روماتیسم مفصلی هستم به طورمداوم به متخصص مراجعه كرده وهربارباتجویزبعضی

خوردن نیست اهن خونش 22 است.لطفا در مورد همه چی
تریامسینولون در بهبود نارسایی غدد فوق كلیوی میتواند نقش داشته باشد؟
نوعA و نحوه شی
بفرمائید اهدای خون چه مزایا
عضلات
یكی از دندان هایم درد خفیفی دارد به همین علت می خواهم به یك دندان پزشك
بررسی بیولوژی و واکنش تابعی کفشدوزک Nephus arcuatus Kapurروی شپشک آرد آلود پنبه Phenacoccus solenopsis Tinsley.
سنتز و شناسایی نانوکاتالیست ها با استفاده از بسترهای آلی و نیز شناسایی الکل های کایرال با استفاده از طیف سنجی جرمی در شرایط غیرکایرال
سنتز تک مرحله‌ای آمیدهای آروماتیک از ترکیبات نیترو آرن با سدیم هیپوفسفیت و کاتالیست Pd/C و بررسی نوآرایی بمبرگر در فنیل هیدروکسیل آمین ها
بررسی رابطه‌ی هوش هیجانی و هوش شناختی با بهزیستی روانشناختی با واسطه‌گری هسته‌ی کنترل در بین دانش آموزان دبیرستان های عادی شهر شیراز
بررسی اثر ساختار پارچه‌های حلقوی تاری سوراخ‌دار پوشش داده شده با پلی آنیلین بر روی کاهش سطح مقطع راداری
تحلیل و طراحی دیواره آتش برنامه‌های تحت وب
تعیین واحدهای جریان هیدرولیکی با استفاده از روش‌های زمین آماری و هوشمند در میدان نفتی سلمان
سازماندهی ساختاری نانومقیاس، ترمودینامیک و دینامیک مایع یونی1-هگزیل-2و3- دی متیل ایمیدازولیوم-بیس (سولفونیل) ایمید و مخلوط آن با استونیتریل:
طراحی، ساخت و کلون‌سازی ژن ترکیبی مشتق از Azurin/Cdx2 در سیستم پروکاریوتی
ارتباط سبك رهبري خدمتگزار با رضايتمندي و تعهد ورزشي ورزشكاران تيم هاي فوتبال ليگ يك كشور

روماتیسم مفصلی هستم به طورمداوم به متخصص مراجعه كرده وهربارباتجویزبعضی
مدت 10سال است كه دچاربیماری روماتیسم مفصلی هستم به طورمداوم به متخصص مراجعه كرده وهربارباتجویزبعضی داروهاوجایگزین كردن دیگرداروهاتحت معالجه بوده ام ولی بهبودنیافته ام درآخرین مراجعه دكتر نام یك آمپول كه قیمت آن تاحدود700000تومان بود راپیشنهادكرد.می خواهم بدانم آیابااستفاده این دارواحتمال بهبودی هست یانه وآیاراه درمان دیگری هم وجوددارد
پاسخ :
با سلام

نباشید دو سوال در مورد انتقال ایدز داشتم: 1.اگر خانومی بعد از به دنیا
آرتریت روماتوئید (RA) نوعی بیماری سیستمیک هست که وجوه مشخصه اون عبارتند از : پلی آرتریت التهابی ، گرفتاری مفاصل کوچک و بزرگ و وجود علائم عمومی ، تظاهرات بالینی ویژه اون شامل خشکی صبحگاهی ، بهبود علائم با شروع فعالیت وژله ای شدن مفصل هست .


از ساعتهای مچی که خاصیت شب نمایی دارند خطر آفرین است؟ خیلی برایم مهم است.
اغلب بیماران به سمت درجاتی از تخریب هستخوان و غضروف و گرفتاری غلاف تاندون پیش می روند .


صورت از چه دارویی باید استفاده كنم, از چه مارك ضد آفتاب و لوسیون پاك كننده
در تعداد زیادی از اونان این فرایند به تغییر شکل اندام ها و کاهش قابل ملاحظه عملکرد منجر می شود .

دکتر واسعی اطلاعات کاملی در مورد سرطان حنجره می خواستم و چه میوه و داروگیاهی
اپیدمیولوژی :

بیماری آرتریت روماتوئید راهنم
RA با میزان شیوعی در حدود یک % در عموم امت یکی از شایعترین بیماری های خود ایمنی هست .


