توسعه زره «مرد آهنین» برای قدرت مافوق انسانی سربازان


توسعه زره «مرد آهنین» برای قدرت مافوق انسانی سربازانتوسعه زره «مرد آهنین» برای قدرت مافوق انسانی سربازان
محققان ارتش آمریکا در حال توسعه جلیقه هوشمندی هستند که قدرت مافوق انسانی به سربازان در میدان جنگ می دهد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برای طراحی و توسعه این جلیقه هوشمند، بخش های مختلف صنایع، آزمایشگاه های دولت و دانشگاه هایی از جمله موسسه فناوری ماساچوست (MIT) با محققان ارتش آمریکا همکاری می کنند.

لباس هوشمند Talos دارای قالبی مشابه اسکلت خارجی است که امکان حمل بارهای سنگین برای سربازان را فراهم کرده و با کمک لایه هایی از مواد هوشمند مجهز به حسگرهای مختلف، دمای بدن، ضربان قلب و میزان رطوبت بدن را کنترل می کند.

سیستم گرم کننده، تهویه هوا، اکسیژن، توقف خونریزی بوسیله اسپری حالت سکون زخم که توسط محققان آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA)‌ در دست طراحی است، از دیگر امکانات جلیقه هوشمند عنوان شده است.

این لباس هوشمند که تا سه سال آینده مورد بهره برداری برنامه می گیرد، همچنین به شبکه گسترده ارتباطی و رایانه های پوشیدنی مانند عینک واقعیت افزوده گوگل نیاز دارد.

محققان MIT در حال طراحی و توسعه جلیقه پیشرفته ای هستند که از مایعات ساخته شده و در زمان برنامه گرفتن در میدان مغناطیسی و جریان الکتریکی به حالت جامد تبدیل می شود.توسعه زره «مرد آهنین» برای قدرت مافوق انسانی سربازانزیر بنای یک مکالمه تلفنی

1:

فک کنم تا اینا میاد به دست ما برسه دیگه ما هم غزل و خوندیم دیگه


80 out of 100 based on 50 user ratings 500 reviews