردی تذکر مودبانه بده شما میگی چون نتونسته ؟!! دلیل نمیشه که
من اگر خودم از بخوام به کسی نظری بدم مودبانه و با خوش رویی نه اینکه زورم نمیرسه نه ، من به نتیجه اش فکر مکینم نه فقط تذکر ...
من با زور مشکل دارم، با تذکر دوستانه مشکلی ندارم و هیچوقت در برابر تذکرِ صرف واکنش فیزیکی رو تایید نمیکنم.

ولی مساله اینجاست که این گروه خاص از مسلمانان فقط جاهایی که زورشون نمیرسه به تذکر قناعت می نمايند.

تازه این تذکر به اصطلاح مودبانه رو برعکس کردم و نشون دادم هتا در حد تذکر هم خیلی حرف سنگینیه...

فرمودم به یک محجبه هم بگوییم "میشه حجابتو برداری" باید منتظر واکنش شدید بود...

مثال که همه ابعاد مسئوله رو در بر نمیگیره ، در مثال چی نیست
بعدش همه این قوانین در وقت خاص خودش مطرح شده و نظر گرفته شده .
به نظر من بد حجابی برای نظام جامعه و خانواده تاثیر منفی داره ، آینده بی حجابی و بد حجابی ما میشه خال فعلی کشورهایی که خانواده نقش کمرنگی داره ، مشکلات بزرگی که برای این جوامع پیش اومده و کور کورانه داریم به این سمت میریم.
بد حجابی کار درستی نیست که بخوایم براش حقی قائل بشیم بازم تاکید میکنم رفتار بدحجابی نه خود فرد .
مثلا کسی داره به صورت غیر مستقیم به خانواده و جامعه شما (به صورت غیر عمدی یا عمدی) حق این کارو داره .
اینجا رفتار مثبتی صورت نگرفته که بخواد بده بستونی صورت بگیره .

جدا از این، بی حجابی آزادی عمل دیگران رو نمیگیره: محجبه ها بتوانند حجاب داشته باشند، بیحجابها هم بتوانند بی حجاب باشند.
اصولا تجربه نشون داده بحث با کسی که آزادی با و بی حجاب بودن رو حق امت نمیدونه چندان فایده ای نداره.
همون بحثه انفعال میاد وسط همچنین تاثیر اجتماعی این عمل که خوب شما قبول ندارید ،یا نمخواهید قبول کنید.
این نظر شخصی شماست ......در مورد سئوالتون، به شخصه تذکر خواهم داد و قطعا به احترام من و بقیه این کار رو ادامه نخواهد داد و اگر هم مجبور به ایجاد سر و صدا بود از راه دیگه این مزاحمتشو جبران خواهد کرد(با سودرسانی از راهی دیگر)...

شما علم به این داری که این کار فرد در ساختمان اشتباهه
دوم میبینی که مزاحمتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای افراد ساختمان ایجاد میکنه
با احترام تذکر میدن ( این همون نهی از منکر هست و وظیفه امت)
اگر این کار به درستی و توسط همه اعضای جامعه انجام بشه دیگه کار به جاهی بالاتر کشیده نمیشه
+
لازم نیست بگم با هرگونه اعمال اجبار به مخالفان عقیده ام شدیدا مخالفم.

از جمله مسلمانان و محجبه ها...

بنده تذکر مودبانه رو فرمودم عزیز که وظیفه امته
یک تذکر با توجه به شرایط فرد و رسیدن به نتیجه دلخواه ( که یه هنره)
بعضی رفتارها نظر شخصیه اون فرد هست نسبت به یک قانون از اسلام نه خود اون قانون

123:

سلام بر opal عزیز
در مورد زور و اجبار با نظر شما کاملا موافقم
یکی از بزرگترین مشکلات جامعه اینه که بعضی از دوستان فکر مینمايند با اجبار و زور همه کارها درست میشه ولی تاثیر معکوس داشته و وضع بدتر میکنه .

در ثانی عقل و قدرت انتخاب امت چی میشه؟
شاید هم معتقدند که خودشون بیشتر از بقیه میدونن و میفهمن

124:


سلام مهران...هرکاری که با زور و خشونت باشه نتیجه عکس میده..مطمنا هر انسانی خواهان آرامش و ملایمته..

تو همین زندگی اگر زن و مرد با خشونت و لجبازی باهم رفتار کنن...بجز نفرت از همدیگه چی عایدشون میشه؟


تجربه نشون داده همیشه جبر نیاز به اعمال خشونت داشته و داره ..وقتی حجاب اجبار میشه پس عدم رعایتش با جبر و خشونت همراه میشه..

چرا تنها یک زن ایرانی باید با داشتن حجاب مصون باشه؟ چرا زنان اروپایی ..آمریکا وخیلی از کشورهای اسیایی بدون حجاب مصون هستن؟

اگه برنامه به ارائه آمار فساد و فحشا دراون کشورها و کشور خودمون باشیم..اماری که اونها ارائه میدن شفاف و بدون دستکاریه..ولی امار ایران شاید تنها مواردی که به قانون شخص پناه برده باشه ارائه میشه و خیلی هااصلا از ترس آبرو یا عنوان نمیکنن یا آمار تفسیر به رای میشه و دستکاری !!!

من فرمودم با حجاب موافق بوده و هستم..چون خودم تو یه یک خانواده مذهبی بزرگ شدم..مادر من چادر به سر میکنه پس من نمیتونم با چادر مخالف باشم اگه من مخالفت کنم یعنی با مادر خودمم باید مخالفت کنم..

ولی بعضیا که فکر میکنن حجاب باعث تحکیم و سلامت و مصون ماندن جامعه میشه در اشتباهن...

تعهد و رعایت قوانین و آگاهی به قانون موجب امنیت و آسایش خاطر ماست..


125:

نمردیم و معنای تمامیت خواهی و زور گویی را هم فهمیدیم.


هر انسانی یک سری چیز هایی را خوب می داند و یک سری چیز ها را بد می داند.

جدای از عقاید انسان ها یک سری چیز ها واقعا خوب هستند و یک سری چیز ها بد.


اگر هر کسی بخواهد بنده را امر به خوبی (از نظر خودش) بکند ایرادی در امر کردنش نیست بلکه ایرادی که می توان گرفت بر چیزی هست که او فکر می کند خوب هست.

، مشکل لئوناردو با اصل امر به معروف بود که فرمودم نه بنده مشکلی با امر به معروف هیچکس ندارم (تمامیت خواه نیستم بلکه خیر خواهم) ولی این حق را دارم که با معروف های دیگران مشکل داشته باشم.

شاید یک نفر دزدی کردن را خیر بداند.

همانطور که شما هم با معروف های ما (مثل حجاب) مشکل دارید.

پس اگر تمامیت خواهی باشد شما هم تمامیت خواهی.


البته معلوم نیست چقدر در متن این خبر به نقل از فالس نیوز خالی بندی و دروغ گنجونده شده باشه ، ولی این همه مدت شما زدید و خون ریختید یک بار هم یکی فقط در دفاع از خودش واکنش نشون داده باز شما به پیروی از مسلکتون شروع به مظلوم نمایی کردید که
جدای از راست و دروغ خبر در این تاپیک فهمیدم.

ما همیشه مظلوم بودیم ، هستیم و خواهیم بود.

دیگران می زنند تقصیر ماست.

دیگران می خورند باز هم تقصیر ماست.

این مظلومیت نیست پس مظلومیت چیست؟

126:

مگر مظلوم بودن چیز خوبیست بهش افتخار میکنید ؟؟
یا ظالم یا مظلوم ؟؟ نمی شود چیزی غیر از این دو باشد ؟
تا کی اینقدر ساده اندیشی ؟
چرا کمی باخویش نمی اندیشی ؟
پدر جان رایانه های کوانتومی دارند دنیا را فتح می نمايند
اندکی به خود آیید ...

.


127:

نمیدونم چرا وقتی این جمله رو خوندم یه حس تاسف عجیب بهم دست داد!

چطور به خودمون اجازه میدیم قضاوت کنیم در مورد دیگران!؟

128:


تفتیش عقاید و قضاوت کردن ..کار همیشگی ایشونه..

129:

ببین دوست عزیز زن مسلمان یا مرد مسلمان به اختیار خود عمل میکند چون انسان هست و قدرت اختیار دارد.
و مگر حکومت اسلامی وظیفه حفظ حریم افراد را ندارد؟مگر حکومت وظیفه حل این همه بحران را ندارد؟ یعنی تمام مشکلات ما حل شده فقط مانده نحوه پوشش!
به خدا اجبار نتیجش همیشه عکس بوده.تاریخ گواه هست.


130:

اینو نقل و قول گرفتم چون واقعا حرف قشنگی بود واقعا مرسی!
متاسفانه این روزا هرکسی هر کاری میکنه رو به پای دین مینویسه و دین رو تفسیر به جانب میکنن!

131:

دوست عزیز من نظر شما رو قبول دارم که باید در زندگی از قراون بهره برد ولی ما همه کارامون تو مملکت بر پايه قراونه فقط مونده حجاب.
بعدشم حق انتخاب روش زندگی آزاده که از چه الگویی بهره ببریم
خواه قراونی یا غیره اون
البته تا جایی که نحوه این زندگی به سلامت و امنیت جامعه ضربه نزنه

132:

اوناراشی تصاویر داغونم کرد.

133:

کاش به جای حجاب اجباری ..شرف و درستی و راستی اجبار ی بود.


134:

گیلداخانم اول اون اواتارتو که روزبروز بدترمیشه واون امضاتودرست کن بعددم از اسلام وحجاب بزن
واقعا که........


135:

من تیپم خیلی ساده اس...لباسامم بیشتر رسمی و تیره هستن...

ولی اگر یکی از این گشت ارشادهایها بهم دست بزنه یا اون رو درجا میکشم یا خودمو..

136:

سلام دوست عزیز..
ممنون از تایید

137:

0- بله خودم هم در تعجبم چگونه از دست شما جان سالم به در برده ام.
1- درست.

کار این زن اشتباه .

کار اون زن درست؟
2- بحث امر به معروف تو این تاپیک نمی گنجه.

اول باید ملت ظرفیت داشته باشند.

و گرنه امر به معروف و نهی از منکر منطقا کار خوبیه و هیچ کس نمی تونه با اون مخالفت کنه مگر طرفدار منکر باشه.
3- بله باید بحث بشه.

اما از حوصله ما گذشته.

باشه برای جوونترا.
4- شما برخورد زن بدحجاب را قبول داری ؟ با هر پیش زمینه ای ذهنی.

اگر این طور باشد طالبان هم یک پیش زمینه ی ذهنی در مورد آمریکاییا دارند مگر دلیلمی شود؟
5- بحث گشت ارشاد بحث قانونیه که مجلس تصویب کرده.

اگر در مرحله اجرا درست اجرا نشه تقصیر مجریه.

این عکسا و این جملات آقای طالقانی نشان دهنده ذات شماست که هیچ وقت دنبال بحث سالم نبوده اید هی پریدن از این شاخه به اون شاخه.

همین که از این عکسا و لینکا (که کار گشت ارشادیه که ممکنه من قبول داشته باشم یا نه) توی بحث با من هستفاده می کنید نشان دهنده مظلومیت امثال بنده هست.