و177 سانتی متر قد . میخواستتم بدانم امکان رشد قدی دارم یا نه . اگر دارم چند
نسبت ابتلای زنان به مردان 3 به 1 و شایع ترین سن شیوع بیماری دهه سوم تا پنجم زندگی می باشد اونتی ژن لکوسیتی انسانی (HLA)DR4 به عنوان عامل خطر ساز در این بیماری محسوب می شود به نظر می رسد افراد DR4+ به نوع شدیدتر بیماری مبتلا می شوند علت زمینه ای بیماری یعنی علت آغازگر اون در میزبان مستعد هنوز ناشناخته هست .

چه مشکلاتی
پاتولوژی :

با 24 سال سن و مجرد مدتیه که قسمتی از موهای سرم ریزش شدیدی داره. مخصوصا
علامت اصلی گرفتاری مفصل تشکیل پانوس سینوویال در نتیجه تکثیر سلول های سینوویوم و ارتشاح سلول های تک هسته ای به ویژه مونوسیت ها و لننوسیت های T به وجود می آیند پانوس یا تهاجم به محل تلاقی هستخوان ، غضروف و سینوویوم موجب تخریب پیش رونده هستخوان و غضروف می گردد فرایند فوق در رادیوگرافی به صورت اروزیونهای و زیون های حاشیه ای هستخوان تظاهر می یابند در سایر بافت ها نظیر سینوویوم ممکن هست ندول های روماتوئید دیده شود .

این ندول ها شامل گرانولوم های بزرگی هستند که دارای نکروز مرکزی سلول های تک هسته ای محیطی و لایه خارجی هیستوسیت هستند میزان تجمع لنفوئید ممکن هست به حدی باشد که ظاهر فولیکول های لنفاوی به خود بگیرد .
علائم بالینی :
RA نوعی پلی آرتریت متقارن هست که در اون به طور معمول مفاصل کوچک دست و پا ، مچ دست و پا درگیرمی شوند مفاصل دیگری نیز که به طور شایعی درگیر میشوند شامل مهره های گردنی ، شانه ، آرنج ، هیپ و زانو می باشند .

در این بیماری مفاصل نوع دی آرترودیال ( سینوویال ) مانند مفاصل آپوفیزیال ، تمپورومندیبولار ممکن هست گرفتار شوند .

مفاصل مبتلا متورم ، گرم و حساس هستند ممکن هست دارای افیوژن نیز باشند بافت سینوویوم که در این بیماری قابل لمس می شود .

خشکی صبحگاهی طولانی که معمولا بیش از یکساعت طول می کشد علامت کلاسیک RA و نیز سایر آتروپاتی های التهابی هست .

صبح بدترین وقت روز برای بیمار می باشد و علائم بیمار به تدریج با فعالیت متوسط بهبود می یابد .
خصوصیات بالینی :
مفصلی : 1- خشکی صبحگاهی ، ژله ای شدن مفصل 2- تورم قرینه مفاصل ، 3- تمایل بیشتر به درگیری مفاصل مچ دست ، اینترفالنژیال پروگزیمال ، متاکارپوفالنژیال و متاتارسوفالنژیال .

4- اوزیون هستخوان و مفصل 5- نیمه درفتگی مفصل و انحراف اولنار 6- مایع مفصلی از نوع التهابی 7- سندرم تونل کارپ 8- کیست بیکر
غیرمفصلی : 1- ندول های روماتوئید زیرجلدی ، ریوی اسکلرال 2- واسکولیت به خصوص در پوست ، اعصاب محیطی ، روده ها 3- پلوروپریکاردیت 4- اسکلریت و اپی اسکلریت 5- زخم های پا 6- سندرم فلتی
با گذشت وقت RA به سمت تخریب و تغییر شکل مفصل پیش می رود .

تنوسینوویت یا التهاب غلاف تاندون منتهی به تغییر در راستای تاندون ، کشیدگی یا کوتاه شدن اون می گردد .
سیر بالینی و شدت آرتریت متغیر هست در بعضی از بیماران نوع خفیف بیماری همراه با پیشرفت آهسته ، تغییر شکل های اندک و تخریب هستخوانی جزئی دیده می شود .

در نقطه مقابل اون بیمارانی مبتلا به نوع سریعا پیشرونده بیماری برنامه دارند که در صورت عدم درمان و بدون درمان به آرتریت تغییر شکل دهنده و مشکلات حرکتی منجر خواهد شد .

