حیوانات شگفت انگیزشبیه گیاهان


حیوانات شگفت انگیزشبیه گیاهانحیوانات شگفت انگیزشبیه گیاهان
حیوانات همیشه پر از شگفتی هستند. بدون توجه به جایی که نگاه می کنید، شما می توانید موجوداتی را با حیرت انگیزترین مکانیسم های طبیعی ببینید. از بزرگترین تا کوچکترین آنها، چیزهای زیادی در مورد حیوانات وجود دارد که واقعا باعث تعجب ما می شوند. تعدادی که در اینجا لیست شده اند، توانایی تقلید از گیاهان اطراف خود را دارند. آنها به شکل برگ ها، گل ها و حتی جلبک ها در می آیند. بدون شک این بسیار پر ابهت خواهد بود.
1-آخوندک شبح

این یک برگ است یا آخوندک؟ بسیاری از مردم قطعا می گویند برگ، حتی اگر آن را در حال حرکت ببینند. این گونه های کوچک آخوندک را می توان در سراسر آفریقا پیدا کرد. آنها بسیار کوچک هستند و تا 2 اینچ رشد میکنند و در رنگ های مختلف یافت می شوند. اکثر نقاط بدن آنها مانند برگ های خشک است و تا 2 سال عمر میکنند.
حیوانات شگفت انگیزشبیه گیاهان
----------------------------------------------------------
2. گیاه سبز قیفی

تورپدو باگ نیز نامیده می شود و نام علمی این حشره Siphanta acuta است. این حشره زیبا، از گیاهان تغذیه می کند و به نظر می رسد مثل یک برگ است. هنگامی که آنها در حال استراحت هستند، بال سبز خود را به دور خود می گیرند و بیشتر شبیه یک سقف شیب دار می شوند. آنها کوچک هستند با طول متوسط 15 میلی متر از حشرات بومی استرالیا هستند اما هم اکنون در هاوایی و نیوزیلند نیز یافت می شوند.
حیوانات شگفت انگیزشبیه گیاهان
----------------------------------------------------------
3- استیک

این حشرات بسیار شبیه به چوب هستند. آنها در واقع بیشتر شبیه آکالیپتوس می باشند و منبع اصلی تغذه آنها نیز درخت اکالیپتوس است. بدن آنها بلند و باریک، اما می توانند پرواز کنند. تا 18 سانتی متر رشد می کنند و بومی قسمت جنوبی استرالیا هستند. جنگل های نیوساوت ولز و ویکتوریا خانه آنها را ساخته اند اما در بسیاری از مکان های نزدیک به آب یافت می شوند.
حیوانات شگفت انگیزشبیه گیاهان

4-اژدهای دریایی برگ داراین ماهی متعلق به خانواده اسب دریایی است. در زیر آب آنها مانند جلبک دریایی شناور به نظر می رسند. این ها در واقع اعضای بدنش است که بسیار شبیه برگ است که به راحتی برای ترکیب شدن با محیط زیست خود از آنها استفاده می کند. اما چیزی که آنها برای حرکت از آنها استفاده می کند باله هایش است که بسیار شفاف هستند که به سختی قابل دیدن هستند.
حیوانات شگفت انگیزشبیه گیاهان
----------------------------------------------------------

5- لاک پشت شرقی

آنها بومی استرالیا هستند و بیشتر در باتلاق های آب شیرین، سدها و دریاچه ها یافت می شوند. بر روی لاک آنها جلبک ها رشد می کنند و هنگامی که در حال حرکت هستند از نگاه بسیاری مانند سنگ به نظر می رسند و باعث فرار شکارچیان و حتی انسان ها با نیت بد می شوند.
حیوانات شگفت انگیزشبیه گیاهان
----------------------------------------------------------

6- عقرب ماهی برگی

این یکی دیگر از حیوانات دریایی است که از برگهای مرده تقلید می کند. آنها این کار را برای گرفتن طعمه های خود انجام می دهند و تحت جریان آب حرکت می کنند و طعمه ها با این فرض که عقرب ماهی فقط یک گیاه بی ضرر است به آن نزدیک می شوند و بی اطلاع هستند که آنها در حال نزدیک شدن به نابودی اند.
حیوانات شگفت انگیزشبیه گیاهان

تصاویری از محیط کاری بزرگان علم و دانش

1:

تبارک الله احسن الخالقین
عجیب‌ترین کوه جهان در ایران/عکس

2:

به به
سرخوش‌ترین مردم جهان کجا هستند؟

3:

یکبار دوستی که مهندسی کشاورزی میخوند درتاپیکی تصویر اول رو گذاشته بود ومن فرمودم شوخی میکنی این برگ خشکیه دست ساز ادمی باذوق.ولی بعدا متوجه شدم واقعااخوندک هست.واقعا انسان درخلقت خداحیران می مونه
 تنها ساعت دنیا که در هر ثانیه یک نقطه‌ی دنیا را نشان می‌دهد + تصاویر

4:

من چقد اینآ رو دوس دآرم
چقد خوشگلن :)
اگر یک کاغذ را 103 بار از وسط تا بزنید ضخامتی به اندازه‌ی کل کیهان پیدا میکند

5:

منـم دوسشـون دارم .. کشف حُفره‌ اسرارآمیز ؛ اینجا «آخر زمین» است!(تصویر) ولی چنـدشـمم میشــه :دی
دانشمندان به دنبال راز خانواده چهاردست وپا +عکس

6:

خدایا دوستت دارم
ممنون به خاطر تمام زیبایی هایی که افریدی


97 out of 100 based on 72 user ratings 507 reviews

!