138:

در عکس اونارشی بی تفاوتی مردان دردآورتر از برخوردیه که با خانمها صورت گرفته
سرد ، بی تفاوت و خاموش انگار نه انگار که یک همنوع در حال درد کشیدنه

139:

بانوی گرامی

کتک خوردن اون خانوم محجبه همینقدر شما رو داغون کرد یا نه؟

140:

متاسفم برای طرز فکری که از روی آواتار یا امضاء شخصی در مورد دین و دیانتش قضاوت کنه
مطمئنم اگر دست بعضی افراد باشه پوشش بانوان این مملکت مثل طالبان انتخاب مینمايند

141:

لطف کنید دست از این منش " بزور وارد کردن امت به بهشت موعودتون " بردارید ، خدای نکرده ظرفیتش پر میشود ، غمگین میشویم ...;)یک عده قاضی متولد میشند و در طول عمر پربارشون حکم های زیادی رو علیه کسانی که حتی شناخت اندکی ازشون ندارند ، صادر مینمايند .

ایران عزیزمون هیچ وقت فقر قاضی نخواهد داشت .


142:


نه محمد رضا...راستش داغونم نکرد....

فکر نکنم این دو تا قابل قیاس باشن..

تصاویر خون آلود و این رفتارها اصلا حرکتشون با تجاوز به عنف فرقی نداره ..مگر تجاوز فقط باید هتک حرمت باشه؟

محمد رضا این تصاویر دخترها نشون از این نیست که فضولی یا دخالت یا امر به معروف کرده باشن

143:

اقای محترم شما تازه واردین و نه منو ونه گیلدا خانوم رو نمیشناسی ولی من مذتهاست با پستهای ایشون و دفاعیاتشون از حجاب و جکومت و امثالهم اشنام
طبق فرمایش حضرت رسول زطب خورده نباید منع رطب کنه
پس باید حرف و عمل یکی باشه تا اثرگذارباشه والا میشه مسخره کردن دین

144:

Opal عزیز
لطف می فرمودید اونجا یک دوستی آشنایی پیدا می کردید و دعوتش می کردید
اینجا تا موقع رسیدن به ایران توی همون فرودگاه احترام به عقاید دیگران را یادش
می دادیم!!!
اونها بلد نیستند که قانون خودشون رو به شما دیکته نمايند ! کلا از دنیا عقبند
ذلیل مرده ها...


145:

سلام خانم گل
دیلک جان امر به معروف یکی از واجبات دین اسلامه والبته این واجب شرایطی داره وهرکسی ان شرایط را نداره
پس اگر کسی این واجب را به عمل میاره به حکم دینش عمل کرده وما نباید اون شخص زامورد تمسخر برنامه بدیم وبا فکر کنیم نوعی دیکته کردن عقایدشه

146:

درود
بر هر خانم ایرانی واجب هست یک دوره کلاس اموزش دفاع شخصی را طی نماید
در این کشور ظاهرا قانون وجود ندارد
و هر شخصی میتواند قانون را منطبق با امیال و خواست های شیطانی خویش تفسیر نماید
برخی به زور چماق می خواهند امت را به بهشت رهنمون سازند
و این بر خلاف اصل لا اکرا فی دین میباشد
ما انسانیم گوسفند نیستم

147:

درود شاداب عزیز
امر به معروف و نهی از منکر اولا مراحلی داره که به کررات در موردش صحبت شده
دوما برای مسلمانان هست نه غیر مسلمانان.
چیزی که من ازش با طعنه یاد کردم شرح حال بارزی از یک غیر مسلمان بود
که حالا خوب یا بد راه گم کرده و سر از مملکت ما در آورده ولی به محض ورود
مجبورش می کنیم که مثل ما فکر کنه و مثل ما رفتار کنه .
یا باید فرموده میشد امر به معروف با اعمال شاقه یا هم که وقتی در و دیوار شهر
و روزنامه ها و مجلات و تلویزیون و تریبون ها و همه و همه دم از این قبیل امر به معروف ها
می زنند دیگه خیلی مسخره هست که یک عابر هم بیاد اینطوری وارد عمل بشه و
اینطوری سنگ رو یخ بشه!البته قبلا هم عرض کردم عکس العمل هر دو طرف ماجرا
مصداق کاملی از افراط و تفریط هست و شخصا نه تنها از هیچکدام دفاع نمی کنم بلکه
جفتشان را هم مزمت می کنم .
ولی تصور می کنم دیگه وقتش رسیده که کمی هم کلاهمون رو قاضی کنیم و
دست از سر امتی که به هر دلیلی عقاید ما را نمی پسندند بر داریم و اینقدر
موی دماغ هم نشیم.
باور کنید اگر بتونیم همین یک کار را انجام بدیم سیل عظیمی از امت رو به سمت
خودمون راغب می کنیم ولی مگر این حس زورگویی به ما مجال این کارها را هم
می دهد!حاشا و کلا

148:


اتفاقا میخواستم این موضوع رو بگم..فرمودم شاید به آقایون فاروم بربخوره

149:

ببخشید، چرا روسریتون رو برنداشتین؟

150:

درسته که امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دینه ، البته دینی که تاکید داره بر: لا اکراه فی الدین
در کجای دین فرموده اند که :
مجاز به ضرب و شتم بازداشت شدگان ( به هر دلیل و جرمی ) هستند و مگر در قانون پايه ی تاکید به بی گناهی افراد ندارد مگر اونکه خلافش ثابت شود ؟
مگر افراط و تفریط در دین اسلام تقبیح نشده ؟
بنظر شما ضرب و شتم بانوان فقط بجرم دیده شدن چند تار مو و یا کوتاهی هستین مجازه؟
اسلام دین رافت و من خود مسلمانم ولی با تندروی مخالفم و معتقد به برخورد قانونی با هر فردی که قانون را رعایت نمیکنه و مرتکب هنجار شکنی میشه ولی در چهارچوب قانون و با حفظ کرامت انسانی
دوستان لطفا دایه دلسوزتر از مادر نشده و از تندروی و خشونت حمایت نکنید که خود انسانید

151:

مگر حفظ حجاب توسط بانوان مسلمان ربطی به کشوری که در ان هستند داره؟

152:

ببخشید، بزارید خودشون دلیل این کارشون رو بگن.


153:


بسی خندیدم بانو
نمیدانم چرا فقط آواتور بنده در چشم شما جای میگرد و به سایرآواتورهای کاربران دیگر توجه نمیفرمایید
برای مثال همین آقای مستر پریزدنت مثلا به عنوان مدیر در تالار فعالیت دارن اما اگر توجه بفرمایید آواتور ایشان افتضاست
شما که به عنوان متذکر به اواتور ها فعاالیت دارید مسرورمان خواهید کرد به ایشان هم متذکر شوید
برای شادیه دل شما عوض شد بانو

154:

بانو طوری سخن میگویید که خدایی نکرده از بنده گناهی سر زده هرفردی در تالار تاپیک مورد نظر خود را میزند والبته از اون دفاع میکند

155:

درود
حال که حجاب به زور چماق باید رعایت شود
و کاراته و جودو لازم هست
بهتر هست پلیس سایبری که در همه جا تشریف دارد
طرح نظارت بر اواتارها را هم به مرحله اجرا در بیاورد
و با برخورد شدید از اشاعه و گسترش اواتارهای بی حجاب جلوگیری نمایند
---------------
بی حجاب حیا کن اوتارتو رها کن

156:


مخالفم 60 % بنده خدا وظیفشونو انجام دادن

157:

در حین تاپیک به شاخه شاخه کردن های شما هم می پردازیم.
0- ارتداد بحثش جداست.(اولین شاخه شاخه کردن شما).
1- بله باید عامل تحریک هم مشخص شود .

اما در دادگاه قاتل مجازات می شود.

حال اگر هر چقدر هم فقیر باشد و فقر محرک او باشد.

کسی که در مدرسه در آمریکا تیر اندازی کرده بود مجازات شد حال عامل تحریکش هم هرچه باشد.

زن بیچاره فقط فرمود حجابت را درست کن این چه چیز تحریک نماينده دارد؟ (همین دفاع شما از شخص مجرم مهم تر از راست و دروغ ماجراست)
2- آیا شما قبول داری که یکسری منکر واقعی و معروف واقعی وجود دارد یا خیر؟ اگر قبول داری که هیچ پس امر به معروف را قبول داری.

اگر هم قبول نداری بحثی بین ما نمی ماند.

حال اگر بنده امر به منکر کردم ، کار بدی کردم پس شما بیا من رو امر به معروف بکن.

خودت هم می دانی حرف اولت (مخالفت با امر به معروف) اشتباه بوده هست پس الکی بحث را نپیچان.
3- انرژی کافی دارم فقط تصمیم گرفته ام که وقت عزیزم را برای چیز های بیهوده تلف نکنم.
4-
مگر زن خیر خواه چه اتفاقی براش افتاده ؟ مرده ؟ مثله شده ؟ در زندان بهش تجاوز شده ؟ کهریزکی شده ؟ بند 209 رفته ؟

(دومین شاخه به شاخه کردن {های} شما)
بحث کهریزک که گزارشش در مجلس آمد ، دادگاهش هم تشکیل شد و تشکیل خواهد شد.

بقیه اش هم یا اثبات نشد یا معلوم نشد کار چه کسی بود.

ولی هر چه که هست چه ربطی به این جا دارد؟ در صدی که داده اید خیلی خیلی جالب هست و این یعنی اتمام بحث بین ما.


اصلا بر فرض تمام این حرف هایی که زدید درست.

مجوز می شود که اگر کسی به شما فرمود : حجابت را درست کن بگیری به قصد کشت بزنیش؟ مگر چه کار کرده؟ فقط یک جمله فرموده.

شاید تمام حرف های دیگر شما را قبول داشته باشه.

فقط این % را در ذهن خود داشته باشید ببینید جاهای دیگر هم همین در صد را ارائه می کنید؟ تمامیت خواه کیست؟ یک نفر کتک می خورد 90 در صد مقصر هست.

یک نفر دوم دیگر یک نفر سوم را به فرض زده هست باز هم نفر اول 90 % مقصر هست.

انصافا مظلوم کیست؟
5- اما بحث گشت ارشاد.


بنده با اصل موضوع موافقم، چون با امر به معروف موافقم.

چیزی که بحث اصلی ما بود و شما نتوانستی ردش کنی (یعنی همان امر به معروف).

اما با شیوه اجرا بله اختلاف نظر وجود دارد.


ضمنا شما فارس نیوز با اون همه عظمت را رد می کنی بعد به ویکیپدیا.

(بخوانید ویکیپدیا!)استناد می کنی؟ که منبع این قسمت مطلبش رادیو فرداست و روز اونلاینه.

تازه اونهم نه به طور کامل.

جالبه که در خود صفحه اصلی آمده نیاز به منبع.

بعد شما اون تیکه را پاک کردی که مثلا بتوانی بگویی.
تمام ارکان نظام اسلامی موافق این طرح هستن...حالا شما مردونه بیا بگو موافقش هستی یا مخالفش ؟؟
دروغ گو کیست؟


158:

quote=sarnavesht;3982996]ببخشید، چرا روسریتون رو برنداشتین؟[/quote]


چون به كسي ربطي نداره..عقيده ي من حجاب اختياري..از تفتيش عقايد هم خوشم نمياد..


از اول پستهاي من تا آخرش دليل ام واضح و مبرهنه...ا!! حالا شما چرا جلز و ولز ميكنيد من نميدانم...

اون چند مسافرتي هم كه رفتم و روسريم رو برنداشتم دليلش اينكه دوست نداشتم( دليل واضح تر از اين)...روزي هم اگر حجاب اختياري بشه هم روسريم رو برنميدارم.


159:


سلام ...اولا اون حرف من نبود کلام خداوند بود ! شما دارید به کلام خداوند میگید زشت ! ایشالا اون دنیا با خدا سر این قضایا کنار بیاید (:

بله خیلی چیزا برای خیلی ها ناراحت نماينده هست !!! باز هم به جای دیگران تصمیم گرفتید !