اکثر بیماران بین این دو گروه برنامه می گیرند و سطوح مختلف ناتوانی در اونها بوجود می آید تعدادی از بیماران در طول دوره ای از سال دچار سیر پیشرفت و پسرفت بیماری همراه با حملات و تشدید اون در یک یا چند مفصل می گردند .

RA نوعی بیماری سیستمیک همراه با علائم عمومی خشکی صبحگاهی ، خستگی ، تب خفیف ، کاهش وزن، میالژی و کم خونی هست علاوه بر اون اندام های دیگر به جز دستگاه اسکلتی نیز درگیر می شوند .

تشخیص :
تشخیص RA بالینی هست نشانه کلاسیک این بیماری سینوویت قرینه مفاصل کوچک هست که به صورت علائم گرمی ، تورم مفصل همراه با هایپرتروفی سینوویال صبحگاهی و خستگی بروز می کند ، 20 تا 30 % این افراد با بیماری منوآرتیکولار و معمولا در زانو مراجعه می نمايند تا وقتی که بیماری آشکار نگردد تشخیص امکان پذیر نیست لوپوس ارتیماتوز منتشر می تواند تظاهرات بالینی مشابهی داشته باشد و ممکن هست افتراق اون مشکل باشد مگر اونکه علائم دیگر اون بروز بکند .

آرتریت ویروسی به سبب سیر محدود بیماری به خوبی قابل تشخیص می باشد .
آزمایش مایع مفصلی مفیدترین اقدام آزمایشگاهی هست مایع دارای خصوصیات التهابی وبیش از ده هزار گلبول سفید با غلبه لکوسیت های چند هسته ای می باشد فاکتور روماتوئید (نوعی IgM تبدیل شونده به IgG ) در 80 تا 90 % مبتلایان یافت می شود .

درمان :
اهداف درمان شامل کنترل درد ، حفظ حداکثر عملکرد روزانه عضو می باشد اما بر فرایند بیماری زمینه ای به خصوص تخریب مفصل واروزیون تأثیر ندارند .

آسپرین، سالیسیلاتها تا غیراستیله ( مهار نماينده های غیراستیله و غیرانتخابی پروستاگلاندین ) و مهارنماينده های انتخابی سیکلواکسیژناژ-2
دوز ضد التهابی داروها در RA پايه ا از دوز ضد درد و ضد تب اونها بالاتر هست .

دسته دوم داروهای تغییر دهنده سیر بیماری روماتیسمی یا داروهایی ضد روماتیسمی کند اثر هستند
تأثیر این داروها هفته ها تا ماه ها سپس شروع درمان ظاهر نمی شوند.

متوترکسات، لفلوتامید هیدروکسی کلروکین، مینوسیکلین ، سولفاسالازین D پنی سیلامین ، نمک های تزریقی طلا ، آزایتوپرین و سیکلوسپورین ، جدیدترین و موثرترین داروها شامل درمان های معطوف به سیتوکین می باشد در مواردی که بیماری تخریب شدید مفصل ( به خصوص زانو و هیپ ) ایجاد کرده باشد جراحی به منظور تعویض مفصل نقش مهمی در درمان ایفا می کند انجام جراحی زودرس برای بازسازی دست و پا می تواند موجب بهبود عملکرد اونها شود و گاهی از پیشرفت دفورمیتی و پارگی تاندون پیشگیری می کند .

فیزیوتراپی و شغل درمانی در بسیاری از بیماران نقش مهمی دارد .

فیزیوتراپی قدرت و سلامت عضلات را بهبود می بخشد و تحرک مفاصل را حفظ می کند هستفاده از آتل برای مچ دست در شب ممکن هست از تغییر شکل مفصل نقش پیشگیری کمک نماينده داشته باشد .

پیش آگهی :
در حدود 50 % بیماران در مدت 5 سال از انجام کار ناتوان می شوند میزان کلی مرگ و میر ، حداقل در مبتلایان به RA شدید افزایش می یابد و این افزایش ناشی از عفونت ، بیماری کلیوی ، ریوی و خونریزی گوارشی می باشد بدون شک برخی از این عوارض نتیجه مداخله درمانی هست
رژیم درمانی در بیماری آرتریت روماتوئید
• مواد ضد التهاب مانند روغن ماهی(omega3) یا هستفاده از ماهی های چرب میتواند در کاهش التهاب نقش موثری داشته باشد.مواد غذایی که از روغن حیوانی تشکیل شده باشد میزان التهاب ها را بیشتر می کند.خیلی از تحقیقات نشان داده رژیم هایی که بر پایه رژیم گیاه خواری هست در روند بهبود این بیماری نقش موثری داشته هست.omega3در دانه کتان،روغن کانولا نیز دیده شده اما به وفور در ماهیهایی مانند سالمون،ماهی تن،ماهی ساردین وجود دارد.مقدار مورد نیاز در بیماران آرتریت روماتوئید 3-4 گرم omega3 هست.


