رییس جمهور یارانه بگیرها و نگیرها عوض می‌شود


رییس جمهور یارانه بگیرها و نگیرها عوض می‌شودرییس جمهور یارانه بگیرها و نگیرها عوض می‌شود
طنز و کاریکاتور > طنز - آیدین سیارسریع در روزنامه قانون نوشت:


کلا یارانه را هر کاری‌اش بکنیم مسئله‌ای است احمدی نژادی. یعنی خواه ناخواه آغشته به احمدی نژاد است. کسانی هم که سعی می کنند وارد این حوزه شوند لاجرم احمدی نژادی می‌شوند. مثلا دیده‌اید یک موقعی شکلات به لباستان می‌چسبد می‌گویید «اَیییی! شکلاتی شدم؟» الان هم دولت یازدهم به همین شکل با این یارانه بازی‌هایش احمدی نژادی شده است. با این تفاوت که احمدی‌نژاد با همین کارها کلی طرفدار جمع می‌کرد و این دولت با همین کارها کلی از طرفدارانش را از دست می‌دهد!

ما هم حقیقتا اصراری نداریم اینقدر به مسئله یارانه بپردازیم ولی هربار می‌آییم از این مسئله خارج شویم دولت چیز جدیدی رومی‌کند. به قول مسعود مرعشی طنزنویس قرن 14 ما از یارانه انصراف داده‌ایم، یارانه از ما انصراف نمی‌دهد. جدیدا اعلام شده دولت به آنهایی که از دریافت یارانه نقدی انصراف می‌دهند «کارت همیاری» اهدا می‌کند و دارندگان این کارت از «امتیازهایی» برخوردار می‌شوند! با این روندی که در پیش گرفته شده بنده احتمال می‌دهم به زودی قوانین سخت‌گیرانه‌تری نسبت به کسانی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند اعمال شود. به این ترتیب:

1) ورود به اماکن تفریحی اعم از شهربازی، سینما، تئاتر، استادیوم‌های ورزشی و خلاصه هر چیز که لذت بدهد تنها برای دارندگان کارت همیاری امکان‌پذیر است.

2) دارندگان کارت همیاری در صورت تذکر ماموران گشت ارشاد به آنها، می‌توانند مامور خاطی را توی ماشین انداخته و با خود ببرند.

3) از این به بعد رئیس‌جمهور کسانی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند احمدی‌نژاد و رئیس‌جمهور عزیزانی که از دریافت یارانه نقدی انصراف می‌دهند اسکارلت ژوهانسون خواهد بود.

4) رئیس‌جمهور کسانی که فرم دریافت یارانه را با اطلاعات غلط پر کرده‌اند سعید جلیلی است + جریمه نقدی

5) دارندگان کارت همیاری در هنگام ورود به ادارات نه تنها مورد تکریم کارمندان واقع می‌شوند بلکه می‌توانند در هنگام خروج توی گوش رئیس اداره هم بزنند. این بند در مورد افراد فاقد کارت همیاری برعکس اجرا می‌شود.

6) با همکاری شهرداری دارندگان کارت همیاری می‌توانند از سرویس‌های بهداشتی مکانیزه، تمام اتوماتیک، اصلا می‌ری توش دیگه نمی‌خواد کاری انجام بدی، خودش همه کارها رو انجام می‌ده برخوردار شوند. اما کسانی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند محکومند به آفتابه.

7) وام مسکن تنها به دارندگان کارت همیاری تعلق می‌گیرد، آنهایی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند برن با همون یارانه جونشون خونه بخرن اگه می‌تونن!

چند سال بعد
رفته رفته محدودیت‌ها علیه کسانی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند بیشتر می‌شود. متقاضیان دریافت یارانه به علت نابرابری‌های موجود مجبور می‌شوند در مزارع کسانی که از دریافت یارانه انصراف داده‌اند به سختی کار کنند تا در ازای آن بتوانند دو وعده غذای گرم و سرپناهی برای خواب داشته باشند. در آینده از سرنوشت ما یارانه بگیران فیلمی ساخته می‌شود به نام «12 سال دریافت یارانه نقدی» که موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم از اسکار می‌شود. این فیلم ماجرای مردی به نام «سالومون نورثاپ» است که از مزرعه یک منصرف از دریافت یارانه بدذات می‌گریزد و با رساندن خود به نزدیک‌ترین کافی‌نت شهر از دریافت یارانه نقدی انصراف می‌دهد و به آغوش خانواده‌اش برمی‌گردد. سال‌ها بعد از گریز سالومون نورثاپ جنبش لغو یارانتاید توانست به پیروزی برسد و در نهایت یارانه نقدی و غیرنقدی به کل برداشته شد.حالا یک روز یه لـــــــــــُره

1:

من در هر صورت يارانه ام رو ميگيرم و نميبخشم...


پیام قاسم سلیمانی به پادشاه عربستان(طنز)

2:

وام مسکن تنها به دارندگان کارت همیاری تعلق می‌گیرد، اونهایی که یارانه نقدی دریافت می‌نمايند برن با همون یارانه جونشون خونه بخرن اگه می‌تونن!

این از همش قشنگ تر بود د.ی

وای امت از خنده


مراسم خواستگاری از ۱۳۷۴ تا 1394

3:


خونه هم داريم بجاي يكي دوتا هم داريم ...


رتبه های برتر کنکور 80 الان کجا درس میخونن؟؟؟

4:


چه خوب
ایشالله خدا بهتون بیشتر بده
پس با یارانه بریم بستی بخریم
یه طوری حرف میزنند از یارانه و گرفتنش که انگار ماهی یه میلیون پول مجانی به امت میدن
ولی در عوضش دوبرابر از امت میگیرند
هنوز مونده
دوباره قیمتها بره بالا


تکيه کلام‌هايي که واس ماس!

5:

مرسي عزيزم

من نميخام بگم وليي يه چيزايي لازمه فرموده بشه

خدا شاهده من دوبرابر پول يارانم رو كمك ميكنم به موسسه محك و همو فيلي ..

چرا پول يارانمون رو كشورهاي ديگه هستفاده كنن در حاليكه كشورمون پراز افراد نيازمند و مستمنده.


لاف زنی در نسل های مختلف *___*


دل خوش از آنیم که حج میرویم غافل از آنیم که کج میرویم...

6:


بله دقیقا همینطوره بانو
توی این سالها
دولتهای مختلفی اومدند و خودشون رو نشون دادند
امت دیگه اعتماد ندارند بهشون
فک نکنم با گرفتن یارانه و نگرفتن هم چیزی حل بشه
امیدوارم حق با اونا باشه
و دردی رو دوا کنه
و امت از این زندگی سخت بیرون بیان


78 out of 100 based on 43 user ratings 218 reviews