خوب دوست عزیز پوشش اختیاری یعنی چی ؟! پوشش اختیاری آخرش به کجا ختم میشه ؟!

شما داری خودت رو مثل میزنی همه که مثل شما نیستند خانوم ! شاید یکی با ...

! اومد توی خیابون اونوقت شما جوابگو هستید ؟!

الانم هر کس خودش لباسش رو انتخاب میکنه ولی باید در چارچوب قانون باشه !

مضحک (: ولی از نظر من خیلی ربطی داشت !

چون شما فرمودی حجاب آزاد بشه و هر کس طرز پوشش رو خودش انتخاب کنه !

این یعنی جامعه میره رو به زشتی ! همچین که خداوند در قران فرموده که کاملا مرتبط بود با حرف شما !

بعد خدا هم میگه ای کسانی که دوست دارید زشتی ها در جامعه شیوع پیدا کنه آخر عاقبتتون این میشه !!! حالا شما هم منتظر باش !

در ضمن جا داره اینجا بخاطر اون جمله که آب دریا به ....

منم نبخشمتون !

ولی من مثل شما نیستم تا میگید سلام میگی نمی بخشمت خدا هم نمی بخشه !

از این به بعد همیشه قبلش خوب فکر کنید بعد نظر بدید که اینطوری 3 نشه !!

در پناه حق !

160:

نوشته اصلي بوسيله opal نمايش نوشته ها
تفتیش عقاید و قضاوت کردن ..کار همیشگی ایشونه..
سلام ...من قضاوتی نکردم ! ایشون خیلی مودبانه صحبت کردن بنده هم فرمودم ! روزه که نیستید ! چون با این صحبت ها ! ثواب روزتون بیشتر میشه !!! (:

161:


سلام !

به افتخار خانوم معتدل !! یه سری چیزا اینجا باید میفرمودم ولی نمی تونم باشه تا بعد !

در ضمن خوب نیست پشت سر دیگران غیبت می کنید !!! غیبت !! چیز کمی نیست !

در پناه حق (:

162:

چرا انقدر پیچیده اش میکنید و معادله چند مجهولی میسازید!!!!!

-حجاب لیاقت میخواد چون پوشش حضرت فاطمه زهرا هست

-نهی از منکر وقتی که بدونی نتیجه ای نداره نباید انجام بشه...

مادرم میگه خیلی پسرایی که برا مشاوره میان از حجاب دخترا بخصوص تو دانشگاه که اوج نیازهای جنسی پسرهاست گله میکنن و میگن حجاب دخترا باعث ناپاک شدن چشمهای ما میشه (به مادرم فرمودم چشمشون کور خود جلو چشماشونو بگیرن مادرم بخنده فرمود مگه حضرت یوسف اند...)

حجابی که باعث شهرت بشه از بی حجابی بدتره پس پوشش دختران مسلمان در خارج از کشور نباید چادر باشه

بعدشم از حق نگذریم اون خانم بی حجاب یه حرف راست زده اونم اینه که جمعیت چادریا و با حجاب های بدون چادر کمتره مثل دوران پیغمبر که جمعیت مسلمانا کمتر از کفار بوده

163:

نوشته اصلي بوسيله opal نمايش نوشته ها
از اول پستهاي من تا آخرش دليل ام واضح و مبرهنه...انتخاب من حجاب اختياريه !! حالا شما چرا جلز و ولز ميكنيد من نميدانم...

اون چند مسافرتي هم كه رفتم و روسريم رو برنداشتم دليلش اينكه دوست نداشتم( دليل واضح تر از اين)...روزي هم اگر حجاب اختياري بشه هم روسريم رو برنميدارم.

من جلز و ولزی نکردم.

فقط میخواستم دلیل این کار رو بدونم.

خب همین حجاب اختیاری رو برای چی انتخاب کردین؟ به خاطر مسلمان بودن؟


ولی این دلایلی که شما آوردین، با بعضی از حرف های شما همخوانی نداره.
میتونم از نوشته های خودتون بدون کم و کاستی دلیل بیارم که دغدغه شما نه دین و مذهب هست و نه اعتقادی به حجاب کاملا پوشیده اسلامی دارید.

حالا بخواد اختیاری باشه یا نباشه.

اینکه شما این اعتقادات رو دارید، یه مسئلیه شخصیه و من عیب و ایرادی نمیبینم.

مسائل شخصی دیگران محترم ِ، به خودشون مربوطه و من دخالتی نمیکنم.


ولی وقتی شما دیگه توی اینجا، یه صحبت هایی میکنید که با حرف های قبلیتون تضاد داره، من این احساس رو میکنم که توی پست هاتون کاملا صداقت به خرج نمیدید و خواننده ها رو فریب میدید.


اگر هم مدرک و نوشته های قبلیتون رو خواستین، چون نمیخوام مسائل و اعتقادات شخصی افراد قاطی تاپیک ها و عموم بشه، پیام خصوصی میکنم.


164:

سرنوشت جان تا حالا به اینجور پست دادن دقت کردی ؟؟؟( نوشته ی پایین)


(__بیشعور احمق فلان فلان شده عقب مونده روانی توهین نکن من هیچ وقت توهین نمیکنم و دوس ندارم به کسی توهین کنم ....اینقدر بدم میاد از کسایی که توهین میکنن.....___)

165:


اولا سلام عرض ميكنممن ميدونم شما يكمي با من خصومت دارين ..لااقل تو پستها و تاپيكهاي ديگه اين امر براي من محرز شده

بله من مسلمانم ..

اينكه من صادقم يا فريبكار ...به كسي مربوط نميشه ..خواننده بايد عاقل و هوشيار باشه و بدونه كه منظور از اين پست چيه..

تايشان همه ي پستهام بر انتخاب نوع حجاب تاكيداكيد دارم ..پس دليل فريب من چيه؟يا دليل تضاد من؟

دلايلت براي من مهم نيست..چون هر دليلي بياري بازم ميگم حجاب اختياري..من از چادر رو گرفتن سفت و سخت بيزارم و از ولنگاري و بي بندباري بيزارتر.....

حجاب موقعي ارزشمند و زيباست كه به اختيار شخص باشه بدون هرگونه جبر و زور...اگر من فريبي دادم خيلي از دوستان ظاهر و رفتار منو ديدن و ميتونن بيان بگن آيا رفتار و نوع دپوششون با فرموده هاشون تضاد داره يا نه؟

ضمنا شما سعي كن فريب فرموده هاي منو نخوري.... ممنون ..باي

166:

واقعا که بعضی ازآدمها چقدر احمقن این جور آدمها رو اگه ولشون کنی دیگه میخوان لخت

توی خیابون راه برن

167:

اینو راست فرموده ک تعداد چادریها کمتره ولی اینکه شما باید از اینجا برین خیلی غیر منطقیه .

کاش روزی برسد ک همه اعم از با حجاب و بی حجاب بتونن بدون قضاوت و بی احترامی ب همدیگر تو این مملکت زندگی نمايند

168:

سلام

من با کسی خصومت شخصی ندارم.

فقط اگه موارد اینجوری ببینم، بحث میکنم.

این خصومت نیست.

کدوم تاپیک؟ نکنه منظورتون تاپیک "ژانر اینایی که ...

" هستش؟

بله من مسلمانم ..

اينكه من صادقم يا فريبكار ...به كسي مربوط نميشه ..خواننده بايد عاقل و هوشيار باشه و بدونه كه منظور از اين پست چيه..

تايشان همه ي پستهام بر انتخاب نوع حجاب تاكيداكيد دارم ..پس دليل فريب من چيه؟يا دليل تضاد من؟

دلايلت براي من مهم نيست..چون هر دليلي بياري بازم ميگم حجاب اختياري..من از چادر رو گرفتن سفت و سخت بيزارم و از ولنگاري و بي بندباري بيزارتر.....

حجاب موقعي ارزشمند و زيباست كه به اختيار شخص باشه بدون هرگونه جبر و زور...اگر من فريبي دادم خيلي از دوستان ظاهر و رفتار منو ديدن و ميتونن بيان بگن آيا رفتار و نوع دپوششون با فرموده هاشون تضاد داره يا نه؟


در مورد این قسمت از حرف هاتون هم، دیگه ادامه نمیدم.

صلاح خودتون رو دارید.

شاید دلایل من براتون مهم نباشه، ولی من به خودم زحمت نمیدم که دلیل بیارم.

حرف من، صحبت های خود شما در فروم های دیگه اس! بدون سند حرفی نمیزنم.نوشته خودتون رو به صورت هیچ کم و کاستی براتون ارسال میکنم.
ضمنا شما سعي كن فريب فرموده هاي منو نخوري.... ممنون ..باي
من که فریب نخوردم.

چون اگه فریب خورده بودم که این اینجا باهاتون بحث نمیکردم، مثل بقیه که فریب حرف هاش شما رو میخورن.


169:

گر چه از نظر دین حجاب یک امر واجبه مثل نماز
اما ما در مراکز اموزشیمون هیچگونه اموزش یا فرمودگوهای ازاد درباره فواید حجاب نداریم ونداشیم
بعد یکسره بدون هیچ پیش فرض درین باره سراغ افراد بیحجاب میریم معلومه که انها حمله مینمايند
چون از فایده های حجاب و اثار ان و مضرات بی حجابی اکثرشون خبر ندارن
و بعضیهاشون هم دیگر به دین اعتقادی ندارن که نباید به سراغ این گونه افراد رفت

170:

تذکر1:دوستان در رابطه با تایپیک صحبت کنید....بی احترامی نکنید اسپم نزنید....

171:

اولا :سلام
دوما :من همیشه با عقاید افراطی شما مخالف بودم و هستم هر چند فکر میکنم کمی بهتر شدید.
سوما: هر شخص دیگه ای هم غیر شما اون آیه قراون رو نوشته بود چون من متوجه شدم معنی بدی نداشت از اون پست دفاع میکردم کلا همونطور که قبلا هم فرمودم تو بعضی از چیزها با شما هم عقیده ام و با این که با کنایه فرمودید و لازمه که یاد آوری کنم کنایه و تیکه انداختن هم گناهه ولی با کلمه خانم معتدل مشکلی ندارم چون فکر میکنم از کلمه آقای افراطی بهتر باشه

چهارما: در پیام خصوصی با کسی پشت سر شما حرف نزدم که بشه غیبت ،همه داریم همینجا پست میذاریم و همه مون هم میخونیم این کجاش غیبته؟!!

خوشحال میشدم چیزهایی که لازم بود میفرمودید رو بیان میکردید ولی اگه صلاح میدونید بعدا بگید مشکلی نیست
.....شما هم در پناه حق باشید.