• روغن رژیم غذایی باید از دانها(آجیل)،روغن مایع گیاهی تامین شود.زرده تخم مرغ از رژیم غذایی حذف نمی شود ولی باید لبنیات کم چرب هستفاده شود.


• گوشت قرمز نباید بیشتر از 2 بار در هفته هستفاده شود.بیشتر از پروتئین های گیاهی و ماهی هستفاده شود.به دلیل دفع پروتئین در این افراد نیاز به مواد پروتئینی بیشتر می شود.


• مواد غذایی با میزان اونتی اکسدان بالا (ویتامین های E ،C ،سلنیوم) می تواند مفید باشد.

دفع ویتامین در این افراد بالا هست و کمبود ویتامین هایی نظیر C ،D ،B6، E،B12 ،اسید فولیک و املاح سلنیوم ،روی،منیزیم و کلسیم در این افراد دیده شده هست.درنتیجه باید به رژیم غذایی بیشتر توجه داشت که کمبود این موارد جبران شود.


• داروهای گیاهی مانند زنجفیل،زردچوبه،آلوورا ،دانه کتان،چای سبز،زعفران،گزنه،کرفس می تواند در کاهش التهاب ها کمک کند.


• رژیم مدیترانه ای می تواند به این بیماران کمک کند .

این رژیم بیشتر از مواد گیاهی( میوها، سبزیجات، حبوبات)،ماهی،و روغن زیتون تشکیل شده هست.


• رژیم دیگری که در بیماران آرتریت روماتوئید پیشنهاد شده رژیم فاقد گلوتن هست .

فرموده شده این رژیم در این افراد باعث جلوگیری از بیماری قلبی در این افراد می شود.


• ورزش مرتب در بیماری آرتریت روماتوئید توصیه شده هست.(ورزش یوگا،و ورزش در جهت قوی کردن عضلات)و همچنین کاهش وزن در صورت اضافه وزن به این افراد توصیه میشود.


• متوترکسات داروئی هست که در این بیماری تجویز می شود که این دارو موجب تداخل با اسید فولیک شده بنابراین مکمل اسید فولیک تجویز می شود54 out of 100 based on 39 user ratings 164 reviews

باعث اختلالات حافظه
سال اول رشته شیمی هستم و باید مدام تو ازماییشگاه باشم ولی سابقه حساسیت
محترم خداوند مهربان یه دختر به من و همسرم داده اما چند مرود در نوزاد وجود
دارم و با کوچکترین تغییرات غذایی گوارشم به هم میریزه، البته سندروم روده
گودی زیر چشم چه راهی را پیشنهاد میکنید که آسان و ر
به تازگی صبح ها دهانم بسیار خشك میشود بطوری كه هنگام درس دادن باید مرتب
طراحی، ساخت و پیاده‌سازی ابزار توانبخشی به منظور بهبود اختلالات راه‌رفتن
بررسی تغییرپذیری شروع راه رفتن در بیماران ام اس و همتایان سالم
معادله‌ی حالت جدید سیالات برای پایین‌تر از نقطه‌ی بحرانی
سنتز مشتقات جدید دی‌هیدروپیریدین‌ها و نیتروکتن آمینال‌های حلقوی و بررسی خواص ضد میکروبی آن‌ها
تأثیر تمرینات مقاومتی با جریان خون محدود شده بر سطح سرمی هورمون های مرتبط با قدرت و اندازه توده عضلانی
تأثیر سطوح خمیده بر روی آنالیز به روش پیکسی
بررسی تأثیر اینتگریلین در آنژیوپلاستی کرونری اولیه بر میزان مرگ و میر و یافته‌های اکو کاردیوگرافی در بیماران مبتلا به انفارکتوس حاد میوکار
آنالیز تئوری اطلاعاتی کانال تداخل با منابع وابسته و در حضور اطلاعات جانبی
تولید و مشخصه‌یابی پوشش‌های زیرکونیایی چندلایه نانوساختار به روش شیمیایی
حل معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی با استفاده از شبکه عصبی
*