مورد نماز شب است آرزوی دست نیافتنی من باورتان می شود 6 سال برای اینكه


مورد نماز شب است آرزوی دست نیافتنی من باورتان می شود 6 سال برای اینكه
با سلام سوال من در مورد نماز شب است
آرزوی دست نیافتنی من
باورتان می شود 6 سال برای اینكه به طور مداوم نماز شب بخوانم زحمت كشیدم توسل كردم مراقبت كردم حتی چند چله زیارت عاشورا 100 لعن و صد سلام خواندم چندین دفعه زیر قبه امام حسین دعا كردم چقدر گریه و زاری كردم اما بعد از 6 سال حاصلی جز نا امیدی ندارم اصلا بی خیال دارم می شم واقعا درمانده شدم نمی دونم دروغ هم نگفتم به خیال خودم یه مراقبه الكی هم داشتم حالا به نظر شما چه كار باید بكنم؟
مایل نیستم در دید عموم باشد
توفیق رفیقی است به هر كس ندهندش
زرین پر طاوس به هر كس ندهندش
الان خیلی دلم می خواد از این غصه گریه كنم مخصوصا برای امام حسین
پاسخ :
دوست گرامی باسلام : ما به حال شما غبطه میخوریم وهمت بلند شما را در مراقبت ازنفس سركش می ستاییم،لذا ناامیدی درحال قدم گذاشتن به بارگاه معشوق چنانچه از روی عشقی كه تجلی یافته از معرفت باشد معنا ومفهوم ندارد.


دانشجوی كاردانی ترم بنجم رشته کامپوتر هستم. و همچنین علاقه مند به تحصیل
نمی دانیم شاید همین حالت لطف وعنایتی از سوی پروردگاراست تا مبدا مغرور به عباداتمان شویم ولی در هر صورت انجام وظیفه از ویژگی های مومن واز شاخصهای حق هست كه در مقام عمل مبتنی بر معرفت هست باید توجه داشت كه شور وشوق واحساس هستارت حركت هست لكن دوام وقوامش به معرفت بستگی داردو عرفان به معنى شناخت هست و اصطلاحاً به شناختى كه از طریق الهام و اشراق صورت گیرد فرموده مى شود و عرفان صحیح جز از طریق خاندان پیامبر((علیهم السلام)) و رهبران معصومین((علیهم السلام)) و پیروى از اونان میسر نیست و افرادى كه از این رهگذر وارد نشده و از راههاى دیگر خواسته اند به عرفان برسند به لغزش افتاده و به مقصود دست نیافتند.


voroode be hoze va ayande va aya az hoze be daneshgah rahi has va inke ba che madraki mishe talabe shod va kollan yek majmooe
گرچه در پندار خویش خود را از عرفان برخوردار بدانند.


لیسانس عرفان اسلامی دارم جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس و کارمند هستم . ایا
بنابراین رابطه ى محكم با خداوند و مناجات و نیایش با او و حضور قلب در نماز و توسل به رهبران معصومین((علیهم السلام)) و عمل كردن به دستورات خداوند و ترك محرمات و گناهان كه برپايه عقائد صحیح و تلاش در راه تهذیب و تزكیه نفس صورت گرفته باشد مى تواند انسان را به عرفان حقیقى برساند.


farsi man mokhtal shodah va majboor shodam intori benevisam.. soorahaye quran be haman tartib ke nazel shodah ra mikhastam
حضرت آیت الله بهاالدینی(ره)در توصیه های اخلاقی اشان می فرمودند«برای شروع توجه داشته باشید كه حلال خدا را حلال بشمارید وحرامش را حرام ودرانجام واجبات وترك محرما ت نهایت كوشش ودقت را بفرمایید،ودركسب معرفت از هر موقعيتی هستفاده نمایید،ودر یك كلام سعی اتان بروظیفه شناسی وعمل به وظیفه باشد در اون صورت دنیا وآخرتتان درست خواهد شد.»دوست عزیز كلّ تعالیم اسلام ـ از واجبات و محرّمات و مستحبّات و مكروهات ـ سیر و سلوك هست.


الله بهجت یكی از مراجع تقلید است؟ باتشك
هر مسلمانی سالك الی الله هست؛ با این تفاوت كه در این سلوك، برحسب قوّت و ضعف اشخاص در تعهّد به انجام واجبات و ترك محرّمات همه در یك درجه و رتبه نیستند.


ما احكام قابل تغییر را به روز نمیكنند 35
هر چه مواظبت انسان بر اطاعت از خداوند متعال و دستورات شرع بیشتر باشد در این سیر و تحصیل تقرّب به خداوند موفّق‏تر می‏شود.


به فارسی ترجمه شده است اگر بله از کجا میتوان آنرا تهیه کرد و قیمتش چقدر
تعالیم عبادی نماز، حج، روزه، دعا، قرائت قراون، نماز شب، مواظبت بر مطالعهنمازهای نوافل یومیّه، عبادات شب و روز جمعه، ترك دروغ و غیبت، محاسبه با نفس، قضای حوایج بندگان خدا، احسان به پدر و مادر، صلة رحم، حسن جوار، حفظ امانت مصاحبت و همنشینی با علما، تجدید توبه و هستغفار، مواظبت بر اذكار تهلیل و تسبیح و تحمید و تكبیر، حسن معاشرت با امت، امر به معروف و نهی از منكر، و رعایت حقوق برادران دینی تا حدّی كه در روایات «معلی بن خنیس» بیان شده، حفظ اعضا و جوارح از معاصی و حتّی تر ك مشتبهات، تفكّر در عالم آفرینش و عظمت ظهور قدرت خدا در خلقت مخلوقات، تفكّر در فنای دنیا و نظر عبرت به كوه و دریا و موجودات كوچك و بزرگ و امور بسیار دیگر ـ كه در آیات قراون مجید بیان شده هست و شرح مختصر اون نیاز به نوشتن یك كتاب دارد ـ همه سیر و سلوك هست.


مراجعی که به عنوان اعلم از سوی حوزه علمیه قم معرفی شده اند را نام ببرید
دستور این سیر و سلوك همین كتب دعا و رساله‏ها و تفاسیر قراون مجید و كتب حدیث فارسی و عربی هست و محتاج به قطب و مرشد نمی‏باشد و همة این امور، راه رفتن به سوی خداست؛ و هستاد همه قراون و تعالیم ائمه (ع) و احادیث شریفه هست.


وآخرین مطلب اونكه ناامیدی از دامهای شیطان هست ،با اون مقابله كنید ودر هر شرایطی مأیوس از خدا نباشید، « لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اَللَّهِ‏ »؛ ازرحمت خدا مأیوس نبوده و به مغفرت او مطمئن باشید.

كه با سعی وكوشش وهمت بلند وهدفمند بودن انشأالله به درجات وكمالات والا خواهید رسید.

كه
ز كوشش به هر چیز خواهى رسید به هر چیز خواهى، كماهى رسید

موفق باشید ،ما را از دعای خیرتان فراموش نكنید.66 out of 100 based on 41 user ratings 116 reviews