172:

چه مظلوم نمایی ِ خوب و قشنگی، نیروی انتظامی هم دست به عینک وایساده و نسبت به تجمع هیچ حساسیتی
نشون نداده! شما ده نفر جمع کن برو چند متر اون طرف تر از یه کانکس کلانتری جمع شو ببین چطور متفرق می کنن و
در صورت نیاز به متهم، دستگیر!
من نمی دونم واقعا وقتی که قدرت هم دست ِ آمران به معروف و ایناس، نیازی به این شستشوی روانی ها هم هست؟؟

173:

عذر می خوام، دانشجو های پسر برای مشاوره و اعتراض به وضعیت حجاب خانوم ها و فشار جنسی ای که بهشون
وارد می شه، پیش مادر شما می رن؟!
مرجعشون این اجازه رو داده؟ :)

174:

نوشته اصلي بوسيله gilda123 نمايش نوشته ها

بسی خندیدم بانو
نمیدانم چرا فقط آواتور بنده در چشم شما جای میگرد و به سایرآواتورهای کاربران دیگر توجه نمیفرمایید
برای مثال همین آقای مستر پریزدنت مثلا به عنوان مدیر در تالار فعالیت دارن اما اگر توجه بفرمایید آواتور ایشان افتضاست
شما که به عنوان متذکر به اواتور ها فعاالیت دارید مسرورمان خواهید کرد به ایشان هم متذکر شوید
برای شادیه دل شما عوض شد بانو
شما یا واقعا متوجه منظورمن نیستی یا خودتو به اون راه میزنی
کی فرمود شما نظر نده
من میگم اگر ابراز عقیده ای میکنی رفتارت باید همسو با نظرت باشه
معصوم میفرماید امت را با عمل خود به اسلام دعوت کنید نه با حرف
میدونی چرادین زدگی درایران روبه افزایشه....یکسان نبودن عمل و حرف در روحانیون و مسنولین کشور به اصطلاح اسلامی
اخوند میگه دروغ نگو خودش تا دلت بخواد دروغ تحویل امت میده
میگه منافق دراین دنیا و اون دنیا فلان و بهمان میشه ولی مبینی خودش ریاپروری میکنه
و ...........(البته منظورم همه روحانیون نیستن)
من اواتار مسترپرزیدنت رو ندیدم ولی حداقل ایشون داد مذهبی بودن سرنمیده وهمه میدونن اعتقاداتش چیه ولی شما از حجاب و احکام اسلام دفاع میکنی ولی درعمل خودت عامل نیستی
نیازی نیست به خاطرمن اواتار عوض کنی ببین خدا وپیمیر از شما چی میخوان و چه چیزی میپسندن

175:

عزیزم سخنانت کاملا قابل قبوله
من نظری کلی درمورد امربه معروف دادم به این دلیل که با اعتقاد و نظراتت اشناهستم

176:

دوست محترم لا اکراه فی الدین
درمورد کسانی هست که به اسلام ایمان نیاورده اند ولی وقتی شخصی به اسلام ایمان اورد و نام مسلمان گرفت این جمله در موردش صدق نمیکنه
کجای پستهای من نوشته شده بود من با ضرب و شتم موافقم ویا با افراط و تفریط
شما بقدری متعصبانه به پستهای من نگاه می کنید که ظاهرا هرچیزی دوست دارید مبینید ونه جملات من را
وقتی میگم تازه واردی و باافکارمن اشنا نیستید به همین علته
اجازه بدید از گرد راه برسید و با کاربران اشنابشید بعد گردوخاک کنید


177:

حرفاتو کاملا قبول دارم
اما درموردعکس اواتور
من آواتورای متفاوتی میزارم که خودم دوست دارم، و فک نمیکنم انتخاب آواتور ربطی به عقاید طرف داشته باشه
مرسی

178:

خوشم میاد هستاد سانسورید,
اولا توی جمله ی روزه نیستید علامت سوالش رو حذف کردین ,
دوما اگه ادبیات خونده باشین این نوع جملات و سوالات وقتی با این لحن وقتی پرسیده میشن یعنی سوال نماينده جوابش رو از پیش میدونه و اینجا هم شما انگار قبل از پرسش میدونید که طرف مقابل روزه نیست

179:

ظاهرا باادمی بحث میکنم که دوحالت داره..یا جاهله یا مغرض
ودرهردوصورت بحث با چنین اشخاصی میخ درسنگ کوبیدن هست
دیگه باشماصحبتی ندارم.هرکاردوست دارید انجام بدین
یاحق

180:

اگه صحبتهاي اون خانم بقول معروف بد حجاب را هم چاپ ميكرديد اونوقت چيزهاي بهتري دستگيرمان ميشد.
ا

181:این فکرشما خیلی غلطه که میگید چادری ها برای ریا وفریب کاری این کارو میکنن فعلا که

درحال حاظر اون بی حجاب ها هستند که خودشونورازرنگ ولعاب میکنن ومیان توی خیابون

در همه مدلهای افراد جامعه چه چادری و چه بی حجاب کسانی هستند که میتونن فریبکار

وریاکارباشن بعدشم شما چرا باید از یه خانم چادری بترسید مگه لولو هستند

182:

علیک سلام ...

عقاید افراطی (: ! فک نکنم شما در جایگاهی باشی بخوای بگی من افراطی هستم یا نه !


فک می کنید غیبت کردن فقط همینه ! (: نه خیلی چیزای دیگه هم غیبت محسوب میشه !

183:

بدون بودن حرفای طرف مقابل اینا بحث الکیه....حضرت علی (ع) هم بدون اینکه دو طرف حاظر باشن قضاوت نمیکردن......
یکم تصمیم بگیریم کمتر دیگرانو قضاوت کنیم....نه عکسی از حجاب اون خانوم هست..نه حرفی ازش...یکم یه طرفسو موضع گیرانه..البته نه هستارترا نه....اونی که بار اول اینو گذاشته...


184:

صد در صد من در مقامی نیستم که بگم شخصی عقاید افراطی داره یا نداره و این اعمال خود شخص هست که این نظر رو به دیگران القا میده و شما چه خودتون متوجه باشید چه نباشید رفتارتون برای خیلی ها افراطی بودن رو منعکس میکنه و این نظر شخصی من نبود.
نکته دیگه این که من خودم میدونم چه چیزهایی غیبت محسوب میشه.


185:

درست فرمودی هرجفتشون کار ناپسندی کردن
درضمن یکی دیگر از شرایط امر به معروف و نهی از منکر اینه که مطمئن باشی با تذکرت تغییری در شخص مقابل ایجاد بشه.


186:


اونایی که طوری پوشش میپوشن که تمام بدنشون معلومه خودنما نیستن اونوقت یه خانم چادری به خاطر اینکه

حجابشو حفظ کرده خودنماست واقعا خیلی جالبه بعدم کدوم چادری تو ایران به جز خیلی افراد محمدود پوشیه

میزنن همون عربهایی که شما مثال میزنید تو همونجا خیلیاشونم هستند که به قول شما با پوشیه وچادرمیرن

بیرون هیچ کس حق نداره بهشون یه کلمه حرف بزنه وبهشون توهینی بشه ولی تو ایران ما خیلی راحت همرو

مسخره میکنن هرکشوری قانون مخصوص خودشو داره اگه بخواد هرکی هرجوری که دلش میخواد باشه دیگه واسه

چی قانون میزارن اونایی رو که میگید میکنن توی ون میبرن حتما رفتارشون با قانون وعرف جامعه همخوانی نداشته

حالا میکنن توی ون میبرن اینن وای به حال روزی که هیچی نگن من که خودم یه خانومم از پوشش پوشیدن بعضیا الان

که توی خیابون راه میرم خجالت میکشم دیگه جاییشون نمونده که نشون ندن من از شما دارم میشونم که میگید

اونایی که روسری سرشون میکنن کافرن و ای فکر وعقیده شماهاست که میگید وبه دیگرانم ربطش میدید

شما که میگی امربه معروف کارمعصومینه همون معصومین فرمودن تاچیزی رو به چشم خودت ندیدی بازگو مکن شما

با چشم خودت دیدی بسیجی بچشو کشته واله آدم خندش میگیره که چرا ادمها هرچیزی رو اینقدر راحت بدون این


که به عقلشون مراجعه کنن وفکرکنن باور میکنن و برای دیگران هم بازگو میکنن

اینم بخونید باز بد نیست
ماجرای کشیدن چادر از سر دختر

187:

نمی دونیند فقط فکر می کنید ! برید توی تاکسی پشت سر یه نفر بحث کنید غیبت محسوب میشه ! نه ! خیلی چیزای جزیی تر هم غیبت محسوب میشه !

پس اگه در مقامش نیستید پس لطف کنید اظهار نظر هم نکنید ! شما با من که زندگی نکردید ! بدونید چی هستم ! رفتار ؟! کدوم رفتار ؟! چندتاشو نشونم بدید ! با تشکر !

188:


کاملا موافقم

189:

واکنش مجلس به کشیدن چادر از سر دختر


سید علی طاهری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در فرمود‌وگو با خبرنگار جامعه فارس فراخوان نمود: در پی انتشار مطلب تأسف بار کشیدن چادر خانم آمر به معروف در خیابان، به نظر پیگیری مناسبی از سوی مسئولان صورت نپذیرفت.

به همین دلیل موضوع را با رئیس و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در میان گذاشتیم.

وی ادامه داد: برنامه بر این شد که با این خانم تماس گرفته شود و از ایشان بخواهیم که در اولین جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس حضور یابد تا هم از جزئیات موضوع، مطلع شویم و هم اینکه به نوعی قدردانی از این حرکت شایسته ایشان به عمل بیاید.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: در همین راستا برخوردهای مسئولان را نیز مورد پیگیری برنامه می‌دهیم.طاهری فرمود: نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس احتمالاً سه شنبه هفته جاری یا هفته آینده خواهد بود که اطلاع رسانی می‌شود.

خانم شمس، یکشنبه 23 تیرماه امسال در پی امر به معروف و نهی از منکر به یک زن بدحجاب، مورد حمله وی برنامه گرفت.

این اتفاق در ماه مبارک رمضان در میدان پونک شهرستان تهران رخ داد.

در این ماجرا، خانم بدحجاب، تلاش بر این داشته هست تا چادر و روسری این آمر به معروف را از سر وی بردارد که موفق نمی‌شود.

شمس، در خصوص دعوت کمیسیون فرهنگی مجلس برای حضور وی در این کمیسیون نیز به خبرنگار گروه جامعه فارس فرمود: هستقبال می‌کنم چون حرف‌های زیادی برای فرمودن وجود دارد.

خبرگزاری فارس

190:

امر به معروف و نهی از منکر به این صورت درست نیست
فقط باید فرهنگ سازی بشه
اگر ما در کشور آزادی زندگی می کردیم الان انقدر مشکل نداشتیم

ماجرای کشیدن چادر از سر دختر191:

چ قدر شلوغش میکنن !!
حرکت ِ شایسته ؟؟! نمیدونستم دخالت تو زندگی ِ امت هم شایسته ست! واقعن مرسی ک من و از این گمراهی درآوردید!
وقتی این حرف و از سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بشنویم ، انتظار ِ برخوردهای بدتر از امر ب معروف !! هم باید داشته باشیم ؟ فرمودن ک آماده باشیم ؟؟

192:

به کدوم صورت؟

193:


به این صورت که عیسی به دین خود موسی هم به دین خود
الان اینجوری که حجاب در جامعه ما مطرح میشه درست نیست


ماجرای کشیدن چادر از سر دختر

194:

عیسوی در جامعه ی خود به دین خود.
یهودی نیز در اجتماعش به دین خود.
از وقت پیامبر نیز یهود ونصاری به هنگام حضور در اجتماع مسلمانان حجاب را رعایت می کردند.


195:


اینجا اصلا" بحث سر دین نیست
مثلا" کسانی که باحجاب هستند در هر جای دنیا که زندگی نمايند حجاب خودشون رو حفظ می نمايند.
بعضی کشورها دین از سیاست جداست ولی اینجا ما یک حکوت اسلامی داریم و دستور دادند همه باید حجاب داشته باشند و حتی پوشش معمولی هم نمیذارن کسی بپوشه
مثلا" مسلمانها و باحجابهای ترکیه هر لباسی که بخوان می پوشند و روسری هم سرشون می نمايند.
من کلی فرمودم وگرنه اینجوری که بعضی خانم های ما میان بیرون اصلا" در شأنشون نیست.همین پوشیدن جوراب که مد شده حتی در دوران شاه هم کسی روش نمی شد اینجوری بیاد بیرون.کلا" اینجور پوشش و آرایش جلف رو کمتر کسی می پسنده
ماجرای کشیدن چادر از سر دختر

196:

آفرین درسته
مرجع تقلید ما که ترکیه وکشورهای دیگه نیستن.
پیامبر اسلام باتشکیل حکومت اسلامی در مدینه الگوی ما شدند.


