کمپانی های بزرگ دارویی در حال ورود به کشور


کمپانی های بزرگ دارویی در حال ورود به کشورکمپانی های بزرگ دارویی در حال ورود به کشور
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر تغییر شکل مسیر واردات دارو به ایران و همچنین واردات به شرط انتقال دانش فنی گفت: تا پایان امسال چندین کمپانی بزرگ دارویی جهت سرمایه گذاری در بازار بزرگ ایران فعال خواهند شد.

به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم نامه ساخت کارخانه داروسازی در ایران با شرکت نووو نوردیسک دانمارک گفت: دیابت بیماری است مهلک که متاسفانه با توجه به نوع تغذیه و همچنین کم تحرکی جوامع رو به افزونی است. در ایران حدود پنج میلیون نفر مبتلا به دیابت قطعی داریم و حداقل پنج میلیون نفر نیز استعداد ابتلا به این بیماری را دارند. کشورهای اطراف ایران به ویژه کشورهای عربی به دلیل نوع تغذیه و همچنین کم تحرکی مضاعف از بار بیشتر بیماری دیابت برخوردارند.

هاشمی فعالیت شرکت نووو نوردیسک در تولید داروهای دیابت را مورد اشاره برنامه داد و افزود: این کمپانی هفتمین کمپانی مهم دنیا در تولید و فروش داروست. خوشحالیم که در ارزیابی‌هایی که انجام دادند، از منطقه ما ایران را برای سرمایه گذاری انتخاب کردند چرا که ایران از باثبات ترین کشورهای منطقه به لحاظ اقتصاد و همچنین برخورداری از نیروی انسانی جوان و فنی است. ایران ثابت کرده است که طی سه دهه تحریم پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

ی افزود: تا پایان امسال نیز چندین کمپانی بزرگ دارویی جهت سرمایه گذاری در ایران فعال خواهند شد. در مورد شرکت نووو نوردیسک نیز امیدواریم هر دو طرف این تفاهم نامه به تعهدات خود متعهد باشند و در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد بهره برداری از این شرکت دانمارکی در کشور باشیم و بتوانیم در کمتر از یک دهه بازارهای منطقه را در اختیار بگیریم.


کمپانی‌های بزرگ دارویی در راه ورود به کشور88 out of 100 based on 78 user ratings 1378 reviews