197:

شُما هم کشوری بری ک حجاب رو قبول نداشته باشن ، اعتقادت رو فراموش میکنی ؟ یا فقط اونا مجبورن ب اعتقادات ِ شما احترام بذارن !؟

198:خود دین اسلام کلا" پیامبران و امامانش الگو هستند
ولی از نظر من دین اجباری و حجاب اجباری به درد نمیخوره
هر چیزی که با زور باشه مورد قبول برنامه نمی گیره
کلا" حجاب هم باعث جلوگیری از فساد کسی نشده و نخواهد شد.حفظ شئونات اسلامی به معنای واقعی و عمیق و درونی باید باشه

ماجرای کشیدن چادر از سر دختر

199:

شرع در دین بالاتر از قانون مدنی هست عزیزم

قانون مدنی که انسان تعیین می کند نمی تواند باعث غلبه بر شرع در دین شود.


200:

اشتباه می کنید.
می دانید مسیحیان اروپا چگونه سرزمین اندلس را از مسلمانان باز پس گرفتند؟
ایمان دوگونه هست یکبار در دل ابرنامه می کنیم یکبار به زبان وعمل.
وگرنه نماز مطالعهدیگر برای چه بود که اجباری شد؟

201:

این نظر ِ شخصی ِ شُماست .


202:

نیاز به فرمودن نبود.
مسلما بنده وتمام مسلمانان نیز همین نظر را دارند.
در قانون پايه ی ما نیز هست که قانون گذاری فقط بر پايه شرع دین اسلام باید باشد.


203:

کلا" بانوان بخاطر وجود مردان حجاب دارند و مجبورند پوشیده بیان بیرون تا مردا به گناه نیفتند و خودشون هم در امان باشند
ولی من میگم به زور نمیشه کسی رو باحجاب کرد.خودتون که دارید عواقب این کار رو می بینید
اگر آدم در محیط بد خوب بمونه هنر کرده وگرنه که همه چی بخواد پاک و خوب باشه دیگه خوب بودن معنایی نداره
مصر و خیلی از کشورهای اسلامی هستند که اصلا" حجاب در اونجاها اجبار نیست

ماجرای کشیدن چادر از سر دختر

204:

بله درسته.
ولی مصر ودیگر کشورها الگو نیستند.
شما نمی توانید رعایت فقه واعتقادات مسلمانان ایران را با دیگر کشورهایی که دین را از صحنه ی حکومت بر کشور دور می دانند مقایسه کنید.درسته؟

205:

خب شما خودت هم مقایسه کردی ولی این مقایسه در مورد حکومت هستش نه دین
من خودم زیاده روی در هر چیزی رو بد می دونم


ماجرای کشیدن چادر از سر دختر

206:

من چیو با چی مقایسه کردم؟
زیاده روی ؟کجا؟

207:

درود
فرمودم الگوی ما شرع دین اسلام وسنت نبی وائمه ی اطهار هست.
برای رعایت بهداشت شخصی حکومت چیکار می تونه بکنه؟!
شما به برابری حقوق زن ومرد معتقدید؟
ادب

208:


منظورم شما نبودی
زیاده روی در بی حجابی یا باحجاب بودن رو فرمودم
مثلاخیلی مسخره ست که یک پیرزن 90 ساله جوری حجاب داشته باشه که حتی صورتش رو هم نشه دید.در اسلام برای زنان پیر سخت گیری نمیشه پس این یعنی افراط که یکی اینجوری حجاب بذاره

209:

بله درسته.
منظورم این نبود که منظور شما من بودم.سوئ تفاهم نشه عزیز

210:

خواهش میکنم کل مطلب رو بخونید


چند وقت پيش يه مقاله ميخوندم درباره يه خانوم تازه مسلمان ...كنجكاو شدم كه بدونم چرا اينها كه در جامعه اي متمدن هستن و غرق در پيشرفتهاي ناشي از توجه به علم هستن و ماهارو جهان سوم يا درحال توسعه ميدونن اينا ديگه چرا مسلمون شدن...اونم مسلمون شيعه...يچيز خوبي نوشته بود...خانومه ميفرمود من همه نوع آزادي رو در كشورم تجربه كردم.اما با اينكه خودم رو آزاد ميدونستم از اينكه با هركسي رابطه داشته باشم ازاينكه مجبور باشم بچم رو سقط كنم از اينكه خودم رو طوري جلوه بدم كه دست مايه نگاه هاي هوس آلود ديگران باشم از اينكه تمام لذت ها برام در لذت جنسي خلاصه بشه از اينكه تنها راه پول درآوردن براي زنها در جامعه من فقط تسليم شدن در برابر آتش غرايض مردها باشه از اينكه فقط منو بخاطر اندام ظاهريم بخوان از خودم متنفر بودم....كتب اديان و فرقه هاي مختلفي رو خوندم ولي برام قانع كننده نبود ...خيلي از فرقه ها چيزهايي رو بهمون تعليم ميدادن كه نتيجش ميشد همون چيزي كه ما در جامعه بهش ميفرموديم آزادي....
تا اينكه با كتاب هاي شهيد مطهري آشنا شدم ...واين كتاب ها منو به دنيايي مملو از زيبايي ها رهنمون كرد.وقتي مفاهيم دين اسلام رو ميخوندم واقعا تعجب ميكردم كه چطور در يه جامعه زنها اينقدر امنيت و آرامش دارن ولي ما در كشوري با اين همه پيشرفت كه داريم از نداشتن اخلاقيات رنج ميبريم...ينبود كه تصميم گرفتم مسلمان بشم تا طعم شيرين امنيت و ارزش رو در پس پرتو دين حس كنم.
دراين پست قصد دارم به دلايل برخي از احكام بپردازم اما قبلش بايد به چند نكته توجه بشه...

ا.

براي پي بردن به فلسفه احكام دلايلي كه تا كنون بيان شده تنها قطره اي از درياي حكمت خداوندي رو اشاره ميكنه...آيا واقعا انسان با علم محدود خودش ميتونه به فلسفه احكام برسه؟؟؟؟


2.چه بسا احكامي بودن كه قبلا دليلي براشون نبوده ولي به مرور وقت دلايل زيادي براشون پيدا ميشه....وماهم الان اگرچه فلسفه يه حكم ديني رو نميدونيم شايد در‌آينده (دور يا نزديك)بهش برسيم.اما بايد توجه كنيم كه اگر ما براين عقيده باشيم كه چون فلسفه يه حكم معلوم نيست پس ما بهش عمل نميكنيم امكان داره كه اين عمل ما به ضررما باشه.

خيلي از بزرگان و انديشمندان غربي تا كنون به جامع بودن احكام دين اسلام اعتراف كردن.اين خوبه كه ما به دنبال فلسفه و دليل احكام باشيم ولي بايد قبول كنيم كه نميشه با اين سطح درك و فهم كنوني به همه دلايل پي برد.


3.براي پي بردن به فلسفه احكام علاوه بر اين دلايلي كه امروزه بيان ميشه دلايلي هم هست كه ما نميدونم.واين دلايل بايد باهم جمع بشه تا ما به فلسفه احكام پي ببريم.در غير اينصورت ما نخواهيم توانست درك درستي از مفاهيم ديني داشته باشيم و خيلي از اشكال تراشي هاي ما به خاطر همين جهل ماست.

4.

برخي از افراد كه به دين اشكال وارد ميكنن براي اين اشكالاتشون مثالهايي دارن...اما بايد توجه كرد كه دين اسلام اكثريت رو مورد توجه برنامه ميده.اينكه درباره يه حكم چند مثال پيدا بشه كه با حكم مخالف باشه دليل بر ابطال حكم نيست.دين وضعيت اكثريت جامعه بشري رو درنظر ميگيره و حكم ميده...


5.اين احكام از سايشان خدا براي به سعادت رسيدن ما فرستاده شده.براي اينكه به درست يا غلط بودن حكمي پي ببريم بايد وقت بسياري رو صرف مطالعه و تحقيق كنيم.

و اگر با خوندن يه مقاله كوتاه بخوايم بگيم فلان حكم باطله فلان حكم ناقصه علاوه بر گناه كردن داريم حكمت خداوند رو زير سوال ميبريم...

به اصل مطلب ميپردازم...

دراسلام اينكه زن چند شوهر داشته باشه حرام شده ...حالا
چند دليل رو براي اين حكم عنوان ميكنم...
1.اشتباه انساب

يعني اينكه اگر زني چند همسر داشته باشه اگر فرزندي بدنيا بياره واقعا پدرش كيه؟؟؟؟
حتما ميگين الان هزار جور آزمايش هست كه ميشه راحت فهميد كه پدر كدوم يك از آقايون شوهراست ...نه؟؟؟در جواب بايد بگم كه خود دانشمندان هم اعتراف ميكنن كه آزمايشهايي كه در اين باره انجام ميشه هيچ وقت دقت صد%ي ندارن.نتيجه اين آزمايشها فقط مورد قبول قوانين بشري هست.مثلا در دادگاه ها براي اينكه پرونده هاي اين چنيني زودتر به انجام برسه به ناچار مجبور به قبول نتيجه آزمايش هستن.ولي حقيقت اينه كه اين آزمايشات خطاهاي احتمالي و % اسشتباهات رو بررسي نميكنن.حالا افرادي كه چنين پرسشي ميكنن فقط براي لحظه اي خودشونو جاي كودكي بذارن كه فقط يه برگه آزمايش بهش نشون دادن كه مثلا فلاني پدرته.اگه شما جاش باشين چه حالي ميشين؟آيا ميتونين با اطمينان قلبي چنين شخصي رو پدر خطاب كنين.آيا هميشه و در كل عمرتون اين مسئله ناراحتتون نميكنه كه شايد اون فردي كه بهش پدر ميگين پدرتون نيست؟از اون مهمتر جنبه رواني اين كار بر فرزندانه.

چه بسا پدراني وقتي با مشكلات اقتصادي روبرو ميشن و نميتونن اين مشكلات رو حل كنن به بهانه اينكه من يه برگ كاغذ آزمايشو قبول ندارم !!!!!خونواده رو ترك ميكنن.حالا اگه زن فقط يه همسر داشته باشه اين امر باعث ميشه كه شوهر درقبال همسر خودش و فرزندانش احساس مسووليت بيشتري كنه .شايد بگيد كه پدراني هستن كه بااينكه پدر واقعي فرزندان هستن اما با ديدن مشكلات خونواده رو ترك ميكنن .اما بايد توجه كنين دين اسلام ديني براي اكثريته.

درسته كه هستثنا هم هست ولي بايد توجه كرد اكثريت انسانها چطور هستن.

2.كانون خانواده

خانواده اصلي ترين و راهبردي ترين نهاد زندگي بشره كه بدون اون بقاي زندگي بشر امكان پذير نخواهد بود.درباره نياز بشر به داشتن خانواده و ارزش اين نهاد در جامعه بشري هرچي بگيم كم فرموديم.هيچ كس نميتونه اين ارزش و اهميت رو انكار كنه مگه اينكه از عقل ساقط شده باشه.حالا تصور كنين يه فردي كه بخواد به اعتبار يه برگه آزمايش دي ان اي با همسر و فرزندي كه توسط آزمايش ثابت شده كه فرزندشه زندگي كنه.مطمئنا اين فرد فردي خواهد بود مسووليت گريزوبدون هيچ گونه علاقه نسبت به خانواده.قبول ندارين؟كافيه به نمونه بارز چنين خونواده هايي در جوامع غربي نگاه كنين.اصلا يكي از عواملي كه باعث شد نظام خونواده در غرب از هم بپاشه همين عدم احساس مسووليت بود.

نتيجه اين امر اينه كه ديگه خونواده ارزش خودشو نداره و افرادي كه وارد جامعه ميشن هيچ وقت عاطفه و محبتي كه در خونواده هست رو تجربه نكردن.خودتون قضاوت كنين.خونواده در پرورش شخصيت شما چقدر موثر بوده؟مطمئنا 70 تا هشتاد % شخصيت و خلقيات و روحيات فرد برميگرده به خونواده.

حالا جامعه اگه خونواده براش بي ارزش بشه چه افرادي ميخوان آينده ساز جامعه باشن؟افرادي بيبندو بار بدون هيچ قيد و بند !چرا ؟؟چون هيچ تعهدي نسبت به همديگه ندارن.مهمترين خصوصيت خونواده اينه كه در اون افراد نسبت به هم مسووليت دارن .پدر نسبت به مادر و برعكس ...پدرو مادر نسبت به فرزندان و برعكس و فرزندان نسبت به هم.

پس اين روحيه كه انسانها در برابر هم مسووليت و حق و حقوقي دارن در خونواده تدايشانن ميشه.اگه خونواده نباشه احتمال پرورش افرادي با اين خصوصيات خيلي كمه و نتيجه اوني ميشه كه ما در جوامع غربي ميبينيم.كافيه فقط به دغدغه هاي متفكران غربي و انديشمندان اروپايي توجه كنين.مهم ترين دغدغه اونا همين عدم توجه به خونوادست.وقتي اين انديشمندان علل رو براي اين پديده بيان ميكنن مهمترينشونو عدم احساس مسووليت افراد در تشكيل خونواده ميدونن كه اون رو نتيجه چند همسره بودن زنها ميدونن.در جوامع غربي زن ميتونه در عين حال كه همسري داره چندين نفر ديگه رو بعنوان معشوقه داشته باشه.

واين چيزيه كه باعث كاهش احساس محبت آميز بين زن و شوهر ميشه.و افرادي كه چنين سوالاتي ميكنن درست راه كساني رو ميرن كه در جوامع غربي هم صد و اندي سال پيش چنين سوالاتي مطرح ميكردن والبته الان نيستن كه جواب خودشونو بگيرن و امتي رو ببينن كه غرق در بي بند و باريهاهستن و درجوامعه زندگي ميكنن كه اخلاقيات رو حتي در رايشاناهاي شبانه هم نميبينن.مطلب زير سندي بر اين مدعاست كه در سيستم چند همسري چيزي به اسم خانواده تعريف نميشود و به مرور نظام خانواده از بين ميرود:

(ابوالظهیرالحسن) مى‌‏نویسد: «در سواحل مالابار قبیله‏‌اى به نام قبیله «نائیر» زندگى مى‌‏كنند.

مردان این قبیله نمى‌‏توانند بیش از یك زن بگیرند، در صورتى كه زنان اونها مى‌‏توانند شوهرهاى متعددى انتخاب كنند.

به عقیده من علت وضع این قانون این هست كه مردان قبیله نائیر سلحشورترین قبایل مى‌‏باشند و به واسطه اصالتى كه دارند حرفه جنگ با اونهاست، و همان طورى كه ما در اروپا سربازان را از ازدواج منع مى‌‏كنیم تا علایق زناشویى مانع از انجام حرفه سربازى اونها نشود، قبایل مالابار هم سعى كرده‏اند حتى المقدور مردان قبیله نائیر را از علایق خانوادگى معاف دارند.

و چون به واسطه گرمى آب و هوا ممكن نمى ‏شد مطلقاً اونان را از ازدواج ممانعت كنند، لذا مقرر داشته‏اند چند مرد داراى یك زن باشند تا علاقه خانوادگى اونها سست باشد و مانع انجام حرفه جنگى اونها نشود.» (مجموعه‌ ‏آثار هستاد شهیدمطهرى، ج‏19، 302)

3.ناديده گرفتن شخصيت و ارزش زنان.

افرادي كه چنين پرسشي مطرح ميكنن خواه يا ناخواه شخصيت و ارزش زن رو زير سوال ميبرن.زن در اسلام ارزش بالايي داره.شايدبگين چي ميگي؟؟؟برو بابا!!!!كدوم ارزش!!!!ولي در واقع همينطوره ...كافيه كه اسلام رو قبل و سپس اسلام مقايسه كنين...فكر نكنم هيچ كدوم از خانم ها بخوان كه بعنوان كالا با يه كالاي ديگه عوض بشن.يا اينكه فقط بازيچه جنسي مردها باشن.يااينكه وقتي دستورات شوهر رو اجرا نكنن به قدري كتك بخورن كه بميرن...ميخوان؟؟؟ولي اينها چيزايي بود كه قبل از اسلام خيلي راحت در خيلي از جوامع اجرا ميشد.اسلام با دستورات الهي خودش خواست كه زن هم در جامعه در جايگاه اصلي خودش برنامه بگيره.اگردر جامعه امروزي هم درجاهايي شاهد بيارزش شدن زنها هستيم دليل بر نقص دين نيست ...شرایط مختلفي وجود داره كه مهمترينش عدم اجراي درست قوانينه ديني و احكام دينيه.
يكي از تفاوت هاي زن و مرد اينه كه مردها مهمترين هدفشون از ازدواج ارضاي غريضه جنسيه.ولي زنها بااينكه چنين هدفي دارند ولي مهمترين هدفشون تسخير قلب شوهرشونه واصولا زنها ذاتا دوست دارن به يه نفر عشق بورزن و اون فرد هم بهشون عشق بورزه.

اكثريت زنها داراي چنان روحيه اي هستن كه دوست دارن به يه نفر بعنوان معشوقشون تكيه كنن و وقتي كه به كسي بعنوان همسر عشق ميورزن نميتونن و نميخوان كه شخص ديگري رو هم در اين امر شريك كنن.يعني زنها فقط دوست دارن كه بك نفر رو بعنوان معشوقشون انتخاب و تمام عشق و علاقه خودشونو نثار همون يه نفر كنن.

اين چيزيه كه روانشناسان امروز بهش اعتراف ميكنن.البته بازهم ميگم هستثناهم هست ولي ما اكثريت رو ملاك قرارميديم.شايد زنهايي پيدا بشن كه درعين حال به چند نفر بعنوان همسر عشق بورزن.البته اين ديگه عشق نيست بلكه هوسه.حالا اگه ما بيايم بگيم كه چرا زن نميتونه بيشتر از يه شوهر داشته باشه علاوه بر اينكه اين ايشانژگي زن رو ناديده گرفتيم زن رو يه موجودي دونستيم كه همه چيز رو در ارضاي غريضه جنسي ميدونه واين يعني كاستن ارزش زنها.البته به فرموده برخي روانشناسان طرح اين گونه سوالا بوسيله افرادي هست كه ميخوان از تنوع طلبي ذاتي زنها سواستفاده كنن.زنها داراي خصوصيت تنوع طلبي خاصي هستن.برخي افراد و گروهها با طرح اين سوالات به دنبال ترقيب زنها براي تجربه هاي جنسي متنوع هستن وبا اين كار علاوه بر تضعيف كانون خونواده دنبال بي ارزش كردن زنها هستن.يچيزي كه ذهن منو درگير كرده اينه كه چرا تعداد زنهايي كه در جوامع غربي زندگي ميكنن و بقول ما در ناز و نعمت و امكانات و پيرفته ترين فناوريها هستن و به دين اسلام گرايشانده ميشن روز به روز بيشتر ميشه؟؟؟يكي از دلايلي كه اونها عنوان ميكنن همين هستفاده ابزاري از زنه...خانومي به اسم سلنا ايشانليامسون ميگه كه در جامعه ما (آمريكا) مردها به ما به چشم يه مخزن براي تخليه شهوت نگاه ميكنن.فرهنگي كه برمردهاي جامعه ما غالبه اينه كه زنها جدا از غر زدن و اينكه مثل جاروبرقي دسترنج زحمات مارو به باد بدن و فقط بخورن تنها خاصيتشون اينه كه ما ميتونيم ازشون براي خلاصي از فشار شهوت هستفاده كنيم!!!در جامعه ما مردها از زنها فراري هستن وفقط وقتي دنبال زن ها هستن كه بخوان به مسائل جنسي بپردازن.اما زنها حق دارن با هركسي كه بخوان وقت بگذرونن و هرچندتا شوهر كه ميخوان داشته باشن تا بتونن درآمد خرج زندگي خودشونو دربيارن.و من با دلي آكنده از سياهي و اندوه توسط دوستي كه داشتم و اهل ايران بود با كتب نوشته شده توسط دانشمندان مسلمان آشنا شدم و پس از خوندن اونها تصميم گرفتم كه مسلمان بشم و الان امنيت و آرامشي دارم كه سالها دنبالش بودم .واقعا تنها عامل در برقراري امنيت كه در جامعه ما نيست و در جامعه ايراني هست ولي بچشم نمياد و توجه نميشه همين چادره...

ضمن اينكه ثابت شده كه زنها نسبت به قوه جنسي سرد مزاج تر هستن و همينطور زودتر از مردها نسبت به اين قوه بي تفاوت ميشن و در سنين بالاي چهل و پنج علاقه اونچناني به اين امر ندارن.

پس چه نيازه كه حالا بخوان چندتا شوهر هم داشته باشن؟؟؟

در بيان ارزش زن ميشه فرمود زن مثل گوهري در صدفه...اين گوهر چون ظرافتها و ايشانژگيهاي خاص و احساسات لطيفي داره براي مراقبت نياز به تكيه گاهي محكم داره تا هكچون صدف او رو حفظ كنه.به همين دليل شوهرمثل صدف ميمونه كه از زن محافظت ميكنه.حالا يه عده ممكنه بپرسن خوب تعداد اين شوهر ها زياد باشه كه اين محافظته بيشتر ميشه؟؟؟؟جواب منفيه ...تعداد شوهرها اگه زياد باشه هركسي دوست داره اين گوهر رو از اون خود كنه...يعني يهنوع رقابت بوجود مياد برسر زن...آخرش چي ميشه؟؟؟كاسته شدن از ارزش زن...چرا؟؟؟؟چون زن تبديل ميشه به يه چيز كه برسرش رقابت در گرفته و خودش نميتونه انتخاب كنه كه ميخواد از ان كي باشه چون چند تا شوهر داره نميتونه يکيشونو انتخاب كنه كه!!!اگه برنامه بود يكي رو انتخاب كنه ديگه چرا اصلا چند تا شوهر كرد؟؟؟؟ ...و اين به معناي واقعي بي ارزش شدن زن رو ميرسونه.كه دين از ش جلوگيري ميكنه.

حال سوال پيش مي ياد چرا اسلام براي مرد چنين چيزي را حرام نكرده كه مرد ميتونه چند همسر داشته باشه؟؟؟؟
قبل از اسلام يك مرد قادر بود هفده تا هجده زن بگيره .البته روساي قبايل عرب و حتي در ايران روسا ي قبايل ميتونستن بيشتر از اينها زن داشته باشن.با آمدن اسلام و صحبت از عدالت عمومي در جامعه دستور داده شد كه تعداد همسرها به سه همسر برسه تا اين بيعدالتي هاي بين همسرها از بين بره.البته همين سه تا همسر هم واقعياتي دارن.يعني يه مرد نميتونه همينطوري هروقت خواست سه تا زن بگيره كه!!!!از طرفي اين اجازه تعدد زوجات براي مردها فوايدي براي جامعه دارد.
اول واقعياتو ميگم...
اگر زن از نظر جسمي و نازايي مشكلي داشته باشد و يا سپس ازدواج دچار بيماري بشود كه از نظر سرايت باعث بيماري شوهر شود مرد ميتواند همسر ديگري اختيار كند.
ازدواج مرد با زن دوم يا سم از رايشان هايشان و هوس نبايد باشدو فرد نبايد صرفا به خاطر تنوع طلبي و ارضاي غريضه دنبال تعدد زوجات باشد....
درصورتي ميتواند دوباره ازدواج كند كه توانايي رعايت عدل ميان دو همسر به صورت هموقت داشته باشد....
و شرط بعدي كه جالبه و جديدا شنيدم اينه كه همسر اول بايد اجازه بده به مرد تا ازدواج كنه...
و....

حالا فوايدش براي جامعه....

یکی اون که وجود زنان بی سرپرست و بیوه در جامعه به دلایل گوناگون اقتصادی و روحی و غریزی می تواند موجب مفاسد و مشکلات فردی و اجتماعی هم برای خودشان و هم برای مردان جامعه و هم فرزندان شان گردد ، در حالی که با یک ازدواج موقت یا دائم اما کمرنگ تر از ازدواج اول ، بخش عمده این نیازها برطرف شده و خطرات بسیاری در این زمینه برطرف می گردد .
دیگر اون که انگیزه های موجه جنسی در مردان اون هم در شرایط خاصی که معمولا از طریق همسر خود توان برآورده ساختن اون را ندارند ، در پاره ای موارد تعدد زوجات را کاملا منطقی می‏کند .

با ازدواجی مشروع از فشارهای ویرانگر روحی که ممکن هست همه توان مفید اجتماعی یک مرد را گرفته و او را وادار به رفتارهای بسیار پر خطر و پر آسیب نماید، جلوگیری می شود .

و...


درباره ارث بايد بگم چند نكته هست كه خانومايي كه چنين سوالي ميپرسن واقعا بهشون بي توجهن...گاهي اوقات از چنين سوالايي آدم خندش ميگيره...مثلا همين ارث كلا چند نوعه...يه نوع هست كه ارث زن و مرد مساايشانه...يه نوع هست كه ارث زن بيشتر از مرده و آخرين نوع هست كه ارث زن كمتر از مرده...حالا خانوما هي ميگن چرا ارث ما كمتره...من سوالم اينه كه در اون موردي كه فرموده ارث خانوما بيشتره چرا خانوما نميگن چرا ارث ما اينجا بيشتره؟؟؟به نظر شما آيا اين زياده خواهي نيست؟؟؟؟خودتون قضاوت كنين...
حالا در باره ارث و چيزهايي كه پيرامونش هست توضيح ميدم...
اول بايد بگم كه شما ها كه با حكم دين مشكل دارين چرا قبل از اسلامو با بعدش مقايسه نميكنين؟؟؟قبل از اسلام ارث مخصوص مردها بود .زن اصلا حق نداشت در اين باره حرفي بزنه .

زنها كه ارزششون خيلي بالاست در جامعه جاهليت در پست ترين منزلت هاي اجتماعي بودن.خلاصه بگم قبل اسلام زن مساايشان بود با يه كالادر كنار كالاهاي ديگه.هيچ فرقي نداشت.اما اسلام كه زن و مرد رو برابر ميدونه(اشتباه نكنين منظورم احكام هست نه اجرائيات)خواست به زن مقام و منزلت ازدست رفته رو برگردونه و زن رو از اون حالت فلاكتباري كه در جاهليت داشت نجات بده.يكي از اين كارها و اقدامات همين ارثه.زن سپس اسلام تونست جزء‌وراث به حساب بياد و از ارث بهره مند بشه...

حالا ارث بر سه نوعه:
1 - در مواردی زن و مرد همتا و مساوی ارث می برند، مانند صورتی كه میت (فرزند) پدر و مادر داشته باشد كه هر كدام به طور یكسان یك ششم ارث می برند و سهم پدر به عنوان مرد بودن بیش از سهم مادر نیست.
2 - در مواردی زن كمتر از مرد ارث می برد، مانند دختر كه كمتر از پسر ارث می برد.
3 - در مواردی سهم زن بیش از سهم مرد می باشد، مانند موردی كه میت غیر از پدر و دختر، وارث دیگری نداشته باشد كه در این جا پدر یك ششم می برد و دختر بیش از اون .

یا مانند موردی كه میت دارای نوه باشد و فرزندان او در وقت حیات وی مرده باشند كه در این جا نوه پسری سهم پسر را می برد و نوه دختری سهم دختر را، یعنی اگر نوه پسری دختر باشد و نوه دختری پسر باشد، دختر دو برابر پسر ارث می برد..

(چرا خانوما فقط يه قسمت از اين حكم رو ميگيرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!)
(الان مردها ميتونن بگن چرا زن درگزينه سوم بيشتر ارث ميبره؟؟؟؟نه؟؟؟)

ميشه اين سوال رو اينطوري بيان كرد : : چرا در برخی موارد ارث زنان نصف مردان هست؟
دقت كنين كه وقتي زن با مردي ازدواج ميكنه حق گرفتن چيزي به اسم مهريه داره.هزينه زندگي زن به عهده مرده.مرد بايد نفقه و ساير مخارج زن و فرزندان رو بپردازه.از طرف ديگه زن از جهاد و و شركت در جنگ و اونچه كه بعنوان سربازي امروزه متداوله معافه.ضمن اينكه در جرائم خايشانشاوندي كه خايشانشاوندان مجرم بايد ديه بپردازن اگه مجرم زن باشه از ديه معافه.ولي اگه مرد باشه بايد بپردازه.حالا اسلام اينهمه امتياز واسه زنها قائل شده و تازه در دو صورت هم ارثش بيشتر و مساايشان با مرد هست.آيا اين انصافه كه خانم ها بخوان بگن چرا ما كمتر ارث ميبريم؟؟؟خودتون قضاوت كنيد!!
چيزايي كه در جواب فرمودم تركيبي از احاديثي از امام صادق(ع) و امام رضا(ع)‌بود...البته عين حديث نيست بلكه مفهوم و مضمونشه...


اما سوال ديگه اي كه معمولا پرسيده ميشه اينه كه چرا اختيار زن به دست پدر و شوهرشه؟؟؟؟
چرا زن اختيار پول خودشو نداره؟؟؟؟مگه مرد از زن كاملتره؟؟؟؟چرا بين زن و مرد تبعيض هست؟؟؟؟
قبل از جواب بايد فرمود كه اصلا طرح چنين سوالاتي اشتباهه!!!!كي فرموده زن از خودش اختيار نداره؟؟؟؟كي فرموده زن نميتونه خودش پول خودشو خرج كنه؟؟؟؟؟كي فرموده مرد از زن كاملتره؟؟؟؟؟
ما در جامعه زنهايي رو ميبينيم كه مثلا در مقطع بالاي علمي و يا اقتصادي هستن .چطور ميشه فرمود كه اجبار باعث شده زنها يه چنين جاهايي برسن؟؟كدوم عقل قبول ميكنه كه يه زن بدون اختيار خودش به پيشرفت هايي در زندگي دست پيدا كنه؟؟؟؟پس زنها هم داراي اختيار هستن ميتونن سرنوشت خودشونو خودشون رقم بزنن.
مسئله دوم درباره هستقلال مالي ...كجا دين فرموده زن اختياري در هستفاده از اموال خودش نداره؟؟؟؟حتي در آموزه هاي ديني هست كه حتي اگر زن داراي تمكن مالي باشه باز هم خرج و نفقه او به عهده شوهرشه...
هيچ گاه نميشه فرمود زن ايشانا مرد كامل هستن.هركس چنين ادعايي كنه بايد او رو از درك فهم و شعور عقلي دور بدونيم!!!!
اگر هركدوم از زن و مرد كامل بودن پس چرا به هم گرايش دارن؟؟؟گرايش مرد چه از نظر عاطفي و چه از نظز جنسي نشونه اينه كه زن و مرد در خودشون احساس نياز ميكنن و براي اينكه اين نياز برطرف بشه نياز به يه مكمل دارن...پس زن و مرد مكمل همن نه اينكه برتر باشن.برتري وقتي خودشو نشون ميده كه زن و مرد از نظر تقايشان و دانش سنجيده بشن...
اونوقت ميشه فرمود از نظر تقايشان و دانش كدوم برتره.
اما چيزي كه باز هم توسط برخي افراد مطرح ميشه اينه كه چرا اينهمه بين مرد وزن تبعيض هست؟؟؟
درجواب بايد يه مقدمه اي رو بگم...
فرموده شد كه زن و مرد مكمل همن...يعني مثل هم نيستن.پس فرق هايي مباهم دارن ...اين فرقها شامل تفاوت در ظاهر فيزيكي...تفاوت در تفكر وتفاوت در روحيات و عواطفه...از نظر فيزيكي زنها داراي قابليت نگهداري فرزند و سپس وضع حمل توانا در شير دادن به او هستن.مردا چنين ساختار قيزيكي ندارن پس وظيفشون فرق داره.مردها در اين مورد وظيفشون تامين مالي و جاني و ايجاد يك محل مناسب براي ايجاد آرامش در خانه براي همسر و فرزند وهمينطور اياجاد محيطي مناسب براي پرورش كودكانه.پس اين تفاوتها براي اينه كه وظايف مختلفي دارن.اگه زن داراي قابليت هاي خاصي نبود مطوئنا نميتونست وظايف خاصي انجام بده.مرد هم همينطور.زن داراي احساساتي لطيف و ظريفه كه به نوعي ميشه فرمود حيات نسل بشر وابسته به اونه.فرض كنين مادري بچه اي بدنيا آورد و او رو رهاكرد ...چي ميشه؟؟؟؟قطعا بچه خواهد مرد...پس پاره اي از خصوصياتي كه به مادر اختصاص داده شده باعث تداوم نسل بشر هم ميشه.از طرفي خداوند متعال مرد رو عقلاني تر آفريد.نه اينكه مرد عقلش بيشتره ها!!!!منظور اينه كه مرد برخلاف زن دربيشتر جاها از احساس بهره نميبره...كدوم عقل ميگه كه انسان نه ماه بچه رو با همه دردها و رنج ها تحمل كنه و بعد بازهم درد زايمان و بعد هم يه عمر درد و رنج بزرگ كردن بچه؟؟؟؟پس اينجا هم زنها از احساس بيشتر از عقلشون هستفاده ميكنن.مردها گونه اي از بشر هستند كه احساسات رو كمتر مورد هستفاده برنامه ميدن.به همين دليل برخي از شغل ها در جامعه كه نياز ايشانژه اي به عقل دارن و درشون احتياجي به احساسات نيست رو خداوند در دين براي مردها برنامه داده.اين كار از يك طرف باعاث ميشه كه امور جامعه به روال عادي خود طي بشه .واز طرفي باعث ميشه كه زن شخصيت ظريف وملايم و لطيف خودشو حفظ كنه و به روح والا و احساسات او خدشه اي وارد نشه.البته كساني كه به اين امور اشكال وارد ميكنن شايد زنان را عاري از احساس ميدونن يا اگه اين افراد زن هستن حتما دلشون ميخواد كه زن نباشن و مرد باشن...دراين صورت اين افراد با اگر چه با دين مشكل دارن ولي دراصل با فلسفه خلقت مشكل دارن و چون دائم دراين فكرن كه چرا زن آفريده شدن (ايشانا ايكاش كه مرد بودن)چنين سوالاتي ميپرسن.
نكته ديگر اينكه دراصل اختيار زن با خودشه ولي در برخي جاها بنا به مصالح خود زن اجازه او با پدر ايشانا شوهرشه...
فرمودم كه دخترها از احساسات لطيفي برخوردار هستن.خانومها معمولا وقتي دربرابر يه جنس مخالف كه اظهار علاقه ميكنه بهشون برنامه ميگيرن چون احساسات به عقل غلبه داره خيلي زود فريب ميخوره بدون اينكه ذره اي شك كنه كه اون فرد مقابل آيا در اين ابراز علاقه صادق هست يا نه!!!!حالا دين اجازه رو به پدر داده كه با بهره گيري از تجربه و عقل همه خطرات احتمالي كه امكان داره باعث سياه شدن سرنوشت دختر درآينده بشه رو از فرزندش دور كنه.و اگر پدر در اشتباه باشه يا صلاحيت نداشته باشه دين به راحتي مشكل رو حل و با صدورر احكامي اين مشكلات رو به نفع دختر حل ميكنه.در باره شوهر هم همين طور هست.اگر زن بايد در برخي امور كه در دين اومده از شوهر اجازه بگيره به خاطر حفظ ارزش ها و سعادت خود زن هست.حال اگه برخي زنها با اشكال تراشي به اين احكام علاقه اي به سعادت زندگي خودشون ندارن بهتره نيم نگاهي به زندگي زنها و دختر ها در جوامعه غربي بندازن تا نتايج اين نگرش خود رو در زندگي اونها ببينن.
اما يه نكته كلي كه جالب ميدونم بگم اينه كه اگر منافعي كه دراسلام براي زنها درنظر گرفته شده با منافع آقايون در نظر بگيريم و باهم مقايسه كنيم و اگر وقع گرا باشيم با يه حساب سرانگشتي خواهيم فهميد كه اين منافع براي خانم ها بيشتره ولي باز هم برخي از خانوم ها كه از فلسفه احكام الهي آگاه نيستن (يا خودشون تحقيق نكردن يا اينكه فلسفه اين احكام تاكنون كشف نشده و در آينده كشف ميشه)دنبال زياده خواهي هستن...چرا اين خانومها به اين نكته اعتراض نميكنن كه چرا زن مهريه داره ولي مرد نداره...مگه زن و مرد مكمل هم نيستن ؟؟؟چرا تامين زندگي بر عهده مرده و لي بر عهده زن نيست؟؟؟؟چرا زن بايد نفقه بگيرهع و لي مرد نبايد بگيره؟؟؟؟چراتامين امنيت خونه و خونواده برعهده مرده و برعهده زن نيست؟؟؟چرا مشاغل سخت از شغل هاي نظامي و جنگي و قضاوت گرفته تا رفتگر شهرداري برعهده مرده ولي برعهده زن نيست؟؟چرا مردها بايد در جنگ و جهاد شركت كنن ولي زن نبايد شركت كنه؟؟؟چرا دين ميگه بهشت زير پاي مادارنست ولي زير پاي پدران نيست؟؟؟؟وهزاران چرا كه خانوم ها بهش بي توجه ان و فقط برخي مسائل رو كه برخي افراد سود جو كه با عقل ناقص خود ميخوان به دين اشكال بگيرن رو مورد توجه برنامه ميدن؟؟؟؟البته در كل طرح چنين سوالاتي اشتباهه...چطور ما با دنيايي از جهالتمون ميخوايم از دين خدا اشكال بگيريم؟؟؟من خواهش ميكنم از همه فقط كه مقالات و نوشته هاي زنهاي غربي كه مسلمان ميشن و اونهم مسلمان شيعه ميشن و با جان دل دين رو قبول ميكنن رو بخونين.مطمئنا ما كه در يه جامعه اسلامي زندگي ميكنيم حال اونها رو كه در يه جامعه عاري از هرگونه تعهدات اخلاقي هستن رو درك نمكنيم...

211:

سلام ...

!

بله شایسته ! البته شایسته از نظر ما و شما فرق داره شاید از نظر شما شایسته این باشه تو خیابون حجاب یه نفر رو به زور از تن او بکنید ! ولی از نظر ما شایسته این باشه ! که با این کار به اون زن بگیم شما یه کالا نیستید ! که خودتون رو توی خیابون عرضه کنید !

212:

مگر خیابان و کوچه شخصی شده اخیرا
اگر فعل کسی اثر اجتماعی بر یک شخص یا اشخاص دیگر داشته باشد دیگر شخصی نیست.
حجاب توی خونه شخصیه نه تو جامعه!
جامعه خونه خاله نیست که هر کار دلت خواست بکنی!‌قانون داره!
اگر قوانین جامعه رعایت نشه قانون جنگل حکمفرما میشه

213:


موافقم

214:


کار ِ شایسته از نظر ِ من اینه ک ب بعضیا یاد بدیم خانوما کالا نیستن .!

اینقدر بحث شده ک نیازی ب تکرار ِ حرفا نمیبینم

215:

منم همین رو فرمودم ! ولی با این رفتار ها شبیه کالا میشن (:

216:

خُب ،
پس اولین نفر ب شُما یاد میدیم :))

من از دومین نفر در خدمتم :)))

217:

فارسی نوشتما (: !!!

بهتر به دوستان عزیز و خودتون یاد بدید (:

218:

درود
1-کپی بودن مطلبی از ارزش اون نمی کاهد.
2-هیچ زن مسلمانی دوست ندارد که انگلا مرکل وهیلاری کلینتون(دوبانوی بزرگوار وجنایتکار)را الگوی خود برنامه دهد.دراون کشورها اگر جنایتکار باشی با آغوش باز می پذیرند.
3-کدوم زن اروپایی تونسته از نظر اخلاقی به پای فاطمه ی زهرا برسه؟
4-کدوم زن غیر مسلمان تونسته الگوی شوهرداری وفرزند داری همه بشود,مانند فاطمه ی زهرا؟
5-کدوم زن غیر مسلمان رو پیدا میکنی که دل شیر داشته باشه مانند زینب (س) وسیده اعظم حسینی؟
6-مسلمون دیدم وشنیدم که با پول کافر بشه اما بالعکسشو نه دیدم نه شنیدم.
7-کسی نفرموده حتما چادر بپوشید حجاب کامل رو رعایت کنید.
8-حجاب بادلایل عقلی ونقلی وعلمی ثابت شده هست .و در کتب همه ی ادیان الهی به اون توصیه شده هست.
والسلام علی من اتبع الهدی

219:

بچه ها بیاین که مثل اینکه حالا حالا باید بحث کنیم

ضرب و شتم یک زن چادری دیگر


به نقل فارس، ۲۳ تیرماه امسال اتفاقی تأسف بار رخ داد که پس از انتشار اون در رسانه‌ها، احساسات عموم امت مسلمان جامعه برانگیخته شد، خبری با این تیتر « ماجرای کشیدن چادر از سر دختر آمر به معروف در ماه رمضان ».

شمس، دختر آمر به معروف ۳۰ ساله‌ای هست که در منطقه پونک شهرستان تهران مورد اهانت و هتک حرمت یک خانم بدحجاب برنامه می‌گیرد تا جایی که خانم بدحجاب، تلاش بر کشیدن چادر و روسری از سر این آمر به معروف می‌کند اما موفق نمی‌شود.


۲۴ تیرماه یعنی تنها پس از گذشت یک روز از ماجرای خانم شمس، معصومه فراهانی، زن چادری دیگری در محله خانی‌آباد تهران، مورد ضرب و شتم یک زن بدحجاب برنامه می‌گیرد.

ماجرایی که جزئیات اون را خانم فراهانی توضیح می‌دهد.

شرح ماجرا را این طور آغاز کنیم که ۲۴ تیرماه هست و شما پس از اقامه نماز در مسجد به همراه فرزند ۳ ساله خود، راهی منزل خود در محله خانی‌آباد می‌شوید، در مسیر، چه اتفاقی برای شما رخ می‌دهد؟

فراهانی: من روزه بودم و برای اقامه نماز و صرف افطار، همراه با فرزند ۳ ساله‌ام به مسجد رفتیم ساعت تقریباً ۱۰ شب بود در مسیر که داشتم می‌آمدم داخل کوچه ۲ نفر خانم را دیدم که روسری‌های خود را دور گردنشان انداخته بودند و داشتند به سمت ماشینشان می‌رفتند، ظاهرشان تعجب آور بود، اول سعی کردم با نگاه هشداردهنده، باعث شوم که حجابشان را رعایت نمايند اما اونها نگاه طلبکارانه‌ای را تحویل من دادند، در مرحله بعد سعی کردم یادآوری کنم که اونها در کجا زندگی می‌نمايند و فقط خطاب به اونها فرمودم «ببخشید خانم‌ها آیا اینجا ایران نیست؟» جواب دادند که « ایرانه که ایرانه!» فرمودم « به نظر شما نباید حداقل، تابع قوانین کشوری باشیم که در اون زندگی می‌کنیم؟» اما دیگر جواب این سوالم را ندادند و به جای اون مشت‌هایی بود که نثارم می‌کردند.

در حالی که بچه، همراه شما بود این اتفاق رخ داد کسی در کوچه نبود که به کمک شما بیاید یا حداقل، فرزند شما را از این صحنه دور کند؟

فراهانی: اول که یکی از اونها دستهایم را گرفت و نفر بعدی با مشت به سر و صورتم می‌زد بچه‌ام کاملاً شاهد ماجرا بود و داشت زهره ترک می‌شد تا اینکه آقایی متدین آمد و فرزندم را بغل کرد و از ما کمی فاصله گرفت و سپس اون، اوباش دور ما حلقه زدند و از اون بدحجاب‌ها پشتیبانی می‌کردند.

در مقابل نیز بسیجی‌های محل به کمک من آمدند و من را از دست اونها نجات دادند.

یعنی شما ایستادید تا اونها شما را با مشت‌هایشان، سیاه و کبود نمايند و عکس‌العملی نشان ندادید؟

فراهانی: من خودم رزمی‌کار هستم اما چون هدف من دعوا با این افراد نبود و می‌خواستم امر به معروف کنم هیچ هستفاده‌ای از توان بدنی خودم نکردم.

من می‌خواستم در ماه مبارک رمضان، فقط به اونها یک گوشزد کوچکی داشته باشم که اون هم، زبانی بود.

این اتفاق، در همان کوچه، فیصله پیدا کرد؟

فراهانی: نه با کمک بسیجی‌های محل به کلانتری خانی‌آباد رفتیم اما حامیان اون خانم‌ها تلاش می‌کردند که من به خاطر کتک‌هایی که خورده‌ام رضایت بدهم اما من شکایت کردم چون حرکت اونها غیرمنصفانه بود.

سپس شکایت چه اتفاقی افتاد؟

فراهانی: من به پزشک قانونی رفتم و در اونجا نیز میزان لطمه‌ای را که خورده بودم ثبت شد و اون خانمی هم که بنده را مورد ضرب و شتم برنامه داده بود و صورتم را به شدت، کبود کرده بود یک شب بازداشت شد و تنها با گذاشتن یک قبض برق منزل به عنوان وثیقه، آزاد شد در حالی که در خودروی این خانم، انواع سلاح سرد وجود داشت و از سوی دیگر نیز کاملاً در کوچه، کشف حجاب کرده بود، دو موضوعی که دو اتهام مجزا محسوب می‌شدند.

در حال حاضر اوضاع روحی و جسمی شما و فرزندتان چطور هست؟

فراهانی: فرزندم که هنوز از دیدن صحنه اون شب، به شدت مضطرب هست خودم هم چون به نفس کاری که انجام داده‌ام ایمان دارم صدمات اون را می‌پذیرم هنوز کبودی‌های مشت‌های اون زن بدحجاب را هر روز با خودم در کوچه و خیابان‌های این شهر شلوغ می‌برم اما نمی‌گذارم امر به معروف و نهی از منکر در این شهر بمیرد.
54 out of 100 based on 49 user ratings 1124